Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
25. bře 2010

Ahojky 🙂

U nás se taky furt křičí a taky to potěší že v tom nejsem sama, i když já si přijdu teda mizerně, protože někdy mě až bolí v krku, ale po dobrým to prostě málokdy jde, ona spustí kolikrát ještě víc když to člověk po ní chce a taky ty válecí se stavy po zemi, to je něco šílenýho 😲 kdy že začne nějakej rozumnej věk kdy bude líp? 😕 😅 a začne vůbec? 😝

Verus užij si den u rodičů, pěkně oddechni 😵 taky bych potřebovala 🙂

Holky nevím jestli už jsem se ptala tady nebo jinde, ale jak jste řešili spaní dětí? To aby vám spali celou noc, nechávali jste vybrečet tou kontrolovanou metodou nebo postupně čekali než k tomu dojdou děti sami? Já nedávno potkala sousedku, tak jsme hodili řeč o tom řvaní, musela jsem se jí dost omlouvat 😔 protože kolikrát maji děti den kdy fakt pořád řvou (momentálně ho má Kristý 😝). a já vím že u nich je to dost slyšet, o noci raději nemluvím, to je slyšet po celým sídlišti z otevřený ventilačky 😖

Tak se mějte hezky, také přeji ať užíváte sluníčka, je to fajn, jsme teď skoro pořád venku, tak dvě procházky denně a uteče to aspoň, ta zima byla dlouhá!!! 😉

glickaiva
25. bře 2010

Ahojky holky, tak koukám, že jsme na tom také podobně, vztekání se , dohadování..... No já se už těším, že malá snad bude v září chodit do školky, je to někdy mazec.
Krista: u nás byl vrchol vzdoru přesně ve 3.letech a ted je to už lepší, začíná být s Adou domluva, nechci to zakřiknout 🙂 Snad to bude už jen lepší, ale některé chvíle byly krušné, ale to vy jistě znáte.

krista
25. bře 2010

Glicka já se taky těším až malá půjde do školky, že si vzájemně od sebe trošku odpočineme 😅 jen aby nám tam šla 😅 zatím chodí ráda mezi děti, ale do tý doby (my půjdeme cca za rok) se toho může ještě spousta změnit a třeba to bude peklo ji tam vodit, každopádně si budeme muset nějak zvyknout 🙂 No s tím věkem, se mám na co teda těšit, ještě rok šílených stavů, paráda, jestli to vydržím tak budu dobrá 😀

A jaký je to teď když už máš děti větší, je to lepší než když byly malý nebo snad horší? 😀

jituskak
25. bře 2010

ahojky, tak po delší dovbě jsme tu i já. Kristi super fotka 😉
jinak hypošku dostaneme, tak to bude dobrý, ještě to tak zrekonstruovat a je to. dneska mi trhali osmičku a teď to teda bolí, jak čert a nic si nemůžu vzít... ☹ jinak Šimonek je zlatej a ani nevolnosti nemám, jen jsme unavená,a le kdybych večer šla lehnout s malým a neseděla u pc do noci, tak bych byla v poho. to je super, že už je tepleji, co? já mám hned lepší náladu 🙂

glickaiva
25. bře 2010

Kristi: myslím, že je to pořád stejné, možná lepší. Ted si spolu holky hrají až na pár konfliktu to jde, jsou na sebe hodně zvyklé, starší Adélka je na menší moc hodná, spíš zlobí Venda Adu 🙂 Jde to, ted už můžeme plánovat pro obě podobné aktivity. Jen Adélka se se mnou doma nudí a Vendulka šátrá všude kde nemá...... 😅 Ale mají pěkný vztah, to je hlavní.
Naštěstí obě dobře už od mala spí, takže v tomto nebyl nikdy problém.
Problém a náročnost je pro mě momentálně jen to, že jsem na ně ted sama, manžel je dlouhodobě v zahraničí, takže je to mazec.
Ten vzdor je mazec, ale bude líp, Adélka vzdoruje od 1.roku a ted po třetím roce je utlum, konečně domluva a vážně je to lepší, snad se to už nevrátí, jsem za to vděčná.

