Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
7. čer 2011

@marcelkap vítej, nám se u obou zadařilo rychle, u staršího jsem od 1.1. nebrala prášky a narodil se koncem října a u Honzíka jsem otěhotněla na první a zároven jediný pokus, přesně vím kdy jsme ho počali 🙂 🙂

majatob
7. čer 2011

@marcelkap my jsme prirodni ukaz...vsechny deti mame da se rict napoprve 😀

majatob
7. čer 2011

@lumimi u nas to byla ze zacatku sila (prvni dva jsou o 20 mesicu), nejstarsi silene zarlil, mlatil segru, vztekal se, museli jsme mu vratit plinky a dudel, chtel aby jsme ho krmili....ale postupne se to lepsi, ted co se narodil nejmensi, tak je to jeste lepsi, tak doufam, ze se casem srovna uplne 🙂 ale pocitam s tim, ze treba plinky atd. dokud bude mit prostredni bude mit i on, takze je pak vezmu jednim smahem a bude to 😀

lumimi
7. čer 2011

@majatob fuuu tak to som sa začala práve trošku báť...

marcelkap
7. čer 2011

@smardik @majatob Tak to jste měli teda rychlovky 🙂 Já si řikám, že i kdyby se povedlo hned, tak budou od sebe asi bez 4 měsíců 2 roky a to neni tak strašný. Za nás bylo normální, že byli děti po dvou letech a nikdo to neřešil. Dneska jak je máš takhle za sebou, tak tě maj všichni za blázna a nezodpovědnou matku.

smardik
7. čer 2011

@lumimi u nás žárlovost nebyla žádná, bála sjem se toho ale fakt Tomášek vzal brášku hned že patří k nám a kolikrát u něj stál a koukal se na něj, hladil ho, dával mu dudlíček, žárlivost nebyla, až ted když mu berou jeho oblíbenou hračku tak třeba žduchne nebo se na něj zlobí ale není to zárlivost, spíš si hlídá co je jeho. a k tomu regresu neporadím on je dost pomalý a právě kvůli toho jdeme k dr. ale byl takový vždycky, nemám pocit že by to bylo díky tomu že má mladšího bráchu, spíš naopak on se asi bude od mladšího bráchy učit protože ten už se snaží sám jíst, chce si sám dávat boty a to u staršího není takže spíš on fakt bude odkoukavat od něj. jen v čem ho asi zpomaluje je ježdění v kočáru, už hezky chodil ale ted zas nechce, jak jdeme sami v pohodě ale jak vidí že dávám bráchu do kočáru chce i on

majatob
7. čer 2011

@lumimi ale ne, kazdy dite je jiny, to tak brat nemuzes, treba zrovna ti tvoji budou uplne v pohode 🙂

@marcelkap dneska te maji za blazna kvuli vsemu, dite brzo, dite pozde, jedinacek, vic deti, daleko od sebe, brzo po sobe...to si nevyberes, kdo chce stourat vzdycky neco najde 😉

smardik
7. čer 2011

@marcelkap jo oba se povedli hned, já si říkala fajn u prvního se to povedlo, asi jsme měli štěstí a ted to bude trvat a hop jeden pokus a bylo to. jo a s tím jak se dívá okolí máš pravdu, jak na blázna apod. ale to je jejich problém, oni moje děti neživí, nevychovávají je tak at jdeme někam. ale co se mi hodně stává že mě třeba zastaví starší lidi - tak nad těch 50 let nebo hodně i důchodkyně a říkají mi to je super, to se dneska tak často nevidí, já to taky tak měla a bylo to skvělý 🙂

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik díky, jméno Anežka bylo vybrané ještě než byla vůbec v bříšku 🙂 manžel chtěl zase strašně holčičku, vybral si jméno a prostě že to bude Anežka, ani se se mnou nechtěl bavit o klučičích jménech. Chtěli jsme si to nechat říct, zda je to holčička nebo chlapeček ale ani na jednom ultrazvuku to nebylo vidět 😀 ale manžel byl stejně přesvědčení, že je to holčička 😀 prostě nakupoval růžové oblečky, oslovoval ji Anežko a byl si stoprocentně jistý, já z toho byla docela nešťastná, bylo by mi líto toho chlapečka, kdyby tam byl, ale nakonec to manželovi vyšlo, a ještě je celá on 😀 takže on je teď asi opravdu nejšťastnějším tátou pod sluncem 🙂 druhé chci ale zase já kluka a já vybrala jméno Matouš 🙂 no tak uvidíme 🙂

lumimi
7. čer 2011

@smardik tak to mi ostáva počítat s horším a dufat v lepšie... ja len neviem aký bude ondrík pretože teraz je strasne viazaný na mna - učím ho nech sa sám zahrá v postielke ale vydrží fakt len chvílku a potom stojí a kričí po mne, a ked sa hráme spolu na zemi alebo posteli,tak sa po mne stále štverá ... musím tu jeho samostatnost natrénovat, aby sa potom aspon chvílku vedel zabavit sám kým bude naše mrnčo vyžadovat pozornosť.

