Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

kalerat
18. pro 2010

@vojtisek2007 My jsme si kdysi pořídili tuto http://www.nabytek-online.cz/index.php?uvodl=ka.... Výborně se na ní spalo. Teď jí používáme jako sedačku a pro návštěvy. Všem se na ní dobře spalo

vojtisek2007
18. pro 2010

@kalerat teda tak ta je moc hezká...a i ty rozměry potěší 🙂

kalerat
18. pro 2010

@vojtisek2007 jo je fakt skvělá. Tchánovci ji pořídili i na chatu

smecka
19. pro 2010

@terka_85: nenechala bych dítě usínat u puštěné televize. To snad dělá televizní maniak. Vždyť tam stejně nic nedávají.
Já zase nevidím důvod, proč by mimčo mělo spát samo. 😀

pehaka
19. pro 2010

@terka_85 tak my máme 1+1 a 30m2 jsme tu 3 😀 televizi normálně puštěnou máme malýmu to nikdy nevadilo jen ted když je větší /17 měs/ v 8 chodí spinkat tak jí vypneme a když usne normálně si jí zapneme. a musím říct ,že vůbec není televizní maniak - televize není pro něj vzácnost a tak se o ní absolutně nezajímá krom oblíbených reklam... 😀 nic jinýho nám ano nezbývá nějak tu žít musíme..snad se brzy budeme stěhovat ,ale ted se byty bohužel moc neprodávají.. 😝

smecka
19. pro 2010

@pehaka: já to myslela na maminku. 😀 Nic ve zlém, každý to má jinak. 😉
....... to já bych si telku pustila nejdřív o půl desáté, to konečně dcerka padne ..... a to padám též. 😀
... my máme 49m a za chvíli tu budeme čtyři plus pes.
Budeme mít k sobě krásně blízko. 😀

sirael4
autor
20. pro 2010

@maxi.smile děkuju, no to teda jo, ještě čekáme na vyřízení prodeje našeho, budem to mít asi vše tak tak na termín (v lepším případě) ☹ ale snad to pak už bude jen v pohodě....
@terka_85 nevím, jaká bude realita, ale plánujem to tak řešit-že třeba do tří let bude dítě ve vlastní postýlce, ale u nás v místnosti.Pak se přesuneme do OP.
@pehaka ahojky, tak to je na obdiv, že se tam takhle pěkně poskládáte. A jak to budete řešit do budoucna? Prodáte byt a koupíte větší?
@smecka no i tak se to dá brát-krásně blízko 😀

maxi.smile
20. pro 2010

@pehaka tak my máme podobně velký byt a taky jsme 3 a s televizí si hlavu nelámu...malá má ještě u postýlky závěs, takže se tak vyvarujeme ,,blikání" televize..malá se naučila hezky spinkat i když je třeba mírný hluk (ono se říká, že by se děti stejně neměly učit usínat v naprostém tichu)...zatím jsme spokojený a potřebu bydlení řešit nemáme... 😉

pehaka
20. pro 2010

@sirael4 JSEM MISTR NA ÚLOŽNEJ PROSTOR..😀 ONO SE TO DÁ KDYŽ JSME BYLI 2 STAČILO TO ALE TED HLAVNĚ KVŮLI MALÝMU..BYT PRODÁVÁME UŽ ROK ALE TADY SE MOC BYTY TED NEPRODÁVAJÍ SNAD SE NA NÁS ŠTĚSTÍ BRZY USMEJE NEBO MI ASI JEBNE...VÍŠ CO ,DOSTANEŠ VĚC NAVÍC A UŽ PŘEMEJŠLÍŠ JESTLI NEBUDE LEPČÍ JÍ VYHODIT...:-d ROZHODNĚ MÁME K SOBĚ BLÍZKO PROTO MÁME ASI S MANŽELEM TAK PĚKNEJ VZTAH...:-dd ALE DO VĚTŠÍHO SE ROZHODNĚ TĚŠÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§ 😀 JINAK GRATULACE KE STĚHOVÁNÍÍÍ 😉 TO JE PARÁDA!!

