Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lada82
19. kvě 2010

ty jo, to je kouzelne foto 😀

lada82
19. kvě 2010

jeste jsem si vzpomnela na zimu... ja jsem privazala boby ke kocaru, a jeli jsme - ale ted byla uplne silena zima a snih byl vsude, tak to slo

kaleilah
19. kvě 2010

lada no jo, ale dokážeš si představit jak dlouho jsem ho drhla? ta mastná rybilky vůbec nechtěla pustit, hlavně z těch vlasů 😝 😝

Jo a boby a kočár znááám 😀 😀 a ještě dopředu dávám psa 😀

ojo
19. kvě 2010

ahojda 🙂

Kristý, no ještě ne 😅 čekám, až vysvitne slunce, abych to zkusila znovu lehce namočit, jestli se to sleje dohromady a když ne, tak už na to prdím...jinak fakt nevím, možná ještě okouknu co obnáší to suhcý čištění a možná zkusím...do čistírny mi to taky vzít nechtěli 🙄

lada82
20. kvě 2010

🙂 Rybilka fakt nejde, treba z koberce je to katastrofa...
trosku mi to zlo zlucovym mydlem (nebo Sodasanem), jestli mas

hviezda22
20. kvě 2010

ja mam dvojičky a este staršieho, rozdiel 2,5 roka takže doma materska školka 🙂 , maminky nedavno ste sa tu bavili o kočíkoch, predavam Jané powertwin za 200 euro, pozrite bazar. Davam ho tak lacno, lebo som sa rozhodla pre zmenu a uz je na ceste Phil a Teds, ten som od narodenia nemohla pouzit, uz sa nan teším

bloumik
20. kvě 2010

Hviezda22 a byla jsi s powertwinem spokojená?

hviezda22
20. kvě 2010

bloumik, ja som zatažena na kočíky, bavi ma to menit a nejaky idealny kočík pre mna este nevymysleli:o). Ja myslím, že je to kvalitny kočík, teda až na tu brzdu, čo trošku rapce občas je bezproblémovy. Pre surodencov ako stvoreny. Ide lahučko manevrovat a super vyzera 😉 . Pohodlie to staršie síce nema také, ako by malo v kočíku so sedením vedla seba, ale ten zasa nie je taky pohodlny pre rodičov. Ja sa navyše s takym nevmestím do vytahu, možem mat len takyto za sebou od vtedy čo sme sa prestahovali. Mala som volakedy aj Bumbleride.

krista
20. kvě 2010

Ahojky holky,
vy jste to tady teda rozjely 😵 paráda 😎 škoda jen že já nestíhám 😀

Hviezda aspoň máte doma veselo s těma dětičkama, jakýho Phila nakonec kupuješ? 🙂

Ojo tak dej potom vědět jak jsi pochodila s tím drhnutím, taky se do toho asi pustím, mě to totiž rozčiluje strašně 😝

Kalei super foto 😵 taky mám jedno takové povedené, ale to vaše je lepší 😀

hviezda22
20. kvě 2010

krista phil a teds dash čierny 😉 , ten britax sa mi zdal dost velky

ollski
20. kvě 2010

kriska, dost dobre foto ;)!!! mala ze zlatulinka 🙂 ...mi to pripomenulo Simi...tiez sa mi raz vynatierala...ja som kojila a uspavala vtedy este babo Kubika a ona as hrala...komplet ale komplet celu hlavicku vcirane usiek, ociek a vlaskou si natrela tou klasickou tmavomodrou mastnou niveou 😝 , ked som ju pak zbadala som sa az zlakla a bolo som v takom soku, ze som ju neodfotila, co mi pak vela ludi vycitalo, ale ona mala namiesto oci len dve malinke skarky a cela hlava biela, tak som ju bezala zachranovat, drhla som to z nej na 3 razy 😝 ...teraz mi to pripada celkom vtipne, no vtedy som bola uuuplne mimo... 😀
tak pekne vyberajte kociky 😉 ja som tiez dnes po dlhom case vyvetrala ten nas posledny, aby Kubi nebol v kazdej kaluzi, sme sa boli kooooooooonecne prejst 😉

