Dcera zničehonic nevypije celou svoji dávku

abryjova
24. dub 2018

Prosím má někdo podobný problém. Malá 3,5 měsíce do té doby krásný jedlík. Najednou z ničeho nic od neděle odpoledne nevypije celou svojí dávku. Její dávka byla 120ml, teď když s bídou vypije 60ml jsem ráda. Včera dokonce jedno krmení i jen 40ml. Čaj moc nechce, to si jen cucne a odmítá ho. Nevím co s ní. Nejspíše nás zítra dr nemine, jelikož mám strach abych náhodou něco nezanedbala. Není to moje první dítě, ale první syn neměl žádný problém krásně papkal. Prosím co byste dělali vy?

monix94
24. dub 2018

A nerostou už zoubky? U toho je možné, že může míň jíst.

ladyhacek
24. dub 2018

Na čaj je brzo nenutila bych. A jak se píše výše můžou to být i zuby Při růstu děti méně jedí.

bayt
24. dub 2018

Muj ma tri mesice a mame to taky. Vse jsem vyloucila i zuby-vypada to, ze mu vadi, ze musi vic sat a zamakat (do tri mesicu se prej mleko spousti hodne snadno vlivem hormonu). Radu nemam, je to na nervy - u nas pomaha porad prso nabizet, vystridat obe. Casem se mleko diky tomu vic spusti a konecne se prisaje. Nosim v satku, pri kojeni obcas stlacuju prsa, ale efekt u tohohle moc nevidim. Pak pry pomaha i nahrivat.

abryjova
autor
24. dub 2018

Je to možné, že je to zubama, jelikož nikdy nevzala dudel a od včerejška na spaní musí být a běda jak vypadne. Ráno mi vypila okolo 130ml tak uvidíme co teď jak se vyspinká. No já nekojím takže se mi nemá co spouštět, jsme od narození na UM. Hlavně mě nejvíce trápí aby nebyla dehydratovaná, ale zase takové větší mimi už by mělo pocit žízně jako má pocit hladu, že. Jako je macík takže menší "dietka 🙂" by jí neuškodila. Uvidíme nechám tomu volný průběh asi a uvidím co bude.

bayt
24. dub 2018

@abryjova jo tak, ale treba to maj i nekojeny deti...najednou je tolik zajimavejsich veci nez prso

abryjova
autor
24. dub 2018

No budu doufat, že jí to přejde. Je veselá a hravá jako vždy tak snad to budou jen ty zuby nebo nějaký bojkot.

mku
26. dub 2018

Kdyby to nepreslo ozvi se, napisu jak to bylo u nas... nepije mliko od tri mesicu do ted (je mu 9,5mesice)... hlavne nenut, nic nedelej na silu... ja jsem ho tim nucetim zablokovala na vsechno...

fandysek_1
26. dub 2018

@mku já bych si to ráda přečetla, mám taky nejedlika poslední dobou

marky232
26. dub 2018

může to být i teplem...dejte tomu čas, miminko si řekne...

martinano89
26. dub 2018

@mku me by to zajimalo. Mala čerstvě 7m a odmita mlíko. Nedostanu do ni ani kapku.

monina1210
26. dub 2018

Nám tak Vojta odmítal, když mu začalo dělat UM blbě, pár týdnů po tom ekzém, střídání UM, horší noci atd. Teď jsme na allergy care mléku a dobrý, ekzém je pryč. Nechci strašit ani předjímat.. Je pravda, že podnětů je teď hodně a vydržet chvilku v klidu u jídla je strašná nuda. Nebojte ale, děti si o jídlo umí říct ;)

mku
27. dub 2018

@fandysek_1
@martinano89 tak v 7m bych to uz fakt neresila... pokud basti aspon jogurt nebo kasi tak to staci. My nejime nic co jen proslo kolem mlika 🙂 takze davam vapnik v tablete a ted mam jeste davat protifar, ale do nej se mi nechce, je to cista bilkovina a muze zatizit ledviny. Snazim se davam masozeleninovy prikrm idealne trikrat denne.

