Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

berenika39
25. led 2012

@seb celé je to fotka, fototapeta....vypadá to dost realisticky, já vím...ale bambus v pokoji nemáme (asi by po něm šplhala nejen ta vopice 😉 , ale i Petr.

tak dávám pro nevěřící link 😉 😉 😉
http://www.fototapety.cz/42947-national-geograp...

Nám to vyšlo i přesně na tu stěnu, tak to tam prostě sedlo🙂.

seb
25. led 2012

@berenika39 , fakt krásný výběr, já budu ted taky dělat pokojíček ke 2 rokům, nábytek už máme objednaný a plánuju ve stylu safari, tak ta tapeta by tam sedla 🙂

berenika39
25. led 2012

@seb jasně, mě se právě spíš líbí zařízení do přírodna....
Když je pokojíček spíš herna, dítě tam tráví čas hraním, tak ty veselé barvičky jsou fajn, ale my to máme víceméně na spaní a úložiště hraček, tak jsem spíš pro přírodnější provedení🙂.

vojtisek2007
25. led 2012

@mates22 to je moc hezká kombinace těch koberečků, jinak pokojík je 8x5, náčrtek přikládám, tak kdyby měl kdokoliv nějaký nápady, tak šup sem s nima, na podlaze ve spací části je lino - světlá káva (postele budou přírodní borovice),to u postelí jsou skříně. v herně (ta šedá část obrázku) je koberec - ten budeme kupovat taky nový - chci jednobarevný. Spací část a herna není nijak oddělená. Tak nevím, jestli je nutné mít postele u zdí...mě to tak přišlo nejpraktičtější.
@seb,@jajulin a kapsář na zeď určitě nechci kvůli prachu - Eliška má alergii....tu tapetu jsem samozřejmě nechtěla jako tepelnou izolaci, ale že je přeci jenom příjemnější "šmátnout" holou rukou nebo nohou na tapetu než na zeď...☹

@berenika39 opice s bambusem krásná 🙂,a plyšáci u nás taky nehrozí - teda v posteli ne, kvůli té alergii se to snažím eliminovat

berenika39
25. led 2012

@vojtisek2007 ale já zase nevím, jak s tím kapsářem - nebude si tam kramařit, místo spaní? Petr má u postele takový visací pytel, kde má malé plyšáky, a často ho tam večer najdu, jak potichu, aby nikdo neviděl neslyšel, stojí, otevřený poklop a uklízí🙂)). Ale dá se to, já vím, hračky spinkají🙂)).

aha, ted jsem to dočetla, ty kapsář nechceš, kvůli prachu...taky existuje takový izolační nástřik na omítku, je to takové jako hrubé, ochrání to ze´d, nestudí to, myslím, že jsem to taky viděla v tom Hornbachu

mates22
25. led 2012

@vojtisek2007 mně se to rozvržení celkem líbí, ta spací část je trochu oddělená skříněmi - případně mezi ně můžeš dát nějaký "závěs", nemyslím jako závěs na okno, ale takový ten jakoby vertikální žaluzie, nevím, jak to líp popsat - mívala to IKEA a kámoška to měla a děti to milovaly. Děti jsou asi ještě malé, nepotřebují stůl, že? Chápu, že se bude chodit přes hernu do ložnice a ne naopak, ale jen mě tak napadlo, možná jestli by nebylo lepší dát postele do části bez oken a hernu do světlého prostoru. Oni si pak stejně hrajou v celém pokoji vč. postelí. Pak by asi bylo nejlepší dát je vedle sebe ne ke zdi, ale naproti dveřím a případně od té průchozí části oddělit něčím - ale obecně se myslím říká, že by dítě mělo vidět na dveře, mám ten dojem, že jsem to někde četla, když jsem dumala o tom našem pokojíčku. Ovšem, kdyby měl člověk splnit všechno, co by mělo....tak to by asi nezařídil nic 😉. Jo ještě, já při návrhu využívala volně stáhnutej program, tuším SWEETHOME se to jmenuje, ukáže to i 3D - není to světoborný, ale pro představu to stačilo.

