Dcera většinou pláče. Je to normální?

andreea
17. lis 2007

Ahoj holky,prosím o radu,mám 3 týdenní holčičku,která 90%času,kdy je vzhůru pláče.Většinou jde o křik.Nevím zda jí trápí prdíky,jelikož rek. rourka ani kapičky nepomáhají.Nevím zda je normální,že když nespí,tak brečí.Díky

dendisa
17. lis 2007

andero, jestli to je normální nevím, ale nejsi v tom sama 😉 . Můžu Tě uklidnit, že se to zlepší... začne se smát, pozorovat věci kolem sebe apod.

andreea
autor
17. lis 2007

Dndiso díky za uklidnění.Jen jsem měla strach,zda jí netrápí něco jiného a nechci zbytečně plašit u dr.

natalie77
17. lis 2007

Ahoj, zkus ji pevně zavinout, na Marka to hodně platilo...byla mu zima nebo se bál, ale jakmile jsem ho pevně zavinula, hodně to pomohlo 😉
Na tohle je dobrá knížka Nejšťastnější miminko v okolí...

Pokud nemá teplotu, to bys poznala, tak jí nic není a trápí jí prdíky nebo jí je zima, bojí se...

Drž se!

kacka79
17. lis 2007

Ahojky, jak píše Natalie77 - nám pomáhalo zavinování a hluky typu vysavač,auto,...děsně ho to uklidňovalo.. Knížku Nejštastnější miminko...doporučuji!!

listicka20
17. lis 2007

Ahojky, máme to samé, často to bylo tím, že mrňousek ještě neuměla pořádně grgat a trápily ji větříky, anebo byla vystrašená. Nám pomáhá, když si ji po kojení bříškem položím na hrudník a poplácávám po zadečku. Taky hodně kojím, u prsa se sklidní. Pláč jsme zredukovali na minimum, ale za tu cenu, že ji pořád nosíme, kojíme, poplácáváme, tišíme... teď už je větší a nějakou chvíli už vydrží koukat i bez pláče. Poslouchá můj hlas, oslíka hrajícího písničky a tak, takže se to postupně zlepšuje. Teď zkusím šátek, tyhle nerváčci prý mají rády hodně fyzického kontaktu a v šátku tak nebulí.

kupinka
17. lis 2007

To budou asi prdíky nebo prostě strach.Neboj,to přejde...Pevné nervy a drž se.. 🙂

pafina
17. lis 2007

Ahojky.Nam pomahalo neustale kojeni.I kdyz myslis,ze je napapana,tak to tak byt nemusi.Mimco neumi jeste tak tahat,usina u toho a tak Ti muze plakat hlady.Drzime palce at to brzy prejde 🙂

kacka79
17. lis 2007

A taky nošení - no my jsme našeho drobečka nosili vlastně 3 měs NON stop 😀 😀

michaelac
18. lis 2007

ahoj Andrejko,
tak jak sis všimla nás trápilo totéž a nakonec jsme zjistili, že přestože mám dost mlíka, holčička ho vypije strašně malinko a pak má hlad. Navíc ty jsi nervozní z ttoho "proč furt pláče" a mlíko můžeš ztratit(což se mi stalo) My to vyřešili tím, že jsme malé dali Nutrilon ta ho ypila a spala 4hodiny, já si odpočinula a pak bylo vše ok. Nutrilon jsme dávali asi jen tři dny, malá se naučila dobře tahat a doteť jen kojíme 🙂 Tak zkus, uvidíš. Pevné nervy a hodné mimi. Míša

paolin
18. lis 2007

ahojky! Vitek mel baby koliky a plakal mi až 4 hodiny v kuse. rano a pak vecer..spal minimalne a na jeho prvni pul rok vzpominam opravdu nerada. byla to hruza! nepomohlo nam absolutne nic. nejhorsi to bylo rano, kdy mel v sobe pres noc nahromadene vsechny ty prdiky. to jsme chodili dve hodiny po byte se skrcenyma nozickama a Vita prcal a prcal 😒 kamaradka mela to stejne u holcicky. od 8mi do 12ti ji neustale plakala a plakala. bohuzel z toho museli oba vyrust..briska .uz jsou v pohode, jen ten spanek se jim porad nejak vyhyba.

