Denní režim 3 měsíčního miminka. Jaký má vaše dítě?

evikuu
6. led 2009

holky schválně jaký máte denní režim 😀
u nás je to "nově" od padnutí třech měsíců takto:
6.h snídaně 180ml mlíčka
od 7.h do 8h spánek
hraní.... čučení jen tak
v9.30h 150ml mlíčka-sváča
odpočinek a nebo ven
12.30 obídek 180ml mlíčka
od 13-15.30/většinou/ spánek
16.h sváča 150ml mlíčka
hraní...../někdy na 15min. spánek/
17.30 50ml čaje
19h koupání a večeře 180ml mlíčka+2 odměrky kaše
většinou do 20h usíná.....

eliotka
6. led 2009

mezi 5-6 kojení
spánek
kolem 9 kojení
hrajeme, povídáme, zpíváme, ukazuju hračky, snídám a dělám oběd - to je malý v lehátku
11.30 spánek
mezi 12-13 kojení
jdeme ven, spánek
někdy mezi 15-17 kojení
hraní
asi 19.30 či 20 hod. spánek
20.45 asi koupání
21.15 či 21.30 kojení
usíná kolem půl 11

eliotka
6. led 2009

evikuu, to pije hodně... kolik ti váží a to je UM?

evikuu
autor
6. led 2009

Je na UM a měla přesně ve třech měsících 6400g a 60cm 😀 je to kus. Do třech měsíců jedla 4x 180ml a najednou je jak "jatá" po baště ale ségra byla to samé 😀 Mě zase překvapilo jak málo kojíte.sestřenka snad kojí po hodině a je stoho nešťastná 😝

sharon2
6. led 2009

ahojky, tak u nás se o přesném pravidelném režimu mluvit nedá, protože Juli má každý den jinak spaní. Někdy prospí takřka celý den, někdy nespí vůbec a někdy spí tak normálně 😀

Pravidelné jsou u nás jen noci - mezi půl 7 až půl 8 začne být ukňouraná, takže ji umyju, nakojím a kolem 8hod.už je v postýlce a většinou do 10min. usíná /poslední dva dny nově změna - naučila se vytahovat si dudlík, takže hodinu dávám každé 3 minuty dudlík /
Někdy se vzbudí kolem 3hod. na kojení, někdy až po 5.hod. pak ještě 3až 4 hod. spí. Tím končí pravidelnost v režimu - pak už si hraje, povídá atd. a mezitím spí v různých intrvalech - někdy hodinu, někdy 10 min. Odpoledne ji dávám do kočárku a jdeme ven - a zase někdy spí i 4 hod., někdy otvírá oči jen co kočár zastaví.
Můžu ale říct, že většinou po 1,5 - 2hod. bdění následuje alespoň krátký spánek.
A přes den kojím po 2-3 hodinách, podle toho jak si řekne,ale když spí,nebudím ani po 5 hod. 😉

aneta15
6. led 2009

ahoj holky mi jsme trochu starší ale máme režim pořád stejný akorát mám doma nočního tvorečka chodíme spát v půl třetí ráno když se zadaří tak ve dvě, nemáte někdo radu jak jí to posunout co bych dala za to kdyby šla v půlnoci spát 🙂 a to je vzhůru od 18.00 a přes den spí tak 2 hodiny a ráno vstáváíme v 9.30

terezam22
6. led 2009

ahojíík maminy 🙂 u nás od rána:kolem 5-6h kojení spánek,7-8h kojení někdy spánek,9h kojení to je pravidelně:koukání atd..většinou neusne, 11h kojení,pak málokdy spánek opět koukání a přetažení až né sice pravidělně,ale často do 15h+- mezitím pochopitelně kojení,pak usne a od 17h už je do 20h vzhůru pak koupání,kojení a tenhle týden usnutí po 20h a vzbudí se dnes už ve 23.3Oh jindy kolem 1h,pak 3-4h usne no a pak ráno,jo a je bez dudlíku takže přes ten den po nakojení je třeba půl až třičtvrtě hoďky hodný pak má nějaký problém prdy,nuda atd.bulí a mám ho na prsu...no a tak nedělám nic jiného 😀 u prvního syna tohle neznám,spal po 4až 6h,ale taky míň přibejval.zkrátka mateřská dovča jak má být 😉

veronika.m
6. led 2009

Tak naše Lili, ráno ve 4.00 kojení
v 9.00 vstává a zase kojení
ve 12.00 kojení poté do 14.00 spinká
v 15.00 kojení, hrajeme si
v 16.00-18.00 spinká většinou venku
v 18.00 kojení poté si do 21.00 hrajeme a poslední kojení ve 21.00 poté jde spinkat a tak pořád dokola, samozřejmě si v mezičasech stále hrajeme a povídáme. Jsou jí 4.měsíce a váží 5300g a měří 62cm.

