Dcerka se začla najednou bát hmyzu. Odmítá chodit ven

alterna
16. dub 2011

Máte někdo zkušenost. Dcerce jsou tři roky a ze dne na den se začla hrozně opravdu hrozně bat much, broučku atd. Jen vyjdem ven, mame před baráčkem zahradu, hned ma hyster. pláč že už nepůjde ven, trvá to už 14 dní. Nikdi jí nic neštíplo.Poradtě jakou metodou ji přesvedčit, asi se ptam blbe ale je to fakt nepřijemny, nechci se na ni zlobit, vysvetluju ji že včelky josu důležité, med, apod.....děkuji

verbalinka
18. dub 2011

@alterna ahoj, syn ma tohle od narozeni. Vsechna zviratka, i psi, se nesmi priblizit. Spatnou zkusenost nema. Ale v tvem pripade neporadim. Asi jen trpelivost 🙂 Myslim, ze to casem prejde. Ted me napadlo, nevidela treba nejakou pohadku, film? Nebo treba nejaka situace, u ktere jsi nebyla? Muze to byt uplna blbost, ale dcera si to mohla s necim spojit, nebo jinak vysvetlit...

samik2008
19. dub 2011

@alterna ahoj,moje dcera má skoro 6 roků a bojí se už odmala mravenců a vůbec nevíme proč,jiný hmyz do ruky i vezne nebo pošťuchuje ale jakmile uvidím mravenca tak ječí.Nevím asi se jí nelíbí 😉

bufina
19. dub 2011

@alterna Ahoj. U nás je to skoro stejný, dcerka má taky 3 roky. Jakmile kolem ná proletí venku včela tak je zle. V lepším případě jen piští a mává kolem sebe rukama a v tom horším začne brečet že chce dom. Se jí snažím vysvětlit že jí včelička nic neudělá, že jen letí na kytičku zbírat medík, aby měla do čajíku a bla bla bla, asi to znáš 🙂 Ale stejně když se blížíme k místu, kde se minule potkala s včelkou, tak to musíme obloukem obejít.... Taky nevím jak ju toho zbavit. Doufám že to časem přejde samo.

berynka
19. dub 2011

😀 😀 😀 já se musím smát, když si vzpomenu, jak vyšiluje naše Hedvika 😀 ... je to hrozně komický 😀 . Doufám teda, že to přejde 😅 . Asi je to nějaký období, dřív to takhle neprožívala a taky jí nikdy nic nepíchlo apod.

adelinka
19. dub 2011

😀 😀 😀 😀 😀 ahojky..jeeeeeeeeeee to je i u nas.petrik ma 3 roky a 4 mesice a jak vidi vcelu muchu a podobne..je zle 😀

bielanevesta
19. dub 2011

😀 😀 Naša malá donedávna muchy honila a zrazu zo dńa na deň sa to obrátilo...keď vidí letieť muchu tak kričí že sa bojí a uteká sa schovať ku mne. A tiež jej žiadny hmyz nikdy nič neurobil

alterna
autor
8. kvě 2011

Ahoj takl dcerku to po pár dnech přešlo a ted už všechen hmyz sleduje a vůbec jí to nevadí🙂