Denní režim miminek. Máte fígle?

bocinka
3. led 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak to máte s denním režimem u vašich zlatíček...?? 😵

Nám se 16. prosince 09 narodila Sofinka. Naše první miminko a přestože se snažím udělat jí malinko režim kdy spát, kdy papkat, kdy se koupat... ale nějak se nám nedaří, pokaždé je to úplně jinak, jednou se vzbudí třikrát za noc, jindy jen jednou, někdy spinká odpoledne čtyři hodiny, nijdy dvě... 😒 Nevím, jestli je to normální a časem se to ustálí, nebo už to tak prostě zůstane... 🤐

Jak je to u Vás?? Máte nějaký fígl?? Nebo to necháváte tak?

bocinka
autor
8. led 2010

se tady sama bojím - skoro... 😅

holky tak nevím, ted bychom měli koupat a malá chrupká jak v noci, to je fakt kurňa režim... 😔 se stydím, ale celý den skoro nespala, tak nevím...

andykov
8. led 2010

boci, já bohužel malou musela budit, páč ona by kolikrát nejedla, byla hroznej spáč a málo přibírala, ale bylo mi to kolikrát proti srsti ☹ Ale díky tomu si možná našla i svůj režim, ale jídlo jsme taky neměly vždy ve stejnou dobu..

micha3
8. led 2010

Ahoj holky,
Tak jsme tedy nastolili nějaký režim, a malý se rozhodl že už ho to nebaví. Takže si 30 minut schrupne dopoledne, hodinu po obědě a 30 minut cca v 15:30.
A to už jsme byli zvyklý vstávat v 9:00, jít spát po obědě na cca 2 hodiny a vydržet až do večera🙂

bocinka
autor
9. led 2010

micha, asi chce Jiříček jiný režim... 😀

zuzankast.
9. led 2010

bocinko my taky tak - tedy já. chovám před a po jídle a před spaním. A přesně jako u vás, manža by taky choval pořád a pak se diví, že malá brečí když ji vrátí do postýlky..

Andy a jak teď přibíráte? My pořád stejně - málo. máme 6.5 kg. berušky byly stejně malý když se narodily.

andykov
9. led 2010

zuzi, jo už jsem Ti to napsala do jarňáčků, teď už jedem dobře, ale zase nejsme akční jak Julinka.

kaleilah
9. led 2010

Režim u nás absolutne nulovej a jakoukoliv zmenu mi cacora bojkotuje. Takže v deset rano vstava, po jídle hned ušima znova- na rukách a spí do ty doby, než ji polozim takže tak do 13. Pak dvě hodiny knoura, ve tři oblikam děti a jdeme ven, přijdeme a do sedmi spí v kočárku.pak začíná řvát a ječí tak do jedny. V pět je vzhůru a do šesti ječí a je protivná. Toť náš režim 😕 😅

bocinka
autor
10. led 2010

zuza, no jo, my se kvůli tomu pohádali a už je to dobrý... 🙂

kale, hlavně, že je to pravidelný... 😀 ne, dělám si srandu... musí to být na hlavu, protože naše malá měla koliku od osmi do jedné a byla jsem na prášky...

kaleilah
10. led 2010

boci nejhorší je že to je to den co den to samý,místo abych se těšila, že večer si odvedou zuzku, dám spát danýska a mám klid tak začíná tepr to pravý vzrůšo 😖 😒

zuzankast.
10. led 2010

bocinko my taky, manža hudral, že si ani svou dceru nemůže pochovat 😠 😅 ale pak sám zjistil, že mluvim pravdu snaží se taky to dodržet (ale moc mu to stejně nejde 😀 )

kaleilah třeba se to časem srovná, my měli jiný režim pomalu každé tři týdny - malá si jej pořád měnila.

kaleilah
10. led 2010

zuzi v to doufám, jen je to dost náročný když už celej den přemýšlim o tom, jakej bude večer ☹

bocinka
autor
10. led 2010

kale a nezabírá ani houpátko, nebo tak něco??? to má jako koliky, nebo co??? 😖

zuza 😀 no jo no... přítel má teďka volno a je to hrozný, jsem mu říkala, že jak půjde do práce, tak já se tady nezblázním... 😔

kaleilah
10. led 2010

boci, jj koliky.přes den je protivná a večer prdíky, ale je to denně od jejího asi týdne 😖 postýlka a lehátko podle bambulíny košou, nebo co, protože v nich ječí jak praštěná. včera jsem ze zoufalství vytáhla babyvak a tam sei vyprdíkovala a byla v klidu, jnže mě je hrozně nepohodlnej a bolí me z něj ramena, záda a za krkem, ale je možný že ho neumim nosit. ještě měsíc, dva a koupim manducu

bocinka
autor
10. led 2010

kale a zkoušelas koupat v tom kyblíku??? prý to taky pomáhá... 😉 a probio kapky taky nic??? 😕

kaleilah
10. led 2010

kapky, rourkam, sabík nic, kyblík mám, ale nelíbí se jí,koupu v umyvadle

bocinka
autor
10. led 2010

kale, a doktor nepomohl... ☹ to je hrozný, že se miminkům nemůže pomoct... 😔

cudlinka22
13. led 2010

Boci, dívám se, že řešíš stejný problém s režimem 🙂 Já to po několika pokusech vzdala. Když už se po pár úspěšných dnech začnu radovat, že si na nějaký režim malá začíná zvykat, tak je to hned zase jinak. Teď třeba konečně pár dní po sobě to vypadá, že začíná rozlišovat noc a den, přes den je hodně vzhůru, tak děláme různý blbosti, hodně sleduje, co se děje okolo a vyžaduje pozornost, tak jí pořád povídám samý kraviny, čtu jí, zpívám a tak. Večer se snažíme dodržovat nějaký rituál. Nekoupu teda každý den, přijde mi to zbytečný dráždit jí pokožku tak často vodou, ale opláchnu jí zadeček a otřu místa v záhybech kůže, ať není zapařená, natřu jí tělíčko, převleču do pyžamka, pak se napapá, někdy usne u prsu a někdy ji uspávám v postýlce. Tím, že teď nespává moc přes den, tak je večer už hodně unavená a potom spinká. Ale nevím, jestli je to teď jen náhoda nebo to tak už zůstane. Holt ty mimča nejsou stroje a dělají to, co se jim líbí a my se jim musíme přizpůsobit 🙂 Někdy je to dost na palici 😀

