Dcera si ve 14 týdnech nehraje s ručičkami

karol1996
17. kvě 2019

Zdravím, me dceri je 14 týdnů a ještě si nezacala hrát s rucickama, proplejtat si prstiky a tak.. Bříško a stehynka si ohmatava, brouka si, ale nenatahuje se po hrackach (ale po me jo..), špatně pase koníčky (ale a tim chodime cvicit Vojtovku). Mám se bát? Může tam být něco zle? Naše fyzioterapeutka říkala, ze by si právě proplest ručičky mela v 6 tydnech.. no a my jsme už o kus dál..

merope
17. kvě 2019

U toho mě jen napadlo - a co na to fyzioterapeutka? Když se ti něco nezdá, se ptej, i kdybys měla být za pitomce. Já se ptám na ledacos pořád a pak odcházím uklidněná nebo naopak vím, kde jsou problémy a co třeba hlídat / jak v tom malému pomoci.

karol1996
autor
17. kvě 2019

@merope to osahával dělá dobře, hračky prý občas nechtějí, ale to propleteni přežiju je prý divné, že ještě nebylo 🙂

barumat
17. kvě 2019

Dcera nedělala spoustu věcí, co děti dělat mají nebo dělají, a to ani se zpožděním. Třeba si nestrkala nikdy nic do pusy, ani ruce, ani hračky. Neměla ambice sama ochutnávat jídlo, sama do pusy rohlík dala snad v ruce a půl poprvé. Nikdy se nechtěla v ničem matlat, neslintala. Po hračkách se prakticky nenatahovala. Nechtěla nosit, fyzický kontakt. Chtěla klid a pohodu, prostor. Do osmi měsíců nesnesla být na břiše, okamžitě mrskla nohou a byla zpátky na zádech. Fyzio z ní byla už na nervy, protože na ní vojtovka prostě nefungovala. Nemá žádnou diagnózu, prostě byla svá, vyvíjela se skokově a na všechno nám prděla. Teď jsou jí tři, je jí všude plno, občas mám dojem, že běhá snad i po stropě, je šikovná, chytrá. Tím chci říct, abyste se určitě zeptala, protože to samozřejmě může být znak něčeho, ale abyste se smířila taky s možností, že děti jsou prostě malí potížisti, kteří nám kašlou na tabulky a jedou si prostě podle sebe 😉

merope
17. kvě 2019

@karol1996 Pokud to není něco kritického a doktoři říkají, že to je ok, tak to je ok. Jsou věci, které být musí a nesmí, ale pak je kupa věcí, která prostě občas je a občas není.

bayt
17. kvě 2019

@karol1996 A co to znamená, že špatně pase koníčky?

karol1996
autor
17. kvě 2019

@bayt jednu ruku furt natahuje jakoby do letadla a po chvíli dělá letadlo úplně. :D

karol1996
autor
17. kvě 2019

Ještě bych doplnila ze se krasně přetaci na oba boky, hračky pozoruje a pekne drží hlavičku. :D

bayt
17. kvě 2019

@karol1996 No ale co je na tom špatně? Letadlo je normální součást vývoje. Syn ho dělal taky a je to šikovný kluk. Zejména, když se vám hezky přetáčí atd. Asi bych to ještě někde zkonzultovala. Musím říct, že jsem netušila, že mám nějak sledovat hraní s ručičkama, takže teď si ani nejsem jistá, zda to syn dělal. Ale pamatuju se spíš, že si osahával nožičky.

karol1996
autor
17. kvě 2019

@bayt nozicky si osmatlava dost (stehna a kolena jsou poslední dny největší zábava, hlavně, když je nahata) :D letadlo je prý normální myslím v 6. Mesici a ne ve třetím.. ja nevim, jsem z toho už celá špatná.. 🙂 kamarádky malá ve třetím měsíci uz i pri paseni sahala po hračkách, snad se k tomu my taky brzy dopracujeme. 🙂

eithelwing
17. kvě 2019

Dcera měla problémy s krční páteří, každopádně některé pohyby jsme museli korigovat. Fyzioterapeutka nám doporučila nacvičovat pasení koníčků ideálně bez plenky, protože tak chytí správné těžiště.
Každopádně věřím, že nějaké rezervy musí být. 🙂 Dcera byla silně netabulková a podobné věci dělala možná tak v půl roce. 🙂

astyna88
21. kvě 2019

Nas H misto paseni konicku delal letadlo 😀

Vsechny deti zkratka nespadaji do tabulek.

lenkovka
16. črc 2019

@karol1996 zdravím, můžu se zeptat, jak jste na tom teď? Začala si s níma hrát, pozorovat je? Můj syn má teda 12 týdnu, ale též si s níma nehraje... Pořád ho pozoruji a furt nic... Došli jste k něčemu? Děkuji... 😉

karol1996
autor
17. črc 2019

@lenkovka Ahoj, tak cvicime uz už od 15 týdnů Vojtovku, ted je jo 5,5 měsíce.. no a :D.. snaží se lézt, blbne, plazi se po hlavě, ale poslední dva dny uz to vypadá, že tak do měsíce poleze po 4 normálně bych řekla. ;) Cvicime stále, dost ji to pomohlo a prý je uz i napřed, ale cvičit musíme dal, jelikož vymýšlí furt hovadiny. Ale jinak dobrý 🙂