Dcera většinou pláče. Je to normální?

andreea
17. lis 2007

Ahoj holky,prosím o radu,mám 3 týdenní holčičku,která 90%času,kdy je vzhůru pláče.Většinou jde o křik.Nevím zda jí trápí prdíky,jelikož rek. rourka ani kapičky nepomáhají.Nevím zda je normální,že když nespí,tak brečí.Díky

katarina82
27. lis 2007

Ali, tak jsem se zase a opět u tvého příspěvku nasmála 😀 😀 😀 Ale když mi tu teď Deňouš začal ZASE ječet, tak mě při představě takhle strávených dalších tří měsíců, ztuhl úsměv na rtech 😖

listicka20
27. lis 2007

Alčátko, to sis teda užila, máš můj obdiv i soucit. Já taky strávila první týdny výhradně na gauči s vytaženým prsem, do toho jsem tu měla nasáčkovanou tchýni, která mi dokolečka opakovala, že mám slabý mléko a měla bych přikrmovat umělým (přestože malá přibírala víc než musela) a ať nejsem nervózní, že to dítě ze mě cejtí. Teď teda taky furt sedim na gauči, ale mrňous už má chvíle, kdy vydrží ležet sama a broukat si, dokonce to začala vyžadovat. Teprve když neví, co chce a řve u jakýkoli činnosti, položím ji na matraci a nechám pět deset minut křičet, potom opakuju postup přebalení-kojení, a většinou je už pak klid. S tím spaním na bříšku - po týdnu probděných nocí jsem byla tak urvaná, že jsem si mimi položila na hrudník bříškem dolů, zasekla jsem se do gauče tak, abych se nemohla pohnout, kdybych usnula - a obě jsme prospaly tři hodiny... Od té doby takhle spolu spíme, a obě jsme dorůžova. Doktorce to neřikám, poněvadž by mě asi zazdila. Kombinuju všechno, co se striktně nedoporučuje.
Ale chtěla jsem se zeptat - holky, co používáte dudlík - teda vaše mimča - jak jste je na to naučily? Přijaly to děti hned, nebo to chtělo trpělivost?

andreea
autor
27. lis 2007

Lištiško,my dudlík máme asi od 5 dnů,přijala ho okamžitě a dudá jak divá,ale musí mít na něj náladu,jinak ho plive.Já si jí spát na bříško dávám taky,je to naše odpolední siesta,jinak bych padla na hubu 😉 .V šátku řve jak divá,tak ho ani dál nezkoušíme,jen chovám v náručí a kojím jako vy 🙂 .

samsa
27. lis 2007

Ahoj,
tak nevím, jestli svým příspěvkem někoho nevyděsím. No, my máme taky uřvánka. První dva měsíce naše Neluška řvala nepřetržitě a strávila je u mě na rukách.A že to byl řev..... Skoro nespala, maximálně 3x 20 minut denně. Neměla jsem čas ani se najíst, strašně jsem zhubla.
Kočár naprosto nesnášela a i teď nám ten problém s kočárkem zůstal, ona v něm spí, ale jakmile se vzbudí, tak chce ven a řve, takže nehrozí, že bych korzovala s kočárkem třeba po městě a šla nakupovat. 😝 Ale aspoň v něm spí 🙂 Po těch 2 hrozných měsících chvilku vydržela i sama na dece, jenže pak přišlo ve 3.měsících 1. očkování a začlo vše na novo. Navíc se pokazilo i spaní v noci. Budila se jede čas i po půl hodině. Byla jsem už úplně vyřízená. Myslela jsem, že se to po 3. měsících spraví a ono nic. No, abych to zkrátila, zlepšilo se to až v půl roce a to rapidně. Krom toho kočárku už je malá naprosto v pohodě, vydrží si hrát sama i 2 hodiny, spí 3x denně po hodině. Navíc se až teď naučila na dudlík, takže večer se ududlá sama ke spánku. Dřív dudlík jen viděla a spustila křik. Takže, holky, vydržte. U většiny dětí se to zlepší ve třech měsících a kdyby náhodou ne, tak v tom půl roce už určitě. Já jsem tu taky zoufalá založila někdy v srpnu téma "Hodně pláče i po 3.měsíci" a hodně mě holky co tam psaly povzbudily.
Držte se.

