Dcera si vztekle rve ruce do pusy. Máte zkušenost?

luciska01
7. únor 2009

Ahoj, naše 3-měsíční Maruška si posledních pár týdnu začala rvát do pusy pěstičky. Dřív to bylo jen ocucávání, teď si je tam láduje, až má tu kůžičku skoro odřenou. Musím podotknout, že dudlík nepoužíváme (zpočátku jsme ho nechtěli dávat, teď ho nechce). Sice oslintává všechno možný (peřinu, deku, plyšovýho slona...), ale to už ji přestává bavit a ruce jsou lepší. Kousátka ještě nedokáže udržet, spíš se jimi mlátí do obličeje. Zuby jí snad nemůžou růst - ani to tak nevypadá. Nevím, proč to dělá. A někdy mám strach, že si i ublíží. Máte s tím někdo zkušenost??? Díky!

winifred
7. únor 2009

Ahojky podle emě by to mohli být i zoubky některá miminka to trápi velice dlouho než vyrostou.A můj drobekměl první zoubek už ve 4 měsicích a tyky si rval ručičky do pusinky.Skus ji pomasírova dásně a jestli se ji to bude líbít tak je to jasné budete mít za chvíli první zoubky. 😉

dnada
7. únor 2009

luci - zoubky to být můžou,můj malej to dělá od cca 2měsíců,je nám skoro 7 a zoubky zatím žádný nemáme 😉 Dávej jí do ručiček různý kousátka a ze začátku přidržuj v pusince,ať nemá ručičky celý okousaný. Třeba kulíšek má rád dudlu,ale jen jako hračku,kouše tu savičku,je měkká a poddajná,tak se mu to líbí kousat a pak taky moje prsty,ale to už bolí🙂 a jak radí winifred ,zkus jí prstem přejíždět po dásničkách,malej to má rád jako pes drbání 😀

kubaka
7. únor 2009

nabízej dudlík, možná si zvykne. Lepší dudla než ruce. A nemá třeba hlad???

beruska2x
8. únor 2009

melej to delal taky, ale uz ho to preslo, zoubkama to nebylo ... a fakt je 100% vlepsi dublik nez kousat ruce, to pak desne spatne odnaucuje a budou ji rust krive zuby... az ziska vetsi koordinaceí a bude mit hracky v ruce tak to bude lepsi 😉

alishia
8. únor 2009

nas malej to taky delal, a sem taky pro dudlik. Taky sem byla jeho odpurkyni, ale je fakt jednodussi odnaucit dite dudliku nez cucani rukou. kamaradka kdyz je nervozni si cumla palec jeste dneska🙂 a to uz ji je 24let.) tak si to rozmysli.)

beruska2x
8. únor 2009

v Sama doma byla doktorka, co deti odnaucuje tyhle zlozvyky a rikala ze je to nestesti, ze k ni chodej deti z 3. tridy ZS s cucanim palce! dudlika pak zahodite spolu, nebo se ma rict ze jsme ho ztratili na prochazce ale co s palcem?? ten neuriznes 😀

luciska01
autor
8. únor 2009

Kubaka > Hlad nemá určitě🙂
Koukám, že s tím dudlíkem to budeme muset řešit🙂 To bude potupa před rodinou, my, kteří NEBUDEME dávat dudlík 😀 😀 😀 Ne, ale je to asi fakt, že je to lepší varianta...Horší, že ho prostě nechce a pořád ho vyplivuje až se dáví.
Zkusila jsem jí masírovat ty dásničky a docela se jí to líbí. Bere to asi jako hru, tak se šklebí😀. Sama mi ten malíček stiskává (a že má sílu! 😉 ) a olizuje ho i jazykem. Uvidíme, co se z toho vyklube a jak to dopadne. Každopádně díky za rady a názory!

alishia
8. únor 2009

nas malej taky ten dudlik nechtel, si zvykne.

mikulka
8. únor 2009

lucisko, ale to je ve třech měs. zcela normální. Je to nová dovednost, objevování rukou, může to dělat klidně ještě dva měsíce. 😕 Dudlíkem se to řeší až v případě, že by začala upřednostňovat jeden prst. Jinak je to fakt normální. Ručičky ji častěji umývej a snaž se jí zabavit, dávat jí do rukou hračky. I když nechce, pořád jí hračky nabízej, ev, vkládej do ručičky svůj prst.

