Dítě, 2 roky, televize (a pitný režim). Kolik času tráví u TV? A jak to máte s pitným režimem?

elis101
11. únor 2022

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat kolik času vaše deti tráví u TV. Malé je 2roky a měsíc. Doteď jsme to celkem krotili, ale pak přišla karantena, karantena, covid karantena...bla bla....teď už sedíme doma na zadku od 28.1, prochazky leda na balkon...Už mě ani nenapadá, čím ji zabavit a ona už to ani nekvituje....na Binga ovšem by koukala klidně celý den. ( upřímně i já už občas tupě čumim) Dožaduje se velmi často a když se pak vypne....no myslim, že se ježí chlupy na lýtkách lidem i v posledním patře....

A pak bych se chtěla zeptat na pití. Voda strašně málo, ovocné pití, to dá za den bez problémů celé 330ml. ( dala by i víc, ale snažim se jí strkat vodu/čaj) Mělo by být sladké jen z ovoce, ale přeci jen....je to cukr. Mám jí terorizovat a chtít aby pila vodu a nebo ustoupit a dávat jí pitíček, co žádá? Nějak to zatím střídám, ale pak mám výčitky, že trpí žízní. Den, kdy po ní chci, aby pila vodu nevypije skoro nic...( když se probudí v noci, vody se napije, je rozespalá....z toho fakt neustoupim)

Díky za názory

klokanka31
11. únor 2022

@elis101 Naší bude 21 měsíců a na televizi kouká jen večer když si zalezeme do postele, ona u toho do pár minut usne. Jinak ji telka nezajímá. A s tím pitím,nám dřív pila i bylinkové čaje, teď jen vodu. A vypije denně litr a půl...

tasimia
11. únor 2022

@elis101 nam jede televize jako kulisa, pohádky jako Vaiana, Ledové království a české pohádky..a malou to nezajímá. Sem tam na to mrkne když zpívají, tak začne tancovat, sekne se u toho. Jinak mala pije Jupika, redim ji to trošku z vodou a nebo ji dělám domácí džus. Pila od pulroku čistou vodu a tu už do ní nedostanu i kdyby nevím co, čaje které pila dříve taky..Takže dávám co chce. Hlavne, že pije, protože do ní něco dostat je nadlidský úkol.

pipi_puncocha
11. únor 2022

Zase teď máte výjimečnou situaci, nemoc, karantény... My jsme byli před dvěma týdny hospitalizovaní se synem v nemocnici (má dva roky a dva měsíce) a to se díval na videa fakt nonstop, když byl vzhůru. Udržet ho v pidi pokoji, aby si nevyrval kanylu a něco si neudělal nebylo snadné. Teď když je zdravý a můžeme chodit ven, tak to je úplně v pohodě, dneska je u nás babička, tak má zábavu, hraje si s ní od rána a na televizi si ani nevzpomněl. Takže bych se toho tolik nebála, myslím, že jak budete zdraví, tak to bude zase v rozumné míře.

A s pitím neporadím, syn prakticky nepije, vodu teda má rád, sám si nalije z kohoutku, ale pije fakt strašně maličko. Tak se snažím, ať máme aspoň 1x denně k jídlu polévku, ovoce s vysokým obsahem vody, nějakou kapsičku...

ee.liska
11. únor 2022

Dvouletý syn na TV kouká ráno a večer na tlapkovou patrolu. Dva tři díly. Přes den nám TV jede jako kulisa, buď Rebel nebo NatGeoWild, takže když se mu přes den něco zalíbí, zastaví se a koukne. Někdy mají starší děti pohádku, koukne na pasáže, co ho zajímají. Má rád Draky, Auta a Letadla, ty dá celé. Teď nám jede týden olympiáda a neřeší, že nejsou pohádky, prostě se nedívá 🙂 S pitím si řekne sám. Někdy vodu, někdy čaj, někdy domácí sirup. Ale dostává i džus a sem tam ta dětská pitíčka. Vypije celkem dost.
Nejsem ani matka, co nic neřeší, ani ta superekobio, prostě všechno se má v normální míře zkusit 😁😁😁

