Dcerka 2,5 roku se začala znovu počůrávat. Poraďte

hlavinka
17. kvě 2011

Holky prosim o radu - nevim co delat s Adelcinym curanim:o( Za den se treba 4x pocura a jeste pricurne, takze treba dneska jsme spotrebovaly uz 7 kalhotek a 4 teplaky a to jeste neni konec dne:o( Pritom ji to tak hezky slo (od 2 let bez plenek pres den) a ted posledni cca mesic se porad pricurava. kdyz ji reknu: jdeme curat, tak odmlouva a nejde - rika, ze nechce. a za 5 minut je pocurana:o( marne hledam nejakou radu. Pak rika: musim rict driv, ale to je tak jediny. za hodinu znovu to samy:o( nebiju ji, snazim se po dobrym, ale uz je to nad moje sily. Predstava, ze budu prebalovat dve mimina mi celkem nahani!

crca
17. kvě 2011

@hlavinka já asi nejsem zrovna jedna co by moc poradila 😀 ,ale někde jsem četla,že je lepší nasadit zase plínky(byť pro tebe nepředstavitelné 😅 )nám jsou 2 roky a jsme na plenách pořád,protože jak píšeš,když je mám pak neustále převlékat...kde mám brát to oblečení že?? 😀 a to je mám ve dvojté dávce-nehroť to,a dej plínku 😉 budete v klidu obě a zkus zase vynechat třeba po týdnu 😉 -nevím,můj názor,ale upřímně,když se mě takhle počůrali oba během půl hodiny 3x-nemluvě o tom,že jsou jak průtokáče,tak jsem rezignovala a dala ty plíny 😀 bych asi zešílela,prostě ještě nejsou vyzrálí a snad to do 3 let zvládnem 😀

micka1
17. kvě 2011

ahojky zkus popřemýšlet kdy to zase začalo. Třeba je to psychického rázu. Honzík má 3,5 roku a 2 let jsem zvládali celkem v pohodě, ale pak jsem se začala rozvádět a exmanžel nám dělala na potvoru tak se začal počůrávat znovu. Když už byl zase v pohodě tak viděl jak exmanžel napadl mého otce a začalo to celé znovu. Navíc se začal v noci budit. Navštivila jsem dětskou psycholožku aby mě poradila co se s tím dá dělat. Teď už je všechno ok. Držím palce aby se to zlepšilo.

m.c.
17. kvě 2011

@hlavinka u nás to bylo úplně přesný jako u vás, taky byla Peťula od 2 let bez plínek, i na noc a ve 2,5 letech se začala počůrávat. Ve dne i přes noc. Trvalo to asi 2 měsíce. Prošly jsme všechna vyšetření, byla jsem s ní i na nefrologii a nezjistili nic a pak jak to samo začalo, tak to samo přestalo🙂. Taky jsem byla v té době těhotná, tak je možný že to bylo i tím těhotenstvím, že si toho začala víc všímat a uvědomovat si že bude změna... Fakt nevím. Od té doby nemáme žádný problémy. Takže moje rada z naší zkušenosti je - vydržet 😉 😉 😉

hlavinka
autor
18. kvě 2011

Holky, moc vam dekuju za nazory.
Zaclo to bych rekla s tim, jak je vic hezky a chodime ven - proste se nechce zdrzovat curanim, kdyz si muze hezky hrat. Kdyz jsme doma, tak to celkem jde, jsme samy, tak si vzpomene nebo ji dam driv a neodmlouva. Ale jak jsme mezi detma, proste nema cas.
Rozvod nebo hadky, nic takovyho u nas neni. Leda to, ze se blizi porod, treba se boji o sve misto, ale porad o tom s ni mluvime uz od zacatku tehu, takze to asi ne. do skolky chodi od unora, takze to taky ne a bavi ji to tam.

Asi jeste vydrzim. zas ji trapit nejakyma vysetrenima mi prijde zbytecny. Nestezuje si, ze by ji bolela pipnka nebo neco jinyho (jakoze pri curani ci ledviny atd.), teploty nema. Proste jen nema cas....

