Dítě, 2,5 roku, rok "pravidelně" cca 2x měsíčně zvrací

vojtisek2007
12. únor 2011

Ahoj všem,
Eliška (2,5r) každý měsíc - už skoro rok - cca 2x zvrací - probíhá to tak, že kolem půl šesté večer lehne na gauč, že jí bolí hlavička, že je unavaná a do půl hodiny se pozvrací (zvrací třeba ještě nestrávenou snídani..☹ ) , pak ještě asi tak 2x....potom spí až do rána a ráno nic, v pohodě, nají se a je čiloučká, je bez teplot.....tohle se opakuje tak po třech týdnech....u dr. jsem s ní byla, řekla, že zatím mám psát frekvenci zvracení a ten den si zapsat co všechno jedla....je to už půl roku, jídla se v tom dnu kdy zvrací většinou neshodují (krom jogurtu)....takže nás bude čekat asi nějaké gastro vyšetření....nebo nevím, napadlo mě, já trpím na migrény (včetně zvracení ☹ ) a ona si vždycky před tím zvracením stěžuje na bolest hlavy...může mít takhle malé dítě migrény ??? nebo opravdu bude nějakej problém s žaludkem nebo střevama ☹ už jsem zoufalá, jednak že nevíme z čeho a druhak že si vůbec nedokážu představit, jaký všechny vyšetření bude muset podstoupit....Manžela ještě napadla cukrovka - malá extrémně hodně pije (běžně dva litry i víc a to jí vůbec nemusím nutit), často močí - což má samozřejmě souvislost s tím jejím pitím....má takové ty suché fleky na kůži (ty má odmala) a hůř se jí hojí rány...a dočetl se někde, že potom ze slabosti - kdy je nevyváženej ten cukr v těle, tak děti jsou malátné,bolesti hlavy a zvrací....tak nevím (v rodině nikdo cukrovku neměl ani z mojí ani z manželovi strany) ...setkal jste se někdo s něčím podobným. Je mi jasné že vyšetření u dr. je nevyhnutelné, jen se chci tak nějak na něco připravit. Děkuju

w_h
12. únor 2011

urcite bych si dosla na neurologii. ty migreny by to asi mohly byt. nevim od kolika let to deti muzou mit. sla bych co nejdriv. a kdyz ji nekdo nabere kapku krve na cukr nalacno, tim se taky nic nezkazi. drzim palce.

blandik
13. únor 2011

@vojtisek2007 - píšeš, že má suché fleky od mala...jak často jí jogurty a mléčné výrobky? Píšeš, že jediná potravina, která se ten den shoduje je jogurt...jiné dny jí taky jogurt a je to v pohodě? Ty suché fleky můžou být atopický ekzém způsobený mléčnou bílkovinou například - to by ukazovalo na ten jogurt...Jak je na tom s ostatními mléčnými potravinami? Alergie může být příčinou těch fleků a zvracení, bolest hlavy může doprovázet nevolnost...

blandik
13. únor 2011

@vojtisek2007 a kolik bylo Elišce, když jsi zavedla do stravy mléčné výrobky?

kalo
13. únor 2011

Taky bych nejvíc podezírala mléko a mléčné výrobky. Na některé děti působí přímo toxicky. (Ono mimochodem mléko v dětské stravě není vůbec nic dobrého...) A hned k doktorovi a do nemocnice na vyšetření, protože určitě je něco špatně. Zkus jí ÚPLNĚ vyloučit ze stravy mléko (i minimání stopy po mléce- v pečení, sladkostech atd.) Pokud je to tím, tak se projeví zlepšení po pár dnech, týdnech

vojtisek2007
autor
14. únor 2011

@blandik
@kalo
ahoj holky, děkuju za reakce....ano, jogurt má každý den....jí jenom čokoládový nebo bílou activii (a teda je po nich úplně posedlá,kdybych jí to dovolila, sní klidně 5-6jogurtů denně,musíme je před ní schovávat,což asi nemá souvislost 🙂 )....jinak z mléčných výrobků mi nesní nic....sýr,mléko...ani omylem. Mléčné výrobky jsem zaváděla do stravy dost pozdě, byla plně kojená do 7/8 měsíce a pak jsme pomalu najeli na příkrmy, takže mléčné kolem 1,5 roku, UM nikdy neměla. Ten suchý flek - je to velký jak dvacka - prostě takový suchý kolečka, trošku zarudnutý,ale vysušený, dermatoložka nám na to dala excipial - tím jí vlastně mažeme od miminka....má ho třeba tři týdny, pak zmizí nebo jich má i víc současně, někdy vůbec nic...

