Denní režim. V kolik vstáváte?

helulela
14. čer 2010

Ahoj holky, zajímalo by mě, jaký máte s dětmi denní režim. V kolik vstáváte, kdy přes den jedí, spinkají, hrají si.... Snažíte se o pravidelnost nebo to necháváte, jak to vyjde?

naty
14. čer 2010

tak já s malým vstávám mezi pátou a šestou - v tu dobu má taky první jídlo, prostě když se vzbudí...další jídla má v 7, 10, 13, 16 a 19 hodin, plus mínus čtvrt hodiny. Dopoledne sme od půl devátý do 10 na procházce, kde taky spinká, pak spí mezi 12 a 13 a ještě mezi 15 a 16, většinou tak třičtvrtě hodiny až hodinu a čtvrt, jak kdy...kolem třičtvrtě na sedm večer obden koupeme a pak jde spinkat......nechávala sem ho, jak to vyjde a bude chtít, ale postupně sme to spolu upravili takhle a oběma to vyhovuje.....když nespí, tak si s ním hraju, povídám, zpívám, tancuju, cvičím, ale zkouším ho nechat i samotnýho, někdy to vydrží i 15 min, ale většinou s ním musí někdo být....upravilo se to tak za poslední měsíc a za dobu, co sme na UM, před tím nějakej režim nehrozil, ale byl taky ještě maličkej, takže... 🙂

shaula
14. čer 2010

@helulela Takových témat tu už několik je, zkus použít vyhledávač 😉

paulie
14. čer 2010

Ahojky, já mám doma nerváčka, takže pravidelný denní režim byl pro nás záchranou 🙂 Když jsem ještě plně kojila, tak jsme měli 3h intervaly (5-8-11-14-16.30-18.30), ve kterých proběhlo krmení, přebalení, nějaká aktivita a spánek, a pak zase kojení .... S příkrmy se změnil počet spánků ze 3 na 2, takže spí hodinku dopo (po svačině) a hodinku odpo (opět po svačině) a časově to máme cca následovně:
5-6.30 budíček - to dostane UM
7 - snídaně (pokud se probudí k půl7, dostává UM k snídani)
9.30 - svačina a od 10 spánek
12 - oběd
14.30 - svačina - UM (a od 15 spánek)
16.30 - svačina
18.30 - večeře (a od 19 spí)

Občas závidím mamkám, které mají ty úžasné děti, které si umí všechno určit samy v nějaký svůj čas, ale pozitivem na režimu je to, že si můžu leccos naplánovat (doktory, návštěvy, ...) a už taky vím, kdy je malý přívětivější a kdy unavenější a podle toho můžu uzpůsobovat aktivity 🙂

helulela
autor
14. čer 2010

@shaula dík, ten jsem nějak přehlídla 😉

shaula
14. čer 2010

Není zač, mě se taky občas stalo, že jsem hledala a nenašla, a přitom téma existovalo 😉 TAk aspoň budeš mít co číst 🙂

helulela
autor
15. čer 2010

Holky, díky. My režim jakžtakž měli, kojila jsem +/- po třech hodinách, dopoledne spinkal dvakrát po hodině, po obědě na vycházce, večer do postýlky v osm... Ale teď jak byly ty vedra, chtěla jsem to trochu přeorganizovat na léto, aby po obědě spinkal doma a na vycházku jsme vyráželi až po dalším kojení, aby bylo chladněji. Asi to nebyl úplně dobrý nápad, je vidět, že už nějaké své zvyky má, protože se nám to tím dost rozhodilo, jak jídlo, tak spaní. 😖

slavkah
4. led 2011

chtela jsem se zeptat jak velky ma podle vas vliv pravidelny rezim co se tyce spanku, mam problem s pritelovou rodinou, cca 4x do mesice se schazime na spolecnou veceri ( jednou u nas, pak u tchyne a pak u svagrove), jenze oni jsou nocni ptaci a vetsinou se to protahne pozde do vecera, kdyz to neni u nas tak chci jet s malym vzdy v cas domu max o hodinu pozdeji nez chodi normalne spat, oni mi porad opnuji ze ho musim zvykat, chteji abych ho tam dala spat pak ho treba v 11 vzbudila a jela s nim domu, me to pripada nenormalni, kdyby to bylo jednou za pul roku nereknu ale 2x do mesice .... 🙄 jaky je na tohle vas nazor?

dlabinecka
4. led 2011

@slavkah že jsou to sobečtí dacani!!!!!! Vykašlat se na ně. sebrat se a jet domů dle svého uvážení, pokud jsou u vás, tak bez pardonu vyhodit 😉

slavkah
4. led 2011

@dlabinecka me pripada, ze se vubec nechteji ohlizet na deti (svagrova je to same) ale jen na sebe a nedej boze aby je deti v necem omezovali, jenze do me porad huci tak uz jsem si zacala rikat jestli nejsem divna ja 😀

dlabinecka
4. led 2011

@slavkah Naopak - divní jsou oni. Já se s tím taky nemažu. rodinné oslavy atp bud budou probíhat dřív, než v osm nebo tam prostě nebudeme jezdit. Dítě si rozhodně "nezvykne". některé to třeba snáší líp některé hůř, ale většina je nejradši, když má svůj klid. A já, například, taky. Nervovat se s protivným,nevyspalím dítětem někde po příbuzných? To bych si to teda opravdu "užila"

