Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

lusyy
26. led 2012

Ahoj holky,nemáte prosím zkušenosti se stěnami např.japonská nebo nějaké látkové panely? Sice to není do dětského pokojíčku,ale chtěla bych takto oddělit ložnici. Děkuji 🙂

simonceli
26. led 2012

@seb nepadá, má jí 200x220 takže se tam může točit až do alelůja. Naučila se tam spinkat. Bočnice jsem chtěla pidělat, ale nešli, ten rám je moc tlustý po bocích a žádná by tam nevešla.

berenika39
26. led 2012

@seb no já bych si taky uměla koberec vybrat🙂)))), líbí se mi, ale alergie je bohužel náš scénář do budoucna, proto "studený odchov" 😝

mates22
26. led 2012

@simonceli tak to náš mladej by spadnul, dokáže to i z letiště, kde jsou dvě pelestě a je přiražená ke zdi - takže volná je jen jedna strana - šíleně se ve spaní přesunuje 🙂

seb
26. led 2012

@berenika39 , aha, tak to chápu 😔

seb
26. led 2012

@mates22 , mě takhle prcek spadnul někdy kolem roku , byl v rohu naší postele v ložnici a přesunul se na opačkou stranou a spadnul chudák na plovoučku, v chůvičce se ozvala nejdřív rána a pak řev, tak se toho přesunu do postele trochu bojim

mates22
26. led 2012

@seb taky občas spí na našem letišti, já tam ted koupila takovou tu cestovní zábranu, jak se dá sklopit (abysme jí nemuseli přelejzat my), tak snad už nevypadne. A na svojí velký posteli má zábranu napevno a stejně mu pod tu volnou část ještě strkým sedací pytel 🙂, tak je to doufám už zajištěný dost. Expert padá výlučně na hlavu.....

berenika39
26. led 2012

@seb mm udělal petrovi postel nízkou, rošt je asi 20cm nad zemí, plus matrace - kouká asi polovina, to je cca 5 cm?, kdyby spadl, tak to nebolí. a v pohodě, neslít ani jednou, zábranu jsme měli krátce takovou tu z ikea, sundávací, a byla moc fajn. mmch, můžu ji někomu nechat, za symbolickou cenu, mám ji ve skříni, použitá asi 2 měsíce...

mates22
26. led 2012

@seb koukám, že jsou kluci naši stejně staří 🙂, tak mu pak dej na postel taky nějakou tu přenosnou zábranu, jen to strčíš pod matraci a až bude spát líp, tak to složíš a hotovo......

berenika39
26. led 2012

tady ta to je:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3009...

nasadí se na bok postele, dá se to posunovat po délce, kam je potřeba.

mates22
26. led 2012

@berenika39 ta ale bohužel nejde na všechny postele, na naší třeba ne, máme jakoby široký rantl okolo, takže máme tuto univerzální, dá se navíc vzít i s sebou třeba na dovču...... http://www.mall.cz/detske-zabrany/safety1st-zab...

mates22
26. led 2012

@berenika39 jo te´d koukám, že to vlastně patřilo k předchozímu příspěvku, tak to se omlouvám 🙂

berenika39
26. led 2012

@mates22 jasně, je to na klasickou desku 10,12,15 mm.

simonceli
26. led 2012

@mates22 tak malá se točí jen dokolečka, ale v podstatě spí jen na prostředku.

marcelkap
26. led 2012

Ahoj všem,
tak já jdu taky přidat foto z našeho pokojíčku. Nábytek a drtivá většina doplňků je z Ikea a jsme naprosto spokojení.

U všech, co jsem tady koukala na fotky se mi líbí,že ty pokojíčky jsou opravdu dětské. Nelíbí se mi, když se zařizuje pokoj pro roční děťátko a už se myslí na to, aby to bylo zařízený až půjde do školy a až mu bude 15, aby nábytek byl neutrální a aby vydržel až do 20ti let. Dneska jsou takový možnosti, že proč dítěti neudělat fakt pěkně barevnej dětskej pokoj a ne nějakou studovnu. Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkla, to nebylo úmyslem.

kkivka
26. led 2012

@majkali máte krásnej koberec.....kde se dá sehnat?

mates22
26. led 2012

@marcelkap moc hezký holčičí pokojíček, líbí se mi ten nábytek, ale bohužel když jsme zařizovali my, tak ještě v IKEA nebyl, měli jen takovou plastovou ošklivou sérii mamut....tak možná až budem zařizovat pokoje pro každýho zvlášť - myslím, že klidně může bejt i pro větší děti, když se k němu daj vhodné doplňky. Jinak já IKEA taky můžu, není to teda nábytek na doživotí, ale za ty ceny....... Navíc, po zkušenosti s kuchyní na míru, na kterou jsme čekali přes 3/4 roku, beru už jen to, co si můžu odvést rovnou.

