Dcera v noci hodně pije. Kdy bude schopná pít sama?

jitrulka
6. dub 2009

Ahojte holky, pomalu odnaučuju malou na noční kojení a začala jsem jí místo prsa dávat čaj (později vodu) Prso tedy už nepotřebuje a dostane až ráno, ale zatím se budí ve sejných intervalech (zatím jen 2 dny) ale i tu vodu pije jak divá. Holky, mám ji přestat tu vodu dávat taky, aby se nenaučila? Ale když má takovou žízeň... Někdo nechává v postýlce lahvičku a děti se sami po probuzení napijí. Kdy jsou tahle schopné sami pít...? Z čeho tak pijí...? A nemáte strach že se "utopí"..?

muminek
6. dub 2009

kamarádce dolktorka řekla že pokud chce dělat dítěti otroka do tří let tak si ho má naučit v noci na čaj. Podle ní to mimčo prý vydrží i bez pití. Já nevím my dáváme v noci jednou sunar a vypije tak 4 a pak vydrží až do rána. 🙂

martas123
6. dub 2009

jitrulka - máme úplně stejný problém 😉 malou jsem kojila do 15-ti měs, ale poslední 2 měsíce jsem jí odnaučila kojení v noci, protože se budila 2-3x, tak jsem řekla dost, netrvalo to ani týden a odnaučila se to. jenže jak jsem přestala kojit úplně, naučila se zase na čaj 😒 a budí se stejně, jako když jsem jí kojila. takže nejlepší je jim opravdu nenabídnout nic, chce to vydržet, ale samotný se mi do toho taky nechce 😝 starší dcera je taky hrznej "pijan", budila se do 3 let na pití. do dneška hodně pije, všude chodí s flaškou, ikdyý jde někam jen na chvíli 😀

muminek
6. dub 2009

My jsme za noc kojili třeba i dvacetkrát jen cuc a spal, ale já než usla tak na novo tak jsem řekla dost dva dny řval. Dneska už jí jen jednou tak kolem páté to jde mamžel do práce tak nám udělá mlíko 🙂 a pak spíme dál

pattie
6. dub 2009

Ahoj holky, to je zajímavé téma.... docela s tím teď také "bojuju", protože malá se mi budí co 3 hodiny a už toho mám plné kecky, potřebovala bych se po tom půlroce vyspat. Na noc dávám kaši, 50 g + voda (instantní) a stejně je pořád vzhůru a chce krmit....
Nemáte někdo radu, jak jí to zkusit odnaučit, jestli to jde, aby spala dýl????
Díky

shaula
6. dub 2009

Pattie: pohledej ve starších tématech, je tam jedno "Jak naučit dítě, aby spalo déle v noci" nebo tak nějak podobně.

elephant
6. dub 2009

Ja som najstaršieho do roka kojila aj v noci, potom zo dňa na deň prestala, a zvykol si. Odvtedy pitie v noci nevyžadoval. Mladší v noci pil do 15m, potom tiež utrum. Takže žiadne prechodné čajíčky a pod.
V polroku mi to príde ale ešte skoro...

jitrulka
autor
6. dub 2009

shaula.. tohle téma znám, a taky jsem chtěla zkusit tuto metodu, nebráním se jí, ale bydlíme v 1+1, v paneláku, takže kdybych ji mohla odnaučit nějakou jinou metodou než plakáním, tak bych to brala. Jinak asi na pár dní (nocí) vyženu manžela, a budu to muset zkusit. Ale jak píšu, ráda bych nejdřív vyzkoušela nějakou "méně hlučnou " metodu...

anke
6. dub 2009

diky za tema, ja kojim uz rok v noci po 2 hodinach ... je to trochu narocne, ale uz si tak nejak pomalu pripoustim, ze je velikej a mozna by uz pochopil, ze nedame ... tak se na to psychicky pripravuju, ale jeste nejsem uplne ready ...

vim, ze jsem trochu off-topic, ale kdo jse odnaucovali v noci, jak dlouho jim trvalo nez si zvykli?

jinak s tim cajickem ci vodou v noci jsem se presne tohoto bala, ze pak budu vstavat a jeste davat vodu, to uz je lepsi to kojeni ...