Dcera většinou pláče. Je to normální?

andreea
17. lis 2007

Ahoj holky,prosím o radu,mám 3 týdenní holčičku,která 90%času,kdy je vzhůru pláče.Většinou jde o křik.Nevím zda jí trápí prdíky,jelikož rek. rourka ani kapičky nepomáhají.Nevím zda je normální,že když nespí,tak brečí.Díky

gabca1
3. pro 2007

anatanka - nestraš mě 😀 😝 😝 😝

zdenucha
5. pro 2007

ahojda všem,tak se k vám musím přidat,malé je sedm týdnů ale je to opravdu očistec,pláče stále, s brekem usíná a s brekem se budí.Usíná večer až kolem desáté jedenácté a do té doby s ní skáčeme na balonu,protože jinak by křičela a syn musí ráno vstávat do školy.Už jsem opravdu nešťastná nevím co sní.Jinak přibírá krásně,takže hlad mít nemůže.........neexistuje aby si někde usnula sama.Když má opravdu dobrou dobrou náladu tak se na nás směje a povídá,ale to je opravdu velmi málo.

listicka20
6. pro 2007

Zdenucho, vítej v klubu 😀
Teď jsem holky zkusila další věc, vibrující lehátko s hrazdičkou. Docela to má úspěch, Kaťa si vesele šťouchá do zvířátek a vydrží tam rajtovat skoro 20 minut v kuse bez breku.
A chtěla jsem se, maminy, zeptat - jak u vás vypadá takovej den v praxi? Zabavujete dítě pořád, aby neplakalo, nebo ho necháte bulet v postýlce? A na jak asi tak dlouho?

samsa
6. pro 2007

Listicko, já jem teda malou nikdy nenechávala brečet. Jestli je to ale dobře nevím. Vůbec mi nespala přes den, takže jsem jen nosila na rukách, od měsíce se i zabavila u kolotoče nad postýlkou tak na 15 minut, takže jsem se za tu dobu stihla najíst. Jídlo jsem si vařila vždycky předchozí den večer, až jsme malou po večerním řevu uspali. Uklízela jsem taky až večer. Jinak jsem nosila a nosila a teď zpětně lituju, že jsem si nekoupila šátek na nošení. Taky jsem jí ukazovala věci v bytě a hračky a tak to šlo celý den. Ale teď už je malá opravdu v pohodě, všechno prozkoumává a na brek nemá moc času, takže si zabrečí jen když je ospalá nebo se jí něco hóódně nelíbí, jako třeba, že jí nedovolím, aby si vzala nůž a apod. 🙂 No a pak klasika při oblékání, to se strašně vzteká. Ale jinak už je to docela hodné dítko. To tvoje bude za chvíli taky, uvidíš.

listicka20
6. pro 2007

Já ji právě taky nechci nechat brečet, ale teď v posledních dvou týdnech měním strategii a nezvedám ji hned, když udělá uáuá kuck kuck, počkám třeba dvě minuty, a naopak jindy ji zvednu, i když nebulí - prostě aby tam nevysledovala kauzalitu bébé-máma přijde. Možná je to teda blbost. A po večerech má chvíle, kdy už je asi hodně unavená a vzteká se u prsa, na klíně, na dece, všude, tak to ji nechám deset patnáct minut vyřvat a pak zkusím zase nakojit a uspat, a to už pak zabere. Nám šátek pomáhá jenom při odpoledním spánku - dobře se v něm prospí a já mám volný ruce. Ale jinak se v něm vzpouzí, huláká a buší mi pěstičkama do hrudníku. Ona ani tak neni na nošení a lidský teplo, jako že se spíš nudí. Takže naší největší zábavou je dudlání prsa 😒
No ale proč jsem se ptala - kamarádka se ptala svý pediatričky na mojí situaci, a bylo mi vzkázáno, nekojit pořád, jen v určitých intervalech a mezitím nechat v postýlce, zavřít dveře a odejít, dítě si zvykne (už je prý dost velká) ☹ Což mi přijde docela hustý, že tohle v dnešní době řekne pediatrička. Ale někdo může mít jinej názor.