Jinak jestlu vas zajima jak to u nas probihalo od tech tri mesicu kdyz prestal jist tak napisu sz 🙂

mku
27. dub 2018

@monina1210 trochu namitnu, ze ne vsechny deti si o jidlo reknou... ten nas by byl radsi umrel hlady nez pozrel mliko

absintka19
Autor odpověď smazal
Zobraz
petabb
27. dub 2018

@mku U nás to bylo u prvního syna stejně. Byl částečně na odstříkaném MM a na UM a od tří měsíců pil pouze v polospánku, jinak prostě nechtěl...

absintka19
27. dub 2018

@abryjova ozna blby dotaz ale vymenila jste savicku za vice dirkovu?

monina1210
27. dub 2018

@mku To mu to mlíko muselo echt vadit, chudák. A už dobré? 🙂

kejt29
27. dub 2018

Meli jsme presne mezi 3-4mesicem a byly to zoubky. Byl i uvztekany, neodlozitelny. U prsa se desne vztekal a za ten mesic pribral jen 400g, jinak jel po 1kg. Po 4m to preslo a byl z nej spokojeny jedlik 😉

mku
27. dub 2018

@monina1210 no byl na nasogastricke sonde... tu uz jsme odmitli zavadet, takze od osmeho mesice basti vse jen na lzicku, ale nic co je mlecne, pouze obcas da par lzicek jogurtu.

fandysek_1
27. dub 2018

@mku malému je 5,5 měsíce a od 4 katastrofa s kojenim. Pribira málo 100gtydne. Jedeme taky prikrmy maso zelenina, kaše + kojim co to dá. Láhev s um odmítá. Prosím o zprávu. Díky

mku
27. dub 2018

@fandysek_1 tak otazka je kolik toho celkem sni a vypije... pokud da aspon 120g/kg/den tak bych nic neresila... nas nepribiral vubec ba naopak pak zhubnul...

fandysek_1
27. dub 2018

@mku taky zhubnul teď zase nabírá, teď nechápu 120g/kg/den? A teď se vašemu malému daří dobře? Přišlo se na nějaký důvod, proč nepribiral?

mku
27. dub 2018

@fandysek_1 no pokud sni/vypije napr pri 7kg 120*7=840g tak neni potreba nic neresit... my napr snime mezi 600-700g a pribira malo, takze musim pridavat fantomalt, navic olej atd...

fandysek_1
27. dub 2018

@mku jo tak to nevím kolik sni, protože nemá UM, ale kojim + 3x denně prikrm a teď zkoušíme i ovoce na svačinu

ivuska1986
27. dub 2018

Ahojky, zoubky ci virosa.

mku
27. dub 2018

@fandysek_1 tak vazit?

katushenka
27. dub 2018

náš chlapeček přestal pít ve třech měsících - měla jsem tolik mléka, byla jsem jak kropicí vůz! Ačkoliv jsem odstříkávala předtím, stejně jsem to občas neodhadla a malej dostal plnej zásah... vzhledem k tomu, že jsme odcházeli z porodnice s váhou 2250g jsem propadla panice a začala chlapečka víc nutit a bylo to jen a jen horší. Pak už odstříkané do lahvičky ale oba jsme byli akorát víc nervozní, každý den vážení taky nepřidalo na náladě...no hrůza. Takže asi po čtrnácti dnech, když už se na nás manžel nemohl dívat nám vyndal baterky z váhy a udělal kojočaj s kaší...a malej to zbaštil, celej divej. Takže od tý doby minimálně vážim a mlíko občas vynechám a dám čaj s kaší a maličko glukopuru. Taky se nehroutím, když mi vypije 50ml (jeho obvyklá dávka x 10) protože vím, že je spokojenej, veselej ale zkrátka není příliš tabulkovej. (Nikdy nevypil víc než 70ml/na porci) A jsme oba mnohem šťastnější. Teď bude mít 5měsíců, váha cca 5300g.

Jinak věta "a máte váhu"? na tu už jsem alergická. ....jak to pomůže? Jako, že by třeba batole tu váhu taky zdláblo? Bude vážit víc, když tu váhu budu mít? Nám to vážení jedině uškodilo.

fandysek_1
28. dub 2018

@mku jsem z vážení na nervy po každém jídle. Asi to nebude takový jedlik a nebude odpovídat tabulkam

mku
28. dub 2018

@fandysek_1 nas je celou dobu pod tabulkou s neresim to 🙂 narodil se 37+0 2080g a 45cm... ted v 9m ma 68cm a 6,7kg 🙂