mailli
4. led 2011

@dlabinecka
@slavkah
holky, souhlasím ve všem 😉 kvůli někomu, kdo tohle nechce ani v nejmenším pochopit, bych se netrápila. když vím, že naše Eliška chodí spát mezi půl 8 a 8, tak se snažím být do té doby doma, aby se mohla v klidu vyspat... přijde mi to naprosto sobecký říct, ať mrňouska z toho nočního spánku vzbudím, v autě nebo v kočárku s ním dokodrcám domů a dám ho pak zase spát. vždyť co to dítě potom z toho spánku má? ani mně by se nelíbilo, kdyby mě někdo v noci budil a ať pak jdu spát jinam???!!! 😲 mimčo bude mít to spaní akorát totálně rozhozený (bude protivný, ospalý, nebude moct třeba zabrat...). prostě se na všechny, slavko, vykašli a z oslav jdi domů podle svého uvážení 😉 vůbec neřeš, co si budou myslet a jejich případné řeči nech projít jedním uchem dovnitř a druhým ven. 😉

boruuvka
4. led 2011

@slavkah divná opravdu nejsi. Já jsem také zastánce režimů a opravdu je u mé cácorky znát, když se nějak naruší, že je pak nervózní. A už vůbec bych nenarušovala večerní rituál - kvůli nikomu.

ninouche
7. únor 2011

Ahojky chtěla bych obnovit toto téma. Poradíte, jak upravit (posunout) denní režim 5 měsíčnímu miminku? Jde mi o večerní usínání.
Malá je plně kojená, takže "pravidelnost" je u nás tak plus mínus hodina a půl 😅 Spinká krásně celou noc už dlouho, ale problém je, že usíná strašně pozdě - mezi 23 h a půlnocí. Pak tedy vydrží spát krásně do osmi, někdy i do půl deváté. Je to sice fajn, i my s manželem jsme oba spíš "sovy", jenže chodit spát o půlnoci, když m. vstává v 6 do práce, je trochu vyčerpávající 🙂
Kojím ji většinou 6x denně (+- v 8.30, 11.30, 14.30, 17, 20, 22.30-23 hod), dopoledne po prvním kojení ještě vždy usne, buď hned při kojení, nebo pak po nějaké aktivitě. Pak ještě spí na procházce odpoledne, cca mezi třetí, čtvrtou (dýl než na hodinu většinou nejdem).
Večery u nás vypadají takto: podvečer bývá trošku protivná, umrčená, kolem sedmé, osmé ji "popadne" dobrá nálada, komunikuje, směje se, hraje si. Poslední kojení si ji zásadně beru do ložnice, kde je chladněji, téměř tma, už je oblečená ve spacím, přebalená. Kojím ji vleže v naší posteli. Obvykle takto usne, takže po chvíli, když fakt "zabere", ji přendáme do postýlky a pohoda. JENŽE, když jsem tento rituál zkusila posunout o jedno kojení dřív, tj. po té osmé nebo třeba i v 9, tak to nefunguje - buď je jak "z divokých vajec" a chce si hrát, nebo sice usne, ale za chviličku se vzbudí - protože ji tlačí bříško a potřebuje se vykakat 😒 Mimochodem, kaká mi několikrát denně, většinou 4x, někdy i víc.
Omlouvám se za dlouhatánský dotaz... Poradíte? 🙂

boruuvka
7. únor 2011

@ninouche takže ti spí jednou dopoledne a jednou odpoledne a to spí do max 16 hodin? A co jí vykoupat, nakrmit a dát spinkat už v těch 19 hodin - jak píšeš, že je protivná (podle mě je unavená, protože 3 hodiny být vzhůru je dost) My koupeme už v 18 hodin a v 18:30 už mi malá spí, ale zase vstává kolem 6 ráno - a taky mi odpoledne spí max do 16h. No a taky záleží na tobě, zda jí vyndáš z postýlky, když bude protestovat nebo budeš trvat na tom, že se teď bude hajat. A taky se doporučuje, aby dítě neusínalo u prsa, ale dávalo se do postýlky ještě vzhůru. A to vám opravdu od těch 16 do 23 hodin být vzhůru a ještě čilá?

ninouche
7. únor 2011

@boruuvka Diky za odpoved 🙂 Vydrzi byt vzhuru dost dlouho v kuse, tri hodiny bezne. Je fakt, ze jsme zkouseli dat spat prave o to jedno kojeni driv - kolem osme, devate - predtim jsme vykoupali (koupeme obden, ale nevidim rozdil v chovani s a bez koupani) - a to ona treba i zabere na chvilku, jenze pak se vzbudi tim, ze potrebuje kakat 😒 Zatimco po tom kojeni v jedenact uz v 90% pripadu nekaka a pak az rano, kdyz se vzbudi - nevim, v cem to je 😕
No, my nejsme moc priznivci metody "nechat vykricet v postylce", to uspavani u prsa - pokud je to takto vecer, napit a spat, tak mi to nevadi... Samozrejme, ze kdyz se potom jeste vzbudi, tak uz ji u prsa neuspavam - tj. nikdy to neni jen uspavani, vzdy je to tak, ze proste usne u normalniho jidla a pak ji dam do postylky, jestli mi rozumis.

boruuvka
7. únor 2011

@ninouche já jsem naštěstí nikdy tuhle metodu (vykřičet) nemusela použít, takže taky nevím jaký to je v praxi 😒 A nezkoušela ses zeptat vaší dětský na to kakání, jestli je to běžné takhle často kakat v 5 měsících. Nebo se zkus tady zeptat, jak často takhle starý děti kakají. Moje malá kaká max 2krát denně a vždy si to odbyde během dopoledne.
Tak to teda fakt koukám, že vydrží takhle dlouho být v kuse vzhůru, to ta moje 3,4 hoďky a je úplně hotová. Zkus napsat dotaz pediatrovi na www.maminka.cz odpovídá do 3 dnů, já už sem mu kolikrát psala a vždy dobře poradil.