Dcera špatně spí. Děláme něco špatně? Jedná se o zoubky?

pejtho
9. črc 2012

Ahoj maminky, měla bych prosbičku. Dcerka 12m poslední dobou špatně spinká. Usne v pohodě, sama v postýlce jen se šimráním a povídáním pohádky. Někdy spinká celou noc v klidu max s jedním vzbuzením na vodu a vstává třeba v 7 ráno. Ale pak má třeba 3 dny krizovku, budí se po hodinách, kňourá, je protivná, nechce ani pít, u taťky v náručí se kroutí a uklidní jí, pouze, když si jí k sobě přivinu já. Někdy stačí, když jí pouze v postýlce šimrám a povídám, ale pak je třeba za 10min zase vzhůru-nebo se vzbudí okamžitě, když přestanu...
Ráno se pak vzbudí třeba po 4hod ranní a buď je veselá, povídá si, nebo je zase ukňouraná a spí pouze u mě v náručí. Jakmile jí chci položit je zle-a to prosím někdy chovám i hodinu....
Pak třeba okolo 7hod usne, ale dospí se už jen půl hodinky a vstáváme už normálně s mlíčkem apod.
Přes den spinkala většinou 1x po obědě na 1-2 hodiny, nicméně co se takto budí, tak chodíme spát 2x. Uspáváme okolo 20hod, každý den stejně. A některý den prostě spí a pak 3 dny hrůza...
Rostou nám zoubky, ale i když jsem malé dala Panadol proti bolesti, tak to moc nepomohlo-hlavně jí opravdu uklidní jen moje náruč, což beru spíše jako její rozmar, než nějaké trápení....
Když jsem zkoušela jí nechat vyplakat, je schopná usínat pomalu ve stoje v postýlce, ale řvát pořád dokola....
Jsem ve 24tt, takže už pro mě vážně není jednoduché k ní ve 4ráno každý den vstávat a chovat. Prosím všechny maminky, které by mi chtěly dávat kázání o tom, že chce dítko blízkost matky a jsem krkavčí, protože mu to nechci dopřát, aby si takové názory odpustily 🙂 Děkuji!

timbouctou
9. črc 2012

ahoj, zkus na tu bolest spíš Nurofen. Ale ono to zabere na pár hodin a pak už zas zoubky bolí ☹ a taky v tomhle období mívají mrnouskové noční úzkosti, náš starší to měl někde mězi 10 a 12 měsíci a strašně vřískal a museli jsme ho nejdřív budit na světle, jinak se vzpínal u mě i tatínka. Mladší to neměl tak strašný, ale zato občas i dnes se pláče v noci a musíme ho utěšovat. Dávat ti kázání rozhodně nechci, pravda je taková, že to je prostě období ve vývoji děťátka a nikdo jiný než maminka nezabere 😀 Věř zkušenostem. Mimochodem, 4. hodina ranní je v pohodě, my měli ještě nedávno konflikt zájmů ve dvě 🙄 Metík se rozhodl, že je nejlepší čas vstávat a vřeštěl dvě hodiny v kuse, když jsem mu to zatrhla. Kolem 4 usnul a v půl šestý byl vzhůru zas a to už se nedal zastlat vůbec. Je mi líto, že tě tohle potkalo v době těhu, ale to nejspíš budeš muset vydržet. Moje rada je, jít spát s malou aspoň jednou za ten den když ona spí. Dělala jsem to tak když jsem čekala mladšího a také když mám zkouškové, abych se mohla pak večer dýl učit. Dost ten denní spánek pomáhá 😀