g_m
11. únor 2022

@elis101 Ve dvou letech cca 30min rano, vstaval hrozne brzo kolem 5:30... Pak 30min pred spanim po obede a vecer zase 30-40min. A staci. Nesnasim televizi jako kulisu, to je peklo a vytáčí me to i na navstevach.
Davala jsem od miminek neslazeny caj a vodu a doted nevyzaduji sladke piti. Kamoska davala stavy apod. a klucina v peti letech 8 kazu. Pokud je ale naucena na sladke, tak se to blbe preucuje. Zacala bych to vic a vic redit.

elis101
autor
11. únor 2022

@klokanka31 my televizi temer nepousteli, nezajimalo ji to, ani kdyz jsme si ji pustili my. Pak byla 14 dni nemocna, pry udrzte ji v klidu...to bylo takove prvni vetsi ,,setkani"...no a ted...uz si jede...krotime to celkem v pohode, jinak jsme totiz celkem akcni...jenze to ted moc nejde

S tim litrem a pul, to snad zavidim...ja si myslkm, ze jestli vypije za den pullitr...nekdy jednu sklenicku...peklo. Uz jsem psala i doktorce...

jako_mala_holka
11. únor 2022

Dcerka má 20 měsíců a na TV se dívá ráno třeba půl hodinky, pak ji většinou vypnu, někdy nechám puštěnou, ale už u ní nejsme, spíš je to jako kulisa, občas, když slyší nějakou písničku nebo znělku, tak se utíká podívat na chvilku... Pak pouštím až odpoledne nebo k večeru na chvilku, zas třeba půl hodinky, max hodinu, většinou si u toho i hrajeme nebo tak.
Ohledně pití, pije vodu nebo neslazeny čaj, třeba dětský rooibos, ale půl roku zpět tohle nechtěla, pila jen vodu s troškou ovocné šťávy (třeba hipp), jinak prostě nepila... Asi měsíc zpátky jsem ji musela do čaje dávat trošku medu, jinak opět nepila... Ráno a večer má UM, včetně toho vypije denně cca litr až litr a půl, jak kdy.

elis101
autor
11. únor 2022

@tasimia celkem jste me uklidnila s tim pitim...ze je na tom nekdo podobne....jsem z toho dost nesva. Ja trda taky nikdy nepila moc. Polepsila jsem se az s tehotenstvim a kojenim...ted to zas upada 😅....ale tohle je fakt malo, co mala predvadi...

klokanka31
11. únor 2022

@elis101 Tak to je hodně málo 🤔

merope
11. únor 2022

@elis101 U nás teď taky televize skoro non-stop. Covid. Ale když je zdravý, tak prostě jdeme ven, zkusím jinou zábavu a tak. Pohádka u snídaně, pak vypnu a vymyslím aktivitu (pokud nepracuji), a pak to beru, že do 18 hodin pohádky ne. Záleží taky na počasí. Když má zábavu, tak na to zase tolik nekouká. A ano, když není pohádka nebo když schovám počítač, tak hned jekot, ale to je tak 2 dny a pak zase pohoda. Jo, nesmím ten počítač vytáhnout pro sebe.

hani_na
Autor odpověď smazal
Zobraz
elis101
autor
11. únor 2022

@g_m malá je právě navíc taky z těch detí, co nespí, takže den je dlouhý. Televizi jako kulisu nemám, taky to nemusím. Doma to tak neděláme. Buď koukáme, nebo ne. Jen jsem vlastně chtela vedet, kolik rodice dovoli koukat....priznam se, ze rano kouka ted treba i hodinu ( vstava totiz taky pred sestou), po obede taky a pred veceri nebo po veceri taky chvíli. Uz proste nevim, co s ni.....ale taky si porad rikam, ze je to vyjimecny stav, az clovek bude moct ven, zas se zabavi jinak