ollski
25. bře 2010

Ahojky mam minutku, tak vas idem aj ja potesit 😉 ...kricim tiez a vela, az mi je obcas so seba zle 😝 no trucuju obaja, stale sa biju a natahuju...vlastne klasika, nic nove...akurat Kubik s az tiez nechce vozit v kociku, ked ho vypustim a som s mini sama, je to dost desne....nemam deti, co by ma drzali za ruky a pekne poslusne sli, vzdy takym mamickam tajne zavidim a rozmyslam o tom kde robim chybu, ked ty moji dvaja certici su taki strasne divi!? o posluchani mozem len snivat 😔 Simi sa nastastie o zem nehadze, ale zacne revat trucovat na ulici plnej ludi, proste sa zasekne a nepohnem s nou ani za nic...vykrikuje po mne uz ma nelubi a chce tatinka... ☹ a ja sa snazim zachovat si chladnu hlavu a nejako ju dotiahnut domov...zato Kubino ten sa o zem hadze a nie len od zlosti 🙂 ako bezi 100x spadne dom vzdy pridem s dvoma prasiatkami 😝
snazim sa s nimi chodit 2x za den von, aby sa unavili 😀 lenze oni su cerstvi ako rybky a ja utahana ako kon 😅
Kristi, o nas tiez asi vsetci susedia vedia, ked nerevu deti, tak na nich vrestim ja alebo vsetci dokopy 😝
Kubinka som skusala "nechat vyplakat", no u neho to nezaberalo 😔
pohoda skoncila, idem riesit nejaky spor...papa a pekny vecer 😉

lada82
25. bře 2010

ahoj holky, u nas doma je to nekdy silene :(
vzdy je tak tyden pohoda, a pak jeden den k zblazneni, a pravidelne jednou do mesice se slozim nervove uplne a bulim jak zelva ... nejsem ukriceny typ, velmi malo trestam, ale nekdy oboji musim 😲
a do skolky mi ho nevzali - mozna az ten rok pred skolou pujde...
drzte se, Lada

krista
26. bře 2010

Ahojky 🙂

Jitus díky za pochvalu fotky, paráda že vám dají hypo 😵 a co všechno budete na bytečku rekonstruovat? My tu máme za sebou prakticky komplet, dělali jsme si sami zděné jádro, podlahy, kuchyň, to byl otřes 😅 ještě že je to za námi, teď budeme akorát pokládat dlažbu na lodžii, ale na to se vyloženě těším 😵

Glicka tak se těším že po tom třetím roce to snad bude lepší 😅 🙂 My máme děti taky na sobě dost závislý, sice by si to člověk nemyslel, když je Lukýs ještě tak malinkej, ale oni se maji tak rádi, i když svým způsobem 😀 myslím si, že kdyby se Kristý jednou ráno vzbudila a Luky byl nebyl tak to jen tak nerozdýchá 😉 To máš opravdu náročný bez manžela, já mám manžela teda taky furt v práci, zbalí se ráno v 6h a dorazí po 18h, ale večer fakt pomůže a já už jsem nějak naučená kolem tý 18h vypínat 😅 takže když neni doma tak to tady vypadá šíleně 😀 dneska mi zrovna odchází na noc pryč, tak snad to přežijeme 😀

Ollski já teda většinou vidím jít za ruku až starší děti, naše Kristý třeba občas jde, ale jen chvilku určitě to neni celá procházka, takže neboj 😀 Jinak k tomu spaní, já si myslím, že na něj by to zabralo nechat ho vybrečet, přes den spí hezky, usíná sám, chvilku si třeba pobrečí ale to ani nestojí za řeč, jinak já to dlouho nevydržím poslouchat, ale přes tu noc neni naučenej, to je zvyklej že houkne a já mu hned dám prso kvůli sousedům... je mi jasný že s věkem to bude jedině horší, ale prostě na to teďka nemám 😲

Lado tak to jsme dvě s tím skládáním se 😝 akorát u nás bych teda řekla že je to naopak 😀 jeden den pohody a týden šílený, alespoň co se Kristý týče, ta se ještě nezměnila od miminka 🙂

