Denní režim miminek. Máte fígle?

bocinka
3. led 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak to máte s denním režimem u vašich zlatíček...?? 😵

Nám se 16. prosince 09 narodila Sofinka. Naše první miminko a přestože se snažím udělat jí malinko režim kdy spát, kdy papkat, kdy se koupat... ale nějak se nám nedaří, pokaždé je to úplně jinak, jednou se vzbudí třikrát za noc, jindy jen jednou, někdy spinká odpoledne čtyři hodiny, nijdy dvě... 😒 Nevím, jestli je to normální a časem se to ustálí, nebo už to tak prostě zůstane... 🤐

Jak je to u Vás?? Máte nějaký fígl?? Nebo to necháváte tak?

schwarzovka
3. led 2010

nech jí, je ještě malinká udělá si ho sama...jen používej večer nějaké rituály, ona si zvykne 😉

rimmel
3. led 2010

no na rezim je este primalicka..nato ma kopec casu.

kvakulka
3. led 2010

Holky, a co ve třech měsících??? Jsme na tom stejně jako Bocinka- žádná pravidelnost, řád- ani náhodou....
Vůbec nejsem typ, který by byl "řádný", tak možná malej je taky takový anarchista 😀 ?

bocinka
autor
3. led 2010

kvakulka, no a já si lámu hlavu čím to je... já jsem taky notorický nestíhač a anarchista co se týká řádu....

rimmel, schwaarcovka - taky si to myslím, že je maličká, ale zajímá mě, jak jste to dělaly Vy??? a kdy se to ustálí.... na jednu stranu ji koupu třeba jeden den v pět, druhý den v šest, tak nevím, jestli to taky není chyba... ale když já se přizpůsobuji malé...

schwarzovka
3. led 2010

každé dítě k tomu dospěje v jiný čas kvakulka...já třeba režim nesnáším doteď 😀

schwarzovka
3. led 2010

bocinka na to asi žádný "lék" není 😀 nechala jsem to být, jen jsme dělali přes den stejné činnosti a ty časy se pak ustálily samy

rimmel
3. led 2010

bocinka moj ked bol malinky nekupala som ho kazdy den ale obden, kojila som na poziadanie a nemala som v tom rezim nakolko som uspokojovala potreby babatka kedy len chcelo, na ako dlhochcelo takze rezim sa mohol ist strcit 😀 my sme mali rezim az ked mal 6m a zacal papat prikrmy a potom sme ho aj zacali kupat denne nakolko sa viac spinil a bolo to zapotreby 😉

radka.m.
3. led 2010

bocinka-ještě jste malý,ale pokud se budeš snažit dodržovat stejné rituály a ve stejnou dobu,pak docílíš určitého režimu,děti režim potřebují,prý to mají rádi a cítí se tím prý bezpečněji 😉

schwarzovka
3. led 2010

ikdyž malej nikdy nespal v noci každý den stejně hodin, přes den taky ne...takže když o tom přemýšlím, tak žádný režim neměl 😅

vendulka
3. led 2010

my jsme zavedli tak nejak pravidelnej rezim az ve 2 mesicich...jedla pravidelne v presnou dobu, koupala se 3x tydne, spala po kazdem jidle, ted teda uz jen po obede, ale my jsme od zacatku na UM, tak mozna to bylo jednodussi,ale i tak ze zacatku jsem to nechavala na ni 😉

zany
3. led 2010

My jsme si na nějaký režim najeli do 3. měsíce... Kojila jsem podle potřeby, spánek taky tak, jen to koupání jsme se snažili ve stejnou dobu, samozřejmě ne na minutu 😉 Ale plus mínus půl hodinky 😉 Až kolem toho 3. měsíce jsme měli tak nějak režim, ale občas to vybočovalo podle spánku, případných návštěv, kde jsme se zdrželi 😉
A na samotné usínání jsme najeli taky od toho 3. měsíce a u malé to fungovalo v pohodě, se starším to bylo horší 😉

bocinka
autor
3. led 2010

rimmel, my koupeme každý den, malá to miluje a je po něm unavená... 😵

radka, právě proto se o něj snažím, ať má nějakou jistotu - kromě té, že jsem u ní pořád...

