Dcerka stále odmítá dudlík

martinattt
24. srp 2017

Když se narodila první dcerka, začala dudlat v 5 týdnech a jako mávnutím kouzelného proutku se z ní stalo klidné miminko. Do té doby byla hodně neklidná a ukřičená. Pak jsme s ní mohli běhat po nákupech, absolvovat dlouhé cesty autem, autobusem, chodili jsme po návštěvách, vždy bez problémů. Při kojení neměla vůbec žádné problémy, nemá ani předkus nebo problém se zoubkama a to dudlala do 26 měsíce. Narodila se nám druhá dcerka, má přesně 3 měsíce a doteď odmítá dudlík. Je hodně ukřičená, do jisté míry za to mohly i prdíky, ale Sab simplex jí krásně zabírá. Můj problém je ji uklidnit přes den. Celý den máme doma malé peklíčko, pořád křičí, i v kočárku, v obchodě, u lékaře. Zvykám si na pohledy lidí, že ji nejsem schopná uklidnit a dokonce se ptají, proč nemá dudlík. Pomáhá ji nosit, ale nemůžu to dělat celý den. Je kojená, saje krásně. Naštěstí mi spinká celou noc bez buzení, dávám ji na bříško, to se tolik nebudí. Přes den si začíná sát paleček nebo celou pěstičku. Raději bych, kdyby sála dudlík. Ten jí ve 2 letech odnaučím, ale mnohem hůř se bude odnaučovat ten paleček. Mamka říká, že nejhorší období mám za sebou, doktorka zase, že budu otrok do jejího prvního roku (usíná a uklidňuje se převážně u prsu). Je tady někde maminka, která ŘEŠILA STEJNÝ PROBLÉM? Jak jste to doma měli vy bez dudlíku? Napadla mě ještě spásná myšlenka a pořizujeme ji něco jako hojdavak, snad se dokáže uklidnit tam....

riakuk
24. srp 2017

Naše první dcera dudlík neměl, ale usínala večer u psu od 13měsíců. Druhá si ho (díky bohu) vzala asi na 5týdnech a někde na 22měsících ho rozkousala, vyhodila do koše a nepotřebovala. U prsa usínala večer do 14měsíců. Nyní máme syna 4týdny. Také se uklidňuje u prsu. Dobře saje, v noci spí a přes den je buď na kojícím polštář a "dudlá" , nebo ho různě nosím. Vydrží nejlépe v autosedačce a pak v kočárku tedy max. 2,5hod. U manžela nechce být prakticky vůbec. Zkoušela jsem dudlík stejný, jako měla dcera, ale ten nechce. Jediný, který dudlá tak 30vteřin, je MAM. Zkoušela jsem i dávat mléko na dudlík, ale bez úspěchu. Zkoušíme mu ho dávat každý den několikrát, ale zatím ho opravdu nechce. S palečkem je problém, že ho má pořád u sebe, ale názory na dudlání se také různí. Zatím si myslím, že je malý a budeme to zkoušet a pak se teprve uvidí. Přeji Vám mnoho štěstí 🙂 Třeba Váš nápad zabere.

aktakd
24. srp 2017

Nas syn (4m) taky dudlik odmita - davi se s nim. Neni tedy zase tak moc plactivy. Ze zacatku jsem z toho byla docela nestastna a to hlavne, kdyz byl v kocarku, nesel utisit jinak nez prsem a nebo nosenim. Pak jsem se s tim proste zacala smirovat a zacala hledat nejake alternativy uklidnovani. Na naseho syna neplati teda ani dudlik ani kocar, ale: satek, bily sum, prso, houpani na lavicce, lidska naruc. Myslim, ze ted uz muzu rict, ze je nam bez dudliku dobre uz vsem. Spis slo o to si to v sobe prenastavit - clovek vsude vidi dudliky a tak s nim samozrejme pocita a pak je vykolejenej, kdyz to nefunguje...a ted jsem skoro rada - nemusime na nej porad myslet, v noci ho znovu nasazovat, odnaucovani,...ono je to logicky, ze chce prso a ne nejakou umelotinu, jen pro ty dospelaky je to nekdy tezky 🙂 jinak syn taky usina u prsu, a ze budu jeho otrok? No a, je to miminko, ma narok na maminu naruc. Kdy jindy nez ted? Jinak vam moc doporucuju satek a nebo nositko, zivot se satkem je o tolik jednodussi 🙂

