Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

peroli
13. únor 2012

@ejviska na ten tvůj odkaz jsem ještě nekoukala ale mrknu.. 😉 ty obrázky mám různě z netu.. některý mám v počítači uložený už fakt dlouho, i několik let, a jednou za čas vždycky dostanu chuť a brouzdám a stahuju... pořád mě to baví.. a stahuju si třeba i tipy na dětský dorty.. s tím si možná taky udělám albíčko, třeba se to někomu bude líbit 😵

ejviska
13. únor 2012

@peroli aha, ony totiz nektere obrazky jsou z tech stranek a nektere ne. Taky tam porad brouzdam, tak to znam na zpamet. 🙂
http://www.home-designing.com/

deyana
13. únor 2012

ahojky, která varianta se vám zdá lepší?
k předělení pokoje je použita police expedit ikea, zatím je víceméně prázdná a propouští světlo.Druhá fotka návrhu je původní stav, další dvě hodím co bych asi tak vymyslela. Do pokoje celý den svítí, takže jsou pořád zatažené závěsy, až někdy odpoledne kolem 15h (jak kdy), je roztahuju. Takže stoly před okny být nemůžou..
Je to vymyšlené do budoucna.. zatím bude pokojíček pro jedno dítě, ale už bych ho zařídila pro obě. S tím, že miminko bude spát v ložnici se mnou, a tatínek na posteli v dětském. Později přibyde postýlka, než mladší dítko dáme do velké postele.

a ještě hodím borduru, jakou byste zvolili výmalbu? Dole zelenou, nahoře modrou (ale světlejší odstíny), nebo třeba jen žlutou?

jck
13. únor 2012

@peroli tak jsem koukla i na dorty...nádhera, co jiného dodat 😉
@deyana návrhy jsou oba pěkný, ale já bych zařídila pokoj pro jedno dítko i s velkou postelí (jako udělat letiště a myslet na druhé), ale je to pokoj pro dětičky a ne pro školáky? já jsem názoru, že dětský pokoj je dětský hrací i spací, ale hrací a školácký se z něj udělá až je škola povinnost 🙂 (nevyčetla jsem v profilu, jak máš velké dítko, tak se předem omlouvám jestli máte školáka)

deyana
13. únor 2012

@jck já to v albu právě píšu, celou tu situaci. Potřebuji TEĎ udělat návrh pro obojí, i pro dítě, i pro školáka. Protože nejednou se mi stalo, že během půl roku vyprodali sérii nábytku a já byla v pr.... Takže mám koupené postele, skříň a tu polici a řeším teď stoly a uspořádání. A taky jak to bude se dvěma postelema.. i z toho důvodu že se tam bude malovat. Dětsky, nejdříve, pak bych vymalovala jinak, ale nábytek bude stejný. Nepředpokládám zatím změnu. Malé je 2,5 a druhé na cestě. Budou nejspíš holka + kluk.

S miminem - manža musí vstávat do práce, takže tam bude spávat s ní, aby ho malé nebudilo. To je ani ne za půl roku.. proto 2 postele. Letiště nelze s těmito postelemi. Mají zesílené bočnice, byla by tam díra, to asi moc pohodlné nebude.. nevím ☹

deyana
13. únor 2012

@jck zatím bych tam stoly nedávala, až pak jak půjde malá do školy, a malý do školky. Bude to nejspíš jeden stůl, jen dlouhý 2m. To s tou předělenou místností nevím, jak by to bylo praktické, ale zase vzhledem k rozdílnému pohlaví, mohli by mít své soukromí.. no fakt nevím. Ale prozatím bych tam měla hrací prostor, koberec, kuchyňka, pytle s hračkama..

Teď potřebuji trošku poradit, jak to potom vyřešit, co je lepší, abych mohla objednat nebo koupit už ty stoly a mít pokoj 🙂

lucianas
13. únor 2012

@deyana já bych byla pro tu variantu spodní. jak je postel vodorovně, nad ní ty dva stoly, a nad nimi druhá postel. jinak jsem klidně pro zařízení už teď i pro školáka (pro jednotvárnost, z finanční stránky). k borduře bych dala asi jen žlutou stěnu.

deyana
13. únor 2012

@lucianas díky, ta varianta mi připadá taky schůdnější, hlavně tomu druhému nebudu stínit.. Ty stoly (resp. toto je jeden dlouhý stůl), bych tam zatím nejspíš nedávala, možná až si malá začne malovat, teď jí na těch 5 min. stačí její malý stoleček 🙂 Celkově mi tak ten pokoj připadá útulnější, otevřený, vzdušnější.. Ale zase ten druhý, pro soukromí.. no já nevím fakt 😀

lucianas
13. únor 2012

@deyana taky mi to připadá takové volné, vzdušné. zatím, jak jsi psala, tam může být nějaký malý stoleček se židličkama, časem pak buď dva menší stoly (oddělit zástěnou), a nebo jeden velký. to se vyřeší ve chvíli, kdy půjdete stolek kupovat. já osobně bych to nijak nedělila, nechala asi jeden větší stůl, zrcadlově dělaný - po stranách šuplíky, a případně na počítač (už do většího budoucna).

