Denní režim 3 měsíčního miminka. Jak je to u vás?

nency
17. bře 2009

Jaký režim má vaše 3-měsíční mimčo? V kolik hodin vstává, jak často krmíte, kolik vypije, kdy chodí
spinkat? Ráda bych to porovnala s mojí holčičkou, které budou tři měsíce .

scharfinka
17. bře 2009

Nency, tak my rezim nemeli skoro zadny,nebot nam ho cely rozhazovaly koliky....Ale kdyz byl takovy lepsi tyden tak to vypadalo pres den nasledovne: 7 hod - vstavani, kojeni, pak to vypadalo tak, ze co dve hodiny jsem kojila a po nakojeni byl tak hodku vzhuru, kdy jsme si hrali spolu nebo on sam v kolebce, ve tri hodiny odpoledne jsme vzdycky chodili tak na dve az tri hodinky ven, to se pekne prospal a pak byl vzhuru az do vecerniho koupani, ktere byvalo mezi pul osmou a osmou a o pul devate po nakojeni spinkat, usinal az v devet a spal az do rana do pul seste, pak kojeni a potom spal jeste do tech sedmi a kdyz se zadarilo i do pul osme....no ale kdyz byly prdiky a koliky, tak to sel veskery rezim do haje a na pevno zustal jen cas koupani, usinal nekdy i kolem dvanacte ci jedne v noci, vstaval i petkrat za noc, pres den temer nespal a musel se nosit a ven jsme nemohli jinak nez po zahrade na rukach, protoze v kocare rval jak tur, ale ja jsem chtela, aby byl na cerstvem vzduchu.........

mousunek
17. bře 2009

mymu brouckovi kdyz byly tri mesice bastil 6x denne po 3hodinach v 7vstal nakrmil se usnul vzbudil se v deset nakrmil se prevlekla jsem ho kolem jedenacte vypadnem ven prez den jsme si hrali mezi tim obcas usnul vetsinou na par minut po krmeniu kolem 17hod koupani a ve 22 posledni krmeni a sel spinkat... ma to tak dodnes jen ma 5krmeni po 4hod jen nocni kasi dostava stale v deset z flasky a spinka celou noc
Ale zalezi na Tobe jak si mimi naucis a jaky rezim mu pripravis 🙂

miskastehlikova
17. bře 2009

Ahojky,
moje malá režim zatím nějak nemá.Teda kolem 7-8 vstává,do 10 je vzhůru,pak papá a hraje si.Po obědě usne(jak kdy) a pak celé odpoledne zase nespí...teď jsem jí začalakonečně pravidelně koupat po 5 hodině,ale usíná většinou jak se jí zachce...Prostě totální chaos🙂

barushka
18. bře 2009

Ahojky, já myslím, že pravidelný režim je pro miminko základ. My v 7 hod vstáváme, převlíkáme z pyžámka, čistíme jako zoubky, umýváme pusinu, papáme, kojím co tři hodiny, pak si hrajeme, v 10 hod jdeme ven (nebo malého jen vystrčím na zahradu), spí do 13 hod. Pak si hrajeme, v 15 jde zase ještě spinkat max do 17, hrajeme si, v 19 hod koupání, mazání atd a ve 20 hod. jde spinkat. V noci se budí akorát na kojení, pokud ho netrápí sem tam ještě větříky. 🙂

dagina
18. bře 2009

Ahoj nency 🙂 , tak my režim nemáme žádný a vůbec nám to neva, docela mi to tak i vyhovuje, každý den je aspoň jiný a malá vždycky s něčím překvapí 😀 . Přes den nespí skoro vůbec, chce se pořád bavit, ale nebrečí (pokud nemá prdíky), docela si už vyhraje, v noci je zlatá - 1-2x kojíme a to pak hned usne, ale přes den se hold od ní nehnu. 🙂

mousunek
18. bře 2009

rezim tedy alespon pravidelne krmeni a davani vecer spinkat a rano vstavat, je pro takhle maleho ksritka dost nutny. Pres den je to v podstate jedno ale alespon nejake zachytne body ktere jsou kazdy den by byt meli. Pak si zensky stezuji ze jim deti nechteji spat v noci, podle me je to tim.....

Pokud se to nekoho dotkne omlouvam se je to jen muj nazor a zkusenost....