Jinak jsem si zrovna dneska donesla domů přihlášku do školky, příští týden jdeme k zápisu tak jsem na to fakt zvědavá a hlavně nevím jestli nás k tomu zápisu pustí Dr., protože Kristý má podezření na celiakii a zatím to nemáme dořešený 😖 tak to bude překvápko 😉

jituskak
26. bře 2010

Kristi v podstatě to co vy, krom té lodžie, tak je hezká. panelák je po celkové revitalizaci, tak aspoň tak. manža chce ještě dveře s obložkovýma zárubněma, což schvaluju. budeme tam nějakej čásek bydlet 😀 tak ať to vypadá. akorát kuchyň mi jednos tudio nacenilo na 100 tisíc, a to teda nedám. na ty 3 metry...

krista
27. bře 2010

Jituš já bych poradila zajít za truhlářem, já mám jednoho známého a bavili jsme se o tom a on říkal že kolikrát k němu přijdou lidi a jsou překvapený že studio jim to moc přehodnotilo... zkusila bych to, za to nic nedáte 😉 my jsme tu dělali novou kuchyň, ale kupovali jsme klasickou sektorovou za nějakých 10tis. 😝 mě šlo jen o to nemít tady tu hnusnou co tady byla původně, nemáme žádnou nádheru, ale slouží, to víš kdybych měla peníze taky si nechám líbit hezčí 😵 🙂
Ty zárubně jsou super, akorát nás tu se.. že máme na zárubních vypínače, to bychom museli předělat elektriku a zadělat to do zdi, a do toho se nám nechtělo 😖

jituskak
27. bře 2010

Kristi, to už mě tayk napadlo, s tím truhlářem, ono to stejně tam i tam trvá měsíc. já jsme taky původně chtěla levnou z hornbachu,a le uchvátiliy mě ty dojezdy a panty a celkově to kování🙂

krista
27. bře 2010

Jitus no ty dojezdy jsou pěkně drahá věc, to se pohybuje kolem tisícovek jen blbej pant to vím no 😅 ale je to nádherný, o tom žádná 😵 my říkáme že náš byt byl "nízkorozpočtový" měli jsme na všechno cca 200tis., tzn. na zděné jádro (stavba, obklady, dlažba, nábytek, vana, záchod...), plovoucí podlahy (obývák, hala), koberec (ložnice), dlažba (půlka haly, kuchyň) a potom veškeré vybavení - obývák (sedačka, stolek, stěna), ložnice (postel, stolky, komoda, skříň), kuchyň. Takže docela síla, peníze nám pochopitelně nevyšly tak jsme to pak různě plácaly z výplat a plácáme tak trošku dodneška, ještě by to sem tam něco chtělo a taky už něco opravit atd., no pořád je do čeho cpát, co potom kdybychom bydleli na baráku 😝 🙂

jituskak
27. bře 2010

no, my na to právě tak moc peněz nemáme... uvidíme, jak to vykoumeme...

krista
28. bře 2010

Jitus ale zase už určitě zařízení bytu máte ne? 🙂 😉

jituskak
28. bře 2010

ted jsme v jedné místnosti, takže tu jednu místnost máme😀 jinak nic🙂 ale tak bude na to o 100 tisíc víc, než jsme plánovali, tak snad to půjde🙂

krista
29. bře 2010

To jo, záleží jak moc je člověk náročný 😉 🙂

verusky
30. bře 2010

ja jsem dnes bez deti 😎
dopoledne si pro ne dojel muj otec,maji s babickou na prazdninach i tri deti od brachy,chudak babicka ma pry uz hlasivky v haji.ale ja si to ted vecer uzivam (pred chvili jsem dojela z prace,podivala se v tv na letecke katastrofy a ted brouzdam na netu.)
no mohla bych neco delat,potrebuju presit zip na pracovni bunde,zkratit nove kalhoty,sepsat neco do skoly atd.,ale normalne je uplne bezvadne vypnout.nic nemusiiiim!!
tak se mejte krasne!

ollski
31. bře 2010

Verusky, oddychuj kolko sa da!! z celeho srdca prajem a tajne tisko v dobrom zavidim 😉
ja ked mozem konecne daco robit, ked tu mam len Kubina, lebo simi chodieva v piatok ku nasim...tak ma akosi opustia sily a vsetka energia je zrazu fuc 🙂)) a len sedim a ...relaxujem 🙂
papaaaaa idem ich dat hajat, snad zaspia co najskor 😉

