Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

janinka1987
26. dub 2012

@mates22 musím zaklepat, od první chvíle. Zdrhat ho nenapadlo, občas ho tam tedy dám a třeba po 10 minutách se otevřou dveře a vykoukne, ale dám ho zpátky a spí...A stává se to fakt málo. Večer v osm přečteme pohádku, zavřeme dveře a nevíme o něm, ráno v půl sedmí přijde sám k nám do ložnice...Jinak jsem ráda, že se pokojík líbí 🙂

mates22
26. dub 2012

@janinka1987 šťastní to rodičové 😀 , apropos náš malej zpátečník odmítá i nočník, sedí na něm hodinu, pak vstane a vyčůrá se vedle ☹

maximka33
autor
4. kvě 2012

@veruska007 hezký. chtěla jsem podobnou barevnost, ale bála jsem se, že to bude moc studené. tak udělám zelenožlutý. a co ty knížky v polici, jak dlouho takhle zůstaly? u nás tak 2 minuty ☹

maximka33
autor
4. kvě 2012

@marlin3 to je krásný velký pokojíček, kolik má metrů? počítáte s ním pro jedno dítě nebo dvě děti?

maximka33
autor
4. kvě 2012

@mates22 ahojky, my koupili synovi větší postel po 2. roce, docela rychle si zvykl tam spát. ale od září přišel vždy v noci nebo k ránu k nám... přešlo ho to až v dubnu. ale mě to už chybí 😉

marlin3
4. kvě 2012

@maximka33 děkuji,pokojíček má cca 40m čtver. zatím slouží jen Evičce,ale snad pak i pro sourozence 😉 Mám v plánu,že tak nějak 10let bude společný a pak jej uprostřed předělíme a budou z toho pokoje dva. 🙂

maximka33
autor
4. kvě 2012

@marlin3 tak to je teda mega pokoj 🙂

veruska007
7. kvě 2012

@maximka33 Neboj, není to studené. Nechali jsme si umíchat konkrétní odstín v Baumarktu, modrá je světlejší a zelená o odstín tmavší. Vyšlo nás vymalování celého pokojíku cca na 500,-.

Ještě jsem se chtěla zeptat, zda máte typ, co dát za čelo postele, aby se neodřela zeď. Postýlka má čelo, ale dost nízké. Zboku máme kapsář. Manžel by ho chtěl i do čela, ale mně to přijde už moc. Raději bych nějakou desku (poraďte, prosím, materiál), kterou vyříznu ve tvaru keře, natřu nazeleno, nalakuju... to bude hezčí, ne? Poradíte někdo, z čeho to udělat (levně, hezky, odolně)?

smardik
12. kvě 2012

ahoj, můžu se přidat. fotky zatím nemám, pokojík se bude dělat, zatím mám jen návrh pokoje, líbí se mi ale... pořád to není jak bych chtěla. pokoj je pro 2 dětí- 3,6 let a 2 roky a 2 měsíce, oba klukyy

lucisa
13. kvě 2012

@anetadr my kdysi holkám taky udělali pokojíček jako hrad, ale měly ho jen 2 roky, pak jsme je přestěhovali do podkroví a dole jsem chtěla ložnici kvůli nového miminka. Nyní jsme opět v podkroví my, ale znovu už jsme to nemalovali.
Takhle to měli.....

anetadr
13. kvě 2012

@lucisa to je tedy taky moc pěkné - takový holčičí hrad🙂

deyana
13. kvě 2012

@smardik já nevím jak ty, ale já třeba potřebuju vidět z postele na dveře, asi bych v klidu neusnula.. takhle postel za dveřma mi připadá divná.. dala bych ji jinam, i opticky by bylo divný dyž vejdeš do pokoje tak hned ta postel, nějak když si to představím, tak mi to nesedí..

smardik
13. kvě 2012

@deyana tak na dveře z postele vidět nepotřebuju, to mi je fakt celkem jedno. taky to není jak bych chtěla, ale bohužel pokoj je tak malý že pokud ho nechci mít celý zabraný jen posteli jiná možnost není, pak dát jedině postel pod okno a to je na houby tam bude časem stůl - nebude jak v návrhu ale dá se pod okno a větší

mates22
14. kvě 2012

@smardik mně to přijde dobrý, taky máme postel za dveřma, sice trochu jinak, takže z ní je na dveře vidět, ale přijde mi to jako nejlepší řešení, v tmavém koutě postele. Jen ten stůl mi přišel maličkej pro dva, ale už jsem se dočetla, že pak bude pod oknem............ jen je škoda, že tam musí bejt ta veliká skříň, ale chápu, že když není v bytě samostatná šatna, že to jinak nejde. A jestli se ti to ještě nezdá, tak jediné, co mě ještě napadlo - dát ty postele za sebou (jakože částečně i nad sebe, asi to na délku nevyjde, ale třeba domestav to dělá) a skříň za dveře vedle postele, ale bez rozměrů těžko soudit 😀