S tim pitim to byl taky spis cin zoufalstvi. My s muzem nic nesladime. Sladke limonady nepijeme, nechutna nam to. Pro navstevu koupim a pak jim to balim domu...Po tom, co jsem ale vypozorovala, ze mi proste za den upila z hrnicku centimetr a z lahve vody 3xcucla jsem se rozhodla, ze ji holt uz jsou skoro dva a ze holt zkusim neco ochuceneho, melo by to byt bez umelych cukru, vybirala jsem...ale co clovek vi a cukr je to vlastne taky, takže...rano teda obcas prekvapi a ten caj srkne i pul hrnicku. To je ovsem spis vyjimka. Davam casto neslazeny, nekdy s trochou medu. Jen proste resim, jestli ji nutit do vody a prijmout, ze moje dite nepije a nebo jestli proste ustoupit a jak moc. Nerada bych aby mela problemy...

elis101
autor
11. únor 2022

@klokanka31 pije opravdu hodne malo...nez jsem se rozhodla a nasla ty ,,stavicky" ( melo by to ale byt, podle slozeni 60%voda a zbytek stava z ovoce) tak to bylo treba centak z hrnicku u snidane a za den 3x z flasky...takze treba max 100ml...

areh
11. únor 2022

@elis101 syn začal koukat na tv nějak po druhém roce. Ze začátku nevydržel ani celý večerníček. Ale chápu, že karantena v bytě je na palici. Ale nějak bych to korigovala. Jako "koukneme na pohádku a pak si půjdeme malovat" a to striktně dodržovat. Takhle klidně několikrát za den. Spíš to rozmělnit než koukat v kuse.
Až budete moci ven, tak to bude taky jiný, to bych pak omezila tv třeba jen na Večerníček.
K pití jsem dávala jen vodu a čaj, případně vodu s citrónem, pomerančem a pod. Pokud šťávy, tak bych koukala po lepších a hodně je řešila

klokanka31
11. únor 2022

@elis101 Radši se zkus zeptat doktora...jako třeba já taky hrozně málo piju, někdy dám tak půl litru za den, ale přece jen u těch dětí je potřeba dát pozor aby neměly dehydrataci.

felixfelicis
11. únor 2022

Trochu vam to tu nabouram, muj dvouletak nesleduje nic 🙂
Pitny rezim nesleduju, pije vodu, caj, mleko, dzus kdyz koupime, tak cela rodina najednou vypije krabici a pak zas neni, nemame ho doma pravidelne. Detska piticka a stavy nevedeme.

mmichaella
11. únor 2022

Syn 19m kouka po dopoledním spanku cca 30-45min na Booba. Tv jako kulisa nehraje nikdy (výjimka byla o Vánocích 2 dny). Pitný režim taky nic moc. Ale tak ráno dá koktejl 250ml, a v průběhu dne když se zadari dá vodu 200ml, čaj mi nepije. Džus nedáváme. A pravidelně 80ml kapsička ovocna odpolko. No, snažíme se vodu nabízet, ale kdyz nechce, nedá se nic dělat

tasimia
11. únor 2022

@elis101 no nejsem z toho nadšená, ale zase lepší než nic. Raději at mi vypije sladké, než aby nepila vůbec, zvlášť když je nemocná, to neredim vůbec, to dávám i neperlivou minerálku, když ma horecky. Já říkám neni třeba si z toho dělat hlavu, prostě to tak je a až bude starší tak si sama třeba vodu vezme, kdZ uvidí, ze mi pijeme neperlivou většinou sodastream.

sonnenaufgang
11. únor 2022

@elis101 mám dceru 26 měsíců. V listopadu jsme měli covid a to tedy telka jela pořád. Hrůza. Od té doby teprve koukáme. Začala koukat i při jídle atd., tak jsem si jednou řekla a dost. Prostě jsem řekla, že se podíváme až třeba večer, že teď se jí. Párkrát ještě vznesla prosbu na mobil(koukala na YouTube) a já vždy řekla ne a bylo to. Bála jsem se reakce a bylo to nakonec úplně v pohodě. Kouká nakonec jen večer v posteli, kdy u toho časem usne (občas tedy i čteme knížku před tím). Výjimečně koukneme i přes den, když jsem třeba unavená či tak. Jinak se dcera docela zabaví sama.

