Dcera většinou pláče. Je to normální?

andreea
17. lis 2007

Ahoj holky,prosím o radu,mám 3 týdenní holčičku,která 90%času,kdy je vzhůru pláče.Většinou jde o křik.Nevím zda jí trápí prdíky,jelikož rek. rourka ani kapičky nepomáhají.Nevím zda je normální,že když nespí,tak brečí.Díky

leny86
5. říj 2010

@dygab Moc hezky napsané. Myslím, že po přečtení tvěho příspěvku se hodně maminek uklidní a nabere novou sílu 🙂 . Já mám doma 3-týdenní holčičku a myslím si, že je docela hodné miminko. Jsou ale i dny, kdy skoro pořád pláče, jako třeba ten dnešní, a není to nic příjemného ☹...

pavlinasp
12. říj 2010

@jlasj
ahoj, trochu mě zaráží, že píšeš, že honzík bere homeopatika, tudíž ho prdíky netrápí.. nezlob se, nechci být zlá, ale četla jsi ostatní diskuze? většina maminek vyzkouší na prdíky 3-5 různých věcí než jim něco zabere, takže mylsím, že bys to měla ještě zkoušet.. my vyzkoušeli Sab simplex, baby calm, 2 čajíky a nakonec Probioticky kapky.. a až ty nam pomohly... samozřejmě jsme i cvicili, ja nejedla nic nadymaveho atd... neutišitelný pláč bez zjevné příčiny je jeden ze základních charakteristik kojenecké, nebo také tříměsíční, koliky.... a jak píší ostatní maminky, často se to po třetím měsíci upraví samo.. to proto, že střeva "dozrají" a uz zvládnou pořádně trávit...
prosím za Honzíka, zkus ještě hledat příčinu pláče u prdíků, je to nejpravděpodobnější... díky

brisalek
12. říj 2010

Holky necetla jsem celou diskuzi, ale musim se priidat k maminkam, ktere maji hodne plakajici a nespici miminko. Chtela bych je pridat, ze trimesicni kolika neznamena jen bolesti briska, znamena to take nezralost nervove soustavy , ktera se projevuje placem pri pretazeni, pri hodne podnetech....a hlavne vecer....asi takove slabsi "drazdive" dite, ktere popisuje dukie na strane 5. Je to tezke je nepretahnout, kdyz vam porad breci a porad chteji abyste se jim venovaly..... Mala mi spala ve 2-3 mesicich tak 2-3x pul hodiny za den a usinala jen u prsa. Bylo to hrozne. Zlepsilo se to az sezenim. Ted uz je to fajn i kdyz tim jak jsem byla kazdou minutu s ni a nenechala jsem ji plakat si podle me zvykla, ze me ma porad u sebe a nehraje si moc sama a vyzaduje stale dost pozornosti. Takze doporucuji, kdyz na to budete mit nervy a sily tak pomaloucku po lehoucku ucit, aby take byly chvilku samy. Samozrejme kdyz vyloucite, ze place hlady, nevyspanim, bolenim briska nebo refluxem...atd.
Drzim vsem moc a moc palce a preju hodne sily.
Verte bude to lepsi a vydrzet.

lunima
12. říj 2010

Tak jsem prave objevila tuto diskuzi a trochu se mi ulevilo. Mam skoro 6mesicniho chlapecka a je to velky uplakanek, ktery od zacatku nesnasi jizdu v kocarku, v autosedacce. Vadi mu navstevy u nas doma. V pohode je pokud jsme spolu sami. Abychom mohli ven, musime satkovat. Kdyz usne v satku, pak ho muzu prendat spiciho do kocarku. Jakmile se vzbudi, vydrzi max 15 min a pak prijde rev.Takze prochazky jsou jen v blizkosti baraku. Nestihnu pri nem nic udelat, porad vyzaduje velkou pozornost. Spatne spi, jak pres den, tak i v noci. Budi se kazde dve hodiny, nekdy i hodinu, Dudlik odmita, takze vetsinou je prisaty u prsu. Kdyz plakal prvni 3 mesice, svadela jsem to na koliku, bohuzel plac moc nepresel. Place pri oblikani, kdyz je u nas navsteva( navstevy jsou u nas minimalne) A uz vubec nemam odvahu s nim nekam na navstevu jit. Porad se obvinuju, ze jsem nekde udelala chybu, at uz v tehu, nebo ze jsem si nechala dat epidural a pak byl rychly porod a doslo k priduseni, ze jsem neschopna matka. Pritom uz mam 19-tiletou dceru a ta byla tak pohodove miminko, ze mi to ted proste rozum nechce brat. Porad cekam, ze bude lip, ale nekdy jsem uz tak vysata, ze si myslim, ze uz to nemuzu vydrzet.

dygab
25. lis 2010

@jlasj Ahoj, moc se omlouvám, ale dlouho jsem na Koníku nebyla. Jak jste na tom? Už se to zlepšilo? Napiš mi klidně do intern pošty🙂.

Dygab

pattie
23. bře 2011

Ahoj holky, tak po přečtení příspěvků jsem se trochu uklidnila, ale stejně....Synovi je sedm týdnů a je velmi plačtivé miminko. V podstatě pořád spinká nebo pláče. Mám pocit, že se chce chovat, což ale pořád nejde, musím se věnovat starší dceři. Zabere, když mu dám dudlík, ale hodně ho plive, takže ho musím zapřít např. hračkou Řekla bych, že "prdíky" to nejsou, ale samozřejmě to nevím. Doktorka tvrdila, že pláče proto, že špatně tráví mlíko a potom ho bolí bříško, já si ale trochu myslím, jestli není nervózní, protože dcera je hodně hlasitá a dost se vzteká a já jsem samozřejmě taky nervózní.
U dcerky totiž "prdíky" probíhaly tak, že řvala a řvala a nebyla k utišení, ani prso nezabralo, prostě nic.... Vím, že celej život plakat nebude, ale manžel i já jsme z toho dost vynervovaní....

weri1
23. bře 2011

@pattie u nás malej vždy hodně vycítil když jsem byla nervozní...taky pak byl dost plačtivej, věřím tomu, že to může být z toho i z hluku.

tctc
30. črc 2011

ZARUČENÝ RECEPT - milé dámy.... jsem na tom úplně stejně. Malému je 7 týdnů a kromě prvních dvou týdnů (to byl hodný od žloutenky) řve a řve a řve. Když ho chovám, kojím, položím...vezmu... zavinu...nechám volně pod peřinkou.....ve dne, v noci.... Někdy spí jen 2-3 hodiny za celých 24 hodin..... A můj zaručený recept zní: kupte si chůvičku i s videem. Zapněte video, vypněte zvuk a relaxujte.... alespoň na hodinu denně. Když bude dobře mámě, bude dobře i prckovi. Jestli je Vám mizerně....prcek na tom není o moc lépe!!! Nervům zdar....!