Dcera skoro nepije a nečůrá. Co mám zkusit?

dygab
2. led 2008

Ahoj, potřebovala bych poradit. Už před časem jsme začali s příkrmama a je čas odbourat aspoň jedno kojení. Mám ale pocit, že naše holčička už tak málo čůrá, ale tekutiny přijímat nechce. Dávám jí Dětský čaj od Lerosu z Avent hrníčku nebo z lahvičky a ani jedno nebere, resp. lahvičku jenom trochu v noci. Z hrníčku si také cucne (umí to), ale prostě jí ty tekutiny asi nechybí nebo co. Co jiného zkusit? Dnes jsem koupila Bio šťávu z jablka a tak jí to zkusím dát hodně naředěné. Co myslíte?

lendy1
3. led 2008

dygab, mrkni na tuto diskuzi :

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

já jsem vyzkoušela už spoustu čajů, šťáviček, kojeneckou vodu a nic, prostě to nechce. Dáváme dopo zeleninku, odpo ovoce nebo navečer kaši a prostě čaj nebo další tekutiny do něj nedostanu-teda kromě UM, to trochu vypije-nejvíc v noci.
Maximálně do něj dostanu čaj po lžičkách a i u toho se začne za chvíli vztekat.
Už to neřeším-viz. ta diskuze, nejspíš opravdu nic navíc nepotřebuje 😉

anney
3. led 2008

Lendy, prosím tě kolik ti mimi vypije dohromady za den a noc UM????Jak čtu, tak spíše ,6e už papá víc než pije že?Mám podobný problém, talk by mě zajímalo jak je to u tebe.Děkuju za odpověď 😉

dygab
autor
3. led 2008

Dekuji za tip🙂

lendy1
3. led 2008

anney, je to hrůza i s tím pitím UM. Včera mi přez den vypil fakt málo-za celý den tak možná 250ml (většinou pije víc, včera to byl nějaký extrém), ale v noci si dal 180ml a ráno vyžahnul taky víc-150ml, teď dostal oběd a vypil mi ještě 60ml mlíčka a dostala jsem do něj ještě 20ml šťávy ze švestek, aby se vykakal.
Za chvílu jdu psát dotaz na on-line pediatrickou poradnu, jestli mu to fakt stačí...tak dám vědět, co mi napíšou...

pussy
3. led 2008

Ahojte náš malej v 6měsících o čaji taky nechtěl ani slyšet,snad protože byl plně kojený,ale teď už baštíme kromě rána a večera tuhou stravu tak se mi rozpil jak nic a nemám cca 2měsíce problém.

pessy1
4. led 2008

ahojda, mě taky čaj nepije, tak kojíme a v poledne zeleninku. Asi jim to stačí.

terezkaaa
4. led 2008

Tak já to počítala-nám je 6,5 měsíce a příjem tekutin/24 hodin- mléka cca 400ml-už moc mlíčko nechceme
- ost. tekutiny(čaj,šťáva) cca 180ml

berynka
4. led 2008

Ahoj,
kolem 6.měsíce jsme před UM ještě kojily a malé to stačilo. Vždycky si cucla tak po 3 hodinách. Jinak nechtěla pít nic jiného a byla spokojená.

sonije
4. led 2008

Ahojky, my teď máme podobný problém. Mlíčka už moc nechce, k obědu papá zeleninu a zapije ji tak 50 ml UM. Přes den ještě vypije padesátku čajíka a tak ještě 600 ml UM (tak stovku do něj doslova nacpu ☹ ) a kaše. Vzhledem k váze by měl prý ale vypít asi litr tekutin.Takže nám 300 ml chybí.. Ale v online poradně mi doktorka psala, že pokud má 6 počůraných plen denně (a to má některé i kilové nálože 🙂 ), tak je vše v pořádku..

lendy1
4. led 2008

holky, tak jsem psala na on-line poradnu pediatra dotaz, jestli je v pohodě, jak mi malej teď pije a nepije - viz. výše a mudr mi odepsala:

Nejdůležitější je,že je Vaše miminko v pohodě a dobře prospívá.Tekutiny mu nabízejte opakovaně,kdyby měl žízeň ,tak se napije.Nejvhodnější je to po zelenině a ovoci,nebo přidejte trochu vody nebo neslazeného čaje přímo do přesnídávky.Pokud se příjem tekutin podstatněji nemění od narození/jen stoupá věkem/,stačí mu toto množství.

a terezkaaa mě uklidnila s tím, jak je to u nich, takže neřeším...jen jsem přišla ještě na jeden malý fígl, jak do něj dostat nějaké tekutiny navíc. Koupila jsem mu ten magický hrneček od Aventu co nekape, dala mu do toho hodně zředěný čajík a hrníček jsem mu dala na hraní. Tak si s ním hraje, cucá ho a občas pije 😀 a něco za den takhle vypije...huráááá

majaaita
6. led 2008

Lendy, dobrý způsob. Podobně jsem naučila našeho - dostává lahvičku s čajem nebo vodou nebo ředěnou š´távičkou, když je na zádech, naučil se jí držet, hraje si s ní, občas si cucne, někdy pije dlouho. Vypije tedy 500 ml za den, on je chlastoun ... trvalo to tak měsíc, než to vzal za svý a teĎ je v pohodě. Asi se mu líbí, že si to drží sám 🙂

daasik
15. led 2008

taky se chystam zacit s prikrmama, zatim plne kojim, a premyslim, jak s pitim, mam mu po zelenine dat kojeneckou vodu? A je lepsi z hrnicku nebo lahvicky?