janall30
24. srp 2017

Mam dudlik MAM a ten se moji dceri líbí i kdyz je větší než dudlik babylove z dm.tak zkus třeba jinou značku.akorat ho dlouho neudrží v puse a jak vypadne je krik

janall30
24. srp 2017

Podle recenzi na heurece je nejlepší philips avent

sabreen
24. srp 2017

Naše malá dudu ne a ne a ne...po několika marných pokusech jsem rezignovala. Jako četla jsem někde, že existuje jakási metoda, jak dítě učit na dudlík, ale - napřed jí mám učit dudlat a později pak zase nedudlat??? Když řvala a ne a ne přestat, dostala prostě prso, to zabralo vždycky 🙂 Ale jako ty věčný otázky typu A dudlíček nemáte? byly dost otravný, ale zároveň jsem byla tak trochu hrdá, jakože jsem někomu ukázala, že to jde i jinak než jak se to běžně dělá...Teď je dcerce rok a zpětně musím říct, že jsem ráda, že nedudláme a ani jsme nikdy nedudlaly , že jsme pro sebe objevily jinou cestu a že nakonec ani nebylo tak těžký po ní jít 🙂 Jinak kojím pořád a rozhodně s tím nehodlám hned tak skončit. To pouto a ta vzájemná blízkost...

ninanela
24. srp 2017

První dcera se dudlikem dávila a nechtěla, u druhé dcery jsem ani nezkoušela jinak.Zda se mi to přirozenější a nechci nic měnit.A to jsou ukricene obě. Neumím posoudit zda by dudlik pomohl.
(Spíš se mi nelíbí větší děti,které běhají, mluví a dudlají dudlik. A rodičům to nevadí.)

ela90
24. srp 2017

Dcerka si dudlík nevzala vůbec a to jsem měla celkem zásobu různých značek. Už v porodnici nás naučily takový úchvatný zlozvyk. Na uklidnění nechat cucat prst matky (nehtem na jazyk) ... tím ji vždy zaručeně uklidním. Bohužel i uspávám. Sama jsem zvědavá jaká bude odvykačka.

luj89
24. srp 2017

Ahoj, moje dcerka (2m) je taky uplakane mimco a taky dudlik nechce, davi se s nim, a to jsme zkouseli vic znacek. Pry si nejradeji berou ty klasicke ,,kyticky,, z lekarny za 30 Kc (maji i v Tete). Uprimne jsem i docela rada, ze dudak nechce, i kdyz v tech nejhorsich chvilich si teda rikam pravy opak 😀. Na dudliku vlastne neni pro dite nic moc pozitivniho. Proste je to nahrazka... Je lepsi uspokojit potreby miminka jinak, nez nejakou veci. Na wiki tady na MK je o tom pekny clanek. Jo a s tim nosenim... Ja teda nosimmskoro cely den a nemuzu si to vynachvalit. Dcerka je spokojena a spinka nejlepe v satku a ja ji mam nonstop pod kontrolou 🙂

martinattt
autor
24. srp 2017

@riakuk Jeee, vy máte 3 děti, to je krása..... držím pěsti, ať se to povede, laktační poradkyně mi říká, že pomáhá jenom nabízet, nabízet a nabízet. Říkala jsem si, že si ho vezme třeba až trochu povyroste, ale přijde mi, že čím je starší, tím víc ho nechce.

martinattt
autor
24. srp 2017

@janall30 máme asi 12 dudlíků, různé typy i ten philips. jeden je top, který si nechá v puse max. 5 sekund

luj89
24. srp 2017

@martinattt LP vam dudlik schvaluje?? :O

karlajasmine
24. srp 2017

@martinattt Muj syn byl to same, zkusila jsem x ruznych dudliku a proste nechtel. Nakonec jsem rada - nemusim odnaucovat a palec si prestal taky cucat sam. Taky byl hodne kontaktni a chtel se nosit. Poridila jsem si ergonomicke nositko a nosila ho.. klidne I doma, kdyz chtel.. a venku byl zasadne v nositku, kde i spal.. Pak se to jak mavnutim kouzelneho proutku zmenilo, kdyz zacal chodit - najednou se nechtel nosit a chtel vsude chodit a pak si sednout do kocarku a tam se v klidu prospat.
Takze ja radim na dudliky se vykasli, proste neni dudlikova, a pokud je kontaktni a nechce byt v kocarku, tak si porid ergo nositko nebo satek a budete spokojeni vsichni. Jinak obcas se lidi boji, ze nosene dite bude pak 'rozmazlene' nebo trpet na separacni uzkost, ale prijde mi, ze je to naopak.. syn vedel, ze ho budu kdykoli nosit, tak to pak sam prestal vyzadovat a rozhodne na me neni nijak fixovany.