me_druhe_ja
11. únor 2022

Syn 2 a čtvrt roku: kouká 3x denně (ráno, poledne, večer). Pokaždé asi půl až hodinu. Dohromady ale max 2h. Mě se to zdá taky moc....pokud jsem s nima doma, tak jinak TV nezapinam (i když to ticho mě depta). On je schopen viset i u politické debaty....Pokud je doma přítel nebo jeho starší děti, tak bohužel TV jede skoro nonstop - to ho prostě beru většinu času pryc do pokojika. Akorát já tam s ním musim být a nemůžu dělat nic jiného. Co mě štve víc, že roční ségra na to kouká taky...to je holt asi osud mladších dětí...

Jinak pije málo: ráno a před spaním mlíko, dohromady tak 300ml max a přes den dá 150-250ml vody/čaje/džusu. Zkoušela jsem to spravit sladkým pitím, ale ani to nechce. Prostě mu to asi stačí: čůrá dost, moč světla, nesmrdí. Tak to neřeším... Každej má jinou potřebu pití že. I jako dospělí. Já třeba piju denně 3-4l a přítel vypije tak půl litra, max litr.

bigbig
11. únor 2022

Můj syn ve 2 letech nekoukal vůbec na nic. Je to ale tím, že televizi nemáme a nějaké pohádky na počítači jsem mu začala pouštět až po 3.roce. Ve 3 letech to bylo tak 10-15 minut denně max. Pitnej režim nic moc. Ve 2 letech pil hlavně mlíko (toho pil dost) a jinak hodně ředěný (tak 1/5) mrkvový nebo jablečný džus. Tehdy vodu fakt moc nechtěl (teď už jí vzal na milost).

honatko092
11. únor 2022

Myslím si, že je to výjimečně, až se vrátíte do normálu, tak televizi omezíte 😊 Já mám 18 měsíčního syna a TV pouštíme tak 3x30 minut. Naštěstí se nevzteká, když TV vypnu. TV jako kulisu jsem si dřív pouštěla, ale od té doby, co se narodil syn, tak to nemůžu vystát. Četla jsem (a dost tomu věřím), že TV jako kulisa není moc dobrá, děti neustále poslouchají, vnímají dvě věci zároveň a v budoucnu můžou mít poruchy soustředěnosti a hůře se učí (vykládající učitel je pro ně jako TV kulisa a pouští to jedním uchem dovnitř a druhým ven..). Taky věřím, že hodně záleží, na co se děti v TV dívají a jestli to má pro ně nějaký přínos (že není dobré k TV děti odkládat, ale dívat se s nimi a děj třeba komentovat).

9radka9
12. únor 2022

22 měsícu a nekouká ani sekundu, sama nechce a ani my...ale stavím sa, že vám všem co koukaj na tv tak vám mrnousi spí celu noc, u nás sa budí pořád snad co 2 hoďky

ee.liska
12. únor 2022

@9radka9 s tatínkem nebo babičkou spí celou nic. Se mnou se budí klidně desetkrát na kojení 😁😁😁

amazonkajanik
13. únor 2022

@elis101 TV běží jako kulisa, ale řekne si, co chce pustit, kouká tak 5min ale běda, jak chceme přepnout na "náš" program. Jinak k pití vodu nikdy moc nemusel, tu jsem dávala v roce, když měl tendence pití po sobě plivat. Jinak mu dávám ochucenou dobrou vodu( jahodovou i lehce ředím,je sladší), nebo lehce slazený čaj buď s medem,nebo agávovým sirupem

surikata131
13. únor 2022

@elis101 pozor na to sladké pití, když to bude popíjet celý den, tak může mít pak zkažené zuby…dcera 2roky 3m toho taky extra nevypije, ale dávám jen vodu nebo neslazený čaj, ředěný džus má opravdu vyjímečně. Až budete mít po karanténě, tak bych TV omezila, teď když už jste tak dlouho doma, tak co se dá dělat…

9radka9
14. únor 2022

@ee.liska no teeeeda a šup tu naši holku k tatínkovi