Dcera většinou pláče. Je to normální?

andreea
17. lis 2007

Ahoj holky,prosím o radu,mám 3 týdenní holčičku,která 90%času,kdy je vzhůru pláče.Většinou jde o křik.Nevím zda jí trápí prdíky,jelikož rek. rourka ani kapičky nepomáhají.Nevím zda je normální,že když nespí,tak brečí.Díky

chechta
31. led 2008

no jenže jemu nic není - to je na tom nejhorší. a vím, že nejsem sama. No už se těším až budu mít po zkouškovým a půjdu s ním spát v 8 jakusne - protože do 12 - 1hod celkem spinkla vzbudí se asi 2x na kojení. Jenže se ted musím učit tak spím třeba 2 hod - jako dneska. Někdy je to víc. No znáš to - tak at bříško brzy přestane bolet 😉

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
chechta
31. led 2008

zuzi přeju at se trošku vyspíš - no já už se tak uklidnuju 4,5měsíce 😀 😀 😀 - no teda bylouž líp - ted je zas hůř. Jasně, že se to někdy musí zlepšit 😀

markeeta
31. led 2008

u nas to zacalo az tedka v 5ti mesicich. Pres den je to v pohode, ale v noci? Vzdycky jsem nejaky duvod nasla, proc place, ale tedka nam prijde, ze nam ukazuje svuj temperament. Je to lvice 🙂 . Taky jsme dostali nejake kapky na vzduchove bublinky, protoze ji to tam tlacilo. U nas to trva od Noveho roku a mesic nevyspani je dost (nejdrive to zacalo suchym kaslem a to se budila kazdou hodinu, potom zacala mit problemy s odrihavanim a prdikama).
Obdivuju vas, co to vydrzite i mesice. To by me asi kleplo. Ona byla prvni tri mesice uplne uzasne miminko, pro me uz tak ta rekonvalescence po porodu trvala tri mesice a nedokazu si predstavit, ze by mi do toho jeste rvalo mimino.
Nedavno jsme uvazovali, kdy si poridit druhe. Asi to vycitila ta "mala antikoncepce" a nechce se s nikym o nas delit 🙂 .

spetra
21. únor 2009

holky, držte se mi měli první 3 měsíce hrozné... dokonce tu na nás někdo v paneláku poslal sociálku.. 😅 noci jsme měli jak štak, ale dny šílené.... za nás doporučuju tyhle malé miminka nosit nosit a nosit - my máme baby vak a je to fakt zlatá věc...

zuzannes
30. srp 2009

haaloooo maminy...už trochu "mrtvá" diskuze. Neříkejte mi, že jsem jediná, kdo má uřváně 😠 😠 A to už bude naší prdelce půl roku 😒 . Nabyla jsem dojmu, že už jí to snad zůstane... u nás je to jako na houpačce...jeden den celá svítí a culí se, a druhej je schopná prokňourat a provřískat ☹ bohužel těch prořvaných je asi víc. Přijde mi pořád hrozně nervózní, jen nevim z čeho..ani spát nevydrží dlouho (přes den spí tak 30 min). Kočár už zapadal prachem, jelikož procházky se rovnaly hysterickému představení. 😖 Nic jí dlouho nebaví...pořád potřebuje změnu a nové podněty, chvíli si hrajeme a z ničeho nic začne kňourat a bekat. Věnuju se jí co to dá, ale síly pomalu dochází ☹ Všude rady vydržet, ale "držim" už dlouho a nic moc se nemění. Je tu ještě někdo s podobným údělem? 😉 😉

brodimar
30. srp 2009

Ahoj zuzannes,nám bude taky pul roku a jsme taky uknourany(a to jsem se dočetla,že v půl roce už dítě skoro nepláče) 😀 .Malá u hraček nevydrží moc dlouho,spí přes den 4krát 30min přesně 🙂 .Od té doby,co se začala točit na břicho je to lepší.tak doufám,že až začne lézt tak se to ještě zlepší a víc se zabaví.Jsou to hold prťata co vyžadují pozornost 🙂 Doufat a vydržet!!! 🙂 🙂

dukie
30. srp 2009

Ahojte holky. 🙂 Řadím se též k maminkám ukňouraných dětí, to nejhorší nám trvalo cca do konce 10. měsíce. V "nejlepším" řval 18 hodin za den (neke, fakt, v kuse...). Takže soucítím se všema, je to fakt děs, totálně to člověka odradí od chutě na další dítko. 😝 Naštěstí z toho každé dítko jednou vyroste, jen je potřeba zatnout zuby a přežít to. 😎