samsa
6. pro 2007

Mně naopak pediatrička radila co nejvíc chovat a mazlit. S tím večerním vyřváním jsme to vlastně taky dělali tak, jak ty píšeš, ono to ani jinak nešlo. Nikdy bych ji sice nenechala samotnou řvát v postýlce, ale držela jsem ji já nebo manžel a ona se vzpouzela, vztekala a řvala, tak 15 minut, pak se unavila a usnula. V té chvíli opravdu nic nezabíralo, nepomohlo houpat, kojit, zkrátka nic. Myslím, že to děláš bezvadně a když si 2 minuty pořve, tak jí to určitě neublíží. 😉

zdenucha
6. pro 2007

Já teda malou taky nenechávám moc brečet,trhá to srdce a lituju ji,ale s tím spaním je to fakt problém,přez den ji udrcám v kočárku ale večer to je rodeo je unavená ubrečená ale ne a ne zabrat nemáte nějaký fígl?Každá rada je dobrá,páč jsem už fakt na zhrozcení,předem díky.

janulas
6. pro 2007

zdenu...ahojky...mám taky nemuze usnout bez prsu, takze jsme zkouseli dudlík a nenechá se oblafnout, pak taky na brísku a nic....no a ted mi nekdo poradil zapnout fén a ej pomáhá to vcera za tri minutky Tomásek spinkal....s Majou problém nemám, ta usíná v poho u flasky

zdenucha
6. pro 2007

janulas díky moc zkusím fén,páč u prsa spinká ale jak ho vytáhnu je vzhůru a má očka jak kola.............zítra dám vědět 😀 😅

janulas
6. pro 2007

zdenu...presne tak to je s mojím...a fakt to zabralo, osol to a nesetri za elektriku...melo by to zabrat, verim tomu... 😉

zdenucha
6. pro 2007

tak Petruš je najedená vykoupaná a fén už hučííííííííííííí

zdenucha
6. pro 2007

a už je řev ale chvíli ji nechám a pak půjdu zachraňovat 😨

janulas
6. pro 2007

zdenu....a kdyz hucí tak nerve ne???vydrz prtka vydrz 😀

zdenucha
6. pro 2007

janul právě že řvala tak hodně že ho stejně neslyšela,tak jsem ji uklidnila dala přez očka o k nosánku plínku čmuchalku a pustila pohádku poslouchací ne v telce.........Broučky a je tuhá sice v lehátku s vibrací ale pak ji přendám,no a uvidíme jak dlouho to vydržííííííííí 😲

janulas
6. pro 2007

zdenucha...to más nejakej slabej výkon, já kdyz to vosolím tak neslysím nic 😀 fakt to pomáhá u obou, takze neco na tom bude...tak uvidís, treba jeste vyzkousís...zatím dobrou a klidnou 😉

med
6. pro 2007

Zdenucha, zkus vysavač, ten dělá větší kravál 😀 😀 Fakt tím někdo děti uspává... Ale je to návykový, asi jako všechno, že? 🙂
Přeji vám pevné nervy, mamči, my už tohle šílený období máme naštěstí za sebou. Sice jsem nastolila drastickou metodu, se kterou možná spousta lidí nesouhlasí, ale byla to pro mě úleva (hlavně pro moje nervy), když se malá naučila usínat sama v postýlce. Teď je to naše zlatíčko, které se většinu dne směje.
Tak vydržte, držím palce.

zdenucha
7. pro 2007

Táááááááákže dneska zkoušíme vysavač páč včerejší večer opět klasika....cácorka usnula až po desáté hodině,teda je úspěch že usnula sama v postýlce ale už byla tak vyřízená že jí nic jinýho nezbylo,milionkrát jsem ji dávala dudel až to zabralo a já se zhroutila do postele vedle skoro spícího manžílka......uvidíme dneska.Med díky a pak dám vědět. 😔