krista
21. kvě 2010

Hviezda tak at vám slouží 🙂

Ollski já jsem zprvu byla totálně vytočená 😅 a pak jsem se musela smát a vyfotit jí a právě že než jsem vzala foťák tak si to napatlala i na ten obličej a všechno jsem drhla vlh. ubrouskama, jinak tenhle krém je tak hutnej že vodou bych ho z ní dostávala ještě teď 😀 to máme taky fotky rozsypanýho prášku po celým obýváku, pudru na zadek, počmáraný plovoučky atd. atd. 😅

kaleilah
23. kvě 2010

kris na plovoučku čmářou taky, voskovkama 😝 😝 😝 a těch patlacích fotek mám taky neskutečně 😝 😝

lennyna
24. kvě 2010

Ahoj holčiny 🙂
Koukám že píšete jak o závod, ani nestíhám dočítat 😉
Krásné fotečky, když Anička poprvé pomalovala zeď nad jídelním stolem (během asi minuty co jsem přebalovala malého), tak jsem byla v takovém šoku, že jsem ani nestačila nadávat a nic a ona na mě...maminko co Ti je? 😀 😀 😀
Koukám že se krásně rozrůstáme 🙂
Kalelah - krásné dětičky, krásná rodinka 🙂
Kristy - hlásím že se malj před týdnem sám ze dne na den odpojil(asi se bál, že by se maminka už zhroutila 😀 ) a začal spinkat, jednou se probudí, strčím ho (nevýchovně 😒 ) k sobě do pelíšku a spinká bez ničeho až do rána, huráááááá 🙂 🙂

lennyna
24. kvě 2010

Toho Muka je mi moc líto, miluju jeho hlas (v mládí jsme se mohla z Ocánu zbláznit 🙂 ), ale bojoval s alkoholem a depresema pořád, chudinka ta jeho manželka s holčičkou ☹ ☹ ☹

krista
24. kvě 2010

Kalei s dětma je holt veselo 😀
Dneska mám taky tři děti, hlídám kámošce půlroční Klárinku, zrovna všichni spí 😀 🙂

Lenny fakt jo? 😲 jako úplně se odstavil od kojení nebo jen na noc? To je paráda, přeju vám to, já zavedla tu metodu a tak mi teda malej spí tak od 20h-3h zhruba... plus mínus no, to mu dám pití, dudlík, někdy jednou, někdy třeba 6x po sobě jako dnes 😅 pak ho ve 4h-5h nakojím a spí ještě do 6-7h 🙂 docela úspěch na to jaký to bývalo 😉

Ten Muk mě dostal, nemohla jsem tomu uvěřit když jsem zapnula PC 😔

ojo
11. čer 2010

Nazdárek 😎 to je teď krásně, co? 😎 😎

Tomáš už se včera rochnil ve vodě...koupaliště u nás napouští až od pondělka, tak já jsem měla smůlu 🙄 😀

Kristý, dneska znovu zkusím projet ty potahy, a opřu je o barák, kde to nejvíc praží, tak třeba to tentokrát rychleji uschne 😅 ještěže jsou ty barvy světlé, že nehrozí vyblednutí 😀 😀

ojo
12. čer 2010

tak jsem to včera proprala a je to o mnoho lepší, ale ještě pár skrvrn na bocích zůstalo 😅 teď jsem to vzala trochu lanzou mýdlem a bylo to suchý snad za 10 min 😀 😀 😀 ale už na to prdím, teď je to krááásně čistý oproti tomu, když to přišlo 😅 🙂

brugi
12. čer 2010

Caute baby, ja mam tiez dve deticky po sebe je medzi nimi rozdiel 15 mesiacov. Mam kocik ABC Design Tandem plus ale ten predavam a chcem si kupit Phil and Teds ale neviem aky model, rozhodujem medzi Sport a Vibe. Zajtra ideme do obchodu vyskusat ich aj s chlapcami uvidime ako sa im bude pacit. Recenzie na PT nie su nic moc. A stale spekulujem lebo ten kocar je dost drahy.

krista
13. čer 2010

@brugi recenze na PT nejsou nic moc? Ještě jsem teda neviděla nikoho kdo ten kočár má a stěžoval by si 😕