Zkuste se trošičku mrknout na netu na "dráždivé dítě". Je to takový neznámý pojem, ani toho na tom netu moc není (nemám čas hledat odkazy, snad si poradíte...), je tu k tomu i jedna diskuze na Koníkovi, pokud si dobře pamatuju. Každopádně jde právě o tyhlety ukňourané děti. Hodně pláčou, málo a špatně spí, jsou hodně aktivní a vyžadují strašně moc podnětů a rodiče totálně vysávají. 😝 Já se o tomhle pojmu dozvěděla od své kolegyně, která má dnes desetiletou holčičku... a když jsem jí vykládala o našich problémech, tak na mě vychrlila, že totálně to samý měla ona s ní a že jí pak po letech, když s ní byla u dětského psychologa (holčička je úžasně nadaná, bohužel jeví ale takové dovednosti, které nejsou zcela běžné - naprosto přesně zrcadlově se podepíše atp.), tak se jí ptal, jestli náhodou nebyla jako děťátko dráždivé dítě...

Problémem u těchto dětí ne nezralost centrálního nervového systému, často se to zlepší během prvních 3 měsíců, případně do půl roku... ale není výjimkou cca 1 rok... a jsou i takoví jedinci, kterým to zůstane až do dopsělosti (poruchy pozornosti atp.). Není to nic závažného, prostě je jen potřeba dát děťátku čas... většina z nich z toho fakt brzy vyroste a žádné jiné "následky" to nemá. Dobré je se děťátku skutečně hodně věnovat, dávat mu hodně podnětů, trávit s ním hodně času venku, při usínání odstranit z jeho okolí cokoli, co by jej mohlo rušit (může tím být i např. barevná hračka, hluk z ulice, tikot hodin atp. - prostě hledat, hledat, hledat)... dávat si pozor na přetažení, snažit se nastolit maximálně pravidelný rytmus dne (rituály jsou zde velmi vhodné), nevystavovat ho příliš novým lidem, novému prostředí, novým situacím... prostě na něj jít velice citlivě.

Vím, že Vám moje soucítění moc nepomůže, ale třeba jste stejný typy jako já - já s tím bojovala s neustálou otázkou "proč zrovna my?" a sebetýráním "proč se takhle rouhám, vždyť je to zdravej a krásnej chlapeček..."... a byla jsem zoufalá... a když mi došlo, proč to tak je, že prostě musí dozrát v mozku ty správný spoje... že mi to ten malej nedělá naschvál, že mě nevydírá... že za to nemůže... žilo se mi s tím daleko líp. Tak třeba to takhle pomůže i Vám. 🙂

Držím pěsti, ať to vydýcháte, my s manželem padali dost na hubu... a i teď teda ještě občas padáme. Ale už je to mnohem lepší, to musím přiznat. 😵

grej
1. zář 2009

Zuzanes, tak jak čtu tvůj příspěvek, tak jako bych v něm viděla tu svojí Kačku. Dneska jsem totálně vyřízená, protože ráno řvala od sedmi do devíti. Pak vytuhla teda na hodinu a půl, už jsem jí chodila kontrolovat, protože to se nestává. Vždycky je to tak max na dvacet minut až půl hodiny. Když teda vůbec zabere. Pak řvala až do tří. Já už nervy v kýblu, protože to člověk neví, jestli jí něco je nebo jen tak řve. Přitom včera byla zlatá a v autě spala skoro celý den jak jsem cestovala.

Taky si říkám: proč zrovna my??? Všude okolo slyším, jak mámy vyprávěj, jak mimi prdnou na deku s hračkama a maj třeba i hodinu klid. Nebo že děti jen tak leží v kočárku a prostě si vystačí. To u nás neexistuje. Vydrží maximálně čtvrt hodiny v lehátku, kde si bouchá do hraček, ale to je všechno. JInak musíme pořád houpat na míči, chodit po bytě a vyprávět a podobně. JInak je řev a řev a řev. S kočárem chodím jen když jí doma nejdřív uspím, protože v kočáře prostě neusne.

