Dětské pojistky na dvířka, šuplíky atd. Jak to řešíte?

lucie.krajcarova
13. čer 2010

ahoj, máme doma 14 měs. klučíka, který moc rád chodí do šuplíků a skříní. měla jsem tam pojistky na samolepku, ale vše strhnul. v samootvíracích dvířkách máme našroubovány pořádné pojistky. ovšem zbývají kuchyňská dvířka, která se otvírají oboje.. prozatím je mám svázané provázkem a rozvazuju, když do nich potřebuju jít.. ale vůbec to není pohodlné. máte lepší nápad, jak to vyřešit?

momin
13. čer 2010

Nechat tam prcka jit delat "poradek"?
Ja nevim ale u nas je "vareni" jedna z nejoblibenejsich Danikovych cinnosti.... 😎

lucie.krajcarova
autor
13. čer 2010

momin, mě stačí uklízet za ním vozík s hračkami, ten mu stačí převrátit a víc si nehraje. takže hrnce na vaření mu dávám občas - jako volný přístup, jinak bych se v kuchyni nehnula, on by vykrámoval všechno najednou.

momin
13. čer 2010

To Danik dela taky.. mame stejne stare deti,ale nekomu to asi vadi-taky proto sou ty pojistky ze..... 🙂 😉
S vyberem bohuzel neporadim... 😉

shaula
13. čer 2010

@momin A tebe vážně baví zakopávat o nádobí, nemoct udělat krok a pak to půl hodiny všechno uklízet zpátky do skříněk?
😕 Tak to klobouk dolů 😉 Asi jsem megera, ale na tohle vážně nemám čas ani nervy.

@lucie.krajcarova - já jsem především omezila přístup do kuchyně. Ale v koupelně mám na dvoukřídlé skříňce pojistky z IKEA, jsou sice celkem drahé, ale fungují bezvadně. Jsou samolepicí, ale drží jak přibité, věřím, že utrhnout by je nedokázal 😉

shaula
13. čer 2010

@lucie.krajcarova A na dvoukřídlých skříňkách na obývací stěně jsme prostě odmontovali pacičky - sice se do nich hůře dostává, ale jde to a kluci to zatím nezvládnou 😀

momin
13. čer 2010

@shaula ty mas 2. 😀 ten jeden zase tak rychly neni... A zase v te kuchyni netravim tolik casu.... 😎 nevim nejak mi to proste uklizet nevadi.. Nekdy to vyhazeme a "varime" spolu...

shaula
13. čer 2010

No já nevím, i když se mi tam dostane jeden, tak je teda rychlý jak průjem 😀

shaula
13. čer 2010

Ale jinak ti Momin celkem závidím, taky bych chtěla, aby mi nevadilo neustále uklízet vyházené věci... Bohužel patřím k těm, které to vytáčí doběla 😅 Než posbírám, co vytahali, tak vytahají novou várku 🙄

momin
13. čer 2010

@shaula tak to me vazne nebere.... 😀 😎 Trpelivost mi dochazi vetsinou az k veceru kdyz uz je to po 100 a to na to kaslu a uklidim az maly usne. 😎

lucie.krajcarova
autor
13. čer 2010

Shaula, díky moc! a správně jsi pojmenovala dvoukřídlé skříňky, já si nemohla vzpomenout 🙂 Zkusím ty ikeácké pojistky, i když samolepka, to se bojím dopředu.. joa my dveře do kuchyně nemáme, možná časem budou shrnovačky.. ale ty máme i v ložnici a i tam si to Martínek umí otevřít.
Monin, no asi máš hodně času.. ale já zas tolik ne, potřebuju dělat i jiné věci, než uklízet po svém dítěti. a vůbec mě to nebaví. Prostě když něco dělám xkrát a za chvíli to není vidět, tak to prostě nemá moc cenu. Ovšm na druhou stranu musím říct, že když malý dostane hrnec a vařečku, baví ho to ze všech hraček nejvíc. Jen nevidím smysl v tom mít vykrámované všechny poličky a šuplíky, se vším si stejně nepohraje.

