Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kacenkaaa84
31. srp 2010

Jo a děkuji za gratulace, holt to vypadá, že jen tak svou praxi mít nebudu, ale co už 😎. Do padesáti času dost a zajistit nás musí manžel, no 😀. Akorát se teda děsím reakce rodičů... 😝

zuzik28
31. srp 2010

@majatob Jo jo, však Šimon a Radim to už je výběr těch méně často dávaných jmen (teda já myslím, že jsou méně častá 🙂) Když nebudeme moc nic vymyslet tak bude kluk po tatínkovi, Lubomír a basta 😀 To už se myslím vůbec nedává.
Abigail se mi taky moc líbí, ale oni mají taky české příjmení tak je to trošku jako pěst na oko 😀 ... jinak jméno fakt pěkné.

jasekd
31. srp 2010

@zuzik28 jsem byla ja s tim kocarkem 😉 Manzel chce ten Jane powertwin, ale ten je asi dlouhy, ze.. Musime nekde nastudovat rozmery, nazivo si ho prohlidnout a pak shanet nejakej bazar... Na to iCandy uz jsem taky koukala, mrknu jeste jednou...

majatob
31. srp 2010

@jasekd kdybys byla nekde od Ostravy, tak ho muzes omrknout u nas 😉

andrea142
31. srp 2010

@krista : asi len názov som nevedela.
@majatob : pozriem.
ďakujem 🙂

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 vsak ja taky obcas nejsu schopna, tak uz jsem o rok prodluzovala a ted jak me zas uvidi s pupkem, tak uz je asi odvezou 😀 ale ja su na dalkovym, tak je to takova pohodicka celkem, aspon co se tyce dochazky 😉

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 proc? vsak uz je to druhy, ne? u nas teda byly reakce na druhy uplne v pohode, s tim se uz tak nejak pocitalo 🙂

majatob
31. srp 2010

@zuzik28 Simonek se mi moc libi, taky byl chvili u druhyho ve hre 🙂 ale nakonec jsme psali Teodorka 🙂

kacenkaaa84
31. srp 2010

@majatob Tak to jo 🙂

Mě už zbývá jen finiš, tak snad letos...nebo příští rok - nechci mimi moc stresovat... 😔.
A co rodičové? Ti naši ze mě asi umřou, chudáci 😅. Už se 2 roky těší na promoci a já místo toho rodím, vdávám se, znova těhotním... 😀. Černá ovce, fakt. 😀

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 😀 😀 😀 hahaha, tak to jsme na tom dost podobne 😀 😀 😀 v prvaku prvni dite, ve druhaku svatba, ve tretaku druhy dite a ted stihnu do statnic jeste jedno 😀 😀 😀
vsak vek na to mas, ne? 😀 jestli jsou ta cisla za jmenem rocnik 😉

kacenkaaa84
31. srp 2010

@majatob Jo, jsou - ale naši jsou oba VŠ a dost se těší na tu promoci. I na vnoučata se těší, ale připadá jim, že si zbytečně brzy komplikuju život... 😔

kacenkaaa84
31. srp 2010

První nemohli vydejchat vůbec a teď se děsím, co bude s druhým...ale je to jedno, bydlíme s m. sami, neživí nás, tak co 😀.

kacenkaaa84
31. srp 2010

už to slyším: Tak brzooooooooooooooooooooo? Coooooooooooooooo? A proč? A co státnice? A praxe? 🙄

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 hlavne ze vy jste spokojeni, rodice to nejak vydychaji 🙂 a skolu nevzdavas, tak se aj te promoce dockaji 🙂

kacenkaaa84
31. srp 2010

Tak jdu radši na studium, než to vypukne 😀.

