Dcera si sedá z lehu na zádech. Je to v pohodě?

miskastehlikova
2. čer 2009

Ahojky holky,
mám dotaz(možná se tady již objevil,ale já ho nenašla).Moje 5m. dcera si sedá,ALE nesedá si z bříška,ale ze zad.Prostě leží na zádíčkách a v klídku si sedne...
Je to v pohodě nebo je to špatně?
Někde jsem četla,že si mají sednout z bříška,ale někde že je to individuální.tak se chci zeptat jak na tom byly vaši drobečkové.
Díky🙂

fiallinka
2. čer 2009

Mirko, tak Juráš ještě těsně před půlrokem se maximálně vytáhnul za ruce 🙂, nesedne si ani teď sám - no myslím, že máš holčičku hodně napřed 🙂 a že můžeš být ráda, že má tak silné svaly, že už to umí...stejně to neovlivníš... ale většinou je typické, že děcka nejdřív lezou a z toho si pak sednou, ale být to tak určitě nemusí 🙂

mikulka
2. čer 2009

Mně tohle malý začal dělat v 4,5 měs. Přesně, ležel na zádech a sedal si, nebo když jsem ho měla na nohách.
Ale já mu to zakazovala, tedy odvedla jsem vždy pozornost, aby to nedělal. Nejprve by měl lézt a právě z toho lezení si sednout do takového kulatého sedu. Nemělo by to být naopak, ač to tak někdy děti mají a taky vyrostou, že jo.
ALe správné to není.

Jinak takový reflex, že děti zvedají hlavu z lehu, to je normální a ok.

misko, tak jak chceš, můžeš ji nechat, nebo dávat víc na bříško, možná ti i brzy poleze 🙂

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

mikulka:ona mi na bříško někdy už leze.ona je hroznej rychlík právě a já nevím jak na ní.Na bříšku je ráda,někdy se plazí,někdy jen tak relaxuje,ale na zádech si prostě sedá a to jsou fakt mžiky a je v sedu...
Takže te´d vůbec nevím,jak na ní😀

shaula
2. čer 2009

Já bych to nehrotila. Je to netypické, ale pokud to dělá sama od sebe, bez pomoci, tak na tom nevidím nic závadného. Pro klid duše se můžeš poradit s doktorkou. Neučili jste ji přitahovat se z lehu za ručičky? Že by to měla z toho...

reruna
2. čer 2009

miska důležité je, jestli si sedá fakt sama, má kolem sebe volný prostor, nebo se přitahuje třeba za šprušle u postýlky? Pokud si sedne sama ve volném prostoru, tak si myslím, že je to v pořádku, něco podobného ted psali i v Betynce. jestli se ale přitahuje za šprušle, tak bych ji radši dala na zem na deku, aby to nedělala a naučila se to přes bříško.

mousunek
2. čer 2009

miskastehlikova - pokud si seda fakt sama tak to je v pohode i kdyz pediatr ti rekne ze to je brzy. Jestli si sedne ze zadicek bez pomoci tak je dobra

souhlasim s holkama na brisko bych urcite zacala davat vic uvdis jestli bude mit snahu si i ze briska sednout

lucasaerik
2. čer 2009

Ahojky holky, tak jak tady bylo řečeno, když to dítě dělá nenaděláš nic, to by jsi 24 hodin denně musela být u něj a odvádět pozornost, a stejnak tomu nezabráníš, mě toto dělal taky první syn, a doktorka mi tenkrát řekla, kdyby k tomu neměl uzpůsobeny svaly nedělal by to, hold některé děti jsou rychlící, a místo lezení po čtyřech si rovnou stoupl a šel, začal chodit a neměl ani 10 měsíců, byl to děs...dnes je mu skoro 8 let, a chodí do první třídy, je zdravý nic mu není, jen má disgrafii, a v pedagogickopsychologické první otázka byla nepřeskočil nějaký vývojový skok...tak jsem říkala že ano že to lezení a říkala že toto je první náznak toho že by mohlo být nějaké dis, ovšem holky klid, dnes má dis snad každý druhý a pourčité dřině to v životě ani nepostřehne...
Dnes máme ještě slečnu, které bude za 4 dny 5 měsíců, taky se mi snaží sedat, když je na břiše plazí sea strká si koolínka už pod sebe jako do kleku, je to taky dračice...takže hold jsou děti rychlíci a děti co si dávají načas, jako ten náš prostřední, ..... 😵

lucasaerik
2. čer 2009

a to je malá narozená ještě o měsíc dříve... 😵

mikulka
2. čer 2009

miska, pokud už ti začíná lézt, je to v pohodě, je to velká šikulka. Mně to malý dělá, ale neleze, tak to není moc dobrý.

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

Holky,ona se musí vždycky o něco zachytit...Nejvíc to dělá v kočárku co má doma na ježdění,chytne se za boky toho kočárku a sedí...Takže spíš dávat na bříško.Ok:-)...
lucasaerik
:tak to máš teda šikovné dětičky😀!!!
Já si taky myslela,že když zaščne sama tak to neva,ale radši se ptám,protože já jsem z toho taková vyplesklá...