uzlik23
18. lis 2007

ahoj děvčátka, nebojte to se zlepší, my jsem prořvali první dva měsíce, pořád jen brečel a brečel, jen někdy se stalo že se jen tak koukal bez křiku, ale to bylo málokdy. ve dvou měsících se to zlomilo a od té doby je to zlatíčko. my jsme trpěli kolikou a větříky nás trápí ještě dodnes, tak to bylo možná i tím. ale teď už je to super. tak vydržte.

s.arik
18. lis 2007

šátek
zavinování
bkm
a trpělivost 😉

u nás to samé, ale 90% pláče souviselo s čůráním, zkus přečíst aspoň první stranu Bezplenkové metody 😉

nissanek
18. lis 2007

Naprosto souhlasim s s.arik. Nam od place 99% pomuze satek. Na prdiky nastesti moc netrpime.

berynka
18. lis 2007

Andrejko, jestli se ti to zdá už příliš, tak to zkus probrat s dr. Přičiny můžou být všelijaké. Nás dost trápilo bříško, ale bylo štěstí, že bylo léto a s malou jsme trávili celé dny venku. Doma řvala jako tur, ale v kočáru spala, jak andílek. To jsem se psychicky vždycky trochu zmátořila 😀 .Nejhorší je, když na mrňouska nezabírá vůbec nic ☹ . To chce opravdu pevné nervy a svatou trpělivost 🙂 .

nasesara
18. lis 2007

Tohle je můj první příspěvek od porodu-právě z toho důvodu o kterém tu diskutujete.. 😖 😔
Lendy1 díky za odkazy na toto téma. 😉 Hlavně v tom prvním jsem se našla,pobavila a poplakala si zároveň. 😝 😢 Protože celá ta diskuze je jako bych to psala já,stejný problém,stejné zkušenosti zoufalých maminek..Tak mě aspoň uklidnilo,že v tom nejsem sama a kdo tohle prožívá,tak si sáhne opravdu na dno.
U nás už je to určitě lepší než to bylo,ale ty první tři měsíce byl hotový horor.Trápily nás koliky jako hrom 😖
Teď když malá už vnímá všechno okolo,tak se dá zabavit a nepláče tak ustavičně jako dřív,ale s tím spánkem je to tedy hrůza.
Jinak na ty prdíky jsme zkoušeli všechno od masáží,cvičení,nahřívání,nošení na ruce,taky plavání(chodí k nám instruktorka),kapičky..a mnoho dalšího.
Pak nám zabraly probiotika,bříško už nebolí poslední týdny,ale jinak se moc nezměnilo.
Ale co,říkám si už celá unavená,že to časem přejde a hlavně že máme krásnou,ale opravdu krásnou a hlavně zdravou a jinak hodně šikovnou holčičku 🙂
Musíme holt vydržet!

pirlenka
18. lis 2007

Nas, napíšu Ti to ještě sem. Jsi úžasná mamina a v tomhle příspěvku - zvlášť v posledních větách - to jen potvrzuješ 😵 😵 Sárinka Ti to stonásobně vrátí, Tvojí péči, lásku, starostlivost 😵 😵 😵
Tobě a všem podobně "postiženým" přeji hodně síly 😉 🙂 Když měl malej koliky a pálilo ho v krku po neustálém ublinkávání, tak jsme si taky užili plačtivé období. Ale takhle hrozné to nebylo - i tak jsem byla vyfluslá a unavená 😔

vrtule83
18. lis 2007

Tak mi měli také uplakané miminko, malá plakala skoro pořád a pomáhalo jen prso, nakonec jsme zjistili že má hlad. Taky se tím naučila nechat se nosit a taky jí to zůstalo, ale i venku. Teď nás zlobí krkání, takže stejně pořád nosíme jelikož když leží tak jí vzduch tlačí v bříšku. Ale je to stonásobně lepší než ze začátku, je to naše sluníčko. Takže vydržet.