zany, tak to máme asi ještě čas....

chci to dělat taky kvůli tomu, že Sofi docela málo spí, vydrží být vzhůru i tři a půl hodiny, což mi přijde dlouho... 😒 a ještě k tomu chce být vzhůru v noci - nepláče, jen chce být u mě... 😝

jmisa
3. led 2010

U nás nějaký řád nastal až se zavedením příkrmů, jinak se to řídilo potřebou kojení.

bocinka
autor
3. led 2010

jmisa, u nás zatím taky a to já mám větší potřebu kojit, než malá jíst... 😀 spinká teprve hodinu a já už jsem zase celá nalitá mlíkem... 😅

samik2008
3. led 2010

boci je ještě malinká,ale nějaký režim bych jí potom zavedla,mi jsme začali kolem 3 měsíce a jsem tomu ráda,samozřejmě že né na minutu přesně,ale třeba koupání mezi 6 a půl 7,potom jídlo a spánek,máme to tak doteď,u první dcerky jsem to tak měla taky a nebyl problém.A věř že jsem ráda,když večer malej zalehne a já si můžu v klidu hodit nohy nahoru a podívat se třeba na telku.
jak psala radka.m.režim děti potřebují

zuzik24
3. led 2010

Ahoj holky, my neměly režim snad do půl roku. Malá chodila spát jednou v devět, jindy v jedenáct, přes den spala naprosto příšerně... Kojila jsem třeba každou hodinu a půl, když jsem nekojila, malá plakala, protože se ještě nedokázala ničím zabavit. Na hračky byla malá, neudržela je pořádně v ruce. U nás se to naprosto převrátilo, když zjistila, že nemusí ležet jen na zádech, ale že se může i sama přetočit na bříško. To pak vydržela na hrací dece, prohlížela si knížečky a tak. A revoluce nastala s příkrmy 🙂 Od té doby už máme pevný režim, po obídku a po přesnídávce chodí spinkat - spí od půl hodiny do dvou hodin, v tom řád teda nemá 😀. Večer chodí spinkat v osm, budí se max. jednou v noci. A to, že spí 2x za den je i tím, že už leze, stojí a prostě se víc unaví 😉 První měsíce jsou náročné, protože to miminko opravdu je na vás závislé a neumí se ještě ničím zabavit, snad kromě prsa 😀 Tak tomu bylo aspoň u nás 😉 Nebojte, režim si každé mimi najde, ale kdy, to vám nikdo nepoví přesně 😉

bocinka
autor
3. led 2010

samik, taky jeden z důvodů proč zavest režim - dát si nožky nahoru... 😵 😵 snad si nebudete myslet, že jsem krkavčí matka - ale malá přes den skoro nespí, takže jsem ráda, když už ji večer dávám tlamáčka na dobrou noc a sednu si k telce, nebo k počítači... 😅

samik2008
3. led 2010

no tak to já si rozhodně myslet nebudu,protože máme právo si po celém dni odpočinout,proč by nee

radka.m.
3. led 2010

samík-já jsem taky ráda,že mám večer klid 😀 a hlavně si myslím,že když je víc dětí,než jedno,tak je režim fakt potřeba,jinak je úplný chaos,já najela na nějaký režim u všech dětí a můžu říct,když pak začali chodit do školky,nebo do školy,tak nebyl problém 😉

germik
3. led 2010

bocinka - baby majú pravdu, ved vy ešte nemáte ani 3 týždne...to nám sa tak nejak po šestonedelí začalo darit mat nejaký režim..Ale aj to len večer - každý večer kupanie,potom papat a spinkat. Cez den to bolo stále inak

momin
3. led 2010

bocinka u nas se to upravilo samo ale myslim ze az nekdy po 4 mesici....
pamatuju si ze prvni vetsi zmena byla opravdu po tech 6 tydnech..
To je hruza ja uz si skoro nevzpominam.... 😀
Urcite jak pisou holky ten ritual vecer je dulezity... 😉 Hrani..koupani,povidani,vecere.. v jakem poradi si urcite ale dodrzovat to... 😉 🙂

bocinka
autor
3. led 2010

radka - a to jsem si přála dvojčátka - teď jsem ráda - hlavně, když máme prdíky, že je Sofinka zatím sama...

