Dětské kšíry (vodící), chci se zeptat na váš názor?

mami29
3. dub 2013

Chci se zeptat na váš názor, mě to přijde jak dítě na vodítku, ale .... někdy by mi to usnadnilo práci.
Máte některá zkušenosti?

blahova_andrea
3. dub 2013

Taky mi to přijde jako vodítko na dítě, ale docela vážně o nich uvažuji. Mám ale pocit, že náš Miška by je na sobě nesnesl, tak to zatím zkouším bez nich.

rasha
3. dub 2013

My jsme je měli.Ale dlouho nám to nevydrželo,malá je taky nesnesla.Je to zvláštní,komické,jako pro pejskaře 🙂 ,ale zase jsem byla kolikrát ráda,když malá začala chodit a utíkat mi,že mi třebas nevletěla pod auto ...

llluckaaa
3. dub 2013

Paní, ke které jsme chodili s prcky cvičit, říkala, že to není pro dítě moc zdravé. Že se naučí za "vodítko" tahat a pak má problém chodit normálně bez odporu. A že je to spíš varianta pro někoho, kdo má dvojčata... Kámoška měla takto vodítko přidělané k batůžku a občas ho používala. Já pro to nejsem, pokud má člověk jedno dítě, tak na něj stejně musí dát pozor a když se někam rozběhne, stejně letět za ním. Já byla vždy rychlejší než dítě a žádná katastrofa se nestala 🙂

paulie
3. dub 2013

Měla jsem to od Farlin a nemůžu si ho vynachválit! 🙂 Sice jsem dost často poslouchala někdy opravdu hloupé kecy od především postarších spoluobčanek, ale děcka jsou živá a zdravá a naučila se chodit po ulici i jezdit na motorce na jedničku (bydlíme v Praze) 😀 Také třeba v ZOO to bylo o mnoho jednodušší, nemluvě o jakýchkoli akcích, kde bylo hodně lidí 🙂
Jinak s nošením problém nebyl ... oba jej brali jako součást oblečení 🙂

ija1
3. dub 2013

ja jsem mela batuzek s voditkem a priznam se ze jsem spis drzela ten vrsek batuzku ale obcas to byla vitana pomoc, navic kdyz je dite rozlitane, tak jsem jednoznacne pro...... better safe than sorry.........

anina32
3. dub 2013

Já bych tedy nikdy pro dítě nepoužila☹

lucavka
3. dub 2013

No jako než litovat, tak radši zakšírovat. Obzvlášť pokud má někdo jako já problémy se zády a klouby. Nebo když třeba čeká druhé miminko. Prckové sou moc divocí, ve vteřině můžou vběhnout pod auto. Hlavně ve větším městě si myslím že jsou kšírky dobrá věc. V davu lidí se to může taky hodit. Já bydlím v malém městě. Kolem větších silnic moc nechodíme. Ale kšírky mám třeba k vodě, řece a na rušnější místa. Takže za mě ano.

lamarika
3. dub 2013

Podle mě to má své opodstatnění hlavně do centra či obchodu a zvlášť pokud maminka bydlí ve větším městě. Kolikrát se prodírám centrem, děcka se vzorně drží a najednou jsou pryč a já koukám kde vlastně jsou. Takže za mě ano, ale né na klasickou procházku, ale fakt na nákupy či to centrum 😉

veruska007
4. dub 2013

Já mám dost živé děti, ale nepoužila bych to, přijde mi to divné. Chápu to u dvojčat.

klarkakrejcova
4. dub 2013

Moje prababička vodila bráchu na kšírách když ho vyzvedávala ze školky, protože by ho nedoběhla a nemohla si to vynachválit 🙂

editah222
4. dub 2013

Já jsem "vodítko" používala asi měsíc. Když se mi narodil syn tak dcera začala akorát chodit a běhat a někdy jsem nevěděla jestli dřív hlidat kočár nebo ji 🙂 Takže to rozhodně neodsuzuju, když je dítko živé nebo nesnáší vodění za ruku tak je to k nezaplacení. U syna už jsem kšíry nepoužila nikdy, vodila jsem ho a vodím za kapuci.

evcounek
4. dub 2013

my jsem tedy neměli. Přišlo mi to divné syn chodil od 10,5 měsíce ale venku začal choti až po roce dost se venku bál. teď mu budou v květnu 3 a když vydí náklaďák tak mamíííííííí shovat a když vidí pejska (malý velký , štěně dospělý) mamíííííííííí vemu. my problémy něměli , že by se vrhal do silnice. je sice fakt že než se naučil chodit za ruku tak jsem byla v poklusu celý den ale teď je to pohoda. už ví kde má zastavit a u rušný silnice chodí za ruku, ale když potkáme školku tak začíná sabotovat naučené věci jako zastavit a tak 😀 . Ale to bude tím, že se vždy přidružíme ke školičce a jdeme s nimi na procházku (od září nastupuje do školky tak trénujeme) a pak domů. jen jsem zvědavá jak to budeme dělat až budeme vozit kočárek

gilotek
4. dub 2013

Já jsem je nikdy nepotřebovala a to jsou dvojčata celkem divoká 😉

mafeska
4. dub 2013

Nikdy bych to na dítě nepoužila.

camelinka
4. dub 2013

@mami29 me by to nevadilo, furt lepsi, nez rvouci dite vlect za ruku, nebo aby mi nekam vlitlo, kdyz mam ty ruky plny. uz sem jednou rikala, ze vsechny novinky sou nejdriv vysmivany, az pak lidi prijdou na to, ze to neni zas az tak spatny 😎 😉 .
Navic dite nema obojek kolem krku, takze srovavani s cokly apod, mi prijde uplne zcestny 😉 😉 😎 😎