pehaka
20. pro 2010

@maxi.smile SOUHLAS 😀

sirael4
autor
20. pro 2010

@pehaka my dodnes bydlíme v 1+1, 31m, ale stěhujem se do většího, aby až se povede malé, bylo více prostoru. Děkuji za gratulaci. Paráda to je, až na to že budem muset platit daň z prodeje atd. No jsou to docela starosti, vše stihnout "v termínu" 😉 A jaký byste chtěli, 3+1 ve Varech?

pehaka
20. pro 2010

@sirael4 víš kolikrát si lidi klepu na šelo když jim řeknu jak máme malý byt a máme malý dítě - jenže kdybyh měla čekat na velký byt tak bych mohla bejt mámou taky ve 40... 😉 ale nějak to neřeším prostě jen žijeme v dětském pokojíčku máme to tu přizpůsobený hlavně pro něj! až to prodáme rozhodně 3+1 nejlépe 4+1 😉 ale to se uvidí..máme ted v plánu něco po novém roce a pokud to vyjde vememe si hypotéku a půjdeme hned..:-d na druhou stranu lepčí malinký vlastní byt než bydlet u rodičů nebo u tchýně -tam sem bydlela dva roky když jsme s manžou ještě chodili a jako stačí - je to skvělá ženská mám jí ráda - ale všeho moc škodí 😀 😀 😀 😀

sirael4
autor
20. pro 2010

@pehaka no já tomu rozumím, lepší vlastní malé, než např. velký pronájem, bydlení u rodičů atd, že? 😉
Tak držím palce, aby vám to vyšlo, hlavně do budoucna, dokud je dítko malé, tak to nevadí 😉 Ale ateliérek doma zatím asi nehrozí že? 😅 My zase musíme mít kola v kuchyni....kam jinam je dát...

pehaka
20. pro 2010

@sirael4 zatím fotím u našich- ale až bude větší nějak si to doma vymyslím - už jen těch krámů co u nich mám 😝 já bych do pronájmu nikdy nešla na co sypat cizím kapsu to raději tu hypo a sypat si na vlastní. Naši známý mají přidělaný kola na stěně v chodbě musím říct že to vypadá super 😀 a sklep nebo balkon nemáte?

sirael4
autor
20. pro 2010

@pehaka sklep jo, i kočárkárnu, docela prostorné oboje, sklep ale není moc na denní používání, máme ho poměrně daleko, ale kočárkárna by šla. Jenomže znáš to, jak se tam většinou krade.....
Balkon bohužel ☹ ☹ ☹ a to měli vodorovně nebo svisle přidělaná ta kola?

pehaka
20. pro 2010

@sirael4 tak já bych je v kočárkárně normálně přivázala 🙂 já mám kočár přivázanej v přízemí a stojí tam pořád 😀 bydlíme ve 3 patře bez výtahu.. 😝 ty kola měli vodorovně měli na to takový výklenek a vypadalo to pěkně

eustoma
20. pro 2010

holky ja vas obdivujem. byvali sme s manzelom (vtedy este len priatelia) v 1+kk asi 16m 4 roky (podnajom), potom sme sli do vecsieho 2+kk - 36m tam sme boli 2 roky (opet podnajom). potom sme byvali 3 dospely ludia (s braskom) v 1+1 (cakali sme kym sa nam dostavia byt) rok a pol. no a konecne sme vo vytuzenom 3+kk (76m), konecne je to nase. mimco pride uz do velkeho bytiku. ale kebyze sa nam zadari skor, tak byvame v malickych bytikoch aj s mimcom. rozhodne plati, cim vecsi priestor na byvanie, tym viacej bordelu 😉. na zariadenie nam peniazky vobec nezostali, takze mame tak pozliepany nabytok a pomaly budeme zariadzovat. ale urcite prechod z malych bytikov do velkeho je super.

rozhodne zastavam nazor, ze byvat sami je 100 krat lepsie, nez byvat s rodicmi. mam rada aj rodicov, aj svokrovcov, ale vsetkeho vela skodi 😉.