shaula
13. čer 2010

@lucie.krajcarova My taky dveře do kuchyně nemáme, máme tam jen futra, tak do nich manžel vyrobil mřížku 😉 A jinak je to jak u nás - kluky nejvíc ze všeho baví všechno vykrámovat, ale pak si toho už ani nevšimnou... 🙄 Maximálně je ještě baví mlátit dvěma pokličkami o sebe 😀

shaula
13. čer 2010

Je to tato pojistka: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8010... Primárně je sice určená asi na dveře jako od ledničky apod., ale mám ji úspěšně vyzkoušenou právě v té koupelně. Délku toho pásku si přizpůsobíš, jak budeš potřebovat. Tak držím palce, ať to funguje i u vás 😉

hancazivocich
14. čer 2010

@lucie.krajcarova - já jsem strašně spokojená s tou první - zacvakávací http://www.vse-pro-deti.cz/bezpecnostni-pomucky...
Jinak mě málem zabilo, když začla Kika drancovat - zezačátku se to dalo, ale když mi vyndala celou skříňku oblečení, několikrát po sobě, tak jsem to řešila ,,akutně" svázanou podprdou 😅 😅 Objednala jsem toho víc, ale různý samolepící jsou na nic - teda u nás... Hned na to přijde....... Jinak mám zacvaknutou i linku - dvířka - je tam friťák, jary a jiná chemie - tak jsem klidnější...Na dveřích v obýváku - od šatní skříně je silnější magnet (občas s tím musím pořádně cuknout i já 😅 😅 😕 ) A chlapovi drancovala noční stolek, tak tam z boku přiťuknul takový zobáčky - zatím na to nepřišla....
Jinak poklice a kastroly drancuje pořád - uklízím (pojistky došly 😅 😅 ) Jenže není nic příjemnýho nést koš prádla a šloupnout na tři poklice za sebou 😠 😠
Taky vyklízí knihovnu - minule vyndala knížky ze třech polic - tam jsou vyměněné skobičky, co drží police - aby odolaly, ještě přemýšlím o připevnění knihovny nahoře ke zdi - naše madam je fakt živel.. Začíná i otvírat mrazák, z protilinky si ,,půjčuje" mixér a pokouší se smontovat s metličkama 😠 😠 😠 Atd..... Osvědčilo se mi nechat volnou aspoň jednu kramařící - nevymejšlí potom jiné 😅

lidus2
14. čer 2010

Ahoj tak mi koupily tyto zábrany http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9014... na těchto stránkách a za stejnou cenu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14734466&tab=7 😉 😀 😀
nemám možnost se dostat do Ikei,tak jsem si je objednala přes MMB a jsem s mini spokojená 😉 a hned jsem objednala 4balení a tak kam nechce se Matýsek nedostane 😉 😎

lidus2
14. čer 2010

@lucie.krajcarova joo a ještě...oboje otevírací dvířka mám jen v koupelně a uvnitř je polička,tak jsou pojistky navrtané do poličky 😉 🙂

beruska24.9.
9. srp 2010

´´Přerovnávání´´ obsahu skříněk v kuchyni nějak neřeším. Když je ´´klid na bojišti´´ uklidím zpátky. Asi uklízím špatně, malá má stejně potřebu stále to po mě přerovnávat 😀
Dvířka na jediné skříňce v koupelně jsou svázané. Takže na chemii se nedostane.
Jen teď řeším šuplíky v kuchyni (nože, skleněné pokličky a samé nebezpečné drobnosti jako otvíráky, škrabky apod.).
Dají se nějaké pojistky použít i na šuplíky, které jsou umístěné pod sebou??

lucie.krajcarova
autor
9. srp 2010

Beruško, na tyto šuplíky používáme dlouhou tyč, kterou všechny šuplíky prostrčíš, nebo třeba dlouhou lžíci na boty.
akorát furt nevím jak na ty skřiňky, co se otevírají od sebe... mám je svázané šńůrkou, ale je to velice nepohodlné 🙄

janakla
9. srp 2010

@lucie.krajcarova nešlo by ti tam třeba tohle ? http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=16012
Nám to moc usnadňuje život 😉

lucie.krajcarova
autor
9. srp 2010

jani, to vypadá dobře. a jak se s tím manipuluje, jde to lehce?