zdenucha
7. pro 2007

Med můžu se zeptat o jakou drastickou metodu šlo? 😅

med
7. pro 2007

Nechala jsem jí vyřvat 😉 Už jsem prostě neměla sílu (hlavně psychickou) na to, abych jí celý den jen nosila a večer uspávala třeba 3-hodinovým chozením po bytě. Byla jsem totálně na dně, nenajedla jsem se, celý dny jsem probrečela, mlíko jsem ztratila - což taky souviselo s mou celkovou "pohodou", byla jsem hotová! Jednou jsem řekla A dost! Rvalo mi to srdce, ale vydržela jsem to. Terezce to trvalo asi týden, než pochopila, že jí prostě uhoupávat ke spánku nebudeme a teď jí dám večer do postýlky a ona za chvilku sama usne bez scén a bez řevu. Bylo jí asi 6 týdnů, když jsem tohle na ní zkusila. Nemusí to zabrat na každý dítě a hlavně né každá maminka to vydrží.
Nechci vám tím vůbec radit ani vnucovat, abyste nechaly svá miminka řvát, jen píšu svou zkušenost.
Přeji všem maminkám pevné nervy.

listicka20
7. pro 2007

Medi, my měli hroznej první týden doma, kdy jsem myšku uspala, dala do postýlky, ona se do pěti minut rozplakala, a tak to šlo dokola celý noci. Přes den sem tam usnula. Myslela jsem, že už musí bejt tak vyčerpaná, že prostě usnout MUSÍ, ale nemusí. Byla jsem totálně vyřízená, fyzicky i psychicky. Jen jednu noc vydržela na svém, budila se po hodině a půl. Tak jsem vyměkla a vzala ji k sobě do postele, od té doby spíme báječně, ale vím, že to takhle moc dlouho nepůjde a jednoho dne taky dojde na večerní vyřvání. Ale zatim mi to neva, spíš přes den mi vadí, že si ani neuvařim, neumeju nádobí, všechno dělá manžel, nebo pak částečně i já, když ji chová on.

zdenucha
7. pro 2007

med přesně tak to probíhá u nás tří hodinové večerní uspávání asi to zkusím jako ty,ale nevím jestli vydržím,ale za pokus to stojí páč už je to fakt nesnesitelný-ty večery.Holčičku miluju a udělala bych pro ní vše ,ale toto už dál nejde.....

musko
7. pro 2007

Dievčatá, ja neviem, asi ma tu ukameňujete, ale čo riešite plač u takých malých detí? Veď 9 mesiacov sú v brušku - hojdané takmer permanentne, počujú náš hlas, naše srdce.... A zrazu sa narodia, a my od nich chceme, aby ležali, spali sami, bez zvuku, bez hojdania? Doprajme im štvrtý trimester nosenia a hojdania a priameho kontaktu. Také mimino nerozmaznáte, ono len potrebuje svoju istotu..... My sme Petríka vyrevať nenechávali a nenechávame ani teraz..... Súhlasím úplne so samsou. A na predch. strane som nechávala odkaz na jeden blog - stojí to manimálne za prečítanie a možno zmeníte názor... A skúste teda babyšatku - máte voľné ruky a dieťa je spokojné....

listicka20
7. pro 2007

Muško, tohle plně chápu a snažím se mrňouska respektovat, jak se dá. A jak jsem hore napsala, nechápu, že nějaká pediatrička doporučuje dát prso, nechat dvě hodiny řvát samotné v pokoji, pak prso, pak zase řev. A myslim, že to tak ani nikdo nedělá. Dokážu ale pochopit, že si člověk jednou za den - třeba právě na to uspávání - tuhle metodu zvolí, protože je to vážně vyčerpávající, když jdeš na záchod, a sotva dosedneš na prkýnko, slyšíš z obyváku veleřev. Já byla zezačátku tak vystreslá, aby moc dlouho neplakala, že jsem si ani nedošla do kuchyně namazat chleba. No, pak se ti má dělat mlíko, když se ani nenajíš. Takže to už nepraktikuju, prostě špuntík musí chvilku vydržet. Nakonec, po tom šestinedělí nás už vnímá a komunikuje s náma. Jo, šátek na nás nefunguje, Katka nesnáší být v něčem svázaná. Takže jenom v hlubokém spánku...

