Dělá mosty, odráží se a šoupe dozadu. Je to normální?

judith.von
3. únor 2010

Ahoj, mám 5 měsíčního chlapečka. Když ho položím na zem tak po chvilce se začne prohýbat do luku, jakoby si stoune na hlavu, dělá most, odráží se a šoupe se dozadu. Dělají to i vaše děti, je to normální? Naučí se pak normálně pohybovat? Neděla to pořád, když ho něco zaujme, tak si na zádech dokáže hrát, ale jakmile ho třeba hračka přestane bavit, už zas leze jak rak. Dá se to nějak odnaučit?

beruska24.9.
3. únor 2010

judith - napadá mě, není mu teplo? jinak nám je o něco méně, ale zase se prohýbá dozadu jakoby břes bok 😕 prostě záklon hlavy, prohnout v zádech a kouká, co tam je. V postýlce to řeším mantinelem, aby nebyl dozadu výhled + žádné hračky za hlavou (hrací kolotoč jsem sundala někdy ve 2,5 měs.), v ohrádce (zatím používáme vyjímečně) přetočím na bříško, ať může sledovat co se kolem děje.

janulazaynab
3. únor 2010

Ahoj,
kamarádka má 4měs. chlapečka a ten se naučil dělat most přes týdnem, od té doby ho dělá pořád. Říkala, že to problém není, jen ho musí víc hlídat, aby někde nespadl, když se rozparádí. Naučil se prostě něco nového a bude to zkoušet pořád, dokud nepřijde zase něco, z toho bych si nedělala hlavu 😉

mili84
3. únor 2010

judith to nám dělá toník taky 😀 je to uplně normální a není potřeba ho to odnaučiovat...

berushka: i tohle je normální, to dělal toník než s enaučil sám přetáčet ze zad na bříško. naopak mu to nezakazujm cvičí si tím svaly 😉

luthien.k
3. únor 2010

I u nás proběhla takhle část vývoje 🙂 Přestal to dělat, jako když utne, jakmile se naučil otáčet na bříško. A co se plazí, tak už ho to ani nenapadne, leda když se vzteká 😎 Takže to určitě přejde.

beruska24.9.
3. únor 2010

No, na kontrole u Dr. bylo vše v pořádku, tak jsem to neřešila 😉
Jen co mi říkala ségra, tak její kamarádky syn se nějakým takovým způsobem kroutil dozadu a pak zůstal do oblouku (nakřivo) a museli cvičit vojtovu metodu. Proto jsem radši sundala ten kolotoč a snažila se neumožňovat výhled dozadu 😖

paulla
3. únor 2010

ahoj, naše malá má 6.měsíců a taky pořád dělá mosty, moc se jí to líbí. Nejde jí dát ani pořádně plínku. Už se přetáčí na bříško, je hodně pohyblivá, ale dělat mosty jí nejvíc baví. Myslím, že je to OK, dítě jen objevilo něco nového, co se mu líbí.

kefin
3. únor 2010

ahoj, naše malá to dělá taky a ráda 😀

pajka888
3. únor 2010

holky, Evička to dělá taky a to se už přetáčí na bříško a z bříška na záda a stejně občas most udělá

kocicinka
3. únor 2010

Ahoj, nám to Jonáš předvedl už porodnici. Vypadalo to, jakože pase koně. Byli jsme kvůli tomu z vlastní vůle na neurologii, ale jinak bylo a je vše OK, vývoj normální. Ale zakláněl se fest 😒

moravanka
3. únor 2010

nase to taky delala, normalne jsem myslela, ze si zlomi krk. podle dr. v poradku, dela to hodne deti. prestalo to, jak se naucila pretacet.

stazina
4. únor 2010

Ahoj Holky, náš MAtěj to dělá taky, a vůbec sem se nad tím nepozastavovala, dělá to hlavně, když se vzteká, přestane si ho někdo všímat, nebo ho nebaví hračka....říkala jsem si , že to je v poho...pak jsem narazila na jeden časák( myslím MAminka ) a tak se paní pana dr. ptala, zda to není škodlivé atd....a pan dr. ji odpověděl, že to většinou dělají děti, které budou v dětství hyperaktivní 😕 Prý to ale nepostihne všechny, které dělají mosty....no, pokud jste o tom taky slyšeli, nebo chcete přepsat přesné znění rady od dr. tak písnete a já to najdu a písnu. pa

