Dětská desinfekce na rány, která tolik nepálí

scalia
25. kvě 2009

Maminky, chtěla bych se zeptat, zda existuje pro děti něco jako je pro dospělé kysličník? Když si třeba dítě odře ruku nebo nohu abych mu to mohla vyčistit? kysličník strašně pálil, tak bych raději něco pro děti, ale nevím, zda něco existuje... 😕
Malá občas venku spadne a když je teď teplo, tak se bojím, že si odře do krve kolínka.
Děkuji

knobloska
25. kvě 2009

Já bych to promyla vodou s jemným mýdlem. To by asi mělo stačit.

reruna
25. kvě 2009

viděla jsem reklamu na Bepanthen plus, myslím, že ho pořídím

jaku
25. kvě 2009

My používáme betadine - neštípe a je super http://www.aislp.cz/cgi-bin/mvaihtml.cgi?ACT=dL... - viz příbalový leták, lze od 6m

med
25. kvě 2009

My používáme taky betadine. Poradili nám to v lékárně 😉

lena27
25. kvě 2009

my používáme Cutasept F, poradila nám to předporodní asistentka

paula
25. kvě 2009

my mame octenisept, je to moderni obdoba septonexu, nepali jen prijemne chladi a desinfikuje. Jen se zeptej v lekarne, oni ti poradi. 😉

berynka
25. kvě 2009

Taky máme Betadine 😉 . Malá má odřená kolena každou chvilku, takže používáme hojně a dobrý 🙂 .

amina
26. kvě 2009

Betadine je ok, zrovna před chvíli jsem ošetřovala notně zdevastované kolínko...

zusma
27. kvě 2009

taky jsem koupila Betadine,ale naštěstí jsme ho ještě nemuseli použít

power700
27. kvě 2009

Ahoj holky, dnes jsem byla na přednášce o první pomoci, páč jsem v tomto úplný laik, 😖 a paní, co přednášela, (zdravotní sestra), doporučovala právě ten Betadine. Takže do něj taky půjdeme. 😎

andy80
27. kvě 2009

Nejlepší je Betadine, neštípe

sarikess
26. říj 2017

Aquaint je na bázi vody, takže nepálí vůbec. Doporučuji🙂

pavca1982
26. říj 2017

Pozor ale Betadine je jodová, někdo má třeba na jód alergii😉

luj89
26. říj 2017

Betadine nepali. Kdyz jsem byla nachlazena, poradil mi Dr. Dat nekolik kapek (uz nevim kolik) do vody a kloktat. Takze i tak se da pouzit, to ale asi jen pro vetsi deti a dospele.

fallingstars
26. říj 2017

My máme Dettol, ten také nepálí a je bez jódu...

magdadunajova
26. říj 2017

My mame Octenisept, ten taky nepali.

ajja87
26. říj 2017

Zrovna dnes jsme s manželem taky řešili, malá -jeden rok si přivrela prstiky do šuplíku a úplně si strhla kuzicku do krve. A tak jsme si říkali, že musime něco pořídit, takže pro mě taky dobrý rady 😉

ev.ka
26. říj 2017

dettol

neeva
26. říj 2017

Používáme jak betadine, tak dettol. Obojí ok. Nestipe.

kocka_on_the_road
26. říj 2017

@ev.ka My taky dettol a ok 🙂 Ale jednou jsem to chtěla použít i na sebe, ranka na ruce, od nože - a byla jsem překvapená, že mě to hodně štípalo. Ale kluci nikdy kvůli tomu ani necekli. Tak možná jsem to měla v kombinaci s tím, že z nože se mi do ranky dostalo ještě něco z vaření?