bocinka
autor
13. led 2010

cudli ahooooj, no jo, už to taky neřeším... 😉 tohle téma jsem založila, protože jsem měla takový vnitřní pocit, že jsem selhala, když malá neví kdy co je... ale už si taky zvykáme... Sofinka se už taky docela rozkoukává... 😵 už za náma otáčí hlavinku a na maminku se od včera i sem tam zasměje... 😵 😵 😵 jsem z ní hotová... a taky už přes den málo spinká... 🙂

katka82
13. led 2010

Ahoj holky 🙂 jdu vás trochu podpořit 😉 ze začátku jsem si myslela že se nám snad ani žádnej režim v životě nemůže povect zavést 😕 malej jedl a spal prostě pokaždé úúúplně jináč,ale pak tak kolem 4 či 5 měsíce jako mávnutím kouzelného proutku se to mnoooohem zlepšilo 😀 máme už svůj režim a jsme oba relativně v pohodě 😎 😀
takže držím palečky ať se brzy taky dočkáte 😉 🙂

cudlinka22
13. led 2010

Boci, to jsme na tom úplně stejně to selhání a tak, ale asi to tak má každá mamina. Nikolka už se taky chechtá a vykládá, tak to začíná být už o něčem jiném než jen o potentovaných plínách a mých cecíkách 😀

bocinka
autor
13. led 2010

cudli, no jo, ale tys mě normálně zradila a porodila sis dřív, takže my jsme pozadu... 🙂 ale neboj, to doženem...

katka, snad máš pravdu a taky budeme mít režimek... 😅

katka82
13. led 2010

Holky nee vžádném případě jste neselhaly 😉 Sofinka i Nikolka jsou ještě malinké 🙂 ale časem se spolu srovnáte a všechno bude v pohodičce 🙂 na jednu stranu vám trochu závidím že máte doma ještě takový malinký bobečky 😵 😵 náš malej má už 8 kilo a je dlouhej jak týten před výplatou 😀 😀no my máme taky jeden hendikep 😔usíná jen zavinutej do deky 😅takže řeším zase toto a taky si říkam že jestli jsem taky někde neudělala chybu 😅že jestli by to nebývalo bylo lepší ho nezavinovat nebo mu tu zavinku zkusit dřív odebrat 😒 no jo no ale už se tak stalo a tak jen doufám že jednoho dne se naučí spát bez zavinutí 😉 😀

cudlinka22
13. led 2010

Boci, zradila 😝 Když já byla nedočkavá 😀

katka82
13. led 2010

Boci určitě se taky dočkáte 😉 my měli ještě růstový spurty jak ve 3 tak i v 6 týdnech a to jsem fakt nedělala nic jinýho než kojila a kojila a kojila 😝 večer už jsem byla jak vyždímanej hadr a měla jsem pocit že nejsem nic jinýho než chodící mlíkárna😀 😀 ale teď už je to fakt paráda 😵 už konečně vím co a kdy naplánovat(a v toto jsem snad ani nedoufala 😀 ) takže jen vydržte kočky a určo se taky brzy dočkáte 😉 🙂

bocinka
autor
13. led 2010

katka, nevím, jestli jsme zrovna maličký, ještě nemáme měsíc a už máme 4,5 kg a 58,5 cm... o tom zavinování je tu někde diskuze, jak to odnaučit... naši malou zase když zavinu, tak má amok, a řve a řve, i v kočárku chce mít ručičky volné z fusaku... 😒

cudli, já byla taky nedočkavá a bylo mi to prd platný - nebýt doktorky jsem těhotná ještě ted... 😀 😀 😀

Katka, jak dlouho trval ten spurt, malá měla taky jeden den hlad co hodinu, někdy i co půl, ale už zase nee...

já ž si chci taky něco naplánovat - třeba aspoň osprchování se, nebo tak... 😝

katka82
14. led 2010

Boci jj tu diskusi jsem už pročítala 😉 ale hold to asi bude chtít vyčkat až mu to zavinování začne vadit 😅 a bude chtít sám spát na volno 😔
Jinak spurt trval tak 7 až 10 dní řekla bych,ale může to být asji 2 týdny 😉 to je u každýho mimča jiný 🙂 je teda fakt že u holčiček to nebejvá tolik jako u kluků 😉 🙂 a koukam teda Sofinka je pořádnej kousek že? 🙂

bocinka
autor
14. led 2010

katka, to je... 😀 taky jsem se s ní nadřela... 😅 😀 😀 😀

cudlinka22
14. led 2010

Boci, Sofča je cvalda 😉 Já teď přišla od dětské doktorky a Nikolka má 3700 g a 52 cm a to bude mít v neděli 7 týdnů 😀

bocinka
autor
14. led 2010

cudli, cožeeee... takový prcci jste, jo??? 😀 😀 😀 já když na ni koukám, tak ani cvalík moc není, je i dlouhá, takže se to vyrovná... 😅 však koukni do albíčka... 🙂

cudlinka22
14. led 2010

Tak Nikolka měla 2780 g a 47 cm, když se narodila 🙂