Tak jeste jednou vsem moc dekuju a preju zdrave deti a vam pevne nervy.-)

meleri
18. kvě 2011

@hlavinka ahoj můj syn ani nikdy bez plín nebyl, ale aspon chodil na nočník..od té doby co mám miminko tak s nočníkem je konec..:(
ve školce mi řekli že to přijde samo že ho nemám nutit...
ale jak píšeš je to celkem pakec přebalovat dvě, ale dá se to...
možná je to tím že čekáš miminko...u nás se tím pár věcí zhoršilo....třeba začal řvát úplně stejně jako malý když něco chce..atd....

hlavinka
autor
18. kvě 2011

@meleri i to je mozny, tezko rict.
Samik se to jiste nauci pres leto, uvidis. 😉
je fakt, ze se rika, ze jak se narodi mimco, tak ze ten starsi sourozenec se jakiby vrati zpet (dudlik nebo cucani prstu, curani atd.) Ale je to asi jen na chvili - doufam!!! 😲 🙂

meleri
18. kvě 2011

@hlavinka to je to že taky nevím jak dlouho to může trvat takové období. ale některé věci se už zlepšují, starší má malého rád, je k němu hodný...jenom ty plíny no..já myslím že mi nakonec nezbude nic jiného než plíny vzít normálně ho oblíct a bud mu bude vadit že je celý počůraný nebo to bude k ničemu..ale starý je už na to dost...a na podzim chceme do školky..
a co ve školce vám řekli, tam to dělá taky?

margeta
18. kvě 2011

@hlavinka Hm, přesně jak říkáš, že na to nemá čas, tak to jsme měli taky. Začali jsme trénovat od 2 let a ze začátku hrůza. Vzpíral se a bránil. Pak se jakž takž naučil, ale když jsme byli venku tak na to neměl čas, takže se občas počůral. Strašně dlouho mu trvalo než byl bez plín na spaní aspoň po obědě. Vydrž 🙂

hlavinka
autor
18. kvě 2011

@meleri Adelka chodi do skolky od unora jen na 1 dopoledne (aby si zvykla, vymarodila se, nez prijde mimco a taky aby byla mezi detma, ktery ji zacli chybet, kdyz jsem mela komplikace a nikam jsme moc nechodily.) Tam to bylo dobry, naopak ji to motivovalo, ze curala s ostatnima detma a tak. Ale jak rikam, pred mesicem slus. I tam nema cas. Tety ji nepripominaji tak jako ja, (coz chapu), takze se tam taky pricurne nebo pocura.

Ja jsem ted zkusila metodu odmeny - za kazdy nepocurany kalhotky dostane lentilku. Dneska dobry, dneska se jeste nepocurala. Ale byly jsme zatim jen samy, bez deti. Uvidim odpoledne na hristi.
Jo a jeji oblibena odpoved na moje - jdeme curat, chce se ti curat - je: uz jsem curala (ve skolce, rano, vecer..) 😀 Jo, ja jsem taky curala pred 30 lety a od te doby jeste asi milionkrat. 😀

@margeta diky🙂 na spani jsem to jsem to nejak neresila. ale bylo by fain to pak mit vse najednou dobry

majatob
18. kvě 2011

ahoj holky, nechci vas desit, ale u nas tohle "obdobi" trva uz trictvrte roku ☹ nas nejstarsi byl od 2 let bez pliny i v noci a bez problemu a potom zacal zarlit kdyz bylo prostredni asi pul roku a zacala lizt po ctyrech a uz to nebylo jen to lezici neskodny mimino. Zkousela jsem to po dobrym, po zlym, domlouvani, slibovani, nechat chvili v pocuranym...mu je to jedno, chce byt mimino a basta. Ted se docela srovnal kdyz se narodil nejmensi, obcas ma dobrej den a chodi pekne na zachod, jindy na to kasle a rovnou si rekne o plinu... No asi nezbyva nez vydrzet a doufat, ze se s tim casem vyrovna uplne a do te doby prebalovat, prat a vytirat 😔

meleri
19. kvě 2011

@hlavinka to je škoda, to by jí mohly připomínat, možná by se pak vrátila zpátky k tomu chození na záchod...
u nás je to marné zkoušeli jsme i tu odměnu a to chvíli fungovalo ale od té doby co byl ten týden bez plen tak šlo všechno do háje...zbývá už jediné doufat že v létě to přijde samo...

@majatob
je to těžké, od té doby co mám miminko tak se to taky celkem pohnojilo s jeho pokroky...
obdivuju tě jak to zvládáš s třema dětma, já mám miminko a jsem úplně KO. a ty máš miminko batole a ještě předškoláka, zasloužíš si fakt medajli! 😵

hlavinka
autor
19. kvě 2011

@majatob ajaj, 3/4 roku to je sila....Taky te teda obdivuju se 3 detma. Ja se na to nejak necitim a asi mne mazne, az se narodi mala 😲
jedina utecha je, ze z toho jiste vyrostou, vzdyt my taky chodime curat na zachod, ne? na veky jim to nezustane 😀 😝
@meleri No, mozna ji pripominaji, ale asi ne tak casto, jako ja doma. Vim, ze jim vzdy reknou po svacine, pred vychazkou a po vychazce. asi by to i stacilo, vzhledem k tomu, ze ve skolce asi i pije mene, nez doma. Ale tezko rict.

