Dcerka mi málo přibírá

michaelahorakova
14. srp 2018

Dobry den rada bych znala vas nazor. Pri kontrole ve 2 mesicich mi doktor rekl ze mala malo pribira je od narozeni na um. Mala dene vypije 120-160 ml mlicka co 2-3 hodky pohle toho jak ma hlad. Doktor mi ale rekl ze by uz mela ale vypit 180 coz do ni nenaliju ani nahodou protoze se mi po tom zakonite vzdy pozvraci. Kolik vypijou vase miminka mlicka a jak pribivaji ta moje za mesic pribrala 600 g

market1512
14. srp 2018

@michaelahorakova ahoj, kazde miminko je jine, klidne tuto jeho informaci eviduj, ale nic si z ni nedelej. Me holcicka pribirala mesicne 200-300g, presne od 3 mesice na UM, dlouhe mesice jsem si znacila casy a kolik vypila. Ale jen zridkakdy se dostala na 100ml na jednu davku za bdeleho stavu, vetsinou vypila 60-90ml. Za den pila celkem 300-500ml, z cehoz nejvic vypila vzdy v noci ze spani, na to jsem casem prisla, ze to zvladne v tom polospanku presne 120ml a to nemluvim o tom, ze vetsinou polovinu vyzvracela I z takovych nizkych davek. V roce mela 7,8 kg. Svagrova resila podobny problem s nepribiranim a nakonec mela mala pred tydnem jeden rok a je jak maly valecek (10,5kg a pri porodu taky 2,9 kg stejne jako nase mala). Ja si vubec nemyslim, ze je treba aby pila ve 2 mesicich 180ml, to mi pil syn (o rok starsi nez holcicka, tez od 3m na UM) asi v 5 mesicich nejdriv. Kazde dite vypije jinak a prijde mi nesmysl, ze te takhle doktor znervoznuje. Ty znas sve dite nejlip, vis kolik zvladne vypit a cpat to do ni na silu, aby pak zvracela, je pitomost, rid se vlastnim instinktem. Urcite ti tu maminky budou doporucovat zmenu pediatra,vto me taky vzdy bavi takove nazory... proste mej pana doktora jednim uchem sem, druhym tam 🙂

katushenka
14. srp 2018

Haha, můj chlapeček pil ve dvou měsících maximálně 50ml a to už jsem slavila. Teď je mu čerstvě 8měsíců váží 6300 (při narození 2300g) a když si dá 120ml tak si otírám pot z čela a buším si vítězoslavně na hruď, jak jsem dobrá. Většinou stejně dá (v těch 8měsících) 90-100ml (příkrm nebo mlíko, je to jedno) Baští po třech hodinách, píšu si jídelníček, chodíme každý týden na vážení (i když váhu taky máme).....a protože máme normální doktorku, netlačí nás do takovejch hroznejch čísel aby se chudák poblinkal nebo aby se mu jídlo totálně znechutilo nebo dostal z jídla blok... Stačí, když cítí stres ode mě. Takže máme na předpis mlíčka Infatrini a energie a hlavně další důležité prvky pokryje jedna 125ml. lahvička. Hlavně se nehroutit a pokud to jde nestresovat, to je asi to nejhorší. Váš doktor má podle mě úplně nereálné představy, asi bych ho vyměnila. Jinak jsme přibývali do nějakého toho 5měsíce po 350-400g.

bonavoxa
14. srp 2018

@michaelahorakova 180 ml mi vypije syn teď v 7 měsících. A to no musím jo přemlouvat. Já mám oba dva zlobivé nejedliky. Dcera, ta pila příšerně, kolikrát jen 40 ml a už byla velká. S Mudr. to řešíme pořád, ale k jídlu je nedonutis. Když jim očividně nic neschází.

mku
14. srp 2018

a jak bys to do ni podle doktora chtela narvat? Ja ma nejedlika od narozeni, takze vim ze proste to nejde, kdyz dite nechce... a 600g/m pribral snad jen na zacatku... pv 2080g, na roce 7400g... je to drobek, ale co nadelam.. hlavne ze je to spokojeny mimino...
Nenech se doktorkou zblaznit... basti ti i pribira krasne...

cuuza
14. srp 2018

Pije úplně normálně úměrně věku, přibírá hezky, vůbec bych to neřešila.

cheetah_
14. srp 2018

Se šestiletým odstupem a čistou hlavou můžu svědomitě prohlásit, že strašení maminek tabulkama by měl být trestný čin. Náš kluk byl a je nejedlík, k tomu nějaké potravinové alergie, bojovali jsme s ekzémem, po mně byl a je malý. Co se nás doktoři nastrašili, jak musí jíst a přibírat! Prostě je drobek, stačí mu málo. O to je mrštnější a chytřejší. Jenže v šesti letech má blok a nedojedený talíř vrací s provinilým výrazem (a to už přes tři roky to jídlo fakt necháváme jen a jen na něm). Nedopusť to u své malé! Dokud pije tak, aby nebyla dehydrovaná, dokud je čilá a zvědavá, nic jí neschází a dokud dlouhodobě nehubne, tak na doktory a jejich tabulky kašli! Jsi máma, máš skvělý instinkt a svoje mimi znáš ze všech na světě nejlíp.

katkatris
14. srp 2018

@michaelahorakova Pokud přibírá, tak bych to do ní určitě násilím nelila, protože ti to pak vyzvrací jak říkáš a nakonec toho sní ještě mnohem méně. Doktoři a tabulky, to je věčný boj. Pokud přibírá a prospívá, tak bych to neřešila 🙂

miba10
15. srp 2018

@michaelahorakova my ve dvou měsících do malé nedostali víc než 90ml. Neumím si představit, že by pila 180ml. To pije teď ve skoro 9 měsících. Občas 210ml,ale to už je hladová jak vlčák. Pribira hezky, neřešila bych to. Každé miminko má své tempo pití množství mlicka a pribirani. Tyhle doktorské tabulky jsou vážně akorát stres pro maminky. Neřeš to. Basti ti hezky a Pribira také pěkně

jess
24. srp 2018

Pokud nehubne, tak se z doktora nestresovat. Nekteri jedou jen ty svoje tabulky, jak to jde mimo ne, maji konec sveta. Deti nejsou hloupe, vi jako my dospeli, jestli maji/nemaji hlad. Asi to proste staci. Muj maly jedl dycky jak prokopnuty a taky houby pribiral, tak to resila, ja to dycky odkyvala a sla.