Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

marta1982
10. pro 2012

Už jsem koukla juuu na fotkách to vypadá vše tak jednoduše 🙂

jasekd
10. pro 2012

@hanickaa.d Ja, deti po roce. Oboje rodice by sice byli ochotni, ale pracujici a i jinak hodne zaneprazdneni, hlidani mam jen vyjimecne a jen na starsiho, holka byla strasnej maman urvanej, nikdo ji nechtel a ona knikomu nechtela. Poprvy byla hlidana na par hodin az ted nedavno. Manzel nastesti dela jen jednu smenu a o vikendu je s nami, ale castro po praci jede jeste delat jinam a ted dela na baraku, takze dost casto chodi az kdyz deti spi. Po porodu, kdyz jsme se sehrali, to bylo OK, ale ted, kdyz je detem 1,5 a 2,5, je to narocny, hlavne holka neposedi, vsechno vyhazi, vyrabuje, znici, vzteka se, perou se spolu, jeci, kluk je dost ufnukanej, oba maji zdravotni problemy...no, slusne mi hrabe nekdy. Pamatuju si, jak jsem tady po porodu psala, ze se to da, ted uz tak optimisticka nejsem 😅 Ale musi to jit, jak jinak 😉 Ona vetsina lidi rika, ze je to postupem casu lepsi, ja rikam zatim horsi, ale zas uz mi odpadly plinky atd (jsem latkovala), tak aspon neco.

ajana
10. pro 2012

Ahoj, hlavu hore... Ja mám 5 detičiek, najvačší rozdiel mam rok a devať mesiacov a velmi dobre ta chápem, su dni, ked manžel príde z práce a mne tečú nervy , zlizne si to a hned je lepšie. Ale su aj dni, ked nám to klape a aj niečo upečeme a upraceme no a potom z týchto dní zas žijem v tých dnoch, ked je to niečo medzi tým. Mám len jednu starku, tá pracuje a je to svokra, tak sme tak zdaleka za dobre, ale ked treba, tak postráži. Moja mama býva daleko a je rada, ak k nam príde raz za rok. Takže viem, o čom hovoríš, ale ono to prejde. Ked sa u nas daktorí pobiju- rafnu, vždy im kažem sa pohladkať, pofukať a navzájom vystískať, to tých menších. Tým starším len zahlásim napr. to si riešte sami, ja som nie policajt, alebo: len sa pobite, aspon vás ja nemusím, a podobne a pomerte sa a je klud. Ale aj deti maju lepšie aj horšie dni. se la vie!!! o tom je pestrosť a krása rodinného života a aspoň sa necítime opustene:OD 😉

marta1982
11. pro 2012

@ajana ty joooo to vozíte minibusem ne? 🙂)) ne, je to super a gratuluji k pěti capartům 🙂))

marta1982
11. pro 2012

No a můj starší (2,7 měsíců) má poruchu autistického spektra, takže mám dvě malá mimina 🙂

zdezli
11. pro 2012

@hanickaa.d ano, ziji v Nemecku bez pribuznych v okoli 400km. Manzel pracuje jako manazer jedne firmy a je denne do 19hod v praci, ted ke konci roku i pozdeji, casto je na sluzebnich cestach, i v zahranici. Deti mam od sebe 19mesicu a zvladam 😵 Mou velkou vyhodu spatruji v tom, ze mam obe deti space - pres noc min. 12 hodin, pres den 3hodiny, oba spolecne v detskem pokoji, usinaji sami. A to dela hodne! Ja jsem za maly rozdil mezi nimi rada, samozrejme se zacinaji hasterit o hracky ci mou pozornost, ale zatim jsme to vzdy vyresili ke spokojenosti vsech 😵

katren
11. pro 2012

@marta1982 pridavam sa k tomu "sialencovi" 😀
My mame rozdiel 18 a 15 mesiacov 😎

moka
11. pro 2012

@katren Teba obdivujem 😉 a chcem sa tiez spytat, ako to riesis so spankom deti cez den? Moj starsi si vyzaduje uspavanie - musim si s nim lahnut, kym nezaspi a neviem, co zatial s malou, aby sa nerusili... Takisto cez den, ked potrebujem napr. starsieho nakrmit a mala zatial mrnci, neviem, ako sa zladit. Poradte aj ostatne mamicky 😉

katren
11. pro 2012

@moka cez den mi spava iba Misko uz.....Dominicka si to len-tak zo dna na den zrusila.....zaspava okolo 10-10,30 a jedine v kociku....takze ho nabalim, vystrcim pred dvere a dalej neriesim....neviem ako, ale oni ani jeden nepotrebovali vozenie v kociku....Dominicku bolo treba chvilku vozit pokym zaspala a potom stacilo "odparkovat" pred dvere a hotovo....Misko zass nezaspal, pokym sme ho vozili, takze toho fakt len vystrcim von a hotovo
Zatil ho davam spat vtedy, ked aj Laura spi, takze sme trosku prisposobili rezim jej, ale uz sa davame ako-tak do kolaji 😉 a navzajom sa nerusia 😉
Co sa tyka toho krmenia, to riesim Manducou alebo satkou 😉 je to velmi dobra vec 😎