Pokud by jí rostly zuby, což je dost brzo, poznáš to zduřením dásní a sliněním.

alishia
8. únor 2009

ja bych ji rucicky teda neumyvala, at si tvori imunitu.

beruska2x
8. únor 2009

ani slineni neni spolehlive, melj ma uz tak mesic lana jak bernardyn, a po zubech ani pamatky, DR rikala ze to od prvnich priznaku muze trvat i 2 mesice 😅

taky si nemyslim ze si zaspini tolik ruce jen umyt hracky a necucat tvoje ruce...

mikulka
8. únor 2009

tam nejde úplně o zašpinění rukou, ale o pot, který je v pěstičkách, ve 3 měs. určitě. 😉 Je důležité ručky omývat pravidelně právě už od kojenečka, a to nejen kvůli pozdějšímu návyku.

beruska2x
8. únor 2009

a ty myslis ze to vnima?? to teda silne pochybuju 😅

j.a.n.u.s.
8. únor 2009

na zuby neni nikdy dost brzo... 😀

luciska...nase mala delala uplne to stejne...jsem mela kolikrat pocit, ze se ji tam ta rucka sprajcne...zuby se ji prorezaly ve 3,5mesicich...masirovat-masirovat-masirovat... 😉

lu777
8. únor 2009

ha! tak náš malej šíleně slinil a strkal si ruce do pusy jak divej od 6 týdnů.... první zub měl v 7 měsících 😅 😅 😅
mimochodem šíleně sliní od té doby naprosto pořád... máme asi třicet bryndáků a pořád s nima obloženej balkon, resp. v zimě topení 🙄 😀

ono to může být leccos... možná se i nudí, ještě toho moc neumí, tak prostě objevuje ručičky... nebo se ty zuby nějak chystají, ale vidět to není... např. já dost těžko poznám kdy mu rostou zuby, většinou jen podle hodně mizerné nálady a věšení se na mě od rána do večera... jinak má osm zubů a jen jednou jsem to poznala, že mu roste

beruska2x
8. únor 2009

to by podle slin a cucani vseho musel mit Sima uz asi 50 zubu 😀 😀 😀 😀

lu777
8. únor 2009

no přesně! 😀
mně spíš připadá, že sliní teď míň a to proto, že sedí nebo stojí

luciska01
autor
22. únor 2009

Píšu, že se u nás skoro nic nezměnilo... 🙂 Dudlík teda neprošel, ať jsem se snažila sebevíc. Ručičky pořád vítězí, ale teď malá začala cucat ukazováčky. Je jí jedno, jestli je to pravá nebo levá ruka☹ Zkouším masírovat ty dásničky a líbí se jí to. Když má ale vztek, tak mi ten prst tak stiskne, že to skoro bolí. Spíš než cucá, kouše. Zuby stále nikde🙂 Slintá taky, ale není to tak hrozný. Kousátka drží v ruce, ale olizuje si pěstičku, místo toho kousátka. Je to teda sranda 😉 Doufám, že jí to nezůstane a nebudeme ji to muset odnaučovat v x rokách 😒

fiallinka
23. únor 2009

Luciska: ahoj, nic si z toho nedělej, u nás je to naprosto stejné, prostě úplně 🙂, není to zubama ani ničím jiným, prostě objevila ruku...ale prostě stejné jak píšeš... ale teda Juráš je o trošku starší, takže můžu říct, že už to polevilo, místo ruky tam často strká hračku, ale jak píšeš - často drží hračku, ale cucá ruku 🙂 a dudlík nechce... je to asi normoš... schválně...je to taky takhle u vás (tohle je asi po tom 3. měsíci, kdy s tím začal..). http://www.zajicvyjenamesic.com/?p=693

monika6e
25. únor 2009

holky, v klidu. Anička už je skoro dva měsíce v nějakým období vzdoru a jakmile se vzteklá, rve ruce do pusy a má šílený vzteklý záchvaty. To dřív vůbec nedělala. A teď jak je zle, zápěstí letí do pusy a jakoby se kouše. No podívaná... Dudlíka máme od půl roku, dřív ho nechtěla, teď ho má už jenom na noc, přes den ho nechce 🙂

luciska01
autor
27. únor 2009

Fiallinka > To je sranda ten váš Jurášek😀 ! Tak to je ono, takhle podobně to vypadá i u nás🙂 Asi máte pravdu, je to takový období. Hlavně, aby jim pak nezůstal oblíbenej jeden prstík 😉

mousunek
27. únor 2009

¨Muj klucina kdyz si zacal rvat vztekla ruce do pusinky tak to byla predzvest prvniho zoubku u druheho a tretiho kdyz si do nich kousal byl opatrnejsi

ina.b
27. únor 2009

Buďto zoubky nebo má hlad. U větších dítek je to nejspíš vztek 🙂