evena
4. únor 2010

malá to začala dělat někdy ve 3 měs. při přebalování, nemá ráda nasazování plíny tak se pro nás stalo přebalování bojem kdo z koho, dřív sem jí přeprala, teď už ani nepomůže když jí trošku přimáčknu k podložce, prostě mi utíká
stazina tos mě moc nepotěšila s tou hyperaktivitou 😀

zuzankast.
4. únor 2010

Ahojky, nase mala to delala taky a vydrzelo ji to asi mesic nebo dva nez objevila novou polohu 🙂

kocicinka
4. únor 2010

Stazino, to by bylo fajn, kdybys to mohla najít, mě by to zajímalo 🙂 To o té hyparaktivitě nám říkala paní primářka v porodnici, když jsme tam byli ve 3 týdnech na očkování TBC. Všimla si toho záklonu a říkala nám, že bychom to měli řešit. Tak jsme šli na tu neurol., nejdřív že cvičit vojtu( ta dr na to posílala všechny děti 😠 ) ale vývoj byl naprosto normální, ted je dokonce nepřed a už leze...
Prý to souvisí s nedostatkem kyslíku v děloze( u nás tomu tak bylo). Dělá to nejvíc když je v afektu, vzteká se, rozčiluje, atd...

beruska24.9.
4. únor 2010

Tak s tím přebalováním jsme na tom podobně. Vybalím z blínky, utřu zadeček ubrouskem a pak musím nasadit kosmickou rychlost 😀 jinak tu plínku prostě ne a na správně nasadit a zapnout ☹

majdula
4. únor 2010

Cau holky,
byt vami,t ak to nepodcenuju a zajdu si pro klid duse na rehabku. Uz kdyz prcek zacal nezvykle brzy past a hodne se prohybat (ale na brisku, coz bylo v poradku), jsem se na to ptala dr. na rehabce a rikala, ze pokud by se prohybal na zadech do luku, znamena to ze je hypertonickej a to je spatne... takove mimco se nedokaze uvolnit, nechce se nosit v klubicku, zaklani se, sponuje a je napjate atd... Nevim jake to muze mit dusledky, nas se to netykalo, tak jsem dal nepatrala, ale toho si pamatuji.

Tady o tom neco je taky, o prohybani do luku, mostech atd...

http://www.rodina.cz/clanek5485.htm

crca
4. únor 2010

Tohle mě dělal kluk a teď leze po 4 jak drak a staví se u všeho,jen měl odřenou a vybroušenou hlavičku 😀 ,ale teď už mu tam lezou i vlasy 😀

kocicinka
4. únor 2010

Náš Jonášek teda miluje nošení v klubíčku.Na Rehab. jsme byli, cvičili vojtovku a jediný efekt toho byl, že se zakláněl ještě víc, jak byl v tom stresu ze cvičení. Jiná Dr. doporučila masáže pro uvolnění, koupele v teplejší vodě , což pomáhá. Jinak vývoj má naprosto OK. Prý to dělá každé 2. dítě, to lukování a je to fakt. Na kyčlích i v mateřských centrech jsem viděla mnoho učebnicových záklonů....
Důsledky to pravděpodobně nemá žádné, v tomhle věku je hrozně těžké říct něco dopředu. To i nelukující se dítě může být hyperaktivní, záleží na spoustě dalších vlivů...

moravanka
4. únor 2010

nam rekla doktorka, ze to dela mnoho deti, nemam si z toho nic delat. nektere deti si pry zase tlaci bradu na prsa a delaji jine veci.
vyvoj je super, sedi, lozi, chodi kolem nabytku uz jen cekam az se rozbehne do volneho prostoru.

paulla
4. únor 2010

naše malá to taky často dělá, jak jsem už psala, má to v rámci hry, smějeme se u toho a děláme blbosti, myslím že to není nic vážnýho. Jen objevila nový cvik, který chce furt opakovat.

stazina
5. únor 2010

AhojHolky, tak jsem našla ten článek...
Dobrý den, naše 3 měs. dcerka se často propíná do mostu. Když leží, každou chvíli zatne svalay a prohne se tak, že se podložky dotýká jen hlavou a patami. Potom se většinou rozpláče,přesněji řečeno - začne se vztekat. Pí. dr. nazvala dceru dráždivým dítětem a doporučila Vojtovu metodu. Je dráždivé dítě nejaká diagnoza, která vyžaduje léčení , nebo to lékárka řekla jen tak???

