Děti na zahradě, když je ve stínu 33 °C

karot
11. srp 2008

V rámci úspory plen 😀 a vyvětrání prdelky(taky už si od té doby uvědomuje,že umí čůrat),,nechávám Adámka běhat v tričku a k šiltovce na zahradě.Nikdy mi to nepřipadalo divné.
Ale přišla ke mě na návštěvu kamarádka s o měsíc starší holčičkou a byla pohoršená z toho,že mu nedám slipy. 😅
Tak nevím,.........................."Jsem matka úchylačka,nebo ne?!"................... 😀

katja78
11. srp 2008

naša malá je tiež iba v tričku, alebo tielku. Ona by najradšej bez plienky (alebo bez gatiek) behala aj vnútri. Keď je nahatá, vytrhne sa mi z rúk a už bežká kade-tade. Takže si myslím, že keď sa tak dobre cíti ona sama, je to prirodzené.

jabber
11. srp 2008

sirinka 😀 😀 😀

majina - no neuškodily...ale tohle je pro dítě pohodlnější a příjemnější, větrá mu zadek i předek 😉 a navíc - plavek si ještě užije..... 😀 😝

majina
11. srp 2008

jabber... no jasný ale tak jako když přijde návštěva, malýho si třeba chtějí pochovat nebo tak něco???? 😅 😕

karot
autor
11. srp 2008

Maji,................tak návštěva si Adámka nikdy nechová.Kamarádce šlo jen o to,že se na TO asi musí koukat. 😀
Zajímavé ale bylo,že dneska to už neřešila.
Holka si pokadila všechny kalhotky,co měly a půjčit slipy nechtěly. 😅

berynka
11. srp 2008

Ahoj!
Karot, super téma 😉 ! U nás hrajeme na naháče... zvlášť od té doby, co malá lépe chodí (před tím jsem řešila, aby si pořád nesedala na zem s holou prdkou 😅 ). Plenku stejně nemá cenu dávat a ani kalhotky, protože každou chvilku se rozhodne lézt do bazénku. Nezměnila jsem názor, ani když se Hedula zcela nenápadně vykakala vedle mé nohy a já do toho pěkně šlápla 😅 😀 . A taky jsem si mohla u nás ověřit marnost BPM, čůrání probíhá bez jejího absolutního povšimnutí. Někdy milostivě oznámí "e-e", když už je po všem.

kalo
11. srp 2008

Naše malá ještě nechodí...ale jelikož trávíme letní měsíce na chatě v lese u řeky, už se mi "obrušují hrany", když malá leze venku po zemi a hrabe se v hlíně... I v tomto vedru se snažíme být ve stínu. Když vyleze z bazénku tak na sluníčku mívá jen tričko a klobouk a hooooodně mažeme...50tkou ochranným 😉

jabber
11. srp 2008

majina - když přijde návštěva, tak nebude chovat dokud jí nedám plenu, já myslím, že nikoho kromě rodiny by ani nenapadlo jí chovat nahatou, to by bylo na vlastní nebezpečí 😀 . Kromě toho ona se od cizích ani na klín posadit nenechá, ještě jakžtakž od nás, ale většinou má spoustu práce, pobíhá kolem a něco montí 😀

karot
autor
12. srp 2008

Taky mažu 50kou,..................ale většinou býváme na zahradě až po 15té h. a to už tam máme stín od sousedovic ořešáku. 😵
Berynka,............tak se mi to málem poštěstilo,...............ještě jsem stačila uskočit stranou. 😀
Doma by si ho neryskla pouštět na ostro.Lino a dlažbu máme jen v kuchyni a jinak všude koberce. 😖

marika80
12. srp 2008

Ja davam malej vzdy nohavicky, pride mi to nehygienicke ked si sadne niekde vonku alebo na dlazku.

livka299
12. srp 2008

Ach baby ja si este pamatam ako 5 rocna som behala po plazi alebo kupalisku hola, teraz je to nejaka nova moda...moje deti tiez netyram ani plienkami ani gatkami 😉

segricka
13. srp 2008

my sme sice panelakovi, ale tiez nechavam malu nahatu. na plavacku rozlozime deku a ked sa stane nehoda, deka sa supne do pracky a podlaha sa utrie - hotovo.
ale kamaratke sa necudujem - asi je zblbnuta z filmov a tak. chuda moj manzel sa stavia tiez s obavami ku kupaniu malej - zvlada vsetko, len susku musim umyt ja - boji sa, aby ho nemali za uchyla 😖

lenchita
16. srp 2008

naše malá je taky na zahradě v horku jedině nahatá 😝 kontinuálně přebíhá z bazénku na písek...a ten písek má pak teda všude 😅 trochu jsem to řešila, ale pak jsem si všimla, že pětiletá neteř, která měla na písku oblečené kalhotky, je na tom prakticky stejně a už jsem to řešit přestala 😝

