Dětská dentální hygiena od prvních zoubků 🙂

gepe
5. led 2014

Sdileni zkusenosti, rad i starosti o zoubky nasich ratolesti 🙂

pegynka
17. čer 2014

@raffaelo no,zalezi na tom.....Nejlepe po kazdem jidle nebo kojeni...Ale sama vim,ze se to neda,takze staci jako u dospeleho 2x denne..A pokud se nepodari vycistit "kartackem",staci bezzube dasnicky alespon otrit plinkou ci gazou 🙂

raffaelo
17. čer 2014

@pegynka moc dekuji. Sbiram pred porodem informace 🙂 O tomhle jsem nemela vubec tuseni. Zkusila bych koupit ten prstacek, tak snad to pujde a maly si necha sahnout do pusinky.

terezapetrova
17. čer 2014

my používáme minimalni mnostvi spravne pasty rekla bych od roku - uz si to moc nepamatuju - na rady zubare.. /absolutne nemam důvod mu neduverovat/ a uplne v poho, o tom, ze ne pasta do dvou let - no nevim nevim. Vsem preji uspesny boj s cistenim zoubku 🙂

telci
18. čer 2014

@pegynka Děkuji moc pegynko. Už jsem na to koukla a zkusím ji koupit a vyzkoušet. Malá bude nadšená, že už je jako dospělí. Když tak se ozvu.

pegynka
18. čer 2014

@telci urco potom pisni,jak byla mala dulezitka 🙂

gepe
autor
7. říj 2014

@pegynka ahoj 🙂 tak nakonec prvni vylezly spodni jednicky az ted v cervnu v jejich 10 mesicich 😅 do zari byla hlodavec okusujici veskery masiv doma. Nyni uz se ji vyloupla dvojka vlevo nahore, v zavesu za ni hned vedle jednicka. A vypada to, ze za nejakou chvilku prorazi i dvojka a jednicka vpravo. No a ted si zacala hodne cpat rucicky dozadu na obe strany, ale do pusy nevidime. Rocni ko u zubare jeste nemame, nenasla jsem zatim pro ni vhodneho.
Dotaz, mame ji stale nechat ohryzavat, ci uz zkouset cisteni? Kdyz si ji vezmu di naruce, dam ji jeji Curakid, sama si cistim zuby, tak po chvilce svuj odhodi a chce stale muj kartacek 😅
Stale ma k dispozici curaprox dudliky, jen silikon a to ji dela dobre, i kousatko od cura a ty silikon kartacky..

ebsian
7. říj 2014

@xsenova Také ho malá má. Já mám už roky kartáček té značky též 🙂

chris_n
7. říj 2014

tak u nás už je toto téma taky akuální. Malá už má dva zuby no a musím se přiznat, že mám fakt problém si vzpomenout na to, že jí mám ty zoubky otřít. NAvíc v jejích čtyřech měsících je to fakt boj. to se spíš bojím, že mi to, co jí do pusy strčím, spolkne. Je nutné to otírat mokrou gázou nebo stačí suchý hadřík třeba?
@pegynka v noci kojím fakt po tmě tak, že jí jen vyndám z postýlky a hned šup zpět, jak bych jí ještě strkala mokro do pusy a svítila si na to, tak se mi probudí....

chris_n
7. říj 2014

Jinak k tomuto tématu mi moje zubařka řekla to, že nejlépe po každém jídle bych měla otírat mokrou gázou zoubky. Pokud to nejde, tak alespon po večerním a nočním kojení (každém)

gepe
autor
12. říj 2014

@ebsian @xsenova my taky jedeme xxx let Curaprox, jen jeste i Elmex, holt jsme asi divni 🙂
@chris_n nahore tady na 2str. psala @pegynka plinkou ci gazou 🙂 i kdyz bezzube.. nase ted ma obdobi, ze si do pusiny nenecha sahnout, kartacek ji nezajima - resp. muj ano pri cisteni, nicim jinym ji zuby taky nezvladnu utri a nechci to brat nasilim 😖

pegynka
15. říj 2014

@chris_n @gepe omlouvam se,zeny,nesel mi net,tak jsem byla trosku mimo...Ale ted jsem v plne polni a pripravena....Chris,spravne se ma po kazdem nocnim kojeni,ale sama vim,ze je to nerealne,jelikoz pri rozsviceni to raubiratko ozije a ne a ne usnout...Takze alespon po poslednim kojeni,co pujde rozsvitit,nebo na to jeste vidis a je prdolka vzhuru,a pak prvni ranni 🙂
Gepe,tak to bud rada,ze je ma az takhle dyl 🙂 Aspon bude vic spolupracovat 🙂
A jelikoz jsem pres tel,nevim ted honem,kdo se ptal na to hryzani a cisteni,ale odpoved si urcite dotycna najde...Nechat klidne hryzat (jelikoz zoubky polezou dalsi a dalsi,takze to mimo si pomaha zoubky protlacit)ale zaroven uz zkouset cistit,ono se tim i uci,ze se zoubky cisti a hlavne jak se cisti..Nas prdola taky ze zacatku chtel sam a chtel muj kartacek,nakonec jsme to zkouleli tak,ze u toho zpivame Kalamajka a dneska uz Mata sam chodi a rika Čičí, čičí (cisti,cisti) a kdyz davam pastu na kartacek,uz zpiva Kajamajka (je mu 22mesicu).....

gepe
autor
15. říj 2014

@pegynka diky moc 🙂 tak koukam, ze kalamajku zkusime i u nas, protoze scenar je stejny, chce muj kartacek 😅

chris_n
15. říj 2014

@pegynka díky. Ony ty dva ratafaky dou nasteští otřit i za tmy, kdyz si to připravím. Ale ne vzdy si na to vzpomenu no.

raffaelo
9. únor 2015

@pegynka prosim Te, staci na ty prvni zoubky i ten prstaccek?

pegynka
9. únor 2015

@raffaelo ahojky, urcite staci, dulezite je ty zoubky nejakym zpusobem cistit...At uz je otiras gazou nebo cistis tim prstackem...Zatim bez pasty, pastu zacit az dyl, my jsme zacali cca na roce a pul...

raffaelo
9. únor 2015

@pegynka ahojky, mockrat dekuji. 🙂 ja si na gazu nejak netroufnu a ten prstacek maly okusuje jako cert 🙂 a staci teda dvakrat denne? Soupnu mu ho tam vzdycky i pres den. Tak snad je to dostacujici.

pegynka
9. únor 2015

@raffaelo Spravne by se melo po kazdym jidle, ale ani pro dospelaka neni dobre cistit tak casto...Uplne nejdulezitejsi je vycistit zuby poradne pred spanim...