smardik
31. srp 2010

holky tak u nás rodiče-moji nemohli vydýchat první ani druhé ☹ ted je sice milují a jsou rádi že je mají ale reakce byli hrozné

já se do školy vracím v únoru-chybí mi jeden semestr na VOŠS a pak bych chtěla na VŠ

kacenkaaa84
31. srp 2010

@majatob Maji a tví rodiče v poho? To ti závidím... 🙂

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 haha, presne jak u nas, akorat my jsme byli jeste oba na stredni kdyz jsme cekali Tobika 😀 to bylo: Tak brzo? skoly nedodelany, vysku s deckem nezvladnete, praci nemate, bydlet kde nemate a bla bla bla 🙂 a tedka myslim, ze naprosto nemaji duvod ke stiznostem, absolutorium jsme oba udelali velice slusne, letos nas cekaji statnice, bydlime sice v podnajmu, ale v peknym velkym byte, M. ma slusnou praci, ja si letos taky konecne zacnu trochu privydelavat...deti se maji dobre a rozhodne v nicem nestradaji... 🙂 a oni to meli zrovna tak, akorat uz si to nejak nepamatuji, ze taky studovali s detma a teprve vsechno budovali.. 🙂

jasekd
31. srp 2010

@majatob Ja jsem daleko, Jablonec nad Nisou 😉

majatob
31. srp 2010

@jasekd ahaa, tak nic 😀 nemas to uvedeny v pasu, tak jsem si rikala, co kdyby 😀

majatob
31. srp 2010

jo jinak jsem nasla, ze Powertwin ma na delku 130cm, I´Candy 105cm a PT taky 105cm, to je k tomu vytahu 😉

majatob
31. srp 2010

ha a PT s double kitem délka 128 cm, to je to na druhy dite, ne? takze uz to vyjde podobne jak to Jane 😅

jasekd
31. srp 2010

@majatob jasne... Jinak koukam, ze to budeme mit hodne podobny, Martinovi je 5 mesicu a TP by mel byt 11.4., akorat ty mas jeste toho Tobika 😀 Ja teda zustanu u dvou, druhe bylo planovane, ale ne az tak brzy, no aspon se vratim do prace, treti uz ne, musim si to lip ohlidat. Ja mam vyhodu, ze uz mam dostudovano a 5,5 roku napracovano, jsem krapet starsi nez ty. Co vlastne studujes? Ja mam medinu a tu si teda s ditetem predstavit neumim, leda s armadou babicek 😅 Hlavne tam teda byla ta povinna dochazka na staze do spitalu, praxe atd...

jasekd
31. srp 2010

@majatob no ty jsi zlata, jdu merit vytah 😀

majatob
31. srp 2010

neumim cist asi, I´Candy 99 cm, ale nevim v jake kombinaci, jestli aj s korbickou 🙂

majatob
31. srp 2010

@jasekd ja muzikologii 🙂 prijit musime v podstate jen na prihlaseny zkousky, takze u nas kdyz neni hlidani, tak proste nejdu a mame skolu jen jeden vikend v mesici 🙂 no medicinu, prava nebo podobny casove narocny obory si taky moc predstavit s detma neumim, ale urcite to jde 🙂
no my jsme si taky rikali, buhvi kdy se zadari, telo jeste od porodu nenastartovalo, nemela jsem ani jednu ms...😀 a buch, hned prvni mesic jsem byla v tom 😀

jasekd
31. srp 2010

@majatob ja mela MS jednou a zadarilo se pri prvni nehode, pritom prvni dite je po roce snazeni a pul roce lecby 😀 Medicinu bez hlidani neudelas, protoze tam musis bejt denne od 7 rano nastoupena ve spitale ajsi tam minimalne do poledne, spis do dvou, vyhoda teda byla, ze nejsou cviceni vecer, aspon u nas to nebylo, ale bez babky si neskrtnes. Co se tyka uciva, jiste to nekdo s detmi zvladne, ale ja bych to nebyla, u nas byl jeden s ditetem, ale byl to kluk, tak prece jen se od mimina spis urve, az na ty noci probdele (maly byt), prava nevim, ale nechtela bych cpat do hlavy vsechny ty jejich veci. No a muzikologii bych nezvladla vubec, na to jsem fakt tupa

majatob
31. srp 2010

@jasekd ja bych se zas vyvratila pri prvnim pohledu na krev 😀 holt, kazdej mame neco 😀 😀 😀

jasekd
31. srp 2010

@majatob no pri prubehu tehotenstvi u me, taky nevim, jak bych nakracela treba na pitevnu 😀 Ale s Martinkem jsem az do konce pracovala a i kdyz to byl mazec, zvladla jsem to (jsem zubar a nektere akutni zasahy po ranu byly narocne 😖 )

majatob
31. srp 2010

@jasekd brrrrr, ze zubaru mam nejvetsi hruzu 😅 😅 😅 a to mam fakt milou a hodnou zubarku 😀