dygab
18. lis 2007

Ahoj Andreo a všechny stejně postižené maminy. Zhruba před 3,5 měsíci jsem sem začala psát úplně stejné prosebné dotazy. Umím si představit, jak strašně vám je. Byla to síla. Na Společné, termínu všechny maminy psaly, jak si užívají, že jsou maminkami, jak mají krásné děti apod. .......A já se děsila každé chvíle, kdy byla naše malá Hanna vzhůru, což bylo klidně i 13 hodin v kuse, nechtěla jsem s ní být sama, protože jsem občas měla pocit, že snad uteču a hlavně, stále jsem si vyčítala, že můžu za to, že naše miminko je nespokojené a já jsem neschopná matka, který neumí uspokojit potřeby svého miminka. Dokonce jsem dospěla tak daleko, že jsem měla obavu, že Hannu málo miluju a ona to cítí. Všechno to byla naprostá blbost, která ale vznikla na podklasu toho, že jsem neměli doma standardní miminko. HOLKY, HLAVU VZHŮRU, BUDE LÍP. Věřte mi prosím. My nyní máme nejhodnější holčičku na světě, kerá se téměř stále směje na svět a stráááááášně jí milujeme.
Tenkrát jsem zkoušela úplně všechno a vůbec nic nepomáhalo, a potom najednou se to na konci třetího měsíce začalo krásně upravovat. Ano, máme živé dítě, které spinká podprůměrně, ale dnes opravdu naprosto v pohodě.
Hanna měla potřebu být permanentně přisátá, nespala jinak než u mého prsa - nesměla jsem se ani hnout a třeba jsem seděla 2 hodiny nehnutě, aby se alespoň trochu vyspala. V kočáru strašně řvala klidně 3 hodiny, mlíko vyžadovala každou hodinu apod. Byl to očistec a myslím, že už další miminko nebudeme mít.
Holky, zkoušejte všechno možné,ale věřte, je to pro spíš taková berlička, že se snažíte něco dělat. Chce to překoat ty první měsíce, a potom je to už velká nádhera. A také, dejte na svojí intuici. Mě všichni přesvědčovali, že má Hanna hlad a hlad to rozhodně nebyl. Já to věděla, ale okolí mě tím úplně mučilo.
Kdybyste potřebovaly cokoliv, klidně piště do mé IP, pokusím se na všechno odpovědět. První 3 měsíce nic nezkazíte, když budete nosit, houpat, krmit apod. Potom už si mimča umí vyžadovat nad rámec🙂🙂🙂
Držím všem moc palce a posílám hodně energie.

kili
18. lis 2007

nám tiež od bolesti bruška pomáha bkm. Máme to vyskúšané aj bez, keď sme boli v nemocnici a bol to des. Začala som zase nočníkovať, kde Samko je v klubíčku, takže sa má možnosť vyprdkať aj 20xdenne a vrátilo sa to skoro do normálu na 2 deň. Ale len skoro, od vtedy má problémi s prdíkami vždy večer, dosť sa jeduje, od toho je tu zase šatka, chvíľku ho ponosím, niečo pri tom ale musím robiť, čo mu odpúta pozornosť. Čisté nosenie na rukách nepomáha, takže jedine so šatkou.

andreea
autor
19. lis 2007

Holky moc všem děkuji za odpovědi a přeji hodné mminka 😎

med
19. lis 2007

Úplně souhlasím s Dygab. Měli jsme to doma přesně stejně. Byla jsem na prášky. U nás to tedy bylo částečně i hlady a když jsem začala dokrmovat, zlepšilo se to tak o 40%. Zbytek se upravil sám během 2.měsíce. Andreeo, uvidíš, že až mimčo začne vnímat, spraví se to. Vydrž to, přeji ti pevné nervy.

listicka20
19. lis 2007

Andreo, teď jsem vyzkoušela poprvé ten šátek, uvázala jsem si malou na sebe a i když byla předtím hodinu uplakaná a nemohla jsem ji nijak zklidnit, do deseti sekund vytuhla. Spí už dvě hodiny. Určitě to stojí za vyzkoušení.

