Denní režim 2 měsíčního miminka. Vy ho máte?

dennyl
16. led 2008

Ahojky holky,už jsem zase tady a zase se ptám 😀
tento pátek budou mojí dcerce 2měsíce.Snažím se o nějaký pevnější režim,ale nejde to a nejde.Ano rituálek krmení,koupání,ukolébavka a usnutí v postýlce bez problému to malé jde,ale co se týče nějakých časů krmení,procházek,hraní atd. tak to zatím nefunguje.Říká se že během 3měsíce by se měl nějaký režim vytvořit sam(a pak zase změní a zase obnoví 😀 )Jen jsem chtěla vědět jak jste na tom vy s vašima drobečkama.Nejhorší je, že ještě moc nepoznám, co vlastně malá chce, na vše dělá eeeeeeeeeee 😀 a pak si má člověk vybrat.
Díky za rady.

berynka
16. led 2008

Ahoj, já bych řekla, že je u vás ještě brzo na nějaký pevný režim 😉 . Hlavně jestli kojíš. To se prostě všechno řídí kolem hladu a délky spaní maličké. Ale nevěš hlavu, za pár týdnů to vychytáte 😉 . Podle mne to chce stálost prostředí a lidí kolem miminka a režim si vytvoříte 🙂 .

zdenka26
16. led 2008

taky si myslím že je brzo na nějaký pevný režim.uplně stačí koupání papání a jít spinkat ,to je to nejdůležitější.zbytek přijde časem 🙂 🙂 🙂

gandy
16. led 2008

Ahojky, mám stejný problém jako dennyl. Naší malé budou příští týden 3 měsíce. Máme jen režim na koupání, papání a spinkání, to je docela v pohodě, ale přes den mám stejný problém. Malá moc nechce spinkat, ale pak je rozmrzelá, myslela jsem že bych jí daval po o do postýlky, dneska jsem to zkusila a byl hrozný řev, nevím co s tím... Včera mi spinkala jen půl hoďky v kočárku a půl hoďky doma, což mi připadá dost málo, dneska je to podobné s tím rozdílem že jsme nebyly venku. Ale asi půjdu snad na chvíli usne.. Jak to děláty ve??? 😲

kacerka
16. led 2008

gandy, u nás jsme na tom podobně, proto s Kájou min. jednou denně vyrážíme aspoň na hodinovou prochajdu. Dneska jsme byli skoro dvě hodiny a pak ještě půl hodiny dospával doma a po obědě jsem ho dala do postýlky - samozřejmě taky ze začátku řval, ale za chvíli zabral a spinkal 3/4 hodiny a to je u nás se spaním přes den vše 😒 Pak ještě dá desetiminutovku kolem pátý šestý v lehátku 😝
Ale jinak si myslím, že u takto malých dětí není možné mít nějaký režim. Říkám si, že možná tak na půl roce už by se dalo něco nastolit 😉 Ale rozhodně to nebudu lámat přes koleno 🙂

luckaa
16. led 2008

Ahoj maminy,tak já mám 6-ti měsíční holčičku a stejně vyloženě pevný režim přes den není,třeba zrovna dnes,jsem zvyklá s ní chodit 2x denně na procházku,jenže dneska než jsem uvařila,tak malá byla ospalá,tak jsem ji dala do postýlky a spí doma.Nebo když musíme do poradny,nebo jdem na návštěvu,prostě je nám půl roku a stejně denní režim nemáme.Dřív jsme večer usínali do půl sedmý a teď si to protáhla téměř o hodinku,takže se prostě řídím podle Nikolky,hlavně že je v pohodě.

niega
16. led 2008

Určitě je ještě brzo na pevný režim. Pozoruj, co kdy tvé miminko chce (nebo nechce) a řiď se tím. A až po pár týdnech budeš ten pevný režim zavádět, stejně tak ho vytvoř (a průběžně upravuj) na míru tvému miminku - pak budete obě spokojené 😉 .

gandy
16. led 2008

Mě občas připadá že by i Natálka spala, ale neumí přes den zabrat. Je kolikrát tak ospinkaná, ale prostě neusne. Jen když jí kojím, tak usne tak jí chvíli chovám, ale pak jí položím a ona se probere.. Je to takovej malej ďáblík.. Občas jsem z toho totálně unavená, ale co s tím opravdu nevím. Dneska spinkala hoďku dopoledne a pak půl hodiny v kočárku. Ale ona naštěstí spinká super v noci. Dávám jí tam v půl osmé večer jíst a ona vydrží do dvou a pak až ráno, na dnešek spinkala až do půl páté, takže super... 😖

ni2ki
3. srp 2016

Ahoj,vim ze uz je to stara diskuze ale atejne chci reagovat,snad to pomuze nekomu kdo to bude cist.
My zacli s rezimem uz v sestinedeli a sice koupani,krmeni,uspavani.ze zacatku vzdy vecer,v druhe polovine uz kolem sedme hodiny a opravdu jsme to dodrzovali kazdy den.mala si krasne navykla.navic v noci se budila jen jednou a cca ve stejnou dobu.po sestinedeli jsme pridali ranni hygienu - sprcha,prevleceni z pyzamka,zacviceni na brisko + kojeni a pak prochazka a nasledovali cely den kojeni v cca 2hodinovych intervalech.koncili jsme prochazkou pred koupanim i s tatkou a tak porad dokola.
Muzu jen doporucit,nemusela jsem porad resit kdy budu kojit,protoze to vyslo vzdy na stejny cas,mala se naucila spat vzdy ve stejnou dobu a ja presne vedela,kdy budu mit cas na co..

klarapech
Autor odpověď smazal
Zobraz