mates22
13. únor 2012

@deyana mně se víc líbí ta varianta 3, je tam víc prostoru na zemi a tudíž na hraní, ta první taky fajn, jen až se zaplní ty police, tak to bude na práci dost tmavé (to místo dál od okna) - vím o čem mluvím, taky máme stůl s policí expedit a už je plná. A případně až budou chtít každý svůj prostor, tak ten expedit šoupneš a předělíš 🙂,. No ale je to zase obestavění stěn, architekt by ze mě radost neměl. Teď pro malinký bych ale dala asi ještě větší koberec, nějakej levnější, my třeba máme normálně jako nekusovej, ale z role, takže mi ani neva, když jim na to spadne modelína, nebo tak....pak to vyhodím a koupím nějaký menší kusový. K tý borduře nevím, je už sama dost barevná, tak asi spíš nějakou už jen jednu barvu, světlejší a tu borduru nechat vyniknout. A hodně barevný krabice do expeditu, ať je to fakt dětskej pokojíček 😉 . Náš mladej nespí v postýlce od roku a kousek, je ve velký posteli (pokud teda nespí zrovna se mnou) a má tam zábranu, tak třeba ani postýlku stěhovat nebudete. A můžu se zeptat, to je televize na té skříni??

deyana
13. únor 2012

@lucianas no tak ten co plánuji se dá udělat variabilně, klidně po stranách šuplíky, uprostřed noha, nebo uprostřed je taková "bednička" na počítač.. takže asi to pořešíme takhle.. jen jak říkám, musím rychle, protože za chvíli to zase přestanou vyrábět, a to by mě asi trefilo, už takhle je to takové provizorní, každý kus nábytku jiný, tak je nejvyšší čas s tím něco udělat 🙂

deyana
13. únor 2012

@mates22 jj velký koberec mám 🙂 jen se mi nechtělo dávat ho do návrhu 🙂
Krabice do knihovny budou, jen kdyby teda nebyly tak drahé, že 😅 Už bych je měla. Ale jo, uděláme to asi podle toho posledního návrhu, a barvičku nějakou jemnou, světle žlutou, béžovou, či něco takového 🙂
Ano, to je televize na té skříni, máme ji tam už teď, za prvé není kam jinam ji dát, za druhé, pouštíme tam malé ty její pohádky, protože v obýváku z toho rostu. Teď ji má na tv stolku. A pouští si na tom cdčka s písničkama a tancuje si u toho, takže takový přehrávač 🙂
No a na koberci má stolek z ikea malý a židličku, ona tam teda teď i ráda jí.

lucianas
13. únor 2012

@deyana jj, tak nakupte, pokud už možnost máte. dokud to dělají. my máme pokojík z masívu, už chceme jen policovou stěnu a pak nanejvýš nějakou komodu. to ale bude pořád, tak jsem v klidu a nespěcháme na to.

deyana
13. únor 2012

@lucianas jj ten masiv to je pohodička, to se jen tak dělat nepřestane. Já jsem právě první postel kupovala v srpnu, a teď když jsem si říkala že je potřeba zavčas koupit druhá stejná, tak už pomalu není.. byl to boj 😠 a to je se vším no ☹

mates22
13. únor 2012

@deyana tak to jo 😀 , držím palce (mimochodem hezké vizualizace, to je sweethome?)

deyana
13. únor 2012

@mates22 jj obyčejný, a postačil 🙂 nějak se mi nechtělo trávit x hodin u lepších programů tak jsem to tam narychlo švihla a je to 🙂

mates22
13. únor 2012

@deyana taky sem tosi všechno dělala v něm 🙂

lucianas
13. únor 2012

@deyana přesně tak, masiv je v poho i do budoucna. tak ať se vám vše vydaří zařídit, jak plánujete.

ejviska
13. únor 2012

@deyana na tom druhem navrhu, ta policova skrin uprostred.. uplne vyzva k lezeni a prevraceni. Nevim, jak by se vam to podarilo ukotvit do zdi. Pokud ne, tak je to nebezpecne.
A nevidim zadne uplozne prostory pro detske hracky, z vlastni zkusenosti muzu rict, ze tech hracek je hodne a pokud nemaji sve misto, tak je porad v pokoji bordel.
Spolecny stul neni take uplne stastne reseni, deti nebudou stejne velke, lepsi jsou vyskove nastavitelne stoly, ktere se prizpusobi.