beruska24.9.
9. srp 2010

lucie - díky, budu to muset vyzkoušet. Tu tyč máte nějak zajištěnou, nebo jak?? Jen nevím, jestli jí tam nějak dostanu přes ten horní okraj prac. desky (přesahuje). A také mě napadá, aby malá netahala všechny šuplíky najednou a nesahala do šuplíků těmi mezerami z boku. Je to silná holka 😀 zvládne potáhnout balík vod (6x1,5l). Občas z ní šílím 😖 🙂

lucie.krajcarova
autor
9. srp 2010

berusko, jen se to prostrčí. tyč by měla dosahovat až na zem, nebo až ke spodnímu šuplíku. u nás je ten vrchní šuplík dost vysoko a i když to chce otevřít malej, tak to jde pěkně těžko - musel by otevřít všechny čtyři najednou. no my tam mezery mezi šuplíky nemáme. a to už ti něco otvírá? to je teda velice šikovná 🙂

beruska24.9.
9. srp 2010

lucie - jo, otvírá - skříňky (dokonce i ty na které dostane jen když se postaví na špičky), šuplíky, dveře (pokud nejsou zavřené na kliku).......no prostě všechno, k čemu se dostane. Vyhazování šuplíků začalo kolem 8m. (asi týden před tím se poprvé postavila) a v 8,5m. začala chodit kolem nábytku, takže otvírá všechno, co zvládne.

No, my máme 4 šuplíky nad sebou, první 3 jsou klasický rozměr a poslední (spodní) je takový ten vyšší, ´´pokličkový´´ 😀 A máme tam ouška....jako kdybys vzala silný drát, trochu ho ohnula a ty konce píchla do dřeva několik cm od sebe (takový poloovál). Vysvětluji jak tatar 😀 Takže tyčka by musela být až na zem. A protože boky šuplíků jsou nižší než přední část (i když o kousek), tak proto mě napadlo, kdyby se jí to podařilo povytáhnout celé, aby tam nechtěla strkat ty svoje zvědavé ručičky 😉

beruska24.9.
15. srp 2010

Dnes jsem zjistila, že svázat dvířka skříňky šňůrkou jako pojistka zklamalo 😝 ☹ Ta naše šikulka chodila kolem linky, šňůrky rozvazovala a s hrdým výrazem, vědoma si svého vítězství, mi je podávala..... No, pohled pro bohy 😀

lucie.krajcarova
autor
15. srp 2010

Beruško, já uvazuju na dva uzlíky 🙂 mašličky taky hned odhalil.

beruska24.9.
15. srp 2010

lucie - jsou ta dítka vychytralá 😀 Asi budu muset také vázat pořádně a pak se snažit půl hodiny rozvázat, až budu potřebovat kastrol na vaření 😎

Jinak do šuplíků jsme provizorně dali polystyrénovou krycí lištu. Vydržela 5 minut, pak to zjistila malá, kus zespodu ulomila a otevřela si všechny šuplíky naráz. Takže musíme koupit něco pevného 😉

neumisa
15. srp 2010

my měli v šuplících strčenou bambusovou tyč, původně určenou pro kytky a ve skříňce na hrnce (dvě křídla) splnila funkci kvedlačka skrz madla - nevím proč, ale nešla klukům vytáhnout. Jinak ty zaklapávací pojistky od Canpolu máme na nočních stolcích a skříňkách - ač samolepící, drží jak přibité, kdo ví, jestli vůbec někdy půjdou dolů 😀 Na lednici a mražáku máme samolepící suchý zip, taktéž Canpol a taky spokojenost.

ludva
16. srp 2010

taky máme krámovací dítě, cédéčka rozhozuje jako Večerníček, hrnce, poklice, všechno.....
Dříve mívala Ikea takové držáky jako má Canpol, ale nenašla jsem je tam, tak nevím. No, ale podělím se s vámi o zážitek z minulého týdne, kdy se nám naše batole zamklo v ložnici. Musela jsem vysklít dveře 😠 Takže milé maminky, obejděte stavení a schovejte všechny klíče!!!!

evulatko
18. srp 2010

Ahojky, nemate nekdo nejaky tip, co se vam osvedcilo na supliky ? Diky moc, eva