Dcera v kočáru pláče. Co s tím?

evolotka
14. bře 2010

Ahoj, moc se omlouvám, pokud toto téma již je založeno, ale nenašla jsem.
Mám 3,5 měsíční dceru a naše noční můra je kočárek. V kočárku pláče a pláče, pokud zrovna v kočárku usne tak se nesmí za žádnou cenu zastavit. Jsem z toho celkem zoufalá, na město si netroufnem, co s tím?
Máte také takové to zkušenosti? Nemáte nějakou radu co s tím? Nebo počkat až bude vetší a toto překonat?

kocicinka
14. bře 2010

Tak nejezděte v kočárku 🙂 Jonášek v něm taky plakal, tak jsme ho zamkli do sklepa a koupili si šátek.
V kočárku se mu začlo líbit až teď

jajina.c
14. bře 2010

Ahojky, my máme 8 měsíčního Lukáška a v kočárku jsme bez problémů jen když jedem, jak se zastaví, je konec a začne pláč. Trik asi žádný není, to už pak musí z kočárku ven, aby neplakal🙂.

sisip
14. bře 2010

ahojky evolotko , no mi máme uplně ten samej problém jako bys psala o nás, mále je taky 3,5m a taky nesnáší kočár, řve a řve , přitom doma je uplné zlatíčko. Venku se na mě všichni dívají jak na blbca. S malou chodím jen tam kam fakt musím, jinak to je procházka že jsem z toho spocená, naštvaná, vynervovaná a ještě jak jdem se starší dcerou tak to je uplně šílený. Takže neboj nejsi sama, doufám že jak bude větší a bude koukat s kočárku tak se to zlepší🙂

anicka164
14. bře 2010

Mikuláš měl to samé. Tak jsme nosili. Prvních čtyři nebo pět měsíců jsem ho měla v kočáru tak 2x, nemám nervy na to ho nechat brečet. Když jsme jeli, tak v autosedačce nasazené na podvozku, to měl rád. Korbičku jsme využívali jako cestovní postýlku. Jako kočár začala sloužit okolo toho patého měsíce, nejdřív jsem ho tam dávala už spícího, pak už i usnul během jízdy a teď je to fakt pohodička.
Takže neboj, třeba to přestane samo. Netlač na to, bude líp 😉
Jo a nedej na rady chytrého okolí, že si má rovnat záda, že správná matka má jezdit s hlubokým kočárem a bla bla bla. Spokojený miminko je přece lepší, ne? Sice to někdo dýl rozdejchává a dost komentuje, ale nakonec jsou všichni rádi, že miminko nebrečí. Teď nám říkají, jakého máme pohodáře 😉

holis84
15. bře 2010

ahoj holky 😉

Kristynce se v korbicce taky nelibilo jako miminku chodila jsem s ni jen kdyz mela spinkat, tak nastesti vzdy usnula, pak jsem zkusila i do mesta ale vracely jsme se s placem ☹ takze pak uz jen okolo baraku a jak se probrala honem domu.

Ted je vetsi ma 6m a tak jsem ji zkusila dat do sportaku a vydrzi tak 20 min a pak zacne plakat i v nem takze jen doufam ze nebudu sedet do konce zivota doma 😅

brisalek
15. bře 2010

nam je 8 mesicu a mame to podobne jak holis i kdyz sedi tak nekdy place, jinak v hlubokem jen kdyz usnula a jak se vzbudila tak krik(podne v autosedacce), takze uz 8 mesicu mam "domaci vezeni" 🙂, ale verim ve sportak.

janicka006
2. čer 2010

Dobré ranko,
Jak koukám dle počtu všech příspěvků,tak nezažváme nic neobvyklého.....
Naše holčička doposud velmi dobře spala v kočárku a i se stávalo že jsme přijeli domů a ještě jsem jí nějakou dobu nemusela vyndavat,protože si chrněla v kočárku jako andílek.Ale nyní od 7 týdne se situace obrátila a v kočárku začala být hysterická.Musíme pravidelně domů,protože tolik moc vyvádí,že se po nás lidi otáčí co jsem to za matku.......Nechci aby následující info bylo zavádějící,protože nevím,zda to s tm nějak souvisí..ale přijde mi,že se to děje od té doby...cca....co jsem jí vyndala zimní fusak(myslela jsem,že je třeba kočárek nyní pro ní tvrdý,tak jsem jí dala do něj deku,ale stejně vyvádí)..jediné co pomáhá je jí z kočárku vyndat a chovat...ale to zase nechci já(už s ohledem na počasí,které teď není moc dobré,ale i do budoucna nechci abych takhle "skákala").Zkouší jen co vydržím a tak trochu se mnou vyčůrává????
Už někdo našel lék na tohle trápení????