@ojo tak jsem ráda, že aspoň trošku se zadařilo 😅 😀

brugi
14. čer 2010

@krista no citala som na nete a ludia sa stazovali na problemy s brzdou a prednym koleckom na Vibe. Ale ja co poznam ludi tiez si ho chvalia. My mame teraz zimu tak spekulujem ako tam toho 4 mesacneho dole zababusim. V sobotu sme boli v obchode a ked sa mi podari predat ten tandem tak kupime Vibe uz sa neviem dockat tesim sa jak male deco 😉

krista
14. čer 2010

@brugi aha tak to bude tím že já brzdu nemám 😀 a přední kolečko to jo, to jsem slyšela taky ale hodně holek to vyřešilo nějakým mazadlem WD40 se to tuším jmenovalo nebo klasickým olivovým olejem, příp. jiným tukem a jelo se dál 😵 na kousek zimy by se ti malý mohl vejít ještě dolu do lehu 😉 mě se tam malý vejde ještě v 9timěs. a na ten další kousek zimy bych to vyřešila fusakem do sedu a bude mu teploučko až až, taky ten starší určitě už bude pěkně ťapkat 😉

brugi
14. čer 2010

@krista ano WD40 je zazrak mazeme s tym vsetko 🙂. No mas pravdu Matusa dam na vrch a maly pojde do lehu bude mu tam teplucko. Matus uz chodi sam ale ked ho potrebujem privizat aby mi nebehal aleno nevladze ma sa na com viest. Aky fusak do sedu pouzivas? Tu na Novem Zelandu je vyber tych fusaku maly :( ale nasla som jeden celkom dobry tak pojdem pozriet

krista
14. čer 2010

@brugi já se přiznám že jsem tam pořádně fusak ještě nezkoušela 😅 mám ho zabalený, měla jsem ho jen do lehu i Lukyho (tudíž na tu hlavní sedačku), neseděly přesně díry, ale dalo se to, mám Emitex Combi 3v1, někde jsem tuším četla že tam pasuje i Quinny., nějak se to vždycky zařídí 😀

jindri
16. čer 2010

Ahoj holky, poradíte mi prosím? Neplánovaně budeme mít sourozence, budou od sebe 2 roky a já promýšlím, co jak bude. Hlavně nevím, jak s kočárkem. Bude potřeba pořizovat sourozenecký? Nebo vystačíme s tím skejtíkem? Jak jste to měly vy? Pak by mě ještě víc zajímala postýlka. Budeme muset Mařenku dát do velké postele - není to brzy na 2leté dítě? Zatím se dost mele po celé postýlce. Mám toho plnou hlavu. Miminko jí asi bude budit, pokojíček pro M. nemáme.

krista
16. čer 2010

@jindri dva roky neni zase tak málo 🙂

Kočárek - to záleží na starším dítěti, zda je zvyklé hodně chodit nebo se rádo povozí, možná postačí skejtík, buggypod ... taky nevím kdy máš termín, na zimu ve sněhu se se skejtem hůř jede.

Postýlka - to je asi to samé, naše malá šla sama do velké postele asi v 15timěs., protože chtěla, od 10timěs. spala ve vl. pokojíčku... my máme děti háklivý na svoje "území" nebo jak to nazvat, ona s námi v ložnici nespala, celou noc ječela, malý spával od narození s námi v ložnici ve vl. malé postýlce, spí doteď hodně špatně, umí taky řvát hodiny nebo se budí pořád a jelikož další pokojík taky nemáme, tak jsme museli před nějakým měsícem i ložnici opustit a spíme v obýváku 😝 😉 akorát s jeho spaním to moc neudělalo, líp nespí, ale když jsme tam s nim tak nechce spát vůbec 😒 😉

jindri
16. čer 2010

@krista: díky. Mě se to zdá šíleně málo 😀 Chtěla jsem druhé, až půjde Mařenka do školky. To je tak, když si někdo plánuje 😀 Termín vychází někdy na únor, ale asi stejně budeme dělat krátké procházky, tak bude Mařenka muset šlapat po svých. Buggypod je fajn, ale ta cena 😖 a hlavně nejde přidělat na všechny kočárky. Já mám hluboký zděděný, ten už se snad ani nevyrábí.
S postýlkou to asi bude větší problém, protože malá mi neusne nikde jinde než ve své postýlce. I když byla nemocná, vyřízená, se mnou v posteli neusla ani náhodou. My máme pokoje jen dva a z toho v jednom manžel do noci pracuje na počítači 😖