evikuu
autor
7. led 2009

teda aneto to je mazec-prostě máte nespavce a ty máš noční směny neustále.....je zvláštní že nějaké miminka ne a ne usnout.Něco přeci poradím. Dej jí čajík kde je meduňka u starší mě to dost zabíralo, je na celkové uklidnění to už je známo dlouho a třeba malá je hyperaktivní a než do ní cpát léky /já jsem to taky u starší odmítla/ tak zkus bylinky.Je jí víc než 4m tak třeba od hippu MAMINČINO POHLAZENÍ mají novinku-není to čaj je to v prášku asi na 63 dávek bez cukru, bez lepku...
Já to Kačence dávala ale to byl ještě jako granulovaný čaj a byl od prvního týdne života-moc jí chutnal tak i pro Veruš je připraven.Bývalé maminčino pohlazení se jmenuje nápoj na dobrou noc-taky hipp ale vy už můžete ten prášek.
Držím palečky, a maminkám které mají takové nespavce držím palečky ať se to brzo srovná.I u nás se klidně ještě může stát že nebude najednou spát ale snad ne 😕 😕 😕
Každopádně hlavně že jsou ty naše pdďolky zdravé 😀

aaandris
7. led 2009

Ahoj holky, tak se k vám přidávám. Dopředu říkám, že se někdy trápím nedostatkem mléka, takže když to přijde dávám Bebu, protože malý je hlad. Narodil se 3,98 kg a 56 cm a hlad měl od malička. Teď je mu 2,5 měsíce a má 6 kg. Náš režim:
- vstáváme tak kolam 6 - 6.30 - cca do 7 povídáme
- v 7 kojení - vezme si tak od 80 - 100 ml
- pak si hraje se mnou nebo sám s hrazdičkou cca do 8.30
- na půl hodinky vytuhne v lehátku
- kolem 9 dávám flašku - moje odstříkané mixlé Bebou - cca 125 ml
- kolem 10 ho dávám spát ven do kočárku na terasu
- kolem 12 - 12.30 se budí
- kojíme - vypije si cca 120 - 140 ml
- pak si hrajeme a povídáme cca do 14 hod
- zase vytuhne na 40 min
- kolem 15 kojíme - vezme si zase něco kolem 80 - 110 ml
- pak jdeme ven - spí v kočárku cca 2 hodiny
- kolem 17 - 17.30 kojíme - zase něco kolem 80 - 110 ml
- vykládáme hrajeme si, povídáme s tátou
- 18.30 se chystáme na koupání - v 19 koupeme
- po koupání je krásně utahaný, ale taky velký hlad, takže kojím - vypije si cca 100 a přidám mu 30 ml Bebu, aby si dobře pospal
- v 20 hod spí
- budí se mezi 1 - 2.30, jak kdy, podle toho kolik si vypije
- kojíme
- druhé noční kojení je kolem 4 - 5.30
- no a pak celý kolotoč nanovo....

millist
7. led 2009

Ahoj. U nás to taky není úplně pravidelné, protože občas prostě papat nechce, máme nejedlíka 😢
V noci papá tak kolem 3, pak vždycky spinkala tak do sedmi, teď novinka probudí se kolem 5, ale papat nechce, takže jí rozsvítím a ona si brouká a asi za hoďku se jí chce zase spinkat. Pak vstáváme kolem 8:30, většinou papat nechce, takže si spolu trochu poležíme v posteli. No a když se poštěstí tak se kolem 9:30 nají tak 90 ml. Pak si jde tak v 10 na půl hoďky zdřímnout a kolem 11:30 dáváme příkrm. Když si v těch 9:30 nevezme mlíčko tak si stejně zdřímne, ale to pak dávám ten příkrm dřív (mlíko si nevezeme), půl hodiny po příkrmu si zase na chvilku zdřímne pak většinou vypije zase tak 90 ml asi tak kolem 13:00, pak jdeme rychle ven tak na tři hodiny, protože jinak by byla děsně protivná asi se potřebuje odpoledne vyspat a nejdýl a nejlíp jí to jde v kočárku, párkrát jsme ven nestihly a to byl potom děsně protivnej a ukňouranej den. Když se vrátíme, dám jí ještě ve spánku kolem 17:00 tak 120, pak ji většinou budím kolem 18:00, tak v 19:00 koupeme, pak jí dávám mlíčko s trochou rýžové kaše po lžičce, jinak by si to nevzala a to dá tak 100 ml a kolem 20:00 jde spát. S usínáním tak poslední měsíc nemáme problém, usíná s dudlíkem a plínkou přes obličej. Párkrát jí teda musím dudlík strčit, jinak mručí, ale s tou plínkou nám začala usínat moc hezky, doufám, že už se to nezmění.
Mimochodem, nám před 2 dny usnula už v šest a to už se probudila ve 3, hodinu kecala a pak zase v 5 a zase hodinu kecala, takže ji před osmou nesmím nechat spát, protože se jinak nevyspí nikdo 😀

