Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

maximka33
autor
31. črc 2012
lusyy
1. srp 2012

Ahoj holky,chtěla jsem se s vámi poradit,třeba některá z vás měla taky tento problém,po usilovném pátraní několika měsíců jsme přišli na to proč malá nechce spát v postýlce,vůbec ne proto ,aby měla u sebe rodiče-jak jsme se původně domnívali,ale potřebuje velkou postel,ale opravdu velkou,klasická palanda (90x200cm)ji nestačí. Teprve pak se pořádně vyspí. Hodně se překuluje a hrabe ze spánku,takže teďka jsme to vyřešili matracema na zemi a tam je spokojená,nemá kam spadnout,ale mé estetické cítění tpí 😀 Pokojíček máme malinkatý,takže letiště se ji tam fakt nevejde a je to podkrovní místnost,nemáte tip na nějakou šikovnou postel? Díky 🙂

reruna
1. srp 2012

@maximka33 lampičku bych dala jednu malou na zeď někam pod to okno, v zimě bude tma brzo, tak ať vidíte u stolečku na kreslení a taky je to blízko postele - na čtení večer nebo když se v noci vzbudí, ať si to může zapnout a poličku teda nevím, asi až podle toho, jak bude vypadat ta police s šuplaty....

takyja
7. srp 2012

@lusyy Co šířka 120 nebo 140 cm? To by se jí tam nevešlo? Na netu je toho spousta, stačí do vyhledávače dát "postel šíře 120" například: http://www.sednisi.cz/lehniSi.php/postele/jedno...

lusyy
8. srp 2012

@takyja No,právě,že 120 je malá-z té mě spadne a 140 se nám tam už nevejde. Možná nějaké rozkládací,ale aby to nebylo na úkor matrací,které jsou pro záda důležité. Musím projet net. 🙂

maxi.smile
8. srp 2012

@lusyy tak ale zase by se asi měla časem naučit spinkat na běžné šířce 😀 Vzhledem ke spaní na školách v přírodě a tak... 😀 Dělám si legraci..naše se taky vrtí, cestuje, točí se..slyšela jsem názor, že prostě když dítě začne spát na klasické posteli, tak i kdyby mělo jednou, dvakrát spadnout (dole něco, aby to nebolelo), tak už potom podvědomě padat nebude...Naší taky vadila postýlka vzhledem k místu, bouchala se o ty žbrblinky...Ale poslední měsíc na chalupě jí to zase nevadí..

lusyy
8. srp 2012

@maxi.smile no,.když ona je mě schopna spadnout i z matrací na zemi třeba i 4x za noc + bouchnout se hlavou do zdi 😀
jedna známá mě říkala,že pro berana (znamení)je důležitý pro kvalitní spánek obrovská postel-nevím zda to platí pro všechny,ale pro našho berana na 100% 😀

maxi.smile
8. srp 2012

@lusyy tak já beran velkou postel taky ráda, kdo ne, že? Hahaha..a ten náš beránek..tak to se máme na co těšit 😀 😀

lusyy
8. srp 2012

@maxi.smile já střelec a miluji spíše menší,útulný,spíše takový kutloušek,kam se mohu zahrabat-takže něco asi na tom bude 😀 😀 😀

takyja
8. srp 2012

@lusyy Hele, 120 je málo a 140 se nevejde, tak sis asi odpověděla sama. 😀 Já osobně si myslím, že je spíše potřeba, aby měla zábranu, resp. aby se naučila spát v otevřené posteli (a na to je možná ještě malá). Naše dcera se naučila spát v otevřené posteli od cca roku a půl, cca 3 měsíce měla období, kdy jednou za dva týdny spadla (na připravenou matraci). Teď už nepadá. Podle mne je prostě malinká na spaní bez zábrany.

lusyy
8. srp 2012

@takyja o zábranu se bude třískat takže se stejně nevyspí a v postýlce prostě nebude-takže nám nezbývá než vydržet s matračkama a pak uvidíme, jak se to ustálí 😀 😀 😀

takyja
8. srp 2012

@lusyy No bude se třískat, ale jen chvilku a navíc ti nic nebrání na tu zábranu obložit kojo polštářem nebo nějakou jinou ochranou, aby věděla, že dál to nejde, ale vyloženě se nemlátila a nebudila.

lusyy
8. srp 2012

@takyja no jo,ale co když mě přepadne? Ona si ze spaní sedne pak sebou praští 😒 jasný,může to řešit deka pod postelí,ale stejně se mě to zdá málo. Mě by nevadilo jí koupit fakt velkou postel,ale bohužel nám to prostor nedovoluje ☹

maximka33
autor
8. srp 2012

@lusyy zábrana se dá omotat látkou či molitanem. rozhodně bych nebyla pro velkou postel. náš malej je beran a v normální 160 cm dlouhé posteli se ztrácí. ve velké posteli si sotva udělá nějaké hnízdečko. není to jako se zavinovačkou, že potřebuje vymezit prostor?

