Dcera vůbec nejde na čtyři. Čím to může být?

4. lis 2020

Hezký den, mám 8 měsíční dceru. Umí si sednout do přímého sedu z lehu přes šikmý sed, valí sudy, hezky umí druhé vzpřímení. Když ji dám na čtyři , tak se udrží třeba pět minut, i si z těch čtyř sedne, odlehčí jednu ruku. Sama se ale vunec na čtyři nesnaží dostat. Ani žádný náznak, prostě nic. Čím to může být? Zpevněná musí být dost, když se udrží a i si sedne. Jak ji mám motivovat aby se sama na ty čtyři snažila dostat?

kackakastanka
4. lis 2020

jestli ti mohu něco poradit, tak ji nech být a nijak ji nepomáhej, ať je hodně na zemi na nějaké podložce a tam si celý den zkouší vše, co bude chtít, mám čas, už sedí, vše je jak má být, potřebuje být na zemi, určitě ne v nějakém sedátku, lehátku, ale pěkně ležet na nějaké dece, podložce, ona si to sama otestuje a začne dělat pokroky, hlavně neurychlovat, nepomáhat

autor
4. lis 2020

@kackakastanka je na zemi skoro celý den, hodně ji to baví, tak že v tom problém není. Houpátku ani nic podobného nemáme. Jen mi to přijde prostě divné že se vůbec nesnaží, nechci nic zanedbat, bojím se aby nemela třeba slabe bříško nebo něco podobného.

vrabcak0007
4. lis 2020

Take bych to nehrotila..kazdy ma sve tempo..ale nejake hry, ktere ji treba v tomto popostrci nebo ukazou jinou polohu zkusit muzes, za to ni nedas, treba ji to zaujme...starsiho syna dost bavilo se valet, houpat ci jen viset na nafukovacim a cinkacim valci...to je na toto idealni..popr jsem ho obcas dala na brisko..pod hrudnik a brisko treba pevnou osusku nebo deku a lehce ho tim nadzvedavala tak, ze se vlastne dostal na vsechny 4, ale nemel celou vahu na rucickach a nozickach..to by mu ublizilo..jen tim mimcu vlastne ukszes a pimuzes vic objevovat novou polohu, pokud ho to ovsem zaujme..to mi radila nase doktorka..

martt
4. lis 2020

Ja bych ji zatím nechala ať si to "dělá po svym". Můj syn také na 8 měsících nechtěl na 4 a ani se mu nechtělo si sednout. Naopak se plazil jak o závod a přitahoval se rukama do stoje až se mu vždy podařilo postavit pomocí něčeho. Pak cca na 9-10 měsích ze dne na den začal lezt a sedět. Oni děti mají ty pokroky skokové. Dlouho nic a pak ze dne na den to umí.

kackakastanka
4. lis 2020

a co se vubec nesnazi, pretaci se, umi si sednout, zveda hracky, kouse je, toci se za chrastitkem, mate nejake blikaci zvukove hracky, do kterych treba boucha... nerozumim tomu, ze se vubec nesnazi? jak to myslis? co se nesnazi? pokud dostat na ctyri, tak na to proste neni zrala a ma cas... pokud cely den lezi ani se nehne, tak s ni upaluj k lekari, ale to se mi nechce verit, kdyz pises, ze si sama sedne...

autor
4. lis 2020

@kackakastanka ne myslím tím že se nesnaží jít na čtyři. Ona je pořád v pohybu, valí sudy, otáčí se kolem své osy, sedá si, občas se vzepre na rukou. Jen mě proste překvapuje že si první sedla, sedí krásně s rovnými zády, je zpevněná atd a nemá vůbec snahu jít na čtyři. Nechci po ní aby lezla, má času dost, jen se bojím aby neměla nějaký problém když ji to na ty čtyři nejde.

kackakastanka
4. lis 2020

tak se neboj a nech jí žít, ju?

surikata131
4. lis 2020

Dej jí čas, nestresuj se, přijde na to sama, až bude chtít a bude připravená, za mě motivovat moc nemá cenu, musí k tomu prostě dospět

autor
4. lis 2020

@kackakastanka samozřejmě ji do ničeho nenutím, jen nechci nic zanedbat. Ale nechám to tedy být. Snad na to přijde sama.

kackakastanka
4. lis 2020

mohu se zeptat, proč je tvůj dotaz tady na foru vložen jako anonymní?

autor
4. lis 2020

@kackakastanka tak to je snad moje věc ne. Myslím že je to každého svobodná volba. Je tu několik lidí co by mě mohli poznat a nechci aby o nás něco věděli. Soukromí si dost střežím, tak se nezlobte.

kackakastanka
4. lis 2020

aha, jen jsem se zeptala... přijde mi to divné...

autor
4. lis 2020

@kackakastanka nevim co je na tom jako divného, položila jsem normální dotaz. Starší syn měl úplně jiný vývoj, ten šel na kolena, pak si z nich sedl a asi za 14 dní lezl, dcera dělá vše jinak, tak jsem z toho taková rozpačitá. Má ještě od narození diastázu, tak se bojím aby ji to nějak neomezovala.

kackakastanka
4. lis 2020

hele, nechme toho, jsi tajemná, jak hrad v Karpatech, nějak nechápu, proč píšeš o dalším dítěti, když nechceš být poznat, a hlavně, pokud bys měla nick třeba pampeliška, tak opravdu nevím, jak by tě kdo mohl poznat a jak se to liší od slova anonym... poraď se s pediatrou, řekne ti totéž... tady na fóru a stylem tvých dotazů mi přijdeš jako nasazená k diskusi, nikoliv jako reálná maminka s reálnou starostí...

hasara33
4. lis 2020

Ahoj, hele já mám skoro 13ti měsíční a ta se začala snažit na čtyři až někdy po 11. měsíci 😉 a stejně udělá pár "kroků" pomocí lezení a pak si stejně zbytek odplazí 😅 nebo si zadřepne a sedí 😁
Moje rada je taková, že všechno má svůj čas a ať se budeš snažit, jak chceš tak nic neuspěcháš 😉 dítě udělá další pokrok až na to bude připravené a bude samo chtít takže neřeš to, nehroť to a časem to všechno přijde samo 😉

autor
4. lis 2020

@kackakastanka třeba proto že už tu mám pod svým nickem nějaké diskuze a nějaké spory s lidmi tady a nechci to zase vytahovat. Věrte si čemu chcete. Jsem normální maminka co má starost zda je její dítě s vývojem v pořádku, moje doktorka je bohužel dost laxní, ani se mě nezeptá co malá umí a když chci něco vědět tak se musím ptát já. Ale dám dceři ještě čas minimálně do 10 měsíců a pak bych to kdyz tak řešila.

ladyhacek
5. lis 2020

starší lezel v 9měsícíh a mladší myslím až v 10 měsícíh
Má čas

squezy
5. lis 2020

Umi druhé vzprimeni (to jsou ty ručičky), casem si bude dávat kolinka pod brisko a bude na 4. Děti zacinaji lézt mezi 8. a 10.mesicem, aby v roce chodili (rikala fyzio). Ona si na to přijde. Az půjdete k doktorce, tak ji může omrknout, ale slabe brisko by asi poznala už dříve. Užívej si miminka, dokud není úplně všude 🙂