smardik
7. čer 2011

@lumimi fakt to záleží na dětech a nikdy to dopředu nevíš, Tomík byl taky takový je to prostě období ale než se narodil Honzík tak to přešlo a ted tu na mě kolikrát visí oba dva

mispulka22
7. čer 2011

Ahoj holky,
mohla bych mezi vás taky občas zajít? 🙂 Vypadáte jako sympatická banda a o společných zájmech není pochyb 😉.

mispulka22
7. čer 2011

Takhle ten náš zvěřinec vypadá 🙂.

pumprlicek
7. čer 2011

@smudlinka Ahoj, malé bude 22 měsíců až se nám narodí druhé. Rozhodně bych si to ale pořádně rozmyslela. Zvládnout se to vždycky dá. Jestli je první dítko klidné, pohodové, poslušné a spící, tak to bude ze začátku určitě náročné, ale pak to bude pohoda. Ale taky je důležité zvážit možnost těhu komplikacích. Když by si nedej bože musela ležet, ať už měsíc, nebo celé těhu, kdo by se ti postaral o dítko... nám se to totiž stalo a jen díky velké podpoře babiček to zvládáme...

mispulka22
7. čer 2011

@majatob Ta fotka je nádherná, reklama na mateřství 🙂. Píšeš, že chodíš běhat....taky mě to láká, pročistit si takhle večer hlavu, ale nevím jak to udělat, abych Vašíkovi neutloukla z toho mlíka máslo 😀. Jak to řešíš, teda pokud kojíš?

majatob
7. čer 2011

@mispulka22 ja nekojim 🙂 ale kdyz nakojis tesne nez pujdes, tak by to vadit nemelo, do dalsiho kojeni uz nebude nic poznat 😀 akorat teda beham spis na vytrvalost nez na rychlost, prece jen, po porodu chvilku, tak at to neprezenem 😉

jasekd
7. čer 2011

@sarkachmelova Juu, to bys mela teda mazec 😕 Ale ja ti reknu, ze mozna lepsi nez deti dva roky od sebe,co vidim u kamosek, ja zatim docela zvladam, deti mam tedy hodne, mam rozdil rok a 3 tydny (holku jsem pres tyden prenasela).

jasekd
7. čer 2011

@smardik
@dagina Ahoj holky, vidim zname tvare 😉 Na tu nasi druhou diskusi jinde uz nejak nestiham chodit a nahodou jsme mrkla sem. Ono zapinat dve stranky uz je na me moc, nestiham, pak nestiham docitat, ale jestli to tam moc nezije, tak bych to mohla zvladnout.

sarkachmelova
7. čer 2011

@jasekd zatím opravdu není vůbec, ale vůbec nic jistého, zatím dávám jen na můj pocit 🙂 jen jsem chtěla nasbírat zkušenosti páč mi to příjde opravdu drsné 😀 ale teď jak nad tím přemýšlím pořád víc a víc tak bych to už tak i chtěla 🙂

mispulka22
7. čer 2011

@majatob Tak já to zkusim a uvidim 🙂. Napřed ale abych si přivázala prsa pevně k tělu, abych si nevyrazila zuby 😀. Zkoušela jsem jednou skákat přes švihadlo a nezařadila bych to mezi nejvhodnější sporty pro kojící 😀.

jasekd
7. čer 2011

@sarkachmelova Ja pozitivni test fakt obrecela 😕 Prvni radosti, u druheho decka v soku, trvalo mi tyden, nez jsem to zpracovala, ale je to super. Ted jsme fakt ta prava rodina, holka je zdrava tuk tuk, mene narocna nez byl kluk a zvladam hezky, kdyz se povznesu nad malickosti jako uklid apod. Uvidime, jak to bude, az zacne Martin behat, zatim je to takova hodna pecicka, nikam se moc nezene a v tom to mam jednodussi. Ikdyz zas jsou to jine starosti.