onlika
18. bře 2009

no my sme este nedavno rezim celkom mali, kojila som cca po 3 hodinach, ale teraz sme zas v rezime 2 - 2,5 hod, niekedy aj 1,5. Ale dodrziavam 19.00 kupanie a 20 v postielke, takze o pol 9 uz Matko spi. Rano sa budi medzi 6 - 7, nakojim, prezleciem a viem, ze cca 1,5 hodiny od zobudenia je hore, potom sa mu uz chce spinkat. A este dodrzujem 1,5 - 2 hodiny prechadzku

tytyta
18. bře 2009

No tak my v podstatě žádný pevný režim nemáme.Ráno vstává kolem sedmý,osmý,pak si přes den chrní kdy prostě potřebuje a večer kolem osmý,+- hodina koupání,nakrmit a spát.A akorát pravidelně přes den papáme po třech hodinách.
A stejně mi v noci chrní celou noc.Takže já si myslim,že to neni tim,že děti nemají režim přes den,tak že pak nespí v noci.Někdo má prostě víc spací miminko někdo míň 🙂 🙂 🙂

janeyzelvicka
18. bře 2009

Tak naše Kika taky žádný režim neměla, v té době byla ještě hodně spací... Zato teď spí minimálně 😅
Ono se to lehce řekne, režim, ale každé mimi je jiné... Nebudu krmit co 3 hoďky, když má občas hlad dřív, a nebudu ji nutit krmení po 3 hodkách, když hlad nemá. A aby vstávala každý den stejně, to si mám nachystat budík a budit ji, když zazvoní? Nebo se stalo, že usínala kolem poledne. Jenže další den usnula už v 10... Mám ji vzbudit? A další den spát prostě nechtěla, usla tak kolem 2. Mám ji snad násilím v poledne cpát do postýlky?
Takže spíš myslím, že miminko má "režim" takový, jaký chce ono 🙂 A pokud nevěříte, na pár dnů vám zapůjčím našeho brouka 😀 ale tak já s ní vcelku souhlasím. Taky nejím pravidelně v určený čas a nenutím se spát, když se mi nechce 🙂

nency
autor
18. bře 2009

Holky, moc děkuji za vaše příspěvky. Všechny jsem si pozorně přečetla a zjistila jsem, že jsme na tom podobně
jako některé z vás. My vstáváme mezi 6 - 6.30 hod., usínáme 21. - 21.30 hod., koupeme kolem 18.00 hod.,
procházku máme 2 hodinky mezi 14.30 - 16.30 hod. Jinak v průběhu dne spinká různě. Někdy mi usne
na zemi na dece pod hrazdičkou, jindy je zase čiperná a spinkat se jí nechce. Já to také neřeším, nemá to
cenu, stejně si usne kdy chce. Akorát když jdeme do poradny, tak to jsem předem nervózní, aby mi těsně
předtím neusnula. Bohužel stává se nám to téměř vždy a to jsme objednaný pokaždé na jinou hodinu.
Když ji pak chudinku spící svlékám a dávám na váhu tak se vzbudí a řve jaký má z toho šok než se probere. ☹
Pak mi ji mudra otočí na bříško a diví se, že jen tak leží. No není divu, když je rozespalá, tak jí toho moc
nepředvede. 😀

janeyzelvicka
18. bře 2009

To je fakt, občas prostě musíme někam jít, musím ji vzbudit... ale většinou to snáší dobře. Ale svlékat ji spící se mi ještě nepovedlo, to se hned probere. Stává se, že třeba chce spát a když někam jdem a není ji to umožněno, je pak trochu nevrlá, ale spíš ji to až tak nevadí a usne hned potom, co se vrátíme, nebo u mě v nosítku...

nency
autor
18. bře 2009

Ještě jsem zapoměla napsat, že celou noc vkuse nespinká. Budí se v noci tak 2x na kojení, takže zatím
bohužel celou noc nespinkáme. ☹

dagina
18. bře 2009

Nency, to já když jdu do poradny, tak jsem zase nervozní abych ji stihla nakojit 😵 a pak byl v poradně klid 😉 . Teď z té tříměsiční kontroly mám lufta, aby neřvala jak tur, aby ji mudra mohla vůbec vyšetřit 🙂 .

janeyzelvicka
18. bře 2009

Dagina, to taky 😅 ale tak viděla jsem mamky, co normálně v čekárně kojily, já bych sice měla zábrany, ale když není zbytí...
Nency, z toho si nic nedělej 😉 Nám taky spala celou noc tak...3krát? Prvně jsou malí a fakt mají hlad, pak jsou větší, ale trápí je zuby 😀 My to vyřešili tak, že malá má postýlku přiraženou k naší, odendanou bočnici a když se v noci probudí, už putuje k nám 🙂 pak když chce, přirucne se, a já o tom asi ani nevím. Jsem většinou vyspaná perfektně 🙂

eliiis
18. bře 2009

ahojky, tak my máme taky tři měsíce a režim máme dá se říct uplně pravidelný a vyhovuje nám oběma. a já sem ráda aspon vím co si jak můžu naplánovat. vstáváme kolem 6 - 7 jak se zadaří do 9 si hrajeme a krmíme podle potřeby v 9 většinou na 30 min usne a pak si hrajeme do 12. někdy vydrží i sama někdy ji musim pořád asistovat podle nálady. ve 12 jde chrupkat do kočárku a to už je opravdu každý den unavená tam spinká na zahradě do půl 4. pak ji samo nakrmím a hrajeme si tak do půl 7. pak jeme koupat nakrmit no a v 19:00 je tuhá 😀

dagina
18. bře 2009

Nency, ale to je přeci dobře, že se ti budí v noci na kojení, navíc noční kojení je hodně důležité jak pro dítě tak i pro laktaci. Já si např. dávám budíka, abych to náhodou nepropásla, kdyby malá měla super spavou 😵 .