kacena4
11. pro 2012

ahojte maminy, mozem sa k vam pridat?? hoci moji su uz dost "stary" ale mam dost deti po roku 😀 😀 nik nam s nim nepomahal, boli sme na to len ja a muz a vzdy sme museli zvladat. najstarsiemu sme casom diagnostikovali aspergera (druh autizmu) @marta1982 poznas nieco podobne vsak? zaberak, nie ako za 2 deti ale aj 3 😝 ale su to nase deti tak co s nimi 😉 😉 😉 a postupne sa pridavali dalsie deti. zaciatky boli tazke vacsina ste tu v takom rozsahu do 3 rokov, ale potom je to uz SUPER, deti sa odhraju, spolocne zaujmy...

moka
11. pro 2012

@katren dik za info, budeme sa musiet nejako zladit, aj ked teraz este byvame u nasich, takze vydatne pomaha mamina, ale chcela by som to zvladat sama, aby som nemala sok, ked sa odstahujeme 🙂

kacena4
11. pro 2012

@moka mas este velmi malicku malicku 😅 na zladovanie sa, ked bude chlp starsia, zacne mat svoj rezim a vtedy sa mozete zladovat, zatial sa musite prisposobit jej potrebam co nie je lahke.
poradim ti doniest do bytu/domu kocik len na vnutrajsok a v nom si "prenasat" malicku kam potrebujes - kuchyna pri vareni, obyvacka pri hrani sa s malym,
alebo zaviest druhu postielku, ja som mala 2 este pred par mesiacmi - v obyvacke, kde som na malu videla takmer zovsadial a mohla sa venovat starsim detom
a spanie - no skus postupne naucit maleho zaspavat sameho, ze si k nemu len sadnes, budes ho hladkat, citat knizku, pustis rozpravku a casom si zvykne lezat sam.
nasa mala mala teraz 2 roky a uz vyse 1/2 roka je vo velkej posteli, takze hoci moze zist dole, cez obed lezi kym nezaspi a aj vecer. to treba len naucit dieta, hoci najstarsieho som to nevedela za svet naucit a nakoniec ani poobede nespaval (ani v skolke) ☹ ☹
deti su rozne a tak sa treba prisposobit im, tie zaciatky su najlahsie, kym mladsie iba lezi a lezi... ked zacne sediet, lozit ci hodit bude najtazsie obdobie 😉 😵 😵

kacena4
11. pro 2012

@moka 😀 😀 😀 vies co je najtazsie pri dvoch behajucich drobcoch - navarit 😀 😀 😀 😀 😀 vacsinou som nezvladala, alebo mi to vykypelo... kym som ich obriadovala od sporaka 😀 😀 😀 😀

moka
11. pro 2012

@kacena4 zladovat som nemyslela uplne doslovne 😉 samozrejme, ze vsetko prisposobujem teraz jej, ale aj starsi si vyzaduje svoje. Dakujem za tipy, budeme musiet nieco poriesit s tym poobednym spankom 🙂

kacena4
11. pro 2012

@moka pamatam ako som privazovala kuchynske stolicky o stolove nohy, aby sa mi pocas kojenia mladsej strarsi nestveral na kuchynsku linku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 treba ho zamestnat pocas takychto chvil, knihou so zvukmi, prstovymi farbami, kriedovou tabulou, rozpravkou, reklamou v tv (povedzme si na rovinu, jedna z mala veci, kedy nam deti vydrzia v klude par minut 😀 😀 ) 😀 nam zabrala napr. plastelina a ja som mala kludnejsie kojenie
zaspavanie mladsia musela sama, naucila sa to bo pri starsom sa nedalo uspavat aj mladsie potom to bolo uz lepsie
a skus davat maleho spavat ked mas malu "obriadeniu" aspon ako tak, aby nerusila placom maleho - lahko sa to povie, ale tazsie spravy co 😝
drzim palceky nech sa dari

moka
11. pro 2012

@kacena4 dakujem 😉

marta1982
11. pro 2012

@kacena4 TY MÁÁÁŠ OSM DĚTÍÍÍÍ!!!!!!????????????????????????????? 😅

marta1982
11. pro 2012

@katren Hej holky, já chci asi taky 🙂)))))) sice je to ten první rok mazec, ale pak je to krása! 🙂))))

marta1982
11. pro 2012

@kacena4 Jinak můj starší má atypický autismus (zatím tedy jen podezření vzhledem k nízkému věku)... porozumění má tak na 18 měsíců, čili někdy je to náročnější, ale je veselej a spokojenej, tak jsem taky 🙂)) neměnila bych.