martinattt
autor
24. srp 2017

Ahoj maminky, moc si cením každého názoru, který jste mi napsaly. Za ty tři měsíce mám za sebou x článků o tom, jak naučit dítě dudlat a proklikala jsem se i na články odsuzující dudlíky. Bohužel u nás nic nefunguje, dcera svůj ječáček dokáže nastavit na neuvěřitelné decibely. Mám pocit, že mi musí každým dnem hrábnout. Pořídila jsem si manducu od kamarádky, ta je vysloveně nosící typ a děsně jí to závidím. Já taková bohužel nejsem, ale nosítko vytáhnu, když jdeme pro Sofinku do školky anebo musím vařit. Jsem ráda, že po hodině ho ze sebe shodím. Kdybych měla jedno miminko, tak to nějak přežiju, budu se mu celý den věnovat a nosit, bohužel ale se starší dcerkou a s domácností to už není tak jednoduché. Sofinčiny věty Maminko, kdy už budeme papat, anebo Maminko, proč mě netulíš tolik jako Kristýnku, mi rvou srdce z těla. Při vaření jsem ráda za nosítko, ale Sofinka tolik žárlí, když nosím jenom chvilku. Nechci tady otvírat diskuzi proč jsou dobré nebo nejsou dudlíky. Spíš mě zajímá, jak jste řešili utišení miminka při růstů zoubků a jak moc náročné to bez dudlíku bylo. Já osobně chci mít dudlací dítě a budu to zkoušet ještě max. měsíc. Pak to vzdám a smířím se s tím, že to bude hold náročnější než se Sofi. Ještě vyzkoušíme ten hojdavak, potom napíšu, jestli to zabralo nebo ne. Taky nechávám malou hodně u prsu - z porodní váhy 2,30 kg se vypapkala za tři měsíce na neuvěřitelných 6,10 kg!!!!

yelowangel
24. srp 2017

@luj89 U nás problém nebyl, oblíbený a jediný byl Lovi,ale kamarádka synka do teď na dudlík nenaučila a to mu byl rok v květnu. Prostě nechce. Je to jenom o tom nenutit mu ho když se mu nelíbí ale najít jinou alternativu jak dítě uklidit. Je fakt že doteď večer a přes noc kojí a nemůže s tím přestat protože Filda to vyžaduje na uspání ale jinak taky chovali a zkoušeli všechno možný i nemožný aby se uklidnil. Vydržte do půl roku, pak jak začnete dávat příkrmy můžete zkusit dávat kousek ovoce nebo rohlíku na žužlání, tak to dělala ona 🙂

karlajasmine
24. srp 2017

@martinattt Jinak kdybys chtela pridej se na Facebooku do skupiny ''Nosime deti'', tam ti urcite poradi nejaky figly, jak nosit a zaroven uspokojit potreby starsiho ditete.. muzes si casem malou dat na zada.. Nebo by na ni mohl fungovat takovy ten 'hojdavak' (jak se to povesi ze stropu a pak v tom dite spi a zaroven se jakoby houpe.. to casto maji tyhle deti rady.. ).. Jinak pri rustu zoubku jsem utisovala houpanim, zpivanim, syn miluje hudbu, muzes zkusit hudbu.. Ja jsem pak dudlik uz neresila, proste jsem vedela, ze syna musim nosit nebo si ho dat na klin v MHD a podobne.. kdyztak budes muset holt nosit obe dve holky nebo si je tulit zaroven..

martinattt
autor
24. srp 2017

@yelowangel Děkuju!!!!!!

martinattt
autor
24. srp 2017

@sabreen Gratuluju, žes to všechno tak krásně zvládla!!

hz
24. srp 2017

@aktakd Ahoj, mame 8m chlapce a zcela stejnou zkusenost. Porod krasny, ale od porodnice ukricene ditko. Dudlik ma cca 10sekund a pak ho obloukem vyplivne. Kocar nesnese, tak jsem jej prodala. Hacka stale vede.Zato se velmi rad nosi v nositku, prso miluje(v noci to je vsak narocne, budi se nekolikrat za noc, poduda prs a spi dal)..Jde si tvrde za svym a to prso si vykrici. Uz jsem se smirila, proste prvni co mu nabizim neni umelotina, ale prso..