hlavinka
autor
31. kvě 2011

Tak holky, utecha pro kazdeho - lentilky zabraly. Adelka se nepocurava a sama si to vic hlida a vzdycky hlasi - nemam pocurany kalhotky. tak mam radost. Jasne, obcas ucvrkne, ale dobry.
tak vsem "curalkum" drzim palce!!!!! 😉

blandik
1. čer 2011

@hlavinka - já bych ji to nepřipomínala a neptala se, jestli chce čůrat - ale řekal bych - ty nejlépe víš, kdy se ti chce čůrat, poznáš to sama. A nechala ji nějakou dobu prostě počůrávát - mě to totiž příjde, že je ve vzdoru nebo nějak začala s tebou bojovat v tom čůrání - a ta skutečná potřeba jde stranou. Když by se počůrala, tak bych ji jen řekla - máš mokré kalhotky, a tepláky. Převlečeme to. Plenky bych zpátky nedávala. Ona uvidí, že už to neřešíš, že tě to netočí a začne si to sama hlídat... Malý před časem začal jakoby zdržovat čůrání až na krajní čas, kdy se občas stalo, že si trošku přicvrnkul, bylo to evidentní - tancoval při tom, pochodoval, ale čůrat ne...Říkala jsem si, že to vydržím, že ho nebudu upozor'novat, prostě se při nejhorším počůrá - ale musí sám poznat, kdy se mu chce.

benjik
1. čer 2011

@hlavinka tak to bude asi jen tak zabraná do hry,že si neuvědomí,že chce nebo je nastydlá,to ji ani nic bolet nemusí,mám skoro 2.letou dcerku byla už bez plen,na wc chodila krásně a ted jak byly ty výkyvy teplot,tak čůrá o stošest,kolikrát ani sama neví,že chce.

hlavinka
autor
2. čer 2011

@blandik To zni dobre, ale jak uz jsem psala, uz jsme to zvladly. je fakt, ze mozna citi blizici se ohrozeni mimcem a proto tohle. tezko rict. taky je vic maminac, porad si mne hlida, jako by o mne mela strach. Plus se k veceru hodne vzteka....ale curani dobry. Rekne si sama a dokonce nekdy sama jde curat uplne na nocnik.

@benjik taky jsem si rikala, ze to bude proste zabranim do hry. Ale tezko rict, do nich nikdo nevidi. Mozna to bude pul na pul.....diky holky vsem! 😵

blandik
2. čer 2011

@hlavinka - kolem 2,5 roku probíhá u dětí opět silně separace, takže se více mazlí, mamánkují..aby se mohli více odpoutat.

hlavinka
autor
2. čer 2011

@blandik no vidis...to nevim. Adelka byla vzdycky prave v pohode (kdyz srovnam s neteri, ta byla mamanek snad od narozeni a jeste ted je, a to ji bude v lete 6 a uz mi prijde dost divny, skoro na psychologa).
Tak snad to prejde....dekuju 😉

brisalek
8. srp 2011

Ahoj holky, diskui jsem si precetla. Nam je teda teprve 2roky a mesic. Mala uz je 2 mesice pres den bez plinek. Rikala si uz i v obchode...kakani bylo bez problemu jeste drive.Pocurala se maximalne 1x za tyden Pred 3 tydny jsme byli na chate a tam se pocuravala a pokakavala 4dny pak zase v pohode. Ted jsme byli tyden u babicky a zase jeden den se 2x pocurala pak dva dny dobre a pak zase. \dnes doma se uz 3x pocurala a jednou pokakala. Myslite, ze je to normalni? Nebo zmena prostredi? Manzelske problemy mame taky, ale to uz od jejiho narozeni☹. Navic ted ma uz 3tyden hlenovitou stolici a potvrdili ji nejake bakterie a ma tyden Enterol. Tak nevim, jestli by to mohlo byt take infekci mocovych cest...?? Zitra nesu moc k dr.
Diky za rady.

misa84
19. srp 2011

ahoj holky, trošku jste mě uklidnily, že se tohle stává. Honzík byl bez plínek asi od dvou a půl let i na noc, ale pak se začal v noci počurkávat, postupně začalo ucvrnkávání i během dne a poslední dny mi tety v jesličkách hlasí každý den, že se třeba 3x počůral, i na polední spaní mu začali zase dávat plínku i když se bránil...byla jsem z toho nešťastná, protože je to krok zpět, ale jak na to koukám, asi je toho na něj taky moc a tohle je jeho reakce. Za pár týdnů se mu narodí bráška, i když to ví od začátku, teď už to pro něj asi není tak abstraktní, navíc měsíc rekonstruujeme byt, takže bydlíme u babičky, nemá tam svou postel, svůj klid, takže chápu, že asi není ve své kůži. Jediné, co mi dělá vrásky je to, že za 2 týdny nastupuje do školky a nevím, jak se na to tam budou tvářit. I když nějaký předpoklad, že nebude jediný, tam je, přece jen pro hodně dětí to bude změna, zvlášť pro ty, co nebyly zvyklé na jesličky jako Honzík.
Když jsme spolu odpoledne, nebo o víkendech, tak se mi nestává, že by se počůral, maximálne si cvrnkne do slipů asi když je zabraný do hry, ale v jesličkách mi až skoro příjde, že to delá schválně, protože když si ho vyzvedávám a teta mi hlásí kolikrát že se ten den počůral, tak se Honzík směje a sám mi hrdě hlásí, že se počůral....možná volá o pozornost ?? 😨