sarlotk
7. led 2009

Ahoj holky,jsem moc ráda,že to s tím režimem mám podobné a nejsem v tom sama.Naší malé jsou tři měsíce a máme to asi takto.ráno se budí okolo 8:00 kojím,pak každou hodinku kojím až do 11:00,pak na chvilku usne,pak zase kojím po hodině až do jedné,pak spí v kočárku tak do pěti,ale to už ji musím jít pomalu probouzet,protože v šest koupeme.Ted v těch mrazech ji uspávám v korbičce mezi balkonovýma dveřma,pak vemu korbičku a dám ji na postel,ale dveře nechávám otevřené,aby ji zase nebylo vedro.po koupání papá zase po hodině až třeba do desíti,pak spinká a vzbudí se někdy ve čtyří někdy v šest,jak kdy a pak až v osm.Občas ji dám večer Nutrilon,ale bojím se aby už ho pak nechtěla pořád a já přestala kojit,to bych nechtěla.Měla jsem z toho příkrmu blbej pocit ale vidím že ho mamky které kojí dávají taky.Poslední dny se mi večer strašně kroutí u prsa a strká si k bradavce prstíky,pořád jí je odstrkuju,ale když ji je chytnu začne se hrozně kroutit a bradavka ji vypadne a je to pořád dokola,když ji dám příkrm,je uplně v klidu a pěkně papá,myslíte že už prostě moje prso večer nechce?A co s tím koupáním nekoupáme zbytečně brzo,když pak usíná až okolo desáté někdy i v jedenáct? 😕

sharon2
7. led 2009

ahojky
sarlotko, nemůže to být taky bojkot kojení? My to máme posledních asi 10 dní - během dne se při kojení kroutí, pláče,vzteká, pořád pouští prso, je to děs. Někdy se tak vztekne, že se ani nenají a to je nejlepší ji šupnout do kočárku nebo nějak jinak uspat.
No, ale je důležité vytrvat u kojení, pořád nabízet prso,snažit se třeba odpoutat pozornost hračkama, povídáním a tak. Když budeš častěji nabízet lahev, začne se ti snižovat tvorba mléka nebo může malá úplně upřednostnit flašku.
K tomu koupání - já si myslím, že je /kvůli pozdějšímu režimu/ lepší okoupat až před spaním. Dítko se naučí, že po koupání dostane mlíčko a pak se jde do hajan. Později se vloží Večerníček 😉 .Mojí sestře se to osvědčilo u třech dětí,mě u obou /Juli už taky po koupání nebo umývání do 20min. spí/ a i většina kamarádek k tomu dospěla 🙂 ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného, zvlášť když prcek usíná až hodně pozdě. Možná zkus poupravovat odpolení spaní, aby třeba malá byla vzhůru od 17 do 19hod., pak okoupat, nakrmit a zkusit dát do postýlky /nebo uspat tak,jak uspáváš/. I kdyby usla jen na hodinku, tak je to začátek 😉

eliotka
7. led 2009

evikuu, já nekojím málo, kojím po 3 hodinách a to je normální. V noci nám odpadlo noční kojení, někdy ale ještě kojím i v noci.

eliotka
7. led 2009

Vypadlo mi tam ejdno kojo před koupáním

evikuu
autor
7. led 2009

Já jen že to vidím u sestřenky ta snad nedělá nic jiného než kojí, malej nechce apsolutně žádný dudlík jakýkoliv tvar a druh a tak aby aspoň usnul naučila ho uspávat u prsa-takže se jí dělá moc mlíka-malej moc jí-a zvrací pak má hlad a dokola 😝

eliotka
7. led 2009

evikuu, no, to je blbý, ale časem se to jistě upraví. Taky jsme měli období, kdy jedl častěji a kojili jsme pořád.
Teď posl. dobou máme zase louhá kojení, i hodinu.

sarlotk
8. led 2009

sharon:já si taky myslím že je to bojkot,ale už jsem z toho uplně na nervy,ona to ze mě musí cítit,jak se blíží kojení večer mám už nervy nadranc,co zase bude,někdy je klidná,ale poslední týden je to hotový peklo,kojím v leže takže ji pořád zvedám aby si odříhla a zkouším druhé prso,jenže po chvilce to zase přijde,jako bych měla málo mlíka,i když laktační poradkyně mi řekla,že je to hloupost,že každá maminka má tolik mlíka,kolik mimčo potřebuje,tak nevím.Snažím se kojit,ale někdy to nevydržím a ten Nutrilon ji dám,např.včera jakmile ho dostala,spala,sice jen hodinku.Pak jsem až do 24:00 kojila po hodině.Já si taky myslím že by bylo nejlepší ji koupat později,ale co když bude vzhuru ještě dýl než ted?V noci i přes den není problém.musím to zkusit koupat později,ale co až bude větší já bych byla ráda,aby ve dvou už nejpozději v sedm spala 😀