nasesara
19. lis 2007

Pir,ty jsi mě podpořila i tady 🙂 Jsem šťastná,že jsem tě poznala,protože vždy když bylo třeba,i v porodnici jsi mě úspěšně nalévala optimismem.Díky za to! 🙂
Nám se zase třeba téměř vyhnulo to ublinkávání.Kdybychom tak věděli,co ty naše mimísky trápí..
Vrtule,ještě že jste na to přišli 😉 Hlad se dá řešit,jen na to přijít.Náš případ to ovšem nebyl.Sára samozřejmě u prsa taky neplakala,protože baštila o sto šest až měla boule za ušima 🙂 a přibírá nám každý měsíc vždy mnimálně po třičtvrtě kile a to pije míň.
Plakala nám proto,že jí denně trápily koliky.Má moc citlivé bříško.Až pak jsme díky MK narazily na probiotické kapičky a ty nám konečně zabraly.Takové kapky typu Sab nebo Babycalm,to je jen placebo,nic neřeší 😔 😒
Takže bříško už je po třech úmorných měsících celkem v pohodě.Ale ta extrémní nespavost nám zůstala. 😖 Jak píše Dygab přesně i spoustu hodin v kuse nám malá ne a ne zabrat.Její spánky často počítáme v minutách,nikoli v hodinách!!! Poslední dobou se to vždy tak na den,dva zlepší a pak "jedem" zase ve starých kolejích..Rituály dodržujem,v šátku nosíme už od osmi týdnů...líbí se jí tam to jo,ale spí tam výjimečně.
Je toho ještě spousta co bych sem napsala,ale to by byl hotový román.
Já prostě -ovšem za velké podpory nejbližších a holek tady z MK, vím že to vydržím a že to bude jen a jen lepší.Jen se pořád nemohu zbavit přesvědčení,že je to nejnáročnější období v mém životě,že další dítě prostě nikdy.Snad mě to časem přejde,jak Sárinka poroste.Doufám..

niega
20. lis 2007

dygab: Napsalas to dobře. Taky jsme si užívali brutální nekonečný vřískoty, taky jsem o sobě pochybovala, taky jsem se za svoje mateřský "schopnosti" styděla. No a teď už je Edík úplně jinej - veselej klouček, kterej nepohrdne žádnou zábavou. Na prdíky nám pomáhalo přitlačování kolínek na hrudníček před každým kojením (a já kojila to vřeštidlo furt v domnění, že má hlad - blbka, no!) a na únavu s nespavostí nošení v šátku. Časem prdíky přešly, páč se Edík naučil kopat nohama jak šílenej. A časem jsem se naučila Edíka uspávat, takže přestal mít stavy přetažení (a tudíž přestal zoufale křičet únavou). Ale nejvíc nám pomohlo, že jsem se snažila vždy zůstat v klidu, páč miminko vycítí maminčinu nervozitu a pak je taky nervózní.

niega
20. lis 2007

Lištičko, gratuluji k pořízení šátku 😉 😀 ! My začali taky takhle později, byla jsem blbá, že jsem do toho nešla dřív - a taky jsem měla okamžitej úspěch... Jenom bacha - nosila jsem Edíka 2x denně 2 hodiny (aby se dobře vyspinkal), no a asi po měsíci si prcek tak zvykl, že nechtěl být v kočárku (asi se tam cítil opuštěný). Tak jsem pak zase začala šátkování zvolna omezovat a několikrát denně jsme "trénovali kočárek". Ale nemyslím, že by se to stalo každému, uvidíš...

kili
20. lis 2007

niega, to priťahovanie kolienok k brušku je pri bkm, len bez plienky a nie po jedle, ale asi 15-20x denne, takže je to asi účinnejšie. Naozaj to ale pomáha a vrelo doporučujem. Samozrejme to nezačne účinkovať hneď, že keď tak dáte dieťa, tak prestane plakať, ale behom pár dní si myslím, že by sa prdíky mohli uvolniť.

listicka20
21. lis 2007

Niega - zatím jsem si ven netroufla, neumim to ještě pořádně utáhnout, ale s kočárkem to budu střídat. Zatim to používám na krocení divé zvěře a docela to zabírá, když nemůže usnout.
Jinak teď po pěti týdnech života už rozlišujem nový druh pláče - když se nudí a chce si s náma hrát. Je to hrozně příjemná změna 😀 Že vydrží koukat třeba deset minut bez prsa v puse nebo bez vřískotu..