dana_l
1. dub 2010

pridavam sa k spolku. ako vidite moje deti sa narodilo tesne za sebou. ked mala Sophie 6 mesiacov znova som otehotnela. neplanovali sme ako "planovane" ale aj tak sme sa potesili. Lea sa narodila 13 1/2 mesiaca po Sophie. bolo to ako mat dvojicky - takmer. Sophie este stale nechodila sama ale len "s prstom". ale co mi pomohlo, krmila sa uz sama. bola zlata, vedela ze musi "vyrast skor". teraz uz su 2 1/2 a 1 1/2 rocne a hraju sa spolu, nahanaju sa hore dole. su zlate. len mladsia neposlucha tak ako starsia v jej veku. ked jej povies nechaj, alebo nechod, tak samozrejme nenecha a pojde kde nema. they keep me very busy.
ak by som si mohla vybrat ci ich mat tak skoro po sebe asi by som nemenila. je to vela prace ale este viac radosti. ale to poznate

lada82
1. dub 2010

ahoj holky, ja toho vcera vecer chtela tolik delat...a usnula jsem jak spalek 🙂
dano, ahoj!!! urcite mas pravdu - je to prace, ale radost zaroven ... pokud to preziju bez ujmy na psychice, bude vse v pohode 🙂 ale je pravda, ze je to cim dal tim lepsi - alespon u nas, nicmene unavena (spis az vysilena) jsem totalne

krista
1. dub 2010

Ahojky 🙂

Verusky závidím den bez dětí a samozřejmě ti to taky přeju 😵 ty naše prcky zatím oba dva nikdo na celý den či víkend hlídat nechce 😅 ono je teda pravda, že Luky se zatím skoro pořád jen kojí 😉 Babička teda slibovala že si vezme Kristý až bude teplo, ale ta toho už naslibovala a když jsem se jí ptala tak to furt odkládá, tak nutit jí nebudu ne 😝 😉

Dala vítej ve spolku 😀 jsem ráda, že slyším od těch co už mají děti starší, že také nelitují 🙂 Já teda rozhodně nelituju, i když se ztotožňuju s tím, že je to hodně náročný, hlavně teda pro mě po tý psychický stránce, i když to nevyspání je teda taky strašný, protože Luky pořádně nespí v noci 😖 ale horší je pro mě to, že s nima pořád lítáme po doktorech protože maji různý problémy a zařídit něco s oběma to mě vždycky obere o pár let života 😅 😀

s.slniecko
1. dub 2010

Ahoj Holky. Mám holčičku 18 měcíců a 4 měsíce. Je to fajn, že jsou holky takto za sebou, ale někdy je to pořádny mazec. Občas jedna druhej ubližuje,ale zasa tá nejmenší obkukuje po tý prvý. Hledáme i kamarátky na procházky, kafíčko,... Budeme rádi, když se ozvete

krista
1. dub 2010

Slnecko a odkud jste? 🙂 U nás třeba Kristý Lukymu taky občas ublížila, ale čím je větší, tím víc se ho snaží chránit 🙂

dana_l
3. dub 2010

nasa Sophie lubi Leu uz odvtedy co sa narodila. Bude ju objimat a davat jej pusinky. A aj s delenim nie je vobec problem. Povie: Paci sa Lea. A musim sa smiat ked poviem detom ze ideme dole a Lea by chcela ostat na poschodi. Sophie k nej pride, zoberie ju za ruku a povie: Pod Lea dole, na schody. A podarene su obe. Ked jedna place tak ta druha sa prida. Manzel im kupil male kresielka. Na jednom je obrazok Dory a na druhom su princezne. Ked jedna zoberie jedno tak druha si vezme druhe. Nekricia - to je moje. Pekne si sadnu do toho co je volne a je to. Su moje zlate slniecka.
Ked sa Sophie spytam : Koho lubis? , tak pekne vymenuje : Maminku, ocka, Leu. Nikdy na svoju malu sestricku nezabudne.
: 🙂

lada82
7. dub 2010

Davidek taky rika, jak ji miluje, hladi ji, pusinkuje - ale zaroven ji i mlati, strka, shazuje, proste oboji :( Clovek musi byt porad ve strehu.
Jak pise Krista, letani po doktorech a nejaka zarizovani, to je nejhorsi... Davidek je astmatik, a neni to jenoduche...