pessy1
16. led 2008

daasiku, příkrm je vhodný zapít, bylinkové čaje odmítá a tak jsem najela na ovocný granulovaný broskvový čaj od hami, trochu ho můžeš osladit glukopurem a ten ji chutná.Pokud ti pije z lahvičky, je to super, někdo dává pít i z pítka, ale většinou z něho umí děti pít až později.Nám vyhovuje lahvička, ale nějaké mimi ho odmítá, tak zkouší hrníček. Nevypije moc, po 150 ml příkrmu tak 30 ml čaje a pak ji ho ještě po půl hodině dávám, a po 3-4 hodinách po přkrmu kojíme.a někdo dává převařenou kojeneckou vodu, ale asi ti to pít nebude. ☹

kim
22. čer 2008

Holky prosím Vás, kolik by měl mít za den půl roční prcek mlíčka????Zatím pijeme 800ml, ale nevyžaduje mlíčko, takže jedno mlíčko mohu nahradit ovocem, ale zdá se mi málo 600ml mlíčka za den.Díky

kachnav1
27. říj 2008

Ahojky, koukám po netu a už delší dobu řeším problém s pitím mého 6,5měsíčního synáčka. Rošťák nechce nic pít, kromě mého mlíčka. Příkrmy dávám, ty baští, ovoce, zeleninku, kaše, teď jsem zkusila i bílý jogurt-prý mňam. Mám pocit, že odmítá lahvičku (taky dudlík nechtěl, jen ten hnusnej, žlutej-ale má to jen jako hračku), hrníček katastrofa-celý to stejně vybryndá ven...tak jsem to vzdala, když má počůraný pleny a kojím, stačí to. Jen mám obavy, jak to bude, až kojit nebudu...Jediné, co do něj dostanu je, když našťouchám vařená jablíčka, tak mu dám do toho nějakou tu vodu, je to řidší, ale alespoň nějaká ta tekutina...do zeleniny se snažím taky dávat hodně vývaru...ale vše jen po lžičkách, jinak nechce z nižeho pít...ani moje odstříkané mlíčko z lahvičky. V této době už má jeden zoubek, tak to přisuzuji i tomu, lahev má jako mazážní přístroj....je to někdy sranda s těma prckama...ale my maminy se nedáme!!!! Pitnému řežimu zdar!...Káča

romana.st
27. říj 2008

Ahojky,
máme stejný problém. Teď jsem vyzkoušela dát malému jen převařenou vodu a alespoň něco málo mi vypije 😖
Říkám si, že kdyby měl nedostatek vody, tak toho vypije daleko více....

jenjanka
27. říj 2008

Ahoj,maly taky vubec nechtěl nic pít,tak jedniné co pije je dětský čaj od Lerosu a ředěny trochou ovocné štavy.vypije za den tak 400ml někdy 500ml a cca 600ml mlika

mobina
18. pro 2008

Holky kolik máte promočených plen u 10.dítěte? Přijde mi, že moc nečůrá 😒 Máme tak 3-4 pročuraný za den a jednu celonoční. Vypije mi tak 300ml vody, 240 sunaru a ze dvou kojení, ale stejně žádná sláva.

mobina
18. pro 2008

10.měsíčního dítka tam mělo být 😉

petka80
18. pro 2008

Mobi, já myslím, že jsme na tom podobně a že je to o.k. Hlavně ta moč nesmí být tmavá a zapáchat. Jestli ti vypije 300 ml vody, tak to stačí. Moje malá vypije asi taky tak + 2 kojení, takže vy máte navíc ještě ten sunar 😉

Jinak já začala pití nabízet na 6 m, když jsme začaly s příkrmama a nejdřív jsem koupila netekoucí hrníček a to si jen tak cucla a spíš ho kousala, pak jsem zkusila "tekoucí" a to bylo teda mnohem lepší. A to dávám od začátku jen převařenou vodu.

many
19. pro 2008

ahoj holky,tak já taky pořád kojím a už jsem ho teď chtěla začít pomalu učit pít čajíček nebo vodu z pitka a nechce to ani za boha do pusy ani flašenku 😒 jedině prso 😖

zoubek
19. pro 2008

Ahojky, přidám mou odpověď. Můj prcek má 9kg v 6.měsících. Je na UM od 3.měsíce. Od 4.mu kupuji fenyklový čajík od Hipp. A v 5.jsem začala řeďěné šťávičky. Střídám to. Převažuje čajík. Vždy během toho dne vypije čajíku nebo šťávičky doporuč.množství 100ml. No a mlíčka ještě více. Dávám 5 krát denně po 210ml. Asi mám jedlíka co. Ale dr. říkal, že prospívá dobře.