martinattt
autor
24. srp 2017

Jinak na uspavani nam 100% funguje operni arie od Pavarottiho a Bocelliho. Hlavne Nessum dorma a Ave Maria.

riakuk
25. srp 2017

@martinattt Ano, máme tři děti a tím také končíme, ale to miminko je po letech (holky 7 a 5let) úžasná změna 🙂 Jinak dudlíků mám doma asi 10druhů - tvarů a značek a je mi to zatím k ničemu. Spíš mne mrzí, že když se malý probudí nebo prostě brečí, tak ho neutiší nikdo než já. U manžela řve jako protržený. Pořád doufám, že se to bude postupně lepšit.

martinattt
autor
25. srp 2017

@riakuk Přesně jako u nás s tím plakáním!

martinka_33
6. únor 2018

Měla jsem uječený mimino, malá řvala do půl roka nonstop, jediný nošení jí uklidnilo, kočárek nesnesla, postýlku ne, ťukala jsem si na čelo, že na co jsou ty různý lehátka, naštěstí to bylo moje první dítě, kdybych měla už zkušenost s jinym, to by v tom baby boxu jistě skončila, takhle jsem neměla srovnání 😀 Vážně je každý dítě jiný, tohle se musí asi přežít..

lucifffalek
6. únor 2018

Mam 2 děti a ani jedno nedudlalo syn byl zlatičko,ale mala ta byla hrozna pořád uřvana a taky pomahalo jen prso. Zkoušela jsem ruzne značky dudliku a nic ani lahvičku nechtěla. Museli sme to s ni přetrpět po pulroce to odeznělo jak se začala plazit perovat na kolinach atd... Být mala prvni tak už druhe dítě nechci. Ted ve 2 letech je to hotove zlatičko,smíšek🙂

makak21
6. únor 2018

Dve deti, ani jedno nemelo dudlik, odmítaly vsechny vyzkoušené. Chtěly jen prso a druhorozena navíc fakt nemela rada ani kočárek jednu dobu, tak zastoupila autosedačka na podvozku... Nic extra,ale ven jsme museli. Postylku nemel ani jeden, proste jsme se mazlili a přežili to. 😉

luj89
6. únor 2018

Ahoj, z moji zkusenosti odmitaji dudlik kontaktni deti, ktere se proste nenechaji ,,opit rohlikem,, 😀 Proste chteji prso = maminku a ne nejakou nahrazku 😉. Dcerka dudlik odmitala, nvedela co s nim, natahoval ji. Pozdeji jsem zjistila, ze je vlastne chytrejsi nez ja a je lepsi, kdyz dudlik mit nebude. Prvni 4 mesice dost plakala, ale pomohlo prso a noseni v satku. spime spolu v posteli, kouim na pozadani, nenechavam plakat. Ted ma 7 mes. a prestoze taky nekdy nema sve dny a neni to upln slunicko, je to o 90 % lepsi 🙂. Druhemu ditku ani dudlik nabizet nebudu. Rada bych kojila co nejdyl a dudlik muze kazit kojeni, muze zpusobpvat kousani deti pri kojni, muzou pak byt problemy s mluvenim, se zuby atd. Navic bych memela srdce na odnaucovani 😀. P.S. cucani rucicek je u miminka normalni vyvojova faze, ktera souvisi s objevovanim a uvedomovanim si rucicek. deti, ktere maji v pusince i v dobe bdeni toto pak samozrejme nedelaji.

martinattt
autor
6. únor 2018

Ahoj holky, malé už táhne na devátý měsíc, takže diskuze už není aktuální, ale určitě pomůže dalším maminkám. První 4 měsíce byly peklo na zemi, malá byla pořád v nosítku. Pak se to zlepšovalo a teď mi přijde, že je to i lepší bez dudu, nebudí se kvůli tomu v noci.

tynuska1212
21. říj 2019

Mela jsem se synem úplně to stejné, tak, do 3 měsíců bez dudliku, pak jsem mu ho pořád nabízela zkoušela různé...A jediný co nám vzal do pusy byl dudlik Avent.
Ale zvládne usnout i bez dudliku 🙂 takže, není zase tak zavislej, používáme ho jen spíš na uklidnění ...přes den skoro vůbec, jen když chce přes den spinkat.