Dceři nerostou vlásky. Poraďte vitamíny, šampónky

rumitci
15. zář 2011

Ahoj holky,
mam 3letou holcicku a zatim ji moc nerostou vlasky. Nema jich ani moc ani malo, ale jsou kraticke a nerostou. Je ji to lito, protoze se rada paradi a vidi holcicky kolem sebe, ktere maji dlouhe vlasky, copanky a sponecky. Pokud mate zkusenost s nejakymi vitaminky, samponky, pripravky, ktere by snad moji male princeznicce mohly pomoct, budu rada za radu.
Diky moc, Romca

rumitci
autor
19. zář 2011

Tak jsem byla u doktora a byl mi doporucen Pyridoxin. V pribalovem letaku neni napsano nic o ucinku Pyridoxinu na vlasky, takze jsem z toho trosku zklamana. Budu rada, kdyz se najde nejaka maminka, ktera ma s nerostoucimi vlasky zkusenost. Diky, Romca

rumitci
autor
29. zář 2011

Opravdu jsme jedini, ktere "trapi" malo vlasku 😒 ?

rumitci
autor
2. led 2012

Holky, zkusím ještě jednou, třeba se najde někdo, kdo má holčičku s málo vláskama.
Natálce jsem začala vlásky častěji stříhat a možná ji zesílily, ale pořád mi příjde, že ji rostou hroooozně pomalinku. Doktor mi na to nic nedal, nechci ale kupovat přípravky v lékárně aniž bych věděla, že jsou odskoušené a zabraly. Pomozte mi prosim 🙂 , vážně mi příjde líto, když Natálka je smutná, protože vidí, jak ostatní holčičky mají copánky a ona drobek maximálně připne sponečku, díky Romča

majaelka
14. led 2012

Ahoj Romco, me holcicce taky rostou vlasky strasne pomalu. Ted ji budou 4 roky a ma vlastne skoro stejne dlouhe jako pred rokem. Uz jsem taky premyslela, ze se na to zeptam doktorky. Je mi jasny, ze nekomu rostou rychleji, nekomu pomaleji, ale ze muzou takhle pomalu, to jsem netusila a samozrejme je mi to trochu lito, spise me, protoze Laurinka je v pohode, ta casto rika, jak ma krasne vlasky a hodne vlasku a taky, ze ma 🙂 hodne mozna ne, aspon zatim, ale jsou krasne, kudrnate. Taky jsem si rikala, ze to mozna bude tim, ze cim jsou delsi, tim jsou vice kudrnate a vypada to, ze nerostou, ale vidam take kudrnate holcicky, ktere uz maji dlouhe vlasky. Mam jeste mladsi dcerku, ta uz ma rovny vlasky, ale taky rostou docela pomalu, tak to bude asi neco v genech.. 🙂 i kdyz spolu s manzelem mame docela hodne vlasu. Tak jsem ti bohuzel neporadila, ale aspon vis, ze Natalka neni jedina a jsem si jista, ze i nase holcicky budou mit dlouhe vlasky 🙂 Majda

sayast
15. led 2012

mam 3 letou a ma malo vlasku, celkem i kratke,zadne huste.
s doktorem jsem to neresila. s kadernici ano, strihani na to nema vliv a musim jen pockat.
ja jako dite mela to same. par chlupu, samej dundel, do 6 let, mamka mi pak vlasy polevala koprivovym odvarem a co mi pak narostlo 😀. mam dlouhy,husty, vlnity vlasy 🙂
ja bych rekla ze to chce jen cas 🙂

rumitci
autor
15. led 2012

Holky,
oběma děkuji, že jste napsaly. Já vím, že zdravé děti jsou to nejdůležitější na světě!!! Ale samozřejmě, stejně jako každá máma, chci pro své děti to nejlepší a občas mě zamrzí, když Natálka se "povzdechne" nad svýma krátkýma vláskama.
Od minulého příspěvku jsem se radila s kožní (radila trpělivost), v lékárně mi nic nedali (údajně u tak malých dětí se to neřeší), jedině snad doktor doporučit BIOSIL plus, takže zkusím ještě to.
Pro mě je Natálka samozřejmě krásná, ale kdyby se našlo něco, co ji s vláskama pomůže, budu ráda. Tak budu zkoušet dál a třeba v létě, až vyrostou pokřivy, půjdu někde trhat a dělat odvary 🙂 .
A samozřejmě přeju všem vám, které máte princezny se stejně krátkýma vláskama jako ty naše, i těm, které máte "vlasaté" princezny, ať jste zdravé a děti vám dělají samou radost 🙂 .

kardu
22. únor 2012

Ahoj holky, to jsem ráda, že jsem našla tuto skupinu. Máme tento problém a už jsem fakt krom dcerky nešťastná i já. Máme 4,5 roku a na hlavě nic ! Má pár chloupků o nic víc než po porodu ! Já jsem byla v klidu do 3 let, ale ted už mě to štve, protože si toho všímají i ostatní děti ve školce a upozorňují na to, ptají se jí atd. Doma chodí s šátkem na hlavě a hraje si, že má vlásky. Máme za sebou konzultaci, odběr krevního obrazu a vše je v pořádku, máme čekat... :(((

rumitci
autor
22. únor 2012

@kardu Ahojky a díky za příspěvek, ikdyž mě zároveň "mrzí", že máte stejný/podobný problém, jako my. Natálce je 3,5 a vlásky má, blonďaté a jemné, ale kratičké. Přitom tak ráda si dáva sponečky a čelenky, doma taky chodíme s šátkama. Někdy ji to příjde líto, někdy je v pohodě, ale spíš to taky řeším víc já, protože k holčičkám delší vlásky prostě patří. Tak snad se naše trpělivost vyplatí a sluníčka naše budou ZDRAVÁ, spokojená a šťastná!!!

kardu
22. únor 2012

@rumitci samozřejmě jsem moc ráda, že Miriamka je jinak zcela zdráva, ale my zatím nezapnem ani tu sponečku 🙂 Tak nám nezbývá než čekat...Takže vláskům zdar 🙂

luciska8805
Autor odpověď smazal
Zobraz
luciska8805
24. kvě 2023

@rumitci Dobrý den, je možnost že mi po těch letech řeknete jak Vám to s těmi vlásky pokračovalo? 🙂 Řešíím to stejné s dcerou :(