deyana
13. únor 2012

@ejviska ahoj, ta police má asi 50kg, a do zdi lze přidělat, je tam konzola.. A teď slouží na hračky, jinak máme dvě takové závěsné potvory na zeď, na hračky, a dva koše na hračky. Ty si přemistuje.. Víc hraček v pokoji mít nebude, obměňuju to, a zbytek odnáším pryč, jednou za čas přesypu z pytle do pokoje.. tohle úplně stačí. V té polici bude mít krabice, taktéž na hračky a svůj "bordel", minimálně v jedné té řadě, já myslím že je to až až..
Jinak společný stůl, no ono je jedno jestli dva pracovní stoly vedle sebe, nebo jeden.. stejně pracovní stoly se dělaj jen v téhle výšce. Já hlavně chci mít teď vše už doladěné, ať to pak nemusím shánět znova, až to nebudou mít.. proto to řeším. Stoly tam ted nebudou. A pro malé děti máme ty dětské stolky, celkem mám doma 3ks 😅 Ale díky za názor.. já zase ten rostoucí nábytek nemusím, a ani ten dekor se sem nehodí. Synovec u těch našich stolků kreslí ještě teď v 6 letech, a malá u něj sedí od 2 let.. no takže asi takhkle 😅

mates22
13. únor 2012

@deyana kdybys ale chtěla bílé stoly výškově stavitelné, tak se dá v Ikea v systému vika/curry (jedna nohy tam jsou výškově stavitelné), ale to asi víš, co? 😀

deyana
13. únor 2012

@mates22 no tyhle stoly, resp. koupím tu 2m desku.. právě mám v plánu, já ty nohy už doma bílé mám na stolku v kuchyni, který budu rušit 🙂 Ale ty nejsou výškově stavitelné, tak si to připíšu do poznámky. Tak šlo by to taky 🙂 Díky

ejviska
13. únor 2012

@deyana no jasne, ze za jednim stolem muze sedet "kazdy", ale jiste to nebude spravne sezeni. 😉

My mame tento rostouci stul http://www.ergonomicke-kancelare.cz/detsky-rost...
Samozrejme je drahy, ale skolak se za nim nasedi dost, takze na stolu a zidli by se nemelo setrit.
A je super, zatim jsme ho 3x posunovali, mame ho uz nekolik let.
Ale je z lamina. Mne se libi vic moderna, nemam rada masiv. 😉

ejviska
13. únor 2012

toto je dcerin pokoj, ktery mela od dvou let. Ted ma 7 a prave potrebuju uz udelat pokoj pro skolaka. Tak vsude smejdim 😉
Akorat ty nalepky na zdi nejsou tak malinka, fottka zkresluje, kocka a pes maji tak 30 cm na delku

deyana
13. únor 2012

@ejviska to měla pěkné, teda ještě má, u nás šly nálepky hned dolů, ona to seškrabala, a samozřejmě i s omítkou... pak ji napadlo, že bude malovat na zeď.. takže náš pokojík ani prezentovat nebudu 🙂

ejviska
13. únor 2012

@deyana no, uz to neni tak pekne a je to precpane hrackama. Tato fotka je z toho roku 2006 😀
Taky uz ta zelena je misty otukana a ma tam ten rostouci stul, ikdyz tento maly ikeacky nam udelal bezvadnou sluzbu.
Barva je Dulux, ty jsou super, jsou omyvatelne

Ja chci ted nechat udelat nabytek na miru, rozhodne sirsi postel ( 120cm), pod ni supliky na hracky a i za postel nejake ulozne suplicky a neco na perinu.
A dcera chce barvu fialovou, zelenou a zlutou 😝
A jako dominanta bude nejaka velka nalepka

ejviska
13. únor 2012

neco takoveho, ale ne v bile

jck
13. únor 2012

@deyana tak s nábytkem souhlasím, já mám taky na půdě psací stůl a ještě jednu skříň, skříň na oblečení pro Lůcu a stůl až půjde Natálka do školky, měla jsem obavu aby mi to nepřestali vyrábět a vyprodali, tak to chápu...a jestli teda můžu "do toho kecat" 😅 tak jsem taky pro tu poslední variantu a nebo patrovou postel, aby bylo víc místa 😉

deyana
13. únor 2012

@jck s manželem jsme rozhodli, že bude tato poslední varianta, líbí se nám to, bude to snad vypadat hezky.. patrovku nechceme, chtěli jsme záměrně dvě postele, protože ten pokoj je taková nudle a je strašně prázdný, a taky kvůli úrazům, já vím jak to mají známí s děckama, a když přijde návštěva, tak tam houpou, skáčou dolů, no ani nemyslet radši 🙂 a navíc teda postele mám nové, na druhou teprve čekám až ji dovezou, tak už je nechci dávat pryč, jsou pořádné, vzali jsme jednu na zkoušku a i když tam občas spím s malou, tak pohodička.

deyana
13. únor 2012

@ejviska no to nás ještě čeká, vymýšlení barviček školáčkům 😀 to bude "zábava".. 😖