zusma
27. lis 2007

Alcatko, máš můj hluboký obdiv, že jsi se nezbláznila. Já bych si asi hodila mašli,to muselo být hrozný. Mně malá hodně řvala první 2 týdny a fakt to bylo hrozný.Budto spala anebo řvala,anebo jedla, nic jiného. ted je to už lepší a jen se modlím,aby to nepřišlo. Její rekord byl v kuse řvát 7 hod 😖

Listicka: já malé dala dudel asi ve 2 týdnech.Nechtěla jsem,ale náhodou jsem ho měla doma a poté,co pořád řvala a řvala, tak jsme to zkusili a ona ho skoro hned přijala. Nějak se to nemusela učit. Do dneška jí ho dáváme.Někdy ho chce a někdy ne. Když ho už má,tak jí ale vypadává,jak náruživě dudá 🙂 tak jí ho musím pořád strkat do pusinky. Hlavně ale že neřve 😅

zusma
27. lis 2007

Pak mi ještě příbuzní přinesli jiný tvar dudlíku,ale ten nechce....Chce pořád jen ten první,asi je na něj zvyklá nebo nevím... 😕

binki
27. lis 2007

Budíte prcky po těch třech hoďkách? Malej vydrží spát dýl a o to dýl pak řve.

Tak jsem už taky skákala do zdi, šla jsem si ve 12 po obědě schrupnout. 🙄 Malej hezky hajal, sotva jsem natáhla deku, probudil se a křičel až do půl šesté. Ufuf.

zusma
27. lis 2007

Já tedka malou budím ve dne po 3 hodinách. V noci ted spí někdy dlouho-její rekord je v noci i 8 hod.bez jídla (neříkám,že celou dobu spala, to ne, ale po 2 hodin.uspávání spala 6 hod).Takže ve dne když se nevzbudí sama,tak ji vzbudím aby měla dostatek jídla,když v noci jí méně.

listicka20
27. lis 2007

Já právě dudlík nejdřív dávat nechtěla, brzo jsem si to rozmyslela 😀 chtěla jsem zkusit všechno, ale Katka ho stejně nechce. Tak jsem myslela, jestli třeba nejsem málo trpělivá... Možná zkusím jiný tvar.
K tomu nočnímu buzení - nechávám ji, ať se vzbudí sama, jak potřebuje, myslim že v tomhle věku se ještě dá spolehnout na reflexy a instinkty. Většinou se budí v noci po třech hodinách, někdy vydrží i čtyry, už spala i pět... Ale v noci nekojim dlouho, jenom třeba deset minut a zkusim zase uspat, většinou se zadaří

andreea
autor
27. lis 2007

Já Viktorku nebudím a nechávám spinkat,taky už vydržela i 8 hod. bez kojení,za to si to vynahradí přes den.To jí i po hodině a půl,jak kdy 🙂

anatanka
29. lis 2007

Po mne jde uplne hruza, kdyz si predstavim Mirinku, jak zase jeci... Brr... Bohuzel jsem taky majitelkou vecne nespokojenyho ditete, uz jsem dokonce byla objednana i do Motola do poradny pro nadmerne placici deti, ale nakonec jsem to zrusila.
Prvni dva mesice byly fakt hororovy, rvala uplne bez prestani, mela z toho vsechny zilky v ocich rozpraskany, ja brecela s ni, v hlave jsem mela uz diru, ale porad jsem se uklidnovala, ze to skonci po trech mesicich, bohuzel ne. A cim jsem s ni dyl, tim hur to snasim. Jsem vecne vynervovana, ve stresu, protoze porad jen cekam, kdy zase spusti ten vriskot. A kdyz uplne nerve, tak stejne porad narika a fnuka. Tak me tim vytaci... Proc to nemuze byt taky miminko, ktery se polozi na hraci deku a v klidu si 20 minut cvrnka do hrazdicky nebo si hraje v lehatku atd. Ta moje potvora potrebuje zkratka non stop assistence a nenecha me si uzit materstvi 😠

anatanka
29. lis 2007

pardon: assistance

samsa
29. lis 2007

Anatanka, to popisuješ moji malou 😉 Vydrž, bude líp. Oni se i ti největší uřvánci kolem toho půl roku zklidní. Počítám, že naše Neluška bude do roka už úplně O.K. Snad si to ti prďolkové vyberou teď a pak budou nejhodnější na celém světě. 😉