mamkamarketa
14. únor 2011

@vojtisek2007 ahoj. nejsem dr,ale jak jsem cetla prvni radky taky me hned napadla migrena. bohuzel si myslim,ze i takhle male dite je muze mit ☹(ale zase migreny jsou casto spojovane s cyklem MS..tak nevim) ja jsem jako mala mela motolice. dodneska si na to pamatuju, casto to i provazelo zvraceni, vim,ze tehdy delali CT, gastroskopii, EEG a pod...ale nikdy se na nic neprislo 😒 nakonec dr, rekla mame,ze simuluju a mam uz to psychicky. (mela jsem to cca od necelych 3 let do 7-8let)
co vim ja, tak cukrovku provazi prave ty motolice a stavy podobne mldlobam, hubnuti a unava a pri cukrovce je citit z ust acetonovy zapach 😒 . (netvrdim,ze to nemuze byt) Kazdopadne drzim palce a urcite trvej na kompletnim vysetreni...

vojtisek2007
autor
14. únor 2011

@mamkamarketa tak kdyby to byla ta migrena, tak to by snad tedy zjistili na EEG - mě ho taky dělali a měla jsem nějakou tu čáru či co - což je právě ukazatel té migrény...to už jí dělali, když jí byl cca rok, protože mívala takový stavy, že jsme měli podezření na nějaké epi-záchvaty, tehdy měla EEG čistý....tak uvidíme, bylo by to asi strašný, než by jsme našli spouštěče, čeho se vyvarovat...no tak furt lepší než nějakej fujtajbl v břiše nebo střevech, já se pořád uklidňuju tím, že kdybby fakt měla něco se zažíváním - břicho,střeva,slinivka apod, že by se to projevovala nějak razantněji, nebo častěji, nebo že by hned ráno prostě nebylo v poho, že by i jí třeba bolelo bříško nebo něco...no uvidíme, s dr jsem se domluvila na pátek, to má poradnu pro mimina, tak aby jsme se tam ještě nenakazali od nemocných, tak musíme vydržet do pátku...stejně počítám že jí vezme krev,moč a až budou výsledky, tak se uvidí, co dál....jo jinak tom zápachu z úst při cukrovce jsem taky četla a ten fakt nemá...jsem jí i ráno nevyčistila zuby a pak jsem jí průběžně celý den čuchala k puse,jak jelito, fakt.....

mamkamarketa
14. únor 2011

@vojtisek2007 bohuzel si myslim,ze migrena muze i nemusi byt prokazatelna z EEG. moje kamaradka ma sileny migreny. kdyz to na ni prijde zvraci na wc nekolik hodin v kuse a neni ani schopna vstat, bezne zhubne za 1 migrenu i 2,5kg ☹ bohuzel EEG, CT vse bylo ok a nakonec ji rekli,ze to souvisi s hormanama (migrenu ma vzdy jeden den pred MS) coz nebude pripad tve holcicky, hormony jeji telo nevytvari,ale jak pises je to kazdy mesic... je to treba v podobnych datech? Nejsem lekar,ale zazivani to podle me nebude, to by ji nebolela hlava a jak pises,projevovalo by se to casteji a razantneji. cukrovka nevim, mozna se u deti projevuje jinak nez u dospelych.. je casto unavena? Ma chut k jidlu?

vojtisek2007
autor
14. únor 2011

@mamkamarketa není to pravidelný....třeba jeden týden zvrací, druhý taky...a pak 4týdny nic...pak za tři týdny, pak za dva....když to vezmu průměrem od tý doby co si to píšu, je to 1,5 zvracení na měsíc.....Unavená právě není nikdy, naopak, je to taková hyperaktivistka....má víc energie než její 4letej brácha, dokáže jít s manžou na tůru 5km, bez keců s ba´tohem na zádech....dorazí a ona jde jezdit na kole,běhá,skáče,unavená je pouze těch 10minut než lehne a řekne že je jí blbě a ještě se jí udělají strašný černý kruhy kolem očí......chuť k jídlu je naprosto v pořádku, spíš větší, než že by jsme jí museli do jídla nutit nebo jídlo připomínat, hlásí se sama a porce jí dost velký, co tak porovnám s jejíma vrstevníkama, tak nevím.....

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
smardik
14. únor 2011

@vojtisek2007 i tak malé dítě může mít migrénu,přesně jak to popisuješ to měl můj brácha-taky tak nějak kolem 2let to začlo a přešlo to nějak kolem puberty,vždycky ho začla bolet hlava-večer nebo k večeru a šel si lehnout, tak do hodky zvracel a pak už mu bylo dobře,byli na neurologii,očním ale nic mu nenašli,uzavřeli to tou migrénou

blandik
14. únor 2011

@vojtisek2007 - já nevím, asi bych ti jen doporučila zkusit skutečně vynechat mléčné výrobky (i v potravinách ne ryze mléčných jako je čokoláda, uzeniny, pečivo) na nějakou dobu, jestli ji ty suché fleky nezmizí...uvidíš, třeba se to urpaví i s tím zvracením...ale myslím, že to budou dvě různé věci - to zvracení a bolesti hlavy a ty fleky. Možná tím vyloučením BKM se podaří aspo'n vyléčit ty flíčky...Možná bude stačit týden, dva...uvidíš, jeslti nastane zlepšení...

