Dcerka nereaguje na své jméno. Je tu někdo takový?

holesov
24. srp 2010

Dobrý den,dcerka má 22 měs.když na ní zvolám Nikolko tak nás vubec nevnímá,nevím zda se jí nechce nebo či co,,, 😉 přemýšleli sme jestli nemá něco se sluchem ale sliší na zavolání pojd papat,nebo ham,nebo pohádky ráda sleduje nebo jak se zpívá někde nebo nějaká hudba tak tančí to zas jo,ale když zavolám nikolko tak se neotočí,,,nevím proč,je tu někdo s takovým problémem??? 🙂

peroli
24. srp 2010

@holesov
A někdy před tím na to jméno slyšela? Ale tak či tak to může být jen věkem... tak jak v určitém věku jsou děti tak nějak víc neposlušnější, v jiném věku zase vzdorovitější, drzejší apod, tak i tohle může být jen znak věku... asi bych se o tom zmínila před doktorkou ale zatím bych to až tak moc neřešila ale zároveň bych byla i v pohotovosti a trošku víc ji sledovala... snad bude všechno v pořádku.. držím pěsti 😉 🙂

...nebo ještě můžete zkusit jinou variantu jména nebo jiný oslovení.. třeba na ni doma zavolat miláčku, broučku atak.. a taky ji víc s tím jejím jménem seznamovat... stoupnout s ní před zrcadlo a "kdo tam je? nikolka" nebo "kdo je ta holčička co drží tu panenku? nikolka".. nebo u oběda a "jedna lžička pro Nikolku, a druhá lžička pro Nikolku" atak podobně... snad se to časem zlepší 😉

jaxinka
24. srp 2010

Myslím, že peroli má naprostou pravdu. Určitě to souvisí s věkem. Moje holčička v tomhle období na otázku "jak se jmenuješ?" odpovídala jménem své sestřičky. Nejlepší je skutečně na Nikolku volat jménem a pak teprve říct jde se papat. A hodně právě zdůrazňovat, že ona je ta Nikolka, ta krásná holčička, ta se kterou si jdu právě hrát. Třeba si jen nedovede spojit jméno se svou osobou

singid
8. říj 2010

my jsme mladší a Davídek taky nereaguje, přesně jako Nikolka, nejdřív jsem myslela, že prostě neví, že on je Davídek, ale pak na hřišti cizí maminka zavolala na "svého" Davídka a náš sebou cuknul a koukal na ní, jako že proč ho ta cizí ženská volá 😀 😀 takže mě prostě ignoruje, protože ví, že po něm něco budu chtít.... 😝 jinak taky slyší hudbu, reklamu, pohádku, reaguje na ham, brm, bus...