marta1982
11. pro 2012

@kacena4 Já se nějak nemůžu vzpamatovat, že máš 8 dětííííí a sedm z nich máš dost krátce po sobě!!! smekám před tebou. a zajímá mě, jestli byly všechny plánované? 🙂

jarkalada
11. pro 2012

@marta1982 nechci se do toho míchat, jen mě při prolítávání témat zaujal ten dotaz na těch 8 dětí, tak jsem se vstoupila podívat 😀 😀
V profilu má vždy uvedeno, odkdy dokdy měla jaké dítě - tzn. chápu to tak, že je má v pěstounské? péči. Jen nějaké jsou asi vlastní 😉

marta1982
11. pro 2012

@jarkalada to nevím, zas tak jsem nepátrala a nerozumím těm informacím na profilu .. jsem tu krátce... každopádně osm je osm 🙂 takže wow 🙂

kacena4
12. pro 2012

@marta1982 mam 8, ale postupne, neboj zaberak su aj 5 aktualnych, hoci jedno je uz dospele, ostatne su 10,9,7,2 roky 😀 😀 😀 😀 tie deti medzi pri ktorych je datum tak to su profesionalne deti @jarkalada, t.j. ze pracujem v detskom domove a vychovavam doma dieta pokym sa mu nenajde adoptivna alebo pestunska rodina, aby nemuselo byt v detskom domove s vychovavatelkami na smeny , ale je len s jednou rodinou stabile dlhsi cas, t.j. s nami, ale v podstate 3x za sebou som mala deti po roku, takze som v tom "macher" 😀 😀 😀 😀 😀 v tom vyflusavani sa z deti 😀 😀 😀 😀

kacena4
12. pro 2012

sorry, dnes to beriem trosku s humorom, lebo padam dole hubou 3 deti este hore nenaucene, lebo som pred chvilou prisla domov (od rana na schodzi, zubar s dcerou, rodicko s 3 ucitelmi, doucovatelka pre deti) a tak vyflusnuta sedim na 5 min. pred pc nech sa odreagujem nacerpam silu a sup ukladat najmensie do postele a nasledne "natlacit" 2 najstarsie do postele 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 takze dnes s humorom, inak to nevidim

jarkalada
12. pro 2012

@kacena4 takový lidi, jako jsi ty, obdivuju a smekám 🙂 Možná bych do tohohle taky někdy šla - ale opravdu si ne/jsem jistá, co by na to mm 😀

kacena4
12. pro 2012

@jarkalada tak to treba s mm prediskutovat a rozhodnut sa, je to tazka praca lebo musis odovzdat dieta dalej a zit s tym, ale robime to pre ne, aby im bolo lepsie v zivote a dakujem dobre padne po vycerpavajucom dni, ked ma niekto povzbudi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ze to ma zmysel

jarkalada
12. pro 2012

@kacena4 no zatím máme roční dvojčátka, takže v blízké budoucnosti to opravdu asi nehrozí 😀
Já bych to ale nejspíš nemohla dělat právě z toho důvodu, že když si na to dítě zvykneš, máš ho ráda - jde za chvíli dál.
Tak pěkne nohy hore a odpočívej, dokud můžeš 🙂

kacena4
12. pro 2012

@jarkalada nohy hore a oddychujem, relativne, uz som ulozila 2 deti, tlacim do postele najstarsieho, muza som stihla medzi pisanim ostrihat a idem toho svojho synatora dotlacit asi osobne do postele 😝 😝 😅 a rovno tam spadnem aj ja 😀 😀 😀 bru noc

katkapapacova
18. pro 2012

ahojte zienky, cakam babo a mam doma skoro rocnu dcerku, babenko sa ma narodit v juni, cize mala bude mat rok a pol, chcem sa spytat ako ste to vy riesili s kocikom? nie som si ista ci dcerka uz bude sama chodit tak ze nebude treba aby bola v kociku, no nejak na surodenecky sa necitim, odporucili by ste mi daco?

majatob
18. pro 2012

@katkapapacova ja bych sla bud do sourozenaku nebo pokud se na to citis tak kvalitni nositko+kocar pro druhy, zalezi co ti bude vic vyhovovat, ja jsem pri prvnich dvou vyuzivala jen sourozenak a bez neho ani ranu, pri druhych uz spis golfky+beco, ale kycle trpely hodne teda 😝 rok a pul stary dite ti jeste moc neujde a kdyz budes navic spechat, tak ocenis, ze je nejak poberes oba 🙂