Je taková od mala, ale naštěstí se naučila spát v noci, takže spí tak od desíti do půl sedmé se dvěma přestávkama na kojení. AspoŃ že tak, protože první dva a půl měsíce, kdy byla vzhůru i v noci, byly téměř k nepřežití.

Dukie - díky za povzbuzení, taky mě drží nad vodou jen představa, že se to zlepší 😉

grej
1. zář 2009

Jo a nenapsala jsem, že v ty tři hodiny vyčerpáním usnula na dvacet minut a pak začalo všechno na novo. Zajímavý je, že jak jí strčím do pusy prso, tak jako by se nic nedělo a je jak mávnutím proutku klid. Řvala nonstop do půl pátý a teĎ jsem jí uhoupala a usnula. Tak snad aspoň chvíli vydržží...

dukie
1. zář 2009

grej: Já tohle úplně znám, malej byl totálně to samý. 😝 Akorát u nás to ve Vašem věku vypadalo tak, že vyčerpáním neusínal na 20 minut, ale na 2... 😝 😝 😝 Cítím s Tebou, drž se. 😎

aponchie
1. zář 2009

grej dneska mi mala jecela jak hrom,ale ne vztekle ale tak litostive proste ji neco bolelo rudla zalykala se slzicky a ja debil sem vcera jedla kapustu..nafackovat mi..jinak je hodnoucka a spinka celou noc 😎 kozu ma v puse nonstop na vsecky problemy a pomaha to sak co jineho yb mela mit kdyz je moje dite a miminko 😲

dukie
1. zář 2009

aponchie: Tak je super, že Vám prsíčko pomáhá. 🙂 Já tu chci jen dodat, že je potřeba i s tímto opatrně, protože některé děti na to mohou být citlivé - např. kolikářům se doporučuje nekojit častěji než po 2,5 - 3 hodinách, protože právě ten "neustálý" přísun mlíčka vede k tomu, že se mlíčko od posledního krmení nestačí strávit... a to může vést k vyvolání koliky. 😒 Přičemž po přisátí k prsu miminko plakat přestane, protože (vysvětlení naší pediatričky) se mu to ve střevech včetně těch všech bublin pohne, takže to na chvíli přestane tolik tlačit, navíc miminku to pomůže uklidnit se... ale jakmile má prso z pusy venku, tak za pár minutek je tu řev nanovo... Takže komu pomáhá prso, ať je rád (držím pěsti, ať Vám to vydrží 🙂 ), komu se pak miminko velice brzy rozpláče, ať zkusí trošku pravidelnější režim (tedy s těmi většími přestávkami mezi kojeními - vím sama ze své praxe, že to vůbec není lehké... snadněji se to říká než dělá, páč člověk se bojí, jestli nepláče hladem... a šup, už mu dá prso... 😝 )... Toť jen rada na okraj, když jsi to tu zmínila. 🙂

lienka43
1. zář 2009

Ahojte,
tak sa radim medzi vas :D, v pondelok mame rok a to rvani u nas nepreslo, ked si citam prispevky dukie a grej tak to akoby som sa vratila o par mesiacov spet :D, bohuzial ten stav pretrvava i teraz, mama rezim, sme stale vonku ale i tak rveme ne teda tak jak kdyz byla mala ale i tak je to narocne...Obcas sa len zobudi a uz rve, v noci nespi lebo nam rastu zuby a place...... Musim vydrzat.........stale si hovorim co ma nezabije to ma posilni...

grej
1. zář 2009

Aponchie - tak to já jsem pomalu už jen na těstovinách a bramborách, protože prdy máme pořád a po všem. Stačila troška cibule jako základ na omáčku a řvala čtyři hodiny v kuse. Takže za to my to fakt nestojí a snídám starý pečivo s marmeládou a k obědu něco fakt nenadýmavýho. Je to na palici, ale co se dá dělat...

Lienka, nestraš, že to nepřejde. Vždyť to se nedá...