listicka20
26. lis 2007

Tak je to všechno jinak, v šátku malá rychle zabere jenom za předpokladu, že se jí chce opravdu hodně spát a nemůže usnout, jinak se vzpouzí a vzteká i v něm, tak nevím, kdy se se šátkem odvážím ven. Kočár už je aspoň odzkoušený, že v něm po dvou minutkách zmlkne. V šátku mi řve do ucha uplně stejně jako když ji odložím do postýlky. 😒

alcatko.j
26. lis 2007

Holky, kdyz to tady ctu, ta trapeni s neustale vresticima se detma, tak mi prebiha mraz po zadech, pac mi to pripomina obdobi pred 7 mesicci 😕 Radsi nemyslet 😕 nebo bych mohla upadnout do hluboke deprese 😕 😔
Uz v porodinici mi doslo, ze jsem porodila vrestidlo urvany 😅 Po nocich byl klid, jen z naseho pokoje se linul rev jako prase 😕 Ja chodila od okna ke dverim, houpala v naruci jak vztekla, Nelousek mi usnul jedine v naruci, za mirneho pohupovani a pri polozeni do postylky se okamzite probrala, hodila na me nasratej vyraz a zacala zase rvat 😕 A tak furt dokola, takze jsem spala v sede, ani jsem nedutala a decko drzela 😅 Jak ja byla stastna, kdyz si ji sestricky aspon na par minut odvezly pryc 😅 😅
pak jsme jeli domu a celou cestu v aute prorvala a pak prorvala nasledujici 3 mesice 😅
Rvala cely den, rvala v kocarku, neexistovalo s ni jit na prochazku(a to jsem si planovala megaprochazky 😀 ), ven jsme chodily kvuli cesrtvemu vzduchu za tmy a za mesto 😀 😀 😀 Rvala v noci, budila se co 1,5 hod a rvala, ale kdyz rikam ze rvala, tak i myslim ze rvala, ne knikala, nebo knourala, proste hulakala tak, ze kazde rano debilni sousedka vylezla ze dveri a jizlive se me optala, jakou jsme meli noc 😅
No proste rvala furt, permanentne byla pricucla u kozy a koza se taky stala vselekem na vsechen rev a i kdyz nela uz vzteky kozu plivala(mela ji plne zuby 😀 )ja ji zase tu kozu rvala, pac se ji aspon na chvilku ta huba uvrestena zacpala 😀
Moje dny vypadaly tak, ze rano manzel odesle do prace a ja uz jsem zacala byt nervni, kdy bude odpoledne a on se vrati a rvouna me zbavi 😅 Nestihala jsem vubec nic, protoze jsem jen sedela na gauci, a chovala a rvala decku kozu a stridave brecela taky 😅 Kolem 5 prisel manzel z prace, ja uz u dveri a decko jsem mu nekompromisne vrazila a sla ze zamknout do loznice, kde jsem zase brecela 😅 Pak jsem uz zas byla nervni, protoze se blizil vecer a ja vedela, ze pred usnutim zas bude Nelu¨ska asi tak bilion hodin rvat 😅
Proste jsem byla furt ve stresu, co me jeste ceka 😔 A taky jsem si kladla otazky, jestli za to vse nemuzu ja, jestli nejsem nejaka vadna, jestli to Nelinka neciti, ze jsem z ni na palici....denne jsem volala mamince, a s brekem ji oznamovala, ze jsem fakt jeste na dite asi nezrala...No hruza...
No, ja tu vzpominam na ty hruzy a rozepisuju se a malem bych zapomnela na to hlavni 😅
VSECKO SE POSTUPNE SPRAVILO!!!!!!Kolem 3. mesice jsem se nasrala a vrazila decko venku v kocarku spat na brisko - strach nestrach, uz jsem nevedela co s ni a hlavne jsem vedela, ze na brisku ten rev nejde tolik slyset 😅 A stal se zazrak, decko usnulo 😵
Zkratim to, od te doby Nelinka spala jedine na brisku, v pohode, nebyla nervni, ja nebyla nervni, a byl klid, svaty klid, vsecko ostatni se od toho zacalo odvijet a ja mam ted to nejuzasnejsi dite na svete, ktere se normalne 90ˇ% casu, ktery nespinka rehta na cele kolo, 😵