mates22
25. led 2012

@vojtisek2007 teď jsem rozluštila, že malýmu je pět, tak to už asi bude stůl potřebovat, přijde pod okno mezi postele?

jck
25. led 2012

ahoj, všechny zdravím...pokojíčky jedna báseň, jako z pohádek a tapety úžasný, pořád nakukuji, co kdyby náhodou jsem třeba zařizovala ještě jeden 😀 super inspirace.
Všem přeji pevné nervy při nakupování a zařizování a nutnou dávku trpělivosti (vím o čem mluvím 😉 )

vojtisek2007
25. led 2012

@mates22 malýmu bude 5 teď v únoru, (elišce budou 4 v červnu) takže na psací stůl (do školy) je dva roky času dost - v herně mají něco jako konferenční stolek do obýváku a k tomu židličky mamut z Ikei (modrou a růžovou) a tam si malujou, mají tam noťase a tak....až budeme dávat psací stoly do školy - chci šoupnou postele kus od okna a do každého rohu k oknu dát jeden psací stůl - zmenší se tím o cca 1,5 m herna, ale zase až půjdou do školy, chci eliminovat hračky v herně - teď tam mají ten stůl na kreslení 1x1 m, dřevěnou docela objemnou kuchyňku...tak snad něco z toho taky ubyde 😉 .
Já ti nevím, jestli ty postele proti dveřím jsou dobrý nápad - já osobně bych tak spát nemohla, zbláznila bych se....jojo, tu hernu a spací část jsem chtěla "předělit" takovýma těma průsvitnýma / barevnýma voálama - nevím jak líp to napsat.....a právě že jsou naučený že do spací části hračky nosit nesmí 🙂 proto je to tak u nás oddělený. Dík za odkaz na ten sweethome - zkusím to

vojtisek2007
25. led 2012

bych spíš potřebovala doladit nějak ty barvy,doplňky a tak.....postele budou přírodní borovice - max mořená, lino je světlá káva - tak k tomu koberečky + skříně - ty budou nové, tak nevím, jen jestli decent.dekor dřeva nebo třeba i kombinaci s barvama, a jaký jednobarevný koberec do tý herny ??? - v té je jednom ten jejich kreslící stůl - dekor dřeva a uložný prostor jako má na fotce @berenika39 - jen taková ďouratá skříň - taky dekor dřeva - to tam asi zůstane, a dvě dřevěný bedny na hračky na kolečkách

berenika39
25. led 2012

@vojtisek2007 neboj, hračky to tam rozsvítí. energie mají děti dost, netřeba jim vždycky pomáhat křiklavou barvou...

vojtisek2007
25. led 2012

@berenika39 to je mi jasný, proto tápu, jakou barvu má mít koberec v herně.....aby to bylo i trochu praktický - vzory nechci, ani takový ty hrací jakože silnici a tak....

berenika39
25. led 2012

@vojtisek2007plovoučku🙂 na sezení pár malých podprdelníků...?
My jsme taky kýchací typy, nemáme doma nic - ani záclony, koberce, závěsy, petr odrostl na plovoučce od miminka a přežil. A máš už prcky velký, třeba by to šlo bez koberce, nebo jen kusový, na parádu? Jednobarevný, s nejakým motivem...

maximka33
autor
25. led 2012

máte někdo na větší posteli nebesa či baldachýn? doufám, že to nebude moc dětinské, pro toho našeho chlapáka 🙂

mates22
25. led 2012

@maximka33 já o tom taky vážně uvažuju, hlavně teda na léto jako ochranu proti létajícímu kousajícímu bzučícímu hmyzu - takže asi spíš takovej ten baldachýn co visí u stropu a rozprostře se kolem postele, jak má třeba Ikea, tam je to všechno celkem za dostupný ceny. A chlapák nechlapák, dostanou ho oba - syn navíc trpí na laryngitidy, takže když mu to na noc namočím kolem postele, bude se mu i líp dejchat. Ale ještě nemáme.....