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jandulinkaa
25. říj 2011

Ahoj holky, mé dcerce Andrejce jsou 2 roky a 3 měsíce. V létě jsem začala dávat přes den kalhotky a docela se nám dařilo, říkala si o čůrání a bobek dělala jedině do nočníku. Samozřejmě se občas stalo, že se počůrala, ale bylo to spíš tehdy, když se zabrala do nějaké hry. V polovině září jsem nastoupila do práce na plný úvazek, měla jsem mateřskou jen na dva roky. A jakoby to tušila, od začátku září se to začalo postupně zhoršovat, teď je to ve stavu, že si neříká, několikrát za den se počůrá, když se jí ptáme nebo jí chceme vysadit na nočník, případně babička, která jí u nás doma hlídá, tak řekně že nechce čůrat nebo se rovnou začně strašně vztekat a na to se hned počůrá. Máme i období vzdoru, která se tedy také od toho září vystupňovalo, takže při každém hysterické záchvatu se počůrá. Tak nevím, nestli to dělá schválně jako nějaká pomsta za to, že už s ní přes den nejsem, přitom s babičkou je v pohodě, nebrečí, nebo je to spojené s obdobím vzdoru a jsme prostě opět o krok zpět. Nejhorší je, že když je počůraná, tak jí to vůbec nevadí a klidně by v mokrých tepláčkách byla celý den. Mám to řešit s odborníkem nebo je to normální a musíme mít jen trpělivost. Příští rok v září jde do školky, kde vyžadují, aby dítě bylo bez plínek úplně, nejlépe i na spaní a mě přijde, že nemáme šanci to zvládnout ☹ . Předem díky za rady, případně za podbné zkušenosti 🙂

lenndy
13. led 2012

Ahoj holky my máme teď stejný problém,až na to že se u nás neudála žádná změna jako další dítě nebo nástup do práce.Synovi je 2 a 4měsíce a taky od dvou let je přes den bez plínky a teď je to asi 14 dní,kdy to začalo.Přes den se několikrát počůrá,o čůrání si sice řekne ale to už je mokrej.A dvakrát se mi dokonce stalo že se pokakal do plínky,kterou má na z noci.A to si na kakání vždy říkal.
Projela jsem internet a našla,že to může souviset s obdobím vzdoru,že to některé děti dělají.Tak doufám,že to bude tím.Nezbývá mi než se obrnit trpělivostí a asi zkusím i ty odměny 🙂

tabor2
3. bře 2013

Já mám 12 leteho kluka chodi do 6 tridy je to kluk od kamaradky z Prahy, a porad se pomocuje i ve skole tak jsme mu koupily pleny a bere si je na noc.Vzdy rano jsou pomocene,kdyz jse vrati ze skoly tak je pomoceny.A velmi se stydí.Je to vazne chudák.

malanoha
18. čer 2019

Ahoj, chtela bych tohle tema obnovit... Moje holka zacala celkem hezky po druhých narozeninach chodit na nocnik. Nehody byly, ale jenom vyjimecne. Uz chodila i sama, aniz bych ji to musela pripominat... Ted ma necelych 2,5 roku a tak poslednich 14 dni zacalo to byt neunosne. Kdyz ji chci posadit na nocnik, tak se vzteka, ze nechce curat a za dve minuty se pocura jinde 😒 Uz mam nervy nadranc a nemam daleko k tomu ji serezat. Rada bych taky delala neco jineho, nez porad prevlekala, prala a vytirala. Tesila jsem se na tohle leto, jak uz bude bez plin uplne a misto toho se ritime druhym smerem.. Nejaky rady? 🙏 Mam ji vratit zpátky plinu? Nebude to kontraproduktivní? Jo a vubec nic se u nas doma nezmenilo. Nema sourozence, nejsem tehotna, nestehovali jsme se, nerozvadime se, ani se doma nikdo nehada..

malanoha
18. čer 2019

Jo ani jsem nezacala pracovat ani nic podobneho..