pett7
2. čer 2010

@janicka006 ahoj, a zkoušela si dudel? Malý na ně moc není, ale v kočárku ho musí mít jinak řve...on sice řve občas i tak, ale s dudlíkem je to lepší a hlavně nezastavujeme 🙂 Teď když je občas v polosedu tak je to lepší vidí ven..Některé dítka si na kočár nezvyknou nikdy známá si kvůli tomu kupovala manducu, teď když má malou větší (9m) tak už ji v kočárku vydrží.

zberuska
15. čer 2010

kde jsem jen tohle, co popisujete, maminky, zažila... že by u mojí dcerky? 🙂
taky jedno období v kočárku řvala jak tur ( 🙂 ), brečela než usnula, pak si dáchla na 20 minut a pak zase brečela; ostatní miminka hezky v klidu spala a já z toho byla vynervená; zkoušela jsem vše možné, nosit v šátku by jí vyhovovalo, ale mně asi dlouhodobě ne; pak jsme zkusili sporťák, i když na něj byla malá a trochu se to zlepšilo; před pár dny jsem si troufla vrátit hluboukou korbu a celkem to jde
tak držím palce, ono bude určitě líp!!!

xhnip101
2. zář 2010

Máme stejný problém... nechápu proč se malé nemuže v kočárku líbit jako většině miminek...Nosítko nechci protože se bojím, že mě z něj akorát budou bolet záda... Přemýšlela jsem, že ji dám do sporťáku co se dá sklopit i do lehu, ale bojím se že ji zničím zádíčka...

xkacatkox
2. zář 2010

@janicka006 my se také trápila, nosítko jsem zavrhla, hodně jsem uvažovala, ale Matýskovi se v něm nelíbilo, tak si holt pořval a lidi mě byli ukradení, jezdila jsem hodně do polí, tam to nebylo slyše a až usnul, korzovala jsem po vesnici 😀 plínka přes obličej docela pomáhala, a nebo ho dát na břicho a odkrít boudu, a nechat tam jet tu sítku, koukal a pohoda, ale stejně jsem ho ve 6mm vrzla do sportáku a byloto nejlepší, chíli si seděl koukal a jak začal vysílat známku únavy tak jsem ho položila, zvládlo se to, dudlika jsme nikdy neměli, nechtěl ho

ivika18
3. zář 2010

my jsme se taky skoro dva měsíce trápili, v kočárku strašný řev, když jsem do něj malýho dala spícího, stejně se za chvilku vzbudil zase s řevem, zkoušela jsem snad všechno, jezdit, nejezdit, rychle, pomalu, dát mu matraci zešikma, dát pod něj měkkou deku, už ani nevím, co všechno, stejně jsme se z 99% procházek vraceli s řevem. No, nakonec jsme skončili v šátku, kterému jsem se dost bránila, ale teď na něj nedám dopustit. Prcek se v něm vždycky krásně zklidní, za chvilku v klidu usne, když jsme venku déle, že už se vzbudí, tak je taky spokojený, protože je u mě a hledí si kolem sebe. Takže za mě je řešením šátek 😉

martinaho1
4. zář 2010

Muj malicky se taky v kocarku nudil a hooodne plakal, pokud se mu nechtelo spat, tak na radu zkusenejsich jsem ho davala na brisko, aby mel vyhled a bylo po placi, pak kdyz zacal byt mrzuty, tak jsem ho zase jen pretocila na zadicka a pak pekne usnul, ale to brisko je u nas zarucene 🙂

brisalek
4. zář 2010

@janicka006 my jsme tohle meli od zacatku a diky tomu jsem mela v podstate domaci vezeni, protoze jak uz tady nekdo psal me to hrozne nervovalo. Kdyz jsem ji tam dala bdelou rev, kdyz spici spala 10 min sotva a rev....Satek jsem nezkousela, protoze brecela i v naruci, kdyz nebyla hlavickou nahoru , oblicejem ke me. Jakmile byla na zadech kricela, na brisku vydrzela chvilku. Ja jsem si netroufla dat ji do sportaku driv nez v 7 m kuli zime(bala jsem se, ze ji tam nebude tak teplo jako v korbe a v tech 6-7 mesicich uz se mi do vlozne tasky nevesla s fusakem☹.

Takze jako u vseho, doporucuji zkusit vse co jde= nadzvednou, aby videla ven, dat ji na boudu hracky, dat na brisko a jak to pujde tak do sportaku. Moc drzim palce a preji hodne sily.

janicka006
4. zář 2010

@brisalek díky za vaše rady,ale musím se přiznat,že pro nás toto téma už není aktuální...tak nějak,jak to přišlo,tak to zase odešlo....I když možná se to začne teď opakovat,protože naše slečna už by si ráda sedla,ale je jasný,že je na to moc malá,tak se tam šponuje,nervuje a kňourá....pomáhá "odplachtovat" a na bříško.Pak tam leží jako agent,kouká co se kde hýbe a je spokojená.🙂))

santalika
7. říj 2013

Ahoj take mame tenhle problem uplne stejny jen nam jsou 2mesice a take nevime co s tim mozna,jen vytrvat