niega
30. lis 2007

Anatanka: Jéje, tak to taky znám. Už jsem si začala říkat, že se to zlepšilo, ale včera Edík opět předváděl, jak umí vřeštět. Nic ho nezabavilo, křičel i při nošení a houpání. A aby toho nebylo málo, začal jakoby chraptět a sípat - ale asi to dělá schválně, páč občas křičí i normálně. Zřejmě zase testuje, co se dá všechno vyloudit z hrdla ☹ .

janicckka
30. lis 2007

Ahoj tak já měla s malím to samé pořád brečel chodily jsme k doktoru já tam brečela že nemám čas se ani najíst a vyspechovat dr mě na to řekl že asi cítí že se mu moc nevěnuji a to bylo vše 😲 Věnovala jsem se mu jak se dalo pořád ječel i do jedné do rána. ☹
Až jednou usnul na bříšku a já byla hrozně ráda že spí,tak jsem ho nechala spát ale stejně jsem se moc nevyspala,protože jsem ho hlídala jestli dýchá a tak 😖
Řekla jsem to dr a ten at vžádném případě ho nenechám spát na bříšku.Na záda nebo na bok.Ale on mě jinak nespal.Tak už jsem dr nic neříkala a nechala ho spát na tom bříšku.Vydržel spát i hodinu a celou noc,to byla paráda,na zádech nemohl spát vůbec za pět minut byl řev.Do dnes spí na břiše a nic se mu nikdy nestalo 🙂

anatanka
30. lis 2007

Miriam dnes klasicky zase od rana jeci, uz nemam ani chut se na ni vubec podivat a videt tu jeji ohromnou pusu pres celej oblicej - normalne se musim drzet, abych pouzivala slusny vyrazy! 😉

listicka20
30. lis 2007

Janiccka ´- no to by mi teda nas... kdyby mi doktor rekl, ze se diteti nevenuji, zvlast kdyz jsi mu vylicila, ze se pomalu ani neosprchujes... Ono se to doktorum snadno radi, davat na zada, ale v praxi to vypada tak, ze dite bude vrestet tri hodiny a nakonec usne vysilenim na deset minut. Dokud to clovek nema doma, tak to nepochopi. Stejne tak jako nektery dite staci pohladit po celicku a ono usne ve svy postylce. Nebo prestane plakat v maminciny naruci... A nejvic mi se..., kdyz mi to lidi nechtej verit, ze tyhle veci na tu moji nezabiraj!

paolin
30. lis 2007

holky, ja jsem tak rada, ze nejsem sama...pripadala jsem si jako uplne neschopna matka, protoze v mem okoli maji vsichni deti typu: nakoji se, 3 hodiny spi, nakoji se, 3 hodiny spi...je to az depresivni ☹
"nastesti" jedna kamaradka ma holcicku, ktera byla stejny nespavec a urvanec. aspon nejaka spriznena dusicka..
jeste ted mi naskakuje husi kuze, kdyz si vzpomenu, jake to bylo!
snad mi to to druhe mimi vynahradi a konecne si to materstvi taky "uziju" 🙂

janicckka
30. lis 2007

Jo maminy musíme to vydržet.Nejhorší je když vám nemá kdo pomoct a pohlídat,to je potom zápřach.Ale vše jednou skončí a budete jako já na to malý miminko rádi vzpomínat.Bože jak já bych chtěla aby byl zase malinkej,i přes to řvaní.Tak strašně moc rychle to utíká ☹ ☹

listicka20
30. lis 2007

Děvčata, něco pro útěchu:
Je to z knihy Dítě pláče - co dělat

"Rodiče si psychologovi nebo pediatrovi na dítě, které nepláče, nikdy nestěžují. Většinou jsou s ním naopak plně spokojeni. Nicméně to, že je novorozenec stále potichu a nepláče, není znamením radosti ze života. Kdybych si jako matka i jako psycholožka měla vybrat, vždycky bych dala přednost dítěti, které se projevuje a dožaduje se toho, co potřebuje nebo na co má chuť, než dítěti, jež leží v klidu v kolébce nebo v postýlce, které netouží po společnosti. Cítíte, jak se u obou dětí liší jejich touha žít? Dítě, které je schopné se „vyřádit“ a snaží se sdělit svůj problém, využívá naplno svou schopnost udělat rámus a přivolat matku; dítě, které nesčetnými způsoby utěšujeme, se utvrzuje v sebedůvěře a v důvěře vůči okolnímu světu."