sarlotk
8. led 2009

Jinak s tím dudlíkem to máme uplně stejné,já ji ho dávám do pusy celou noc a to tak že mám prostrčenou ruku mezi postýlkou 😀 😀 😀

evikuu
autor
8. led 2009

Ona ho aky drží aspoň po jídle aby se nechtěl znova nacucat ale je stoho nešťastná.... taky věřím že se to srovná 😀

luciakubista
11. led 2009

Ahoj baby,
tak ja mam taky 3 mesicni slecnu a uz zacinam byt na nervy. Spala mi v noci i 4-5 hodin a ted se budi kazde 3 hodinky na papani. Pres den ji ldavam treba i kazdou hodku a pul. Nevim jestli ji staci mlicko,nebo co se to s ni deje. Trva to od silvestra. Je pravda,ze ji je kus, ted ma 6180g a 63 cm,ale ona byla kus i pri narozeni (mela 4kg 🙂)
Myslite,ze je to normalni,ja si neumim predstavit noc bez kojeni...my i blinkame,mame reflux,ale jenom mirnej

eliotka
11. led 2009

luci, to je asi růstový spurt, který se objevuje ve 3. měsíci. většinou trvá tak týden, tak ještě vydrž. Stává se to.

sarlot, je jedno, jestli koupete pozdě, děťátko neví, kolik je hodin a později si to upravíš podle sebe, aby šlo děcko spát do 20 h. třeba. zatím to je ale opravdu brzo.

250809
16. bře 2014

U nás: Ráno vstáváme v 7.00,prebalime,prevlekneme..hrajeme si ,povidame a od 8.30-9.00 papkame,to pak spinkame +- do 10-10.30,pak o5 povidame,hrajeme si ,ve 12-12.30papkame a v13.00 opet spinkame ,pak jdeme ven a to spime az 4hodinky v kuse,ale ted je osklive pocasi a jsme nemocni tak jsme doma cely den a to uz jsme vzhuru pomalu do 15.40,prijde dalsi kojeni a spanek tak na hodinku a pak uz strasime do 19.00 kdy prijde koupanicko,nejaka masaz a v pul8 lezime a papkame,spime uz +- ve 20.10h a na dalsi jidlo se budime o pulnoci pak ve tri rano a nekdy jeste v 5 rano.. 🙂

alisator
21. únor 2018

Ahoj,Mal ma 10 tydnu.
Řekla bych, ze porad dost spi. Rano cca kolem 7. Kojení, pak vždy po 3 hodinách kojení (kratší pauzy nedělám, protože jinak blinka natravene mlicko a brečí hodně).
Přes den hodinu až hodinu a půl je vzhůru a dokáže vnímat, pak začne knourat a byt nevrly, tak ho zabalim a jde spát. Uhoupavam na 2 hod (po hodině se vzbudí, ale nechá se), někdy o něco mene.
Chodíme ven dopoledne cca kolem 11. Nebo odpoledne kolem 14.
Spaní ma zatím dost rozházené. Většinou do 19 je poslední kojení a pak po nejske době usne a spi do 24 hod. Pak se budí kolem 3.-4.
Pak spi a uhoupavam dle potreba na 3 hodiny (kvůli tomu krmeni, dokud se to nezlepší)

makky_na
11. bře 2021

Zdravím maminky,
Mám takový dotaz.. Malému táhne na čtyři měsíce, minulý týden vážil 6,5kg.
Ráno v 6-6:30h /snídaně
Pak si většinou do 8-8:30h hrajeme, žvatláme Apod..
Pak cca na 30-40min usne..
Pak opět papá, po papání většinou blbneme (hraje si na hrací podložce) cca 2-2,5h.
Cca kolem 13h chce maličko papat🤷, sní cca 60ml. Pak usne.
Budí se kolem po 16h - to si chviličku povídá, směje se, pozoruje ručičky..
Po 20min po probuzení se ozve a sní přesně svou dávku co jí jako obvykle...jdeme na procházku (většinou v kočárku spí,,ale jak kdy)
Kolem 19h se vracíme zpět domů... Do 20-20:30, si hrajeme.. (ale.uz potišeji) pak jdeme koupat....
Po koupání poslední papání ve 21h .. A od rána na novo....

Můj dotaz zní, zda je v pořádku že tolik papá.. ??synka dávka je 150ml.

Mudr nám řekla že máme krmit,tak jak malý uzná na vhodné, kdy má hlad..
Mimochodem,jsme na UM HiPP.. 🤗
Děkuji všem maminkám, předem za rady...