mamkamarketa
15. únor 2011

@vojtisek2007 alergie na BKM to si myslim nebude. bolelo by ji brisko a problemy by byli hodne intenzivnejsi. muj manzel ma intoleranci laktozy (ja vim, je to trosku jine nez alergie) ale treba kdyz jsem mu omylem dala mucosolvan tablety (obsahuji laktozu) behem nekolika minut se mu udelalo desne spatne a stravil na wc 2hodiny 😖 myslim,ze na alrgii na BKM je to ''malo'' cukrovku bych taky vyloucila, kdyz rikas,ze ma energie na rozdavani a hezky papa 🙂 bohuzel myslim,ze to bude ta migrena. klidne bych se zaptala jestli to neni hormonama. sice to je z jineho soudku.. ale nasi znami maji holcicku a te v 1,5 roce zacali rust prsa. bohuzel se zjistilo,ze to ma z masa. drubez je krmena ATB a rustovymi hormony a holcicka jedla kure casto a pry se ty hormony takhle na ni projevily ☹ drzim palce at je to naka banalita 🙂

vojtisek2007
autor
15. únor 2011

@mamkamarketa já se taky spíš přikláním k těm migrénám, uvidíme, v pátek jdeme k mudře...hormonama z jídla to být nemůže, máme domácí maso - jak drůbež,tak vepře....takže si ho krmíme sami....do školky nechodí, takže jí jenom doma....uvidíme. děkuju za váš čas

mamkamarketa
15. únor 2011

@vojtisek2007 to netvrdim,ze to je z drubeze, jen to byl priklad,ze je mozne bohuzel vsechno 😒 jinak domaci maso tise zavidim 😔 😉 urcite napis co ti rekli

vojtisek2007
autor
15. únor 2011

@mamkamarketa je mi to jasný, já to myslela tak, že jídlo máme tak nějak pod kontrolou - ovoce,zeleninu většinou taky vlastní...uzeninu moc nejíme...tak nevím, do jakých potravin by se ještě přidávali hormony, dneska možná do všech....☹. Až budu něco vědět, určitě napíšu...

mamkamarketa
18. únor 2011

@vojtisek2007 ahoj. tak jak ste dopadly?

vojtisek2007
autor
18. únor 2011

ahoj, zatím nijak ☹ předala jsem náš "blicí" deníček, vezli jsme s sebou raní moč, doktorka jí zvala krev, z moči zvýšený cukr nebyl ani ještě něco co by mělo být v moči přítomno na cukrovku tam nebylo...takže to nic, ty suchý fleky mi řekla, že budou mít souvislot s mléčnými výrobky, máme je omezit na minimum....výsledky jí přijdou v pondělí po o, tak si máme zavolat a podle toho se uvidí, určitě říkala že nás objedná na sono bříška a na neurologii na natočení EEG - pokud tedy z těch výsledků nebude patrný něco jinýho.....

vojtisek2007
autor
23. únor 2011

@mamkamarketa
tak jen chci poreferovat - krev byla pořádku, sono máme za sebou a taky dobrý...na EEG jdeme příští čtvrtek a ještě předtím máme mít hotové vyšetření očního pozadí - tak tam jdeme v pondělí, zatím se naše mudra kloní k těm migrénám....

mamkamarketa
23. únor 2011

@vojtisek2007 ahoj. tak dobra zprava je,ze to neni ta cukrovka. ja vim,ze ty migreny jsou desny,ale lepsi nez si dozivotne pichat inzulin a dieta. tak budu drzet palce at to dobre dopadne a urcite napis!!!! Hodne stesti

vojtisek2007
autor
23. únor 2011

@mamkamarketa díky 🙂

jbohm
27. pro 2011

Vygooglovala jsem tuto diskuzi, protoze syn (4 roky) ma podobny problem, zvraci 2x mesicne, pricemz jsem nevypozorovala, na cem by to mohlo zaviset (jidlo, zvysena namaha, souvislost se skolkou apod.). Dr. mu zatim udelala krev a moc - oboji v poradku. Poslala nas na UTZ bricha - zjistili zvysenou pneumatozu - vzduch ve strevech. Dr. si ale mysli, ze to se zvracenim souvislost nema. Ted nas ceka vysetreni stolice a pritomnost parazitu v zazivacim traktu. Coz myslim, ze zase vyjde negativne. Na bolesti hlavy si syn pred zvracenim nebo pri zvraceni nestezuje, jen na bolesti briska a opravdu se hodne krouti a narika. Kam by nas mela jeste dr. poslat? Na gastro... na alergo? Taky se bojim, co mu budou delat za vysetreni, ale prece to nenecham jen tak, to neni normalni...

Jestli je mozne obnovit tuto diskuzi nebo spojit se s matkou te holcicky, o ktere se tady diskutovalo, budu rada...

mamkamarketa
28. pro 2011

@jbohm zkus napsat @vojisek2007 uz je to skoro rok,tak treba poradi 😉

oliva83
24. led 2017

vojtisek2007 jbohm Máme podobný problém už 9 měsíců,mohla bych se zeptat,jak jste dopadly?vím,už je to dost dlouho,ale taky nevím co malýmu je.je mu 19 měsíců.