nikkos
7. pro 2007

Ahoj holky, nedá mi to a musím se přidat. Máme doma taky křiklouna 😀
Ze začátku to bylo naprosto šílený, když zrovna nejedl nebo nespal (a spánek to je podle našeho broučka ztráta času) tak jen ŘVAL A ŘVAL.
Když mi tehdy všichni říkali že to za 2-3 měsíce přejde tak mě omývali, nedokázala jsem si představit jak to tak dlouho přežiju.
A vidíte - jsem živá 😉 Opravdu, přejde to. Určitě se vše časem zlepší, takže vydržte!!!
Psali jste tu názory že se mimča nudí a já se k tomu přikláním - u nás se vše strašně zlepšilo dnem, kdy broučka začaly zajímat hračky které mu ukazuji. Fakt ze dne na den, přesně když mu bylo 2 a půl měs. Já pak jen kroutila hlavou, že mi někdo vyměnil dítě 😕 😵 Samozřejmě že každý má své dny a někdy je to stejně chuťovka. Ale věřte, že se to jejich plakání bude teď už jen a jen zlepšovat 🙂

A taky hodně dělá ten spánek. Dřív mi malej přes den nespal vůbec. Ale od doby kdy už trochu zvládá spát ve dne tak je taky lepší. Vyloženě když začne být uřvaný je to tím že je ospalý. Ale problém máme s usínáním, jde mu to hrozně špatně než zabere a pak spí většinou dost lehce. Z mých zkušeností co zabírá - utlumit světlo (zatáhnout závěsy) a hlavně hladit kořen nosu, to fakt uspává, tak to třeba zkuste 🙂

anatanka
7. pro 2007

"Nechat vyrvat" plati stejne jen na nejaka mimca. Obavam se, ze na ty chronicke kriklouny to nezabere. Aspon u nas to tak bylo. Nekde jsem dokonce slysela, ze mimco se ma nechat tak maximalne 15 minut a kdyz neprestane ani po te dobe, tak uz se dyl nechavat nema, ze to znamena, ze zrejme opravdu ma nejaky problem. Na problem nasi maly jsem ale pohuzel jeste neprisla... 😀

Ted, kdyz je starsi, tak uz ji kolikrat nechavam a ona z toho opravdu obcas usne a prestane, ale driv to neslo a ja uuuuplne nesnasela, kdyz mi lidi rikali, ze ji mam nechat, at si rve, ze ji akorat rozmazlim. Jednou jsem to vydrzela 45 minut, mela jsem zavrene troje dvere a pustenou TV i radio a mycku na nadobi a kdyz jsem se na ni prisla podivat, tak byla uplne purpurova a jecela z plnych plic. Od ty doby jsem ji uz vyrvat nenechavala, protoze jsme vedela, ze to nema zadny smysl.
Takze zastavam ten nazor, ze se to muze zkusit na 10, max. 15 minut a pak zase nosit a chovat... No, znate to 😉

med
7. pro 2007

Anatanka, naprosto s tebou souhlasím, že to nezabírá na každé mimčo, proto to taky nikomu nevnucuju 🙂 Už tady jednou diskuze na téma - nechat vyřvat, nenechat vyřvat - byla a bylo to docela drsný, tak to raději nebudu rozebírat, abych nebyla za špatnou matku 😀 Je to příliš kontroverzní téma....
Každá maminka svoje miminko miluje nade vše na světě a musí vědět, co je pro něj nejlepší, takže ať si to každá udělá, jak jí to vyhovuje.
Takže těm, co se rozhodnout nechat mimčo vyřvat, i těm, co uhoupávají v náručí, přeji pevné nervy a plno sil (v každém případě je budete potřebovat).
Pa pa a ať vám broučci brzy pěkně usínají. 😉

zdenucha
8. pro 2007

Tak hlásím že včera vysavač zabral a drobeček krásně spinkal,dnes jsem taky jako vyměněná........je to prostě paráda,když se člověk vyspí,hned je ten svět veselejší.Takže díky moc za radu a zatím pááááá. 😀

alcatko.j
8. pro 2007

Zdeni 😀 😀 😀 😀

med
8. pro 2007

😀 😀 😀 Tak to jsem ráda, že to zabralo 😉
Pa pa a hezký den.

zdenucha
8. pro 2007

A sousedi si o nás určitě říkají jaká jsme čistotná rodinka že tak dlouho a často luxujeme 😀 😀 😀 😀