Dělám chybu, že malá není v postýlce?

hapovab
6. led 2016

Ahoj mám takový dotaz i když možná hloupý, ale pořád mi vrtá hlavou. Malá má 6 měsíců a asi od 4 měsíců jí přes den vůbec nemám v postýlce. Mám ji v obýváku na rozloženém gauči kde má hračky, nebo v křesílku. V postýlce spí jen přes noc, přes den spinká v kočárku nebo v naší posteli. Jde mi o to že od známých slyším "už se přitahuje za šprusle v postýlce a chce si sedat " "už se chytá špruslí a stoupá si". Tak si říkám abych tím tak trochu něco "nezanedbala", že ta postýlka pomáhá dětem i jinak než jen na spinkání. Máme malý byt a postýlku jen jednu a nebavilo mě jí pořád stěhovat tam a zpět, proto jsem to vyřešila takto.Jak to máte vy? Myslíte že dělám chybu? Málá je hodně kontaktní mimi a potřebuje, aby si s ní pořád někdo hrál, tak si k ní na gauč lehnu a hrajeme si což by v postýlce nešlo.

lennus
6. led 2016

Dělej to, co cítíš, jsi máma a znáš svoje dítě nejlíp. 😉 Já dělala občas věci, které kamarádky dělaly jinak, pak jsem třeba něco změnila, něco třeba chci u druhého dítěte dělat jinak, ale každé dítě je individuální. Ty sama to poznáš nejlíp, tak se tím netrap. Já byla velký odpůrce spaní dítěte v posteli s rodiči a taky tam náš malý spává, já se ráda roztahuju a potřebuju prostor, takže když spí, jde k sobě, ale když nemůže spát, vleze si mezi nás a nám se to líbí, manžel si to vyloženě užívá. Malý už dlouhou dobu taky nechtěl do postýlky a usínal u nás v posteli, v noci ho pak přendáme, vždyť na tom nezáleží, záleží, aby byl v klidu a já to cítila jako správnou věc. 😉

kacbal
6. led 2016

@hapovab náš chlapeček spinká v postýlce taky jenom přes noc. Přes den je v kočárku nebo v hacce. A určitě není opožděný. Krásně leze, sedí, stoupá si. Takže tohle určitě neovlivní postýlka, nemusíš se bát 🙂

mon_88017
6. led 2016

@hapovab já přes den neměla mimino v postýlce odmala, dokád byla nepohyblivá, tak ležela v zavinovačce na gauči vedle mě, potom na podložce na zemi.
Po obědě mi spávala v kočáře za jízdy cca do roka a půl, pak nastaly ty šílený letní vedra a nedalo se vyjet, tak jsem ji teprve naučila na poledne do postýlky.
Opožděná ve vývoji se mi nikterak nejeví, ba přímo naopak, stoupání natrénovala u futer, židlí, stolu a podobnýho domácího vybavení 😅

japona
6. led 2016

@hapovab Nikdy jsem neměla dítě v postýlce, pokud nebyl čas spaní. Vždy na dohled na hraci dece, koberci či penovych puzzli. Gauč a postel do te doby, než sletelo v pul roce dolů.. tak bacha, jednou se lézt naučí..🙂

shine2015
6. led 2016

@hapovab dve dcery postylku znaji jen tak ze ji mame...spaly s nami v posteli...i syn ted spi. V postylce je minimalne....jinak kresilko nebo na rukou nebo na zemi na dece. Na gauc opravdu pozor. Je to mzik a je dite na zemi.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
alevela
6. led 2016

@hapovab To jsem teda ještě neslyšela, že by muselo být dítě v postýlce, aby se lépe vyvíjelo.. My malého v postýlce měli jen do 4 měsíců, od té doby spí s námi v posteli a začal chodit, ještě mu nebyl ani rok 🙂
@lennus Krásně napsáno 🙂

alboo
6. led 2016

@hapovab jak uz nekdo pise nade mnou, tak pro vyvoj je dobre a spravne mit dite na pevne podlozce. A to ze si nekomu dite seda tak te se chyta sprli v postylce je spatne, spravne by si melo dite sednou z lehu na brise pres sikmy sed. Nase dite ma taky postylku jen na spani, kdyz byla menší byla v ni obcas i pres den, kdyz se si ji popovezla. Ale jinak hrací deka, dopoledne treba na nasi posteli odpo na zemi. A jak zacala byt vice pohybliva tak jem na zemi. Samozrejme starsi genetace z toho nemuzou, byly zvykly zavirat deti do postylek, i kdyz tak jak který

hapovab
autor
6. led 2016

Holky moc dekuju za odpovedi,jsem rada ze malou "nebrzdim" ve vyvoji :o)))