TeĎ už zase hysterčila. Měl jí u sebe manža. Až mě z ní bolelo v krku, když jsem poslouchala jak řve vyloženě z hrdla. Když jsem si jí vzala, trošku se zklidnila. Byla totálně zpocená, studenej pot po celý hlavě (a to měla na sobě jen slabý body s krátkým rukávem). Pak jsem jí převlíkla (v polospánku) a dala večerní kojení. Napila se trochu z jednoho prsa a začala se na mě smát. Normálně měla pomalu záchvaty smíchu.

Takže já fakt nevim, proč vůbec brečí. Násilím jsem do ní nějaký to mlíko nacpala a pak se snažila jí uspat na ruce, jako vždycky. Zase řev. Takže jsem se nasrala a prdla jí do postýlky. Pobrekávala necelých desest minut a už je tam klid. Nechápu to.... Uvidíme, jak dlouho bude spát, jestli vůbec. Jinak by to byl nějaký zázrak 😀

I když po tom dnešním brečícím maratonu asi není divu, že vytuhla.

aponchie
1. zář 2009

grej to nedelej jez vsecko s rozumem budes slaba..jako aj vedela,ze to bud emit nasledek,ale jedla sem jen trosku spis si myslim,ze ten cesnek v tom nebyl koser,ale uz je ji lip spinka a mela sab kapicky a pomasirovala sem ju nakojila brkla a chrape

lienka43
1. zář 2009

Grej je to individualne, ale je to lepsie a lepsie...Ja som teraz hrozne unavena a vycerpana z noci, budi sa kazdu hodinku a je to fakt narocne ten stav pretrvava uz dva mesiace. Su to zuby... Mala nam uz zacala chodit a da sa lepsie zabavit takze v tomto je to urcite 100 percent lepsie ale zas prislo nieco ine Obdobie vzdoru... Mala place ked jej neurobim po voli, a hadze sa mi o zem ☹

grej
2. zář 2009

Koukněte...
http://www.azrodina.cz/2130-plac-bez-duvodu

U nás je dnes všechno o 180 stupňů otočené. Od rána se pořád jen směje, pobrekávala jen chvilku a to když byla fakt unavená. Spala hodinku dopoledne a teď taky usnula. Takže čučim 🙂 Asi byl včera hodně blbej den..

zuzannes
2. zář 2009

čau holky 🙂 Tak u nás už je TŘI dny "pohodička" (teda pohodička na naše poměry)...hysterák jen jednou, a to dnes v autě (jednak bylo strašný vedro a pak nás taky stavěli policajti, tak jim malá vynadala 😀 ) A dokonce poslední dva dny spí po obědě 2 hodiny...já tohle nepoznala skoro celých 6 měsíců. Je vysmátá a upovídaná a dokonce mě nechá i ráno nasnídat bez řevu 😵. Já tak strašně doufám, že už jí to zůstane a hrozim se jestli ne 😔 My začali s příkrmy..malou to docela baví a po večerní kaši i hezky spinká. Ale abych nepřeháněla, přes den pořád musí mít asistenci, i u hraní na dece..nervóza je to pořád...ale přeci jen pokrok tam je 😉
Mimochodem tu knihu co je doporučovaná v tom odkazu od Grej mám a hoooodně mi pomohla v těžkých časech...naprosto jsem se v ní našla a je taková optimistická...rozhodně i já doporučuju. A do motolské poradny pro pláč taky docházíme, je tam moc hodná paní doktorka, malou vždy pečlivě vyšetří (což jsem ráda a vždycky mě to uklidní), ale žádné zázračné rady tam nedostanete... je to opět o tom VYDRŽET. Tak holky držme...držme..oni nám to ty drobečci vrátí. 😉 😉

zuzannes
2. zář 2009

Jo a taky jsem si všimla, že takovýhle uplakánci bývají spíše holčičky (kluků je rozhodně míň)...oni jsou totiž víc citlivý a tak je všechno hned rozhodí 😖 Zatim zdar a sílu 😉

holis84
13. zář 2009

ahoj holky tak i ja uz patrim do klubu, Kristynka ma ani ne 3 tydny ale po precteni tehle diskuze jsem se trochu uklidnila ze to neni jen u nas 🙂 kdyz spi je klid kdyz nespi je z 95% rev, tech zbylych 5% je kdyz ji koupeme to se ji libi nebo ji nosim a houpu na balone, jenze uz ani to ji nebavi ☹ tak snad to prejde...

zkusim koupit vibracni lehatko zitra tak uvidime a co vy uz se to zlepsilo??

grej
5. lis 2009

Ahoj holky, mám chvilku, tak vás chci jen povzbudit. Všichni mi říkali, že to řvaní jednou musí přestat, a taky jo 😉
Když Kačce byly 4 měsíce a týden, tak jako mávnutím proutku otočka. Začala občas i přes den spát, budí se s úsměvem (ne vždy, ale i to je úspěch) a brečí jen když se fakt něco dějě (hlad, únava, nuda)...