ollski
16. čer 2010

Ahojte som tu dlho nebola, ale obasne nekuknem ako sa mate 😉
u nas stale to iste, hadky, bitky atd...Kubinko sa nam koooonevne pekne rozrozpraval, strasne je to milucke 🙂
vidim, ze kocikova tema je stala aktualna a zaujimava 😉, az mi je luto ze ja uz nemam koho kocikovat....ach jo...tak si to uzite aj za mna!!!! 😎
@jindri...tak ako pisse krista, 2r nie su malo, 2 rocne dietatko je uz maly cloviecik, s ktorym sa da pokecat a dohodnut na urcitych veciach, je pravda ze ako s ktorym 😀 moja 2rocna dcerka bola uz vtedy pre man velika kocka, a 2rocny syncek je esrte stale babo 🙂) kazde dietko je ine...
na tvojom mieste by som sa postielkami a kocikami este vobec netrapila...uvidis ako bude mala rast 😉
ja so sestrou som po 1 a 3/4 nasi ma dali na velku postel, a hned som si zvykla, lebo babo bolo v postielke, taktiez to bolo s cumlom a plienkami, to vsetko islo babovi...rovnako to bolo aj u kamoskinej malej, ked sa im narodil syncek...
u nas sice 2 postielky mame ale jedna je uplne zbytocna, syn sa za 2 roky v nej nenaucil spinkavat, boli sice aj tyzdne ze tam bol, no tych bolo malicko, skor sluzila ako ohradka, ked som ho musela nechat sameho bez dozoru...teraz ma 2roky, kocik pouzijeme cca 1x za tyzden, niekedy ani to nie...su rozne varianty ako ich zobrat von aj bez surodeneckeho kocika, predsa ti uz co to prejde 😉 ked nie vzdy si mozes kocik kupit...alebo jedneho do klokanky, druheho do kocika, tak som to robika aj ja, ked som mala napr na dovci len mono kocik...ked sme chodili s manzelom von, tak jeden bol v sportiaku druhy v klasickom kociku...ak mate cestovnu postielku, mozes najskor vyskusat tu...ako prechod medzi postielkou a velkou postelou...
myslim, ze mas doost vela casu ma zvazenie vsetkych moznosti, rozmyslanie a tesenie sa ;)

jindri
16. čer 2010

@ollski: díky, jelikož to nebylo neplánované, těšení se ještě nedostavuje 😅 ale věřím, že to příjde, až ho poprvé uvidím, až ho ucítím 😵 vidíš, to je dobrý nápad, dát dudlík apod. malému miminku. Snad bude Mařenka rozumná holčička. Cestovní postýlku máme, pořídíme Mařence velkou postel a nějak to zkombinujeme. Doufám, že se přes ty postýlky, postele v bytečku hneme😀

krista
16. čer 2010

@jindri já kupovala ojetý buggypod za 1700,- takže ta cena nebyla nijak šílená 😉 dá se sehnat, nový si myslím, že určitě neni nutný vzhledem k tomu že je to na pár měsíců 🙂 akorát nám teda nesedl, nakonec jsme koupili ten sourozenecký kočárek Phil & Teds a já jsem za něj moc ráda 🙂

Co se týče postýlky, to máme stejně, malá s námi neusne, ani malý s námi neusne, je to výhoda i nevýhoda, byli jsme teď na dovolené a měli jsme velký problém se spaním protože jsou oba dva závisláci nejen na svých postýlkách, ale i na tom aby byly doma 😝 no nebudu to tady rozebírat, protože bych tu mohla někoho akorát vyděsit 😀 Jinak ale u nás učení na velkou postel bylo bez problémů, i jsem se sama divila, prostě tam chtěla a takhle to bylo nejlepší, nijak jsme ji nenutili, máme tuhle palandu:
http://www.nabytek-jicin.cz/katalog/img_produkt...

Dneska dokonce Kristý spí prvně nahoře 🤐 ještě naučit spát Lukyho a máme ho kam přestěhovat 😵 to bude ale těžký 😝

S těma pokojema je to těžký, ale je mnoho rodin co bydlí v malém bytě a vždycky se to nějak udělá, děti na sebe budou zvyklý od narození, možná ze začátku se budou budit, ale věř že si zvyknou, možná to nakonec se spaním budete mít lepší než my, každej v jiný místnosti 😀 😉

@ollski jak se máte, jak to jde? 🙂