mates22
14. kvě 2012

...a jedna pro zasmání, včera sme museli koupit novej koberec se silnicí v IKEA, mladej v tejdnu nějak nezvládl dojít na nočník a ještě si s tím pohrál - no nebudu to radši líčit, mladej letěl do vany a koberec do popelnice. Ještě, že to tam maj tak levný 😀

deyana
14. kvě 2012

@smardik jj, promin, jen jsem napsala svůj názor 🙂 to jak to napsala @mates22 by se mi taky líbilo víc, prostě tu postel bych dala jinam..

reruna
15. kvě 2012

@smardik a co takhle normálně patrová postel? takhle do toho Lka tam zabírá zbytečně moc prostoru? taky se mi zdá, že zasahuje moc do těch dveří....

smardik
15. kvě 2012

@reruna normální patrovu nechci - přijdou mi malí, i když má syn 3,5 roku je na úrovni ccca 2 let takže patrovou nechci. nejraději bych fakt 2 samostatné ale to jim zaberu celý pokoj

reruna
15. kvě 2012

@smardik existují i takové patrové, kde ta spodní je o trochu širší, takže je to takové bezpečnější, ono samostatné postele jsou opravdu asi nejlepší, ale když není prostor....

reruna
15. kvě 2012

@smardik něco takového jsem myslela, ale museli byste přeměřit.. http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=... jinak mě osobně nevadí, že je to za těmi dveřmi... možná by to šlo vyměnit s tou skříní - tu skříň ke dveřím a postel do toho druhého kouta, ale nevím, jak by to bylo rozměrově a je tam zas to okno.....je to jen nápad

mates22
15. kvě 2012

@smardik já měla na mysli něco takového - je to modulové a posuvné, takže může bejt ta nižší postel zasunutá libovolně hluboko - sice mi to nepřijde moc praktický, ale je to vlastně stejné, jako když to máš do toho L, to máš taky zastrčenou třetinu postele. A dokud sou malí, tak to neva vůbec, až budou větší, budou mít zasunutý nohy , ale asi je to o zvyk
ten druhej obrázek s rezervou, může být ta vysoká i nižší, jen zvýšená........................

smardik
15. kvě 2012

@mates22 jo vím cos myslela, to jsme měli v návhu taky ale jak bude to na jedné straně už se tam nevleze skřín ☹ musela by být na druhé straně a tam se mi to nelíbilo

ale zvažuju ještě zadat návrh přímo demostavu, co jsem koukala na jejich stránky dělají to a třeba vymyslí něco jiného. tenhle návrh je z inteny

mates22
15. kvě 2012

@veruska007 úplně sem přehlídla ten dotaz, ale myslím, že nejlepší na tohle bude dřevoštěpková deska OSB. Není to drahé, dělá se to v různé tloušťce a chová se to jako dřevo - resp. je to dřevo, takže je to přírodně teplé.

maximka33
autor
15. kvě 2012

@smardik ahojky, myslím, že návrh je pěkný. chtělo by to ale nějaké látkové dekorace, polštáře, kapsáře a nějaké vychytávky, to pokoj velmi zútulní.

smardik
15. kvě 2012

@maximka33 jojo to určitě bude 🙂 je to v plánu

veruska007
16. kvě 2012

@mates22 Díky, kuknu v Bauhausu.

maximka33
autor
25. kvě 2012

tak kdopak se chce pochlubit s pokojíčkem?

maximka33
autor
26. kvě 2012

@misa.ottovka ahoj Míšo, chtěla jsem se zeptat, jestli už máte pro malou nový nábytek a pokojíček? jsem moc zvědavá, protože také máme malý pokojíček, jen 11 m2 a ještě v podkroví. ráda se budu inspirovat.

maximka33
autor
26. kvě 2012

@jck máte fakt moc pěkný pokojíček. hodně asi tomu napomáhá to, že je tam jen několik barev. jak jste se rozhodovali, která stěna bude zelená? taky bych chtěla zelený pokoj, ale celý, to by asi bylo moc..

jck
27. kvě 2012

@maximka33 moc děkuji za pochvalu, dočetla jsem se, že zelená uklidňuje, tak jsem jí chtěla "na spinkání" což je k posteli a taky aby zelená nepraštila do očí, hned když se otevřou dveře. Určitě záleží kde máte okno-dveře, kde bude postel, hrací místo, stůl atd., nebo udělat jen zelené pruhy. Přeji hodně úspěchů a šťastnou ruku při výběru 😉