maximka33
autor
8. srp 2012

@lusyy a nebo ještě dát matraci přímo na zem. ale neumím si představit, jak asi bude spát ve školce.

maximka33
autor
8. srp 2012

@lusyy myslím ale, že je fakt ještě malá na větší postel. my tam malého dali až ve dvou letech...

takyja
8. srp 2012

@lusyy A proč ji nemáš v malé postýlce? V dětské?

lusyy
9. srp 2012

@maximka33 jojo,zatím máme matraci na zemi v pokojíčku a tam mě chrní celou noc,úplně krásně. Hodně se překuluje,válí,prostě potřebuje dostatek místa. Do školky to je ještě daleko,to se třeba upraví 🙂 Spíš mě zajímalo,zda s tím někdo nemá problém a jakou postelí to řešil,nebo všichni spinkají v postýlce? 😉

@takyja v postýlce byla do 8.měsíce-pak přišel nějaký zlom a když jsem uspala a do postýlky dala,tak šílenej řev,když jsem dala na postel,tak chrněla celou noc.Ještě jsme oddělali jednu stranu zábrany u postýlky a měli ji přisunutou k naší posteli,ale prostě v noci jsme ji měli nastěhovanou u nás,původně jsem si myslela,že potřebuje rodiče,ale neeee,ona potřebovala tu velkou postel 🙂

takyja
9. srp 2012

@lusyy A až bude potřebovat celý dům pro sebe, tak se taky vystěhujete, že jo? 😀 😎

U nás byly podobné pokusy také, ale zabránila jsem jim důsledným ukládáním do její postýlky... jednu dobu spala taky s námi, taky miluje velkou postel a taky padala... kolem roku a 3/4 chtěla být ale velká slečna a mít svou postel.. a toho jsem využila, chvíli z ní padala, ale to se poddalo a teď v pohodě spinká.

Známí stejný problém vyřešili postelí 90x200, ale jim se nechtělo dítko učit nepadat.

lusyy
9. srp 2012

@takyja tak za prvé-nikdy s námi nespala v posteli,hned jak se přikoulela k nám,vracela jsem ji do postýlky,třeba 10x za noc,mám jisté mantinely za které nepůjdu,takže se fakt neobávám,že by potřebovala celý dům 😀 😀 😀
a za druhé-hledám příčiny,důsledky.......každý problém má otázku proč......takže co třeba typologie člověka,znamení,feng shui,tím se zabývám a hledám,-co je špatného na tom,že jsem se zeptala zda tady nemá někdo stejný problém a jakou postelí to řešili,apropo ve školce asi problém nebude,protože když spinká 1hod.přes den tak se nevrtí a stačí kousek místa.Takže závěr: věř,že to není naší pohodlností,ale snaha porozumět dítěti a najít kompromis. Jinak za půl roku tento problém možná ani nebudu muset řešit,bude to prostě jinak 😉

mates22
9. srp 2012

@lusyy no myslím, že je fakt ještě malá, ale že nechce být v postýlce chápu, u nás je to strašák dodnes, malej z ní měl amok od chvíle, kdy se měl přestěhovat z koše, čili ještě jako malinkatej. Chvilku jsme to vydrželi a pak šel ke mně. Pokud teda potřebuje prostor, vem si jí k sobě na letiště, přiraž ke zdi a dej zábrany ze zbylých stran, my to tak měli, protože on se budil co hodinu a lítat k němu se nedalo, z té nástupní jsem přisouvala postýlku když jsem tam neležela, když ano, tak mě to vzbudilo, že se přes mě plazil - pak ti nespadne, třískat se ale bude stejně, náš mladej se zrovna včera pěkně praštil o zábranu, ale obalenou molitanem. Pak tam má ještě jednu cestovní zábranu, ta je síťovaná, tak o tu se moc nepraští. Když spal se mnou na tom letišti, měli jsme ještě na zdi přidělané tenké matrace, teď spí se mnou jen když má blbou noc, jinak sám v posteli velké (90*200) se zábranama a čas od času stejně spadne, nevadí, na noc mu dáváme pod postel matraci a mimo nepadá. Cestuje hodně moc, většinou si klekne a někam leze, čili to mu ani zábrana nezabrání v pádu.
Ale pokud povolíš to společné letiště, připrav se pak na to, že se bude později, až bude spát sama, snažit občas nacpat k tobě do postele, náš to dělá k ránu, především proto, že už tam není tatínek 😀. No a taky jak moc je tolerantní tatínek 😀, to je taky otázka
No a pokud teda rozkládací, tak možná nějakej ten gauč z IKEA, tam si můžeš vybrat i relativně kvalitní matraci u těch kousků pro každonoční spaní, ale nevím no, mi to nepřijde ideální a taky nevím, jak by se tam dala dát zábrana