Takže holky - pevný nervy, fakt to řvaní jednou přejde!!! 😀

momin
6. lis 2009

Ahojky holky,taky bych vas rada povzbudila.. U nas to prestalo uderem 3 mesice! Hlavne ty pevne nervy a tatinka co obcas pomuze at muzete vypnout... 😉

jlasj
3. říj 2010

@dygab
Ahoj, jako bych tvůj příspěvěk psala já, trápí mě pláč mého chlapečka, který bude mít v úterý 3 týdny. Pláče v noci, přes den, kdykoliv nespí. Proplakává se mezi jednotlivým kojením, tzn. 3 hodiny. Je to ostrý, srdcervoucí pláč. Nic ho neutěší, nošení, zpívání, mazlení, nic...Na prdíky bere Honzíček homeopatika, ty by ho trápit neměly. Mám strach, že nejsem dobrá máma, když ani nemůžu utěšit svého synáčka. Moc tě prosím o radu, jsem zoufalá!

holis84
3. říj 2010

@jlasj Ahojky, ja jsem tu psala uz vice nez pred rokem ☹ ale jdu te uklidnit proste nektere deticky jsou urvane, to byla i moje Kristynka 🙂 kolem 3 mesice se to zacalo zlepsovat, myslim ze od 4m neplakala vubec. a ted ma 13m a je to moje usmevave slunicko 😵 drzim palce urcite to zvladnes, nam pomahal balon tak jsem sedela porad na nem, spatna maminka urcite nejses jen mas miminko co se neztrati ve svete, proste dava o sobe vedet 😅

amallie
3. říj 2010

já se přidávám, od třetího měsíce byl klid a teď je naše malá nejspokojenější sluníčko, jaký si dovedu představit, nevím už, co je to pláč, vydrž, bude líp!

miona
3. říj 2010

Ahoj, nás trápí to samé. Malá pláče už od 10 dne..moc chvil, kdy kouká a třeba se usměje nemáme. Spíš fakt stále pláče..nedovedu si představit, jak to třeba přežiju ještě další 3 měsíce. Někdy pláče tak, že mě přijde, že má strašný bolesti..a to pak brečím taky...někdy jsem na ní naštvaná a pak mám z toho výčitky...někdy jsem klidná, přijde mě že pláče jen proto, že prostě plakat potřebuje...ale 90% času mám z toho hrozný pocity a mateřství si vůbec neužívám..mám splíny a depky z každýho dne a odnáší to starší syn..a asi i cvrčka a i manžel..achjo ☹

keminek
4. říj 2010

@jlasj
@miona a co něco z tohohle:
http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko...
taky nepomáhá? (těsnější zavinování, dudu, pohoupávání, fén, lux.., poloha na boku, uspávání v šátku - kolíbka nebo vertikálně.. nebo v baby vaku)
Vydržte! To přejde, není to na furt.. bude to zas dobrý 🙂

palma111
4. říj 2010

@miona určitě se to zlepší, hlavu vzhůru. prcek taky hodně plakal, teď mu zítra bude 8 týdnů a řekla bych, že tak poslední 3 dny je jak vyměněný - začal se smát a pláče ubylo. krize jsme měli vždycky večer a na to nám docela zabírá to pevné zavinutí, stačí jen ručičky, aby s nimi nemohl máchat.

nikita07
5. říj 2010

Ahoj, mě pomohlo ho pořád držet v náručí a jakoby mu předávat svoji energii, klid, špatně se to popisuje, je to asi individuální, ale když mu nic nechybí, potřebuje u sebe cítit mámu, která není nervozní a je si jistá sama sebou, ono to vycítí. jestli je to ještě aktuální, zkus mrknout http://www.babyweb.cz/Clanky/a1343-Kdyz-miminko...