Dieťa sa nevie samo zabaviť. Ako je to u vás?

ustarana
4. led 2012

Mám 8,5 mesačného syna, ktorý sa sám nezabaví. Hračky ho vobec nezaujímajú a je jedno, či má jednu alebo ich má 20. Keď ho dám do ohrádky, tak spustí strašný rev, keď je mimo ohrádku, tak stále niekam lezie a vylieza. Nepoznám situáciu, v ktorej by si prcek na chvílku sadol, ľahol a obdivoval ručičky, hračky alebo cucal palčky na nohách. Je to normálne? V žiadnej chytrej knížke o tom nieje ani zmienka. Ako je to u vás?

ivular
4. led 2012

Nejsi v tom sama -nedávno jsme to probírali tu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mala-kno... 😉

petaov
4. led 2012

Ahoj, třeba je jen trochu víc hyperaktivní, když je v tom motorickém vývoji tak napřed. Zkoušela jsi třeba zajít do nějaké dětské herny, kde má jiné hračky než doma, nebo mezi jiné děti, jestli se nezabaví? Držím pěsti 😉

beruska24.9.
4. led 2012

starší dcerka touto dobou chodila kolem nábytku a nejvíc se zabavila, když mohla všechno zkoumat, vyhazovat šuplíky, všude vlézt apod. takže se pořád motala pod nohama 😀 já vše dělala v poklusu a do ´´hrací´´ postýlky jsem ji mohla dát jen na odpočinek nebo když jsem potřebovala uvařit. při tom jsem se snažila ji zabavit mluvením, vysvětlováním co dělám......prostě ji ´´zapojit´´ do pracovního procesu 😀

jop
4. led 2012

U nás to bylo to samé, náš malý je extrémní lenoch, plazil se až do roka, takže při plazení toho moc neobjevil a vyžadoval, abych byla s ním, začalo se to měnit k lepšímu po roce. Ohrádku taktéž nesnášel. Určité řešení bylo nosítko. Vyhazování hrnců ze skříně byla tak jediná zábava, u které vydržel aspoň pár minut, ale to až po tom roce. Do roka opravdu hrůza.

luciebx
4. led 2012

nas mladej teda taky ohratky nesnasel... zkus ho nechat volne.. nebo pust treba na chvilku telku.. on se casem zabavi .. uvidis.. a to ze nekde plazi lozi.. to snad nevadi ne.. hodne stesti..

petule246
4. led 2012

Přijde mi to naprosto normální. U druhého syna mám výhodu, že ho docela už i zabaví starší brácha (pokud ho zrovna nemydlí 😉 ). Ohrádku jsem zkoušela u prvního syna a po týdnu šla z domu, protože jsem pochopila, že s ní mi pšenka nepokvete 😀 On se ti naučí hrát, ale ještě je brzo. Starší syn si už vyhraje pěkně, ale nevzpomínám si, kdy se to přesně zlomilo.

helulela
5. led 2012

U nás to bylo v tomhle věku stejné, starší syn je hodně aktivní, vyžaduje pozornost. U všeho jsem mu musela asistovat, s hračkami si nehrál, spíš tahal věci ze šuplíků, kabely apod. Dát ho samotného do ohrádky, to by nešlo... Dobrá zpráva je, že s věkem je to lepší a lepší 🙂 Zhruba kolem 16 měsíců objevil hračky - figurky z lega, autíčka, věci na písek. Teď už si vydrží nějakou dobu i sám hrát, když odejdu něco udělat do vedlejší místnosti, dřív mi byl pořád v patách. Takže neboj, je to normální 🙂

ined77
5. led 2012

ahojky 🙂 ,

taky asi jsou děti které se zabaví na dlouhý čas maličkostí,ale myslím, že v drtivé většině případů je to jako u vás 😉 .
chlapeček je moc malinký na to, aby si hrál sám, chce společnost...to je normální 🙂 .u nás začal být trošku klid když měl malý kolem těch 18 měsíců...pak už u něčeho vydržel...nejvíce také u hrnců 🙂 .

meleri
5. led 2012

to je v pohode, vubec se tim netrap. bud proste s nim. uklidit atd se da jak bude spat. spolecne vareni taky jde. muzes ho mit v kuchyni a pujcit mu bezpecne naradi z kuchyne..nejake misky, hrnec k tomu neco na bacani treba jeho lzicku.

hamma
5. led 2012

Náš syn dělal to stejný a nikdy mě nenapadlo, že by na tom mělo být něco špatnýho. V postýlce byl za celý svůj život tak asi tři hodiny, jinak byl vždycky u mě, všude - u vaření, na záchodě, při věšení prádla...sám si začal hrát teprve před nedávnem a stejně mu to moc dlouho nevydrží.
Ale vážně mě nikdy nenapadlo to považovat za problém, vůbec jsem nečekala, že by se takhle malé dítě mělo zabavit samo.