...
A jinde:
...

"Nezapomeňte, že miminka, která moc pláčou, jsou obecně aktivnější a čilejší. Rychle a dobře se fyzicky a komunikačně vyvíjejí. U těchto novorozenců konstatujeme také proporcionálně menší počet náhlých úmrtí. Tato miminka vyžadují tolik pozornosti a my se o ně tolik staráme, že jim nikdy nechybí podněty, mazlení ani komunikace."

http://www.rodina.cz/clanek5752.htm - tady je delší ukázka

paolin
30. lis 2007

ja cetla, ze deti co nespi, byvaji hodne chytre 😀

alcatko.j
30. lis 2007

Paolin, no tak to doufam 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
30. lis 2007

Listicko, zajimave clank, cetla jsem neco podobneho, jen je treba dodat, ze samozrejme to tak neni u vsech klidnych deti, at se tu na nas nevrhnou maminky zlatych ditek 😅
Ja jsem jeste cetla, ze deti, ktere neplaci a klidne lezi, tak jako by vedely, ze k nim nikdo neprijde, jako ze jsou smireni s tim, ze si musi poradit samy..
Ja musim rict, ze Neluska je ted uz mnohem lepsi a to jak jsem se ji v malinkatosti venovala, mi jakoby vynahrazuje.Strasne rada se mazli, objima, poklada na me tvare sve trvaricky, a na druhou stranu je nembojacna, co se tyce objevovani vseho noveho, pousti se do riskantnich akci, vzdy koukne, jestli ji hlidam a popripade zachranim 😀
Je to moje krasne slunicko, ktere uz place jen kdyz ma hlad, nebo sebou migne pri nejake sve akcicce na zem 😀

marinka
30. lis 2007

Holky, to je krásný přečíst si to a uvědomit si, jaké mám hrozně zlaté dítě, které pláče tak možná půl hodiny (když se to posčítá za celý den) a to jenom kvůli prdíkům. Jinak je to sluníčko vysmáté..
Přeju všem pevné nervičky a smekám klobouk, že to zvládáte..

listicka20
30. lis 2007

Alčátko, to je jasný, že klidný děti jsou taky v poho, spíš mě to pobavilo, že ta uřvanost může mít i nějaká pozitiva, a takovou naději tu potřebujem 😀
Jinak u nás je to teď úderem šestinedělí mnohem lepší, malá se najednou uplně sklidnila, nevříská při každým přebalování jak protržená a vydrží už i chvíli jen tak koukat, có dělám v kuchyni. Na moc dlouho to není, ale aspoň něco, vážím si každý chvilky. Záchvaty má večer, když má spát.

musko
2. pro 2007

Ahojte - na alternatívkach je odkaz na tento článok, dúfam, že Vás osloví
http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

gabca1
2. pro 2007

listicka20 - také mi večer vříská. Přes den už řve jen asi 3 hodiny.... děti se hrozně mění, dnes třeba vříská a za týden může být zlatíčko. A naopak, někdo má zlatíčko a za týden může vřískat. Uvidíme co nás čeká.

listicka20
2. pro 2007

Gabčo, myslim, že to bude uplně jiný, až ty naše píďalky budou moct držet chrastítka a trochu se bavit. Někdy mám pocit, že brečí z nudy.
Musko - zajímavý článek, jen škoda, že to, co je člověku nejpřirozenější, je dneska považováno za "alternativní" 😒

gabca1
2. pro 2007

listicka20 - no taky mi přijde, že se nudí a čeká co bude za šou 🙂 a někde jsem četla, že hlavně večer se ventilujou, protože mají nahromaděnou energii za celý den. Takže jak říkaš až si budou hrát tak to bude snad OK 😝

anatanka
3. pro 2007

Hrat, jo? Tim jsme se uklidnovala celych pet mesicu 🙂 🙂 🙂