ojo
14. dub 2010

hojky, zdravím po delší odmlce 🙂

u nás furt stejný, Tomáš má druhý zub venku a asi lezou horní, zase mu začíná rýma...ale jinak naprosto ok, spí celou noc a tak 🙂 a teď poslední týden cítím pohyby druhánka 😵 😵 a tripply mi dopadly ok 🙂
na konci dubna jedem na Slovač za babičkama, aby si taky potěšili pravnouče než porodím, tak jsem zvědavá, jak Tomáš cestu zvládne, je to tak 600km 😅

no a nějak jsem se rozhodla, že Tomáš bude spát v cestovní postýlce, než povyroste na normální 😅 dáme mu tam normoš molitanovou matraci, tak by to mělo být ok, ne?
pak jsem totiž myslela, že až bude druhýmu rok, tak ho taky přestěhuju do tý cestovní a Tomášovi uděláme tu klasickou malou s tý dřevěný 🙂

ollski
16. dub 2010

Ahojte, tak ako sa mate?? 🙂
my stale rovnako, nasi prckovia sa dokazu spolu chvilkovo hrat, ale zeby sa od samej lasky isli zjest to nie 🤐
nemozem poveda,t zeby to boli uplne certiky 😀 ale mam pocit, ze su lepsi, ked su oddleni, ked maju pocit, ze sa im kazdemu niekto venuje individualne...ja, manzel, babka...vtedy ovela viac pocuvaju, posluchaju...da sa s nimi daco urobit, niekam ist, inak sa vacsinou natahuju bud o hracku alebo pozornost dospeleho, a tych revov a krikov mam uz vazne plne zuby 😝
ked som s mini sama, co je vacsinou, samozrejme, chodime spolu von, varime...ale Kubinko sa zacina dost prejavovat, no a Simi si to uvedomuje...aspon sa mi tak zda 😉

ojo, my mame tiez u nasich v cet.postielke matrac a Simi sa tam dobre spinka, spavala tam dost casto...u nas mame dve postielky, no vyuzite su zriedka, Simkina denne...Kubkova vobec

tak vam zelame krasny vikend a paaapaaa 🙂

krista
19. dub 2010

Ahojky,
vždycky přijdu že něco napíšu a někdo z dětí mě odvolá 😝

U nás se toho seběhlo zase strašně moc, sebrala jsem Kristýnce plínky a už týden poctivě chodí na záchod 😵 nočník jsme přeskočili, protože tam měla ty svoje ječáky 😅 a na ten záchod se fakt daří, doma úplně bez problémů, sebrala jsem jí plínky i na ven a tam se jednou zadařilo a jednou měla nehodu. Zatím máme teda pleny na spinkání, ale to mívá přes poledne sucho 😵 takže díky za vaše rady, protože sebrat na tvrdo a nechat počůrávat se fakt vyplatilo!!! 🙂

Jinak Lukášek měl neštovice (ovcie kiahne) teď už pomalu vypadá dobře, nevím kde je chytil (každopádně my s Kristý jsme je měli loni - obě dvě, já je chytla první, těhu v 17tt a pak až Kristý ode mně) takže už jsme si je naštěstí protrpěly a teď je měl jen Luky.

Děti si taky občas vyhrajou, ale znáte to, ještě to neni takový to pravý 🙂 Kristý Lukymu různě předčítá a dává na něj bacha, na druhou stranu mu občas strčí do pusy něco co mu ještě dávat nechci, třeba kukuřičný plátek 😝 naštěstí to nebyly horší věci a ještě že už je tak velkej, že tyhle věci může 😀

Taky se z Lukýska stává pěknej mamánek, jak mě nevidí tak je hodnej a kdykoliv přijdu domů, že ho třeba někdo hlídá tak spustí ječák, no jo 😝 máma = jídlo 🙂

Tak já se zase loučím, užívejte sluníčka, koukám že naše nedávno čerstvý těhulky už mají 19tt a 20tt, letí to jako blázen! 🙂

lada82
21. dub 2010

u nas blazinec.... zrejme nikdy nekoncici

ollski
21. dub 2010

lada82...to asi ani u nas 😝 zelam pevne nervy...tie moje su uz dake pocukane 😅
nasi si zobrali Simi, tak tu mam len jedno dieta 🙂 asi ho zoberiem von, trosku sa vyvetrat, no akosi ma ale sily opustili a sedim prilepena na stplicke...
tak sa majkajte vsetci co naj 😉 paaaapaaaaaaa