Janey, jj, také jsem takových pár kojících viděla, jelikož někdy se dlouho čeká než přijde na řadu. Díky bohu jsme to zatím neměli zapotřebí 😉 .

janeyzelvicka
18. bře 2009

Já se, když je možnost, schovám, když možnost není, tak co... většinou stejně nic není vidět a před ostatníma matkama se stydím ještě nejmíň 🙂

nency
autor
19. bře 2009

dagina
To s tím krmením mám taky nervy, když jsme objednaný na přesnou hodinu. Danča papá za 2,5 max. 3 hodiny.
Takže aby jsme se trefily a nebyla zrovna před krmením nebo naopak hned po krmení - ( to se nám stalo minule,
spala, vzbudila jsem jí, nakrmila o něco dříve, pak usnula a když ji mudra otočila na bříško, tak bylo mlíčko venku).
😀 Jinak kojit v čekárně to bych opravdu nerada. Vždycky se snažím vypadnout od mudry co nejdříve, hlavně
mám strach, aby tam něco nechytla. Poradnu má od jedenácti hodin a předtím má nemocné děti. Takže hlavně
teď jak byly ty chřipky, tak se mi tam vůbec nechtělo.

janeyzelvicka
to s tou přisunutou postýlkou je dobrý nápad. Já mám její postýlku také u té mojí, abych ji měla blízko. Zatím je
malinká, takže jenom leží. 🙂

makulinka
19. bře 2009

Ahoj holky, tak koukám, že většinou je to podpbné, my stváme také kolem 7 a chodí spinkat cca do 21 hod., aby vydržela do rána. Jinak přes den také papaní cca po 4 hodinách, hraní, procházka a mezi 18 - 19 koupání, podle toho jestli zrovna odpočívá, tedy spinká a nebo je čiloučká.Chtěla jsme se zeptat malá ve 2 měsících držela hračky a byla je taková aktivní, ale jakmile jí dám na bšíčko, aby pásla koníky, tak ne¨skutečný řek a vzdor, že jí musím vrátit na zádíčka, mám s tím ještě počkat?, má 3 a1/2 měsíce. díky

nency
autor
19. bře 2009

makulinka
Moje Danča polohu na bříšku také nemá ráda, ale co jí moc baví je gymbalón. Na něj když ji položím na bříško,
tak se jí líbí a zvedá hlavičku vysoko. 🙂 No a sotva jí dám na deku na bříško, tak vydrží ležet chvilku a pak
začne také řvát, že ji musím otočit zpátky. ☹ Chce to asi pořád zkoušet a nechávat klidně chvilku dokud
nezačne řvát. Pak to asi nemá cenu nechávat brečící mimčo na bříšku, to je efekt nulový. Já jí dávám často
na ten balón a nosím ji na rukách v poloze "tygříka". Na bříšku mi vydrží asi nejdéle před koupáním když
je svlečená a má v koupelně teploučko. Jestli umí pást koníky, tak je to v pohodě.
Jinak je šikovná, že už od dvou měsíců umí držet hračky. To moje Dani ještě neumí, někdy se jí to sice povede,
ale je to spíše omylem, cíleně to ještě neumí. 😉

makulinka
19. bře 2009

nency, balon máme /použivan v těhu/ tak ho asi nafoukneme a budeme trénovat na něm. právě, že mi malá přišla taková šikula, drží ty hračky, chytá se za ruce s těma si moc ráda hraje, ale to bříško ☹ ☹ ☹ , dávám jí tam opravdu jen na maou chviličku, ale pak to stojí za to. navíc malá skoro vůbec nebrečí a tak na to nejcem vůbec zvyklá 😒 , tak to budeme muset občas vydžet 😖 a snad se jí někdy zalíbí .😵

janeyzelvicka
19. bře 2009

Makulinka, to přijde, ne? Šikula je v držení hraček, no a na bříšku se jí zas nelíbí 🙂
nency, tak to naše mudra to má vyřešené naštěstí dobře, u nás má před kojencema návštěvy, takže my jsme tam první po delší době...
holky, trochu vám závidím, kam to položíte, tam to najdete 🙂 můj mimouš si už začal stoupat a dneska se tak zapotácela, že to vypadalo, že buď spadne dopředu, nebo dozadu 😒 naštěstí jsem zachytila 🙂

klara2606
5. črc 2016

@janeyzelvicka Máme to s malým stejně. Jediné co je u nás pravidelné je vstávání v 5 ráno. A potom to celý den nechávám na něm. Když vidím, že je ospalý dám mu napít a spí. Když nechce spát nespí. S jídlem je to stejné. Chceš, nechceš ok. I večerní koupání podřizuji tomu jak malej spí nebo jak je vzhůru.