vojtisek2007
16. srp 2008

Já teda nevím, asi jsem teda "super uchylačka" 😀 - ale mám 9letého syna, a když jsme na chatě, tak na zahradě běžně chodí nahatej - venku na koupáku to ne, to se stydí....(ale až letost, ještě loni se chodil koupat nahatý), ale doma bereme nahotu jako normální přirozenou věc, nezamykáme se v koupelně při mytí,dokonce v létě nazí i spíme, není to přece nic nenormálního....to dělá kamarádka - před synem (stejně starý jako ten můj) by si nepřevlekla ani tričko, pečlivě si hlídá aby nezahlídl kousek nahého těla nebo tak něco - a když jsme byli na plovárně tak je tam je vyhrazené místo pro nudisty - nám to připadlo naprosto normální, syn se nad tím ani nepozastavil, ale ten její, no to bylo něco - až mi za ní bylo trapně.... 😒

trixi
16. srp 2008

vojtisek, aj ja a moji surodenci sme boli vychovavani ako pises, nahota nebola v nasej rodine tabu, vyrastli z nas normalni nenaruseni ludia, nad nahotou sa nepozastavujem, beriem ju normalne a v nasej rodine pokracujeme v zabehnutych kolajach, tak ako aj u vas. Pre nasho maleho (este je malicky) je tiez nahota prirodzena. Ma teraz obdobie, ze neznasa plienky, zacina chodit a zboznuje byt len tak. Uz nocnikujeme, ale ked ideme von este musi mat plienku, a aj na noc.

maca793
16. srp 2008

ja sa tiež pridávam, keby som mala záhradku, tak by dieťa behalo holé a aj teraz malej na von nedávam plienku lebo by sa sparila

mtej
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janka_pn
6. črc 2012

@karot aj nasa tak beha, nic uchylacke v tom nevidim. na verejnosti davam plavky.

camelinka
6. črc 2012

ahoj, dobre tema 🙂 . ja to nejdriv chtela "resit" aspon kalhotkama aby se venku nenahatila,ale kdyz vidim jak je spokojena, tak po zahrade lita na ostro.furt mi to prijde lepsi nez mit na sobe z bazenu mokry gatky 🙂

ani3012
6. črc 2012

@mtej to ako si našiel túto tému starú tri roky ? 😀 😀 😀

@camelinka moja aj u tety z bazéna keď vyliezla,tak chvíľku behala na naháča,potom si dala gaťky ale keď bola menšia,tak bola naholo cez leto stále 😉

camelinka
6. črc 2012

@ani3012 ja na tom nic spatnyho nevidim. Ani tady v dedine na koupaku ji nebudu davat plavky nebo gatky, stejne je to tam samy nahy mimino a skoro vsichni se tu zname 🙂 . Az pristi rok poridim plavecky aspon na ven 🙂

zeleny_cajik
6. črc 2012

Dnes sa tu zaregistuje nejaky chlap a prvy prispevok, co prida, je do 3 roky starej temy o nahote 🙄 podozrive je slabe slovo 😕

ani3012
6. črc 2012

@camelinka tak verejne bolo moje dieťa vždy oblečené....vždy som prezliekla za suché plavky ale nahých by som ich na kupku nenechala behať ...to zas nie...ale keby že príde kamoška k nám na návštevu a ja mám malé dieťa bez plienky,tak by som ho teda neobliekala..iba ak by prišiel cudzí človek...ja som v tomto opatrná ....

@zeleny_cajik a vidíš ? ma to nenapadlo...

tibk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tibk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aduskatt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marecek4
6. črc 2012

ježíši,tak jsem nebo nejsem úchylná 😀 - malý běhá v tomto počasí nahatý už druhým rokem,vloni jsme se tak zbavili plínek a letos nemusím pořád řešit aby byl v suchém,když proletí bazénem,či vaničkou,a co teprve sousedka a její dcerka - ta měla pravidelně děvčicu vysvlečenou a ne doma,ale pěkně jí zdrhla ven a došla si i pro limču nebo lízátko do vedlejší hospůdky,myslím si že do určitého věku dětí je to absolutně přirozené - a o rozkošných baculatých prdelkách se tu rozvádět ani nebudu 🙂
@camelinka na koupák jsme plavečky pořídili z hygienickýho hlediska,plavečkový plíny mi přišly jako že se pěkně prodraží,ale nahatýho bych ho teda nenechala i když se tam známe,přece jen nehoda se může stát,a u nás máme i pískoviště se skluzavkou a prolízky,tak přece jen pro klid duše

rah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dana3262
7. črc 2012

@karot cha! Tak to by mela přijít k nam 😀 eda je neustále nahatej. Oblékání už jsem vzdala. Doma i na zahrade nejraději bez trička, bez bot, o spodku nemluvě. Aspon slamak mi furt vracím na hlavu 🙂 takze u nas je to totalka!

malinkaaninka
7. črc 2012

chodí nahulec.najradšej by som aj ja 😀

smardik
7. črc 2012

kluci taky lítají nahatí a ted v těcch teplech je jim tak fakt nejlíp