Pojem dráždivé dítě není objektivní diagnoza, ale spíše pojmenování stavů nadměrné reaktivity na nejrůznější podměty. Z dráždivějšího dítěte se může časem vyklubat dítě s hyperaktiv. syndromem, ale také může dráždivost odeznít a dítě se může vyvíjet normálně. Pokud je rozvoj poh. aktivit v normě, je otázka, zda Voj metoda, dítě zklidní, nebo ho bude jěště více dráždit. Mnozí neurologové v takovém případě spíše volí cestu omezení zbytečných taktilních pohybů ( masáže, plavání , nejrůznější cviky) a preferují chování v klubíčku, které obvykle vede ke zklidnění kojence...

Tak to je vše, takže asi tak....
já se na to zeptám svého dětsk. dr., jak to vidí a uvidím, ale doufám, že se časem zklidní....mimochodem - do teď to dělal jen MAtěj, ted začal i Roman...takže jestli budu mít doma dva hyperaktivce, tak potěš 😕 🙂

crca
5. únor 2010

Stazino,mě to dělal kluk a je cíťa a kliďas a holka to nedělala a je hyperhyperaktivní 😀 😀 Je nám 9 měsíců a ona vyleze na krmící židli 😅 ,ta se nebojí ničeho 😅

fender
5. únor 2010

naše prtě to dělá taky a očividně ho to baví 😎 jako ne že by se prohýbal tak, že by byl celý zvedlý, jen se prostě trochu prohne v zádech.
jinak rozhodně teda není ani neuvolněný nebo napjatý a když nosit, tak prosím jedině v klubíčku! 😀 řekla bych že to je normální, pořád se učí a zkouší něco nového 😎

marecek4
6. únor 2010

ahoj,Mareček to dělá taky asi od dvou a půl měsíce,pravidelně při přebalování,když mu chci utáhnout plínku kolem bříška,a tak hezky vyjede zpod zadečku,a teď to začal dělat i normálně a posouvá se dozadu,asi mi končí období,že kde ho položím tam ho i najdu,ach jo,to už pak snad časem zvládne i lozit po kolínkách

lollipops
21. lis 2010

Tak holky můj prcek to dělal taky.Moc se mi to nelíbilo tak sem si vyřvala u Dr. odeslání na rehabilitční a tam když ho viděli tak se zhrozili proč sme nedošli dřív.Měl asi 2 měsíce a hned sme začli s Vojtovkou atd..Doktoři prej někteří zbytečně dlouho čekají jestli se to samo nespraví a pak je kolikrát dost pozdě a čím později se dojde na rehabilitace,tím hůř se to vše napravuje.Nám se to pak časem tak škaredě zhoršovalo že sem z toho byla na prášky.Ono ani třeba nebude potřeba cvičit Vojtovku ale jen ten vývoj a některé špatnější pohybové zlozvyky hlídat a usměrňovat.Takže z mé zkušennosti bych nečekala a zkusila si zajít k fyzioterapeutovi aby se na to mrkl.Za návštěvu a zeptání nic nikdo nedá tak si myslím že to není takový problém se pro jistotu poradit s odborníkem a ne jen s pediatrem který to často zanedbává co jsem tak zjistila.Já jsem byla přešťastná že jsem náhodou narazila ne netu že se mimčo NESMÍ prohýbat dozadu.Tak přeji aby bylo u vás vše v pořádku.Je možný že to některé děti dělají jen chvilku z nějakýho důvodu nebo novinky co objevili ale je lepší se opravdu zeptat.Snad sem nikoho nevystrašila,a třeba to někomu i pomůže když si to přečte a pro klid v duši si na tu rehabku zajde 😉

j.cien
23. lis 2010

Taky doporucuji najit dobreho fyzioterapeuta a cvicit Vojtovku 😉
Mne se Tea zaklanela priserne,doslova se stavela na hlavu a na paty,propinala se pri kojeni,pri koupani...hruza!Pritom mela propute rucicky podel tela ..nepripadalo mi normalni,tak jsem s ni zasla a cvicim 3x denne.
Nesnasela vubec noseni,zadne ulevove polohy-ani klubicko...byla jsem nestastna,ze ji nemuzu ani pochovat... ☹kroutila se jako zizala,ocividne ji jakekolik noseni bylo neprijemne...
Po 2mesich vidim ohromne zlepseni vseho!!Cviceni ji krasne posilnilo brisni svaly,zacla se predpisove otacet,ted uz se i houpe na kolinkach 🙂 dokonce predbehla sve silnejsi dvojcatko 😵