cervenec
25. led 2012

Ahoj taky přidám pár fotek 😉 ted už je tam spousta věcí jinak,hlavně je tam asi o milion hraček víc 😝

deyana
25. led 2012

@cervenec no nádhera 😉

maximka33
autor
25. led 2012

@cervenec tyhle úložné sestavy se mi moc líbí. hlavně aby tam došáhly děti a mohly si samy uklízet. i ten kulatý koberec je pěkný. a máme stejného koníka

maximka33
autor
25. led 2012

@mates22 tak až budeš mít fotku, dej sem. u nás je trochu problém se zkoseným stropem, budu muset ten baldachýn zahnout. ale zas bude mít mladej hnízdečko, to by se mu mohlo líbit. na postýlce se mu nebesa taky líbila.

bachovyesence
25. led 2012

@maximka Proč chceš nebesa nebo baldachýn? Dneska se vyrábějí různé jakoby domečky nebo tunely nad tu vyšší postel, my máme v růžovofialovém, ale myslím, že jsem viděla i v klučičích barvách či s klučíčími motivy. Ale baldachýn, třeba ten z Ikei je hezký🙂
Jinak máte všechny krásné pokojíčky, bohužel jako Pro nemůžu "likovat" , tak to alespoň říkám.

pajafra
25. led 2012

@vojtisek2007 My jsme pro dcerku nechali udělat dřevěnou postel a na zadní stranu u zdi jsme nechali po celé délce zábranu - je to podle mě lepší, nebude ošoupaná zeď.

maximka33
autor
25. led 2012

@bachovyesence tak právě že chci udělat takové hnízdečko 🙂 tunel nejde, protože je stejně vysoký, a náš strop právě ne. bylo by to moc u zdi. baldachýn je jen látka, takže vzdušnější. syn má malý pokojíček, tak jsem přemýšlela, jak právě oddělit zonu spaní od hrací (zatím jich víc nepotřebujem).

bachovyesence
25. led 2012

@maximka33 Tak to jo. Já se vždycky koukám na google na obrázky, třeba by ti to pomohlo: http://www.google.cz/search?hl=cs&q=baldachýn&p...

maximka33
autor
25. led 2012

@bachovyesence díky, ráda se pokochám a občas uložím nějaký skvělý nápad. včera jsem se zamilovala do těch fototapet 🙂

seb
25. led 2012

@berenika39 , ta fototapeta se lepí jako klasická tapeta ?

seb
25. led 2012

@cervenec , pěkný ;)

vojtisek2007
25. led 2012

@berenika39 tak plovoučku by si manža nikdy do bytu nedal - je to taková jeho profesní "úchylka".... 😠 taky bych ji brala do celýho bytu....navíc dětský pokoj je rohový severní a pod pokojem je garáž, takže je tam pořád takový pocit chladu, proto chci do herny koberec, až povyrostou a herna nebude, tak bude jen lino...

berenika39
25. led 2012

@vojtisek2007 jasně, to má každý jinak....hlavně aby to vyhovovalo vám🙂. mě se líbí, jaký ted dělají lino, až jsem zírala, jak se to za pár let změnilo🙂.

manžel je truhlář? tedy jestli se můžu ptát, podle hlášky v pasu🙂. i ten můj - sice to nemá jako živobytí, ale doma se to hodí🙂. právě ty policové díly udělal přesně podle mého přání a postel je taky na míru🙂, obložené topení, aby se malý neotlouk a nepřipek....hodí se to🙂
Ale proti plovoučkám nic nemá🙂))).

seb
25. led 2012

@vojtisek2007
@berenika39
my máme v pokojíku koberec a pod ním ještě takovou tu zelenou kročejovou izolaci, a jsem za to ráda, nedupe tam jak slon, nemá to kluzký, nemá to studený a může se válet po celým pokojíku, jak chce

seb
25. led 2012

@simonceli , nepadá malá z postele, když jí má bez zábran a takhle naprostředku ?