Digitální teploměr do ouška. Který funguje spolehlivě?

zazit
13. kvě 2009

ahoj holky, potrebovala bych poradit - mate zkusenosti s teplomerem do ouska, ktery opravdu spolehlive funguje ? chtela bych nejaky koupit, ale mam strach, ze za nej dam tisic korun a pak zjistim, ze je na prd a nemeri, uz jeden takovy doma mame ☹

kapulet
15. kvě 2009

ahoj zazit, my máme omron a funguje skvěle 😀 hlavně taťka se neustále měří jestli náhodou není nemocný 😅

evicka7
15. kvě 2009

my máme taky omron, ale používám ho jen jako orientační, oproti rychloběžce se sem tam o 0,2-0,3 rozchází, ale měří

kapulet
17. kvě 2009

evicka, já bych řekla že ušní je přesnější, u rychloběžky musíš 1/2 stupně odečíst u ušního nikoliv. My používáme jen omron ale u doktorky musím vždy říct, že měřím ušním aby neodečítala

zuzik.3
18. kvě 2009

tak já musím odečítat i u ušního, když jsme zdraví tak naměří 37,2 a rychloběžka -+ podobně. Už jsem ho jednou reklamovala, dali mi uplně nový a dělá to samé. Prodavač mi tvrdil, že oni u ušního odečítají doma 1 stupeň, ale v návodu nic o odčítání není psané, tak nevim teda...

zazit
autor
22. kvě 2009

holky diky, teda ale co je to za teplomery, kdyz se pak jeste musi odcitat teplota ? ja jsem se ptala pediatricky a ta mi doporucila Braun Thermoscan 4520, kdyz jsem zjistila kolik stoji (1 800 Kc), tak jsem sla do mdlob ☹ , je ten Omron taky tak silene drahy?

evicka7
22. kvě 2009

náš omron stál lehce pod tisíc, nejsem si jistý, jestli 960 nebo 990

zazit
autor
22. kvě 2009

tak to je pulka, to by slo 🙂 a kde jste ho koupili ? v lekarne ?

senja
24. kvě 2009

Zajimave tema. Nevi nekdo neco o dudlikovych teplomerech? Jestli jsou horsi nez ty do ouska?

mkr
24. kvě 2009

my už jsme teda větší, ale malý ho teď budu kupovat zkusím ten z letáku z Lidlu za 400 Kč a když nebude fungovat tak vrátím tam s tím nebude problém 🙂

kapulet
24. kvě 2009

senja ten dudlíkový máme taky ale nikdy jsme jej nevyužili, protože když už bylo potřeba teploměru tak obě holky v té době už dudlíka nechtěli. A pak ten uští je těch elektrickejch asi nejspolehlivější, ale je nutné si přečíst návod a dodržovat čistotu ouška před použitím, pak ta odchylka může být znát. My máme ten omron a ten má výměnné nástavce.
mkr tak já osobně bych do teploměru z Lidlu nešla, nevěřila bych mu.
Jinak ty ceny kolem té 1OOO kč jsou normální, my jsme ten náš koupili na netu a problém s ním nebyl ani jednou. Jenom si musíte zvyknout, že se s ním měří prostě jinak 😀

zazit
autor
25. kvě 2009

no ja nakonec pres ebay sehnala ten doporucenej braun, taky ma ty ochranny kryty, aby se zajistila cistota, tak jsem na to zvedava, vyplazla jsem za nej 1250 kc, tak doufam, ze bude fungovat, ze to nejsou vyhozeny penize

zazit
autor
27. kvě 2009

holky, tak jen hlasim, ze jsme vcera braun zkouseli a vypada to, ze to vyborne funguje - behem sekundy odecte teplotu a teplota vypadala, ze odpovida realu 🙂 , tak snad bude fungovat i na mimiska

zazit
autor
27. kvě 2009

jo a jinak moc diky za rady