sirael4
autor
20. pro 2010

@pehaka no jo, kdyby to bylo u vás, požádala bych tě o foto 😀
Přivázanej k topení, nějakým řetězem?
@eustoma no, to jste se docela naputovali, než jste získali vysněný byt, a o to lépe se vám v něm ted určitě bude žít.

pehaka
20. pro 2010

@pehaka jo normálně bych je k něčemu přivázala....my jsme kupovali novej kočík v září byl vcelku drahej tak říkám at na něj koupí řetěz ,že se ho tam bojím nechat jen tak a on donesl takovej řetěz ,že to by si museli donýst nevím co aby to dali pryč..je to řetěz na skútry vypadá jak plastovej ale je ocelovej tak strach nemám... 😀 .
@eustoma to neva že na vybavení není to se všechno časem pořídí 😉 hlavně že je byt!!!! 😉

eustoma
20. pro 2010

@pehaka jj, jasne. ako postele mame 😉, pre male postielku dostaneme od braska dokonca uz mame aj cast kuchyne 😉. takze zaklad je 😉. tuna od vas zbieram dost napady ako co poriesit.

pehaka
20. pro 2010

@sirael4 😀 sem si to adresovala sobě..viz výše..😀

sirael4
autor
20. pro 2010

@pehaka no paráda, a za kolik byl? Možná něco takového by bylo supr. A když jdeš ven, tak řetez necháš tam?

pehaka
20. pro 2010

@sirael4 mýme sporťák Quinny 😉 8 tisíc jo a když jdu ven tak ten řetěz zamknu - s sebou ho nevláčím 😀

sirael4
autor
20. pro 2010

@pehaka tak snad tam něco jako topení nebo tyč na uvázání taky bude. Co jsme se tam byli podívat na prohlídce, byla kočárkárna dost narvaná 😅

simicak
30. pro 2010

@sirael4 ja jak mela prvni dceru,tak jsme bydleli v uplne mini byte a uplne v pohode. Nemeli jsme ani sporak,jen takovy malicky vel.mikrovlnky a kdyz jsi byla na zachode,tak ses mohla i rovnou vysrpchovat,jak to bylo blizko 😀 A zlvadli jsme to uplne krasne,vubec mi nic nechybelo a nemeli jsme problemy zadne s prostorem. Vanicka se dala normalne do mistnosti na koberec a koupalo se tak,prebalovalo se na gauci nebo na zemi na dece a vsude jsem to mela kousek 😝 Ted jsme v 3+1,deti mame dve a stejne se koupalo s vanickou na koberci v obyvaku a prebalovali na gauci 😀 Hlavne jak jsme se prestehovali,tak nam to prislo jako obrovsky palac a co tady budem delat!!! A samozrejme jsme stejne vsichni v jedne mistnosti spolu cely den a jen na noc kazdy chodi do sveho 😉 Na jednu stranu v malem byte usetris,protoze nekupujes hovadiiny,ktere nemas kam dat 😉

sirael4
autor
4. led 2011

@simicak moje řeč 😉 neplánuji věci jako přebalovací pult, na co... 😉

janeyzelvicka
4. led 2011

Ahoj, tak my už jsme taky v novém velkém bytě 4+1, taky jsme věčně spolu v jedné místnosti a je to tu takové poloprázdné 😀 😀

sirael4
autor
4. led 2011

@janeyzelvicka gratuluju, to jste to vzali opravdu rovnou ve velkém 😉 a jak se vám bydlí?
Bytek jste koupili?

janeyzelvicka
4. led 2011

@sirael4 Bydlí se fajn, přestěhovali jsme se i do lepší lokality (ve smyslu klidnější, také víc zeleně, lepší možnost procházek), mám mnohem blíž kamarádku, se kterou se vídáme...
No, usmálo se na nás štěstí, po roce hledání a prohlížení hrozných bytů konečně něco dobrého 🙂 🙂

janeyzelvicka
4. led 2011

Jo a jinak je to pořád pronájem, ale za velmi solidní cenu.