smardik
7. čer 2011

@jasekd ahoj, jsi lepší než já, já ani nevím že jste se už z emimina přestěhovali

jasekd
7. čer 2011

@smardik No, prestehovaly. Ale jak to tak vypada, asi to tim stehovanim z Konika vychcipalo 😅 Jdu tam mrknout...

sarkachmelova
7. čer 2011

@jasekd já mám právě Anežku zatím (tuk, tuk) strašně hodnou, fakt zlatou, strašně krásně spinká, když nespí, tak se pořád směje a porod byl úplně v pohodě, žádné komplikace, žádné poranění, ani škrábanec, zatím jde vše jak po másle takže kdyby mi někdo zaručil, že to bude tak i u druhého miminka, tak neváhám 😀 ale to bohužel no.. 🙂

smardik
7. čer 2011

@jasekd tak mě se emimino nelíbí, já tam nebyla snad od začátku dubna nebo tak nějak, ale to bylo i školou měla jsem toho ted moc se školou, už budu snad stíhat víc

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova tak to závidím že ji máš tak hodnou, já měla a mám Toma pravý opak-věčně řvoucí dítě a ted má 2,5 a nevyrostl z toho, Honzíček byl pohodář, už v porodnici mi spal celou noc a tak to bylo až do operace, od operace se to pokazilo a bojujem

sarkachmelova
7. čer 2011

@smardik já si myslím, že z toho vyroste 😉 ale zatím je fakt strašně zlatá, v noci od jejího narození vstávám pouze jednou, ráno na den vstává v 10, to už mám většinou hotové všechny práce a tak se ji můžu v klidu věnovat, vždy si tak hodku hraje, pak jdeme do kočáru nebo usne v postýlce 🙂 ale třeba v roce budu vstávat každý den v 5 ráno a do večera se nezastavím, těžko říct 🙂

smardik
7. čer 2011

@sarkachmelova Honzíček byl takové zlatíčko taky, fakt až do operace, v nemocnici se změnil a bojujem dodnes, podle dr. na to extremně citlivé děti tak reagují a u něj to tak asi bylo, odstavil se mi od kojení a s dítěto co usínalo samo celou noc se stalo dítě co se budili i 20 noc, když už se nebudila plakalo ze spaní, nešlo ho nechat samotného v jiné místnosti, u jiných lidí než u mě řval. trošku se to zlepšilo ale jak se to zlepší jdeme k dr. a zas se to zhorší ☹

jasekd
7. čer 2011

@sarkachmelova Ja mela prvni porod tak prumer, 9 hodin silnych bolesti a trochu problem pri tlaceni, vse dopadlo OK. Nastrih jsem mela. Druhy porod vyvolavacka 12 hodin silnych bolesti, z hlediska decka narposto bez komplikaci, bez nastrihu, ale ruptura II.stupne, hojila se o moc lepe nez nastrih 🙂 Mimino mi tentokrat mohli dat na bricho a nadherny zazitek z porodu na konec 😵 Sla bych i do tretiho, kdyby to skloubit s praci, treba za 7 let. Co setyka spinkani, po pocatecni krizi s Vendy mam obe deti v tomhle dobre, nemusi byt pravidlo, ze druhe dite je jine. Plus jako bonus je to, ze Martin mel a ma urcite zdravotni problemy, kojeni slo blbe a dokrmovala jsem a od 4. mesicu jen UM, zato ted kojim, Vendy je zdrava... Snad nam to vydrzi 🙂
@smardik Na emimino nechodim tam to jeste funguje? Ja obcas na maminkam, ale ted jsme dlouho nebyla... Jak je s Honzickem, porad vse OK? U nas stale cekani, nalez na ledvine a mocovodu lepsi, uvidime v zari po dals. vysetreni, jak vypada ten reflux a pak bud operace jo nebo ne.

smardik
7. čer 2011

@jasekd nene na emimino to nefunguje,prý se přestěhovali na maminkam, já tam ještě nebyla dneska jsem se to dozvěděla mrknu tam večer jak budou kluci spát. Jo Honzíček je dobrý, chodíme jen na kontroly, ted jsme měli kontrolu až po 2,5 měsících takže super 🙂, ale kontrolují zatím jen to po operaci, další vady co tam má ne ale ty ho na životě neohrožují 🙂. no ted zas lítám s Tomáškem jak jsem tu psala