Germik - přes den to beru taky... aspon není nuda, ale večer bych raději režimek... však já to zvládnu...

momin, po 6 týdnech??? to je ještě měsíc... určitě to hrozně letí - já bych chtěla, aby byla déle miminko... 😵

samik - přesně.... 😵

momin
3. led 2010

bocinka jo no... 😀 a nam po 6 nedeli zacky silene koliky a trvaly az do 3 mesicu tak snad vas to nepotka taky,ale mas pravdu uteklo to strasne rychle. I kdyz predtim se mi nektere noci zdaly nekonecne. 😅
Ja sem rada ze uz je Danik vetsi.. uz bych nechtela at je malinke mimi. 😀 😎

bocinka
autor
3. led 2010

momin, my máme koliky už ted... ☹

já jsem ráda, že je mimi, ale malinká snad ani nebyla - měla 4 kg 😀 😀

singid
3. led 2010

ahojda, synek má takřka 4 měsíce a řád se jakž takž snažím nějaký dodržovat, ale není to o časech, ve kterém nám dělá největší "bordel" kojení (jednou po 3 h jindy již po 2), ale spíše v rituálech, ráno vstaneme (a ať je to v 7 nebo v devět) nakrmíme, pak si hraje s hrazdičkou, potom cvičíme a vyprávím mu různé kravinky, pak si chrupne (někdy 20 min, někdy 2h), další kojení, odpo procházka, hraní, cvičení a největší rituál je tedy večer, kdy ví, že nakoupat, nakrmit a už spinkáme (taky se mi podařilo usínání stáhnout z hodiny na 15 min, ufff 😎 )... ale je fakt že se to i časem mění, ještě před měsícem vydržel takřka celé odpo v kočárku spinkat, dneska často upaluju z prochajdy domů jak řičí, že ho to asi neba 😀

anicka164
3. led 2010

My se pořád snažíme, ale Mikuláše pořád trápí prdy, které ho budí ze spaní, takže ne vždycky se zadaří.
Myslím, že je fajn dělat věci ve stejném pořadí za sebou, na čase tolik nezáleží (plus minus půl až hodinka).
Je ale fakt, že největší problém s režimem mám já sama, tak bojuju s tím, abych to nějak zvládla...

bocinka
autor
3. led 2010

singid, jak to tak pozoruju, asi chci po malé moc...

anicka, taky máme prdíky, možná proto se budíme tak nepravidelně...

Jinak holky toliko k našemu režimu, malá už je zase vzhůru.... 🤐

elzik
3. led 2010

myslím si, že na nějaký režim je tvoje dcerka maličká 🙂 Moooc maličká 🙂 My budeme mít 3 měsíce a doteď si myslím, že ještě pevný režim nemáme. Během dne vůbec - je to jak kdy, jen se snažíme dodržovat večerní rituály, aby malý věděl, že půjde spinkat - koupání, masáž, krmení, chviličku mazlinkání a pak zavinout, položit do postýlky a pustit uklidňující melodii - a i to se nám daří jak kdy. Věř, že čím bude dcerka starší, tím budete mít pevnější režim a budete sehranější. 🙂

micha3
3. led 2010

Ahoj Bocinka,
my jsme v tomhle věku dodržovali jenom čas na koupání, potom krmení a spát. Jak píše elzik čím bude starší tím to bude lepší🙂

bocinka
autor
3. led 2010

elzik - snad máš pravdu...

micha, tak to jsme na tom stejně....

Mě ten režim asi tak zajímá proto, že můj mladší brácha byl doslova zlatý dítě od narození... budil se přesně v sedm ráno, spal přesně tři a půl hodiny a tak mi to chybí, jak jsem to viděla před pár lety doma... 🙂