S barvičkama naprosto souhlas, chci vejít do dětského pokoje a poznat, že jsem v dětském pokoji. Ale na druhou stranu nezatracuju ani univerzální nábytek, pokud je pokojík vylepšen jinak - tapeta, výmalba, závěsy, poličky a doplňky. Akorát tmavej nábytek mi moc do dětského pokojíku nesedne.

majkali
26. led 2012

@kkivka Myslíš ten hnědo modro zelený? ten stál si 800, v kobercích tuším Breno, v PH v Krči jsem ho koupila. Je hrubší, není to takovej ten jemňoučkej, mají ho v několika prodejnách s koberci.

marcelkap
26. led 2012

@mates22 Ten nábytek vypadá kvalitnějc, než co máme z Möbelixu. Fakt se mi líbí a je super, že velikostí je fakt pro děti. Všude si došáhnou a maj tim pocit, že to je prostě jejich a ne dospěláků. Hračky se nahážou do krabic, zavřou do skříňky a je to. Uklizeno během pěti munut. I pro školáka myslim, že je vhodnej. Dokoupí se stůl a je to. A navíc, ta sestava nábytku se dá jakkoliv kombinovat. Když zjistíš, že nepotřebuješ šuplíky, ale jenom skříňku, vyndáš šuplíky, dokoupíš dvířka a je to. Právě jsem ani neměla strach z toho dělat ho růžovej -co když druhý bude kluk..no co, vyměněj se růžový dvířka za zelený a je to 🙂

majkali
26. led 2012
kkivka
26. led 2012

@majkali myslím ten jak máš na té první fotce u postýlky.... díky 🙂

majkali
26. led 2012

@kkivka Jo ten s loďkama a majákem, tak ten jsem koupila výhodně na MMB, je německé výroby, takové se prodávají v Kika, ale fakt nevím, odkud ho paní měla.

jaru30
26. led 2012

Ahoj,
sleduju vás, protože pokojíček taky chystám. Některé jsou tu moc pěkné 😵
Já osobně nejsem příznivcem přebarvených místností a přemíry dekorací, myslím že "divočina" už může na prcky působit rušivě. Takže budu dělat "neutrální" zdi a nechám jednobarevnej dubovej nábytek (prostě nadčasovej, abych ho za chvíli nemusela zase měnit) a doladím samolepkama, nějakou tou dekorací a hračkama. Ty jsou samy o sobě barevné dost (věřim, že díky tomu to bude vypadat jako pokojíček 🙂 )
A až prcci povyrostou, tak samolepky jednoduše sloupnu, nízkou palandu rozložím na dvě klasické postele a bude 🙂 Dětský stolek a "děravá" skříňka na boxy s hračkama (to je jediné, co tam bude vyloženě dětské) se prodá. Skříně nechám dělat už dělat normálně dospělácké (snad s pomocí manžela od @vojtisek2007 😀, maximálně tam dočasně dám nějaké veselé úchytky.
pak dodám fotku 🙂
Ať se vám pokojíčky daří! 😵

maximka33
autor
26. led 2012

@jaru30 máš pravdu, taky se snažím o neutrální tóny, vzhledem k tomu, že naše dítě je dost živé 🙂

kkivka
26. led 2012

@majkali Moc děkuji... 🙂

seb
26. led 2012

@mates22 , takhle zábrana se mi taky líbí, jen zatím nevím, jestli půjde na naší postel

seb
26. led 2012

@berenika39 , to by nám nestačilo, prcek si v noci sedne a padne hlavou na jakoukoli stranu, museli jsme mu zrušit v roce dřevěnou postýlku, i když tam měl mantinel přes celou půlku, tak se vždy vzbudil ránou do hlavy a pláčem, od tý doby spí v cestovní a nemáme problém, jen jsme vyrobili ze dřeva pevný dno pod matraci,
já mu asi dám na zeď matraci užší a na druhou stranu tu síťovanou zábranu a nohy a hlavu budou chránit polštářky přivázaný na čela postele

marcelkap
26. led 2012

@jaru30
@maximka33
Já jsem pro, když je v pokojíku nábytek, kterej může vydržet dlouho a neni vyloženě dětskej. Dozdobit to nějakejma doplňkama, obrázkama.
No Jaru jsem zvědavá jak to nakonec vymyslíte 🙂

jaru30
26. led 2012

@marcelkap Pak tě s Linduš zvu na návštěvu a uvidíš to aspoň na vlastní oči 😀 Plány jsou smělé. Docela by se mi tu líbila i malá klouzačka, právě z té horní postele, ale nevim nevim. Uvidíme jak s místem a financema 🙂

marcelkap
26. led 2012

@jaru30 Já bych se na klouzačku vybodla. Bude ho to bavit chvíli a pak tam bude akorát překážet. Na tu zajděte na hřiště nebo někam do centra 😉