mates22
9. srp 2012

@lusyy aha, tak teď jsem si přečetla, že je to za tvé mantinely, tak nic 😀 .... já je měla u první dcery, nutila sem jí spát samotnou a myslím, že to nebylo dobře, za prvé se nikdo nevyspal a za druhý je dost úzkostná teď, netvrdím, že z toho, ale červíček ve mě hlodá ☹

lusyy
9. srp 2012

@mates22 Juditka nemá problém spinkat sama.Spí sama v pokojíčku na matraci,jen jsem potřebovala nějaký tip na postel(možná ten gauč). Rozkládací by byl super-zábranu by taťka vymyslel,je šikovný,ale řeším ty matrace,páč gauče jsou rozkládací a matrace se tam nedá dát. MOžná necháme tedy udělat na míru dle našich představ,ale to je zase finanční darda,tak jsem myslela,jestli někdo nemá nějakou vychytávku 😀

lusyy
9. srp 2012

@mates22 jojo,chápu,že pokud dítě je úzkostné,tak se to nesmí hrotit a pak ty hranice jsou někde jinde-jde jen o to porozumět svému dítěti 🙂 Naopak,Juditka když začala spinkat sama,tak se více zklidnila,protože ji nikdo nerušil otáčením či odfukováním 😀 😀 😀

mates22
9. srp 2012

@lusyy ... ještě mě napadlo, co nechat jí prozatím ty matrace na zemi (já vím, není to ideální, že nemá rošt), že byste koupili holt dvě a na den je dávali na sebe, čímž by vlastně vznikla takový nižší postel, třeba na hraní, pokud tedy si smí na posteli hrát, u nás ano, mají tam přehozy. A na noc byste je dali vedle sebe - nějaký systém suchých zipů by to třeba mohl vyřešit - že byste zatím nemuseli tolik investovat a třeba se časem sklidní. Já se dost bála, když dostala dcera v pěti vyvýšenou postel, protože ona taky byla takový trochu cestovatel, ale nespadla nikdy, tak teď už jsem v klidu (no v klidu, matraci ze staré dětské postýlky tam na noc stejně dávám, pro klid duše)

lusyy
9. srp 2012

@mates22 😀 jasně,že na posteli si může hrát 😀 ty jsi ale hlavička,tohle řešení mě vůbec nenapadlo a při tom je tak jednoduchý......praktický a zároveň bezpečný 😅 😅 😅

lamarika
19. zář 2012

Holky ptřebuju poradit. Budem malovat pokoj v novém bytě pro děcka. Zatím tam bude syn (3 roky) a dcera (2 roky), ale časem tam přibude i druhý syn.
Chtěla bych něco neutrálního, ale barevnýho co by bylo pěkný pro děcka i do budoucna. Nechci žádný samolepky, ty jsme měli teď a děti je velice rády likvidovaly. . .
Podlaha bude světle šedá, nábytek nejspíš bílej.
Původně jsem zamýšlela na dvě zdi červený a zelený pruhy, který by se sbíhaly k sobě a zbytek pokojíku bílej. Teď si říkám, že to není až tak dobrej nápad. Tak mě napadá jedna zeď fialová až švestková a druhá světle růžová a zbytek bílej?
Nebo jaký varianty napadají vás do pokojíku kde bude kluk i holka? Oranžovou předem zamítám (tý mám dost z práce). Koukala jsem na internet ale nic co by mě zaujalo jsem nenašla

maximka33
autor
19. zář 2012

@lamarika čauky, tak růžovofialovej pokoj asi moc pro kluky není.. a s fialovou by se mělo šetřit, víc se hodí na doplňky. co takhle žlutozelený pokoj? nebo hnědožlutý? chtělo by to buď nějaké univerzální téma - příroda, moře, nebo mít možnost udělat nějaké koutky, kde by to mohlo být holčičí či klučičí. jestli máš nějaký obrázek, co by se ti líbilo, tak pošli. a samolepky můžou být tak vysoko, že tam děti nedošáhnou 🙂

maximka33
autor
24. zář 2012

AHOJ maminky, tak jsem zjistila, že pro Martínka by bylo vhodné, kdyby měl za postelí kapsář. často se choulí ke zdi a ta je fakt studená. prosím o radu, který kapsář by se tam nejvíc hodil? já je očísluji a budu ráda, když napíšete váš názor.

reruna
24. zář 2012

líbí se mi číslo 6 a 7, ale jinak jsou pěkný všechny, takže ještě asi záleží na ceně