Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

mirka755
18. led 2011

@sirael4 : holky mají čtvercový pokoj, takže koupili vysoké postele. Pod jednou mají ty starší psací stoly a pod tou druhou je postýlka s malou. V obýváku pak spí kamarádka s přítelem

zr.ska
18. led 2011

Ahoj holky...já vyrostla v bytě 2+kk asi 50 m. Byli jsme tam 4, rodiče v jednom pokoji a já se starším bráchou v druhém, který byl propojený s kuchyní. Neměli jsme s bráchou moc soukromí, ale dalo se to. Rodiče našetřili na domek až když jsem šla na střední. Ale nikdy jsem si nestěžovala, tak nějak jsme k sobě měli blíž. . 😉
Teď když plánuji vlastní rodinu, tak na to vzpomínám a jsem ráda, že si můžu vybrat něco většího, kde budeme mít všichni své soukromí. 🙂

megee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zakarin
23. led 2011

Ahoj,my bydlíme s mým skoro pětiletým synem v garsonce,jsem samoživitelka a na něco většího bohužel nemám peníze. K květnu se ale rozrostem,plánovali jsme s přítelem až se to malé narodí větší byt,ale bohužel nás bezdůvodně opustil,takže mi kvůli finanční situaci nezbývá než tady žít dál s dvěma dětma. Jsem z toho všeho neštastná,strašně mě mrzí,že syn nemá soukromí,ale nedá se nic dělat ☹ ☹ . Jinak mám tady dvě skříně a stolek na telvizi. Malý spí na rozkládací sedačce a já spím na matraci. Nemáme postele,řešíme to tak,že položíme matrace na zem a přes den jen zase uklidím ke zdi.

sirael4
autor
24. led 2011

@zakarin nemáš to lehké, ale hlavní je, že máš s dětmi střechu nad hlavou 😉 a ten přítel byl pěkný srab, když vás nechal s dítětem a ještě jedním na cestě!

zakarin
25. led 2011

jo nemám to lehké,ale určitě je spousta maminek které jsou na tom podobně nebo ještě hůř. To první dítě nemám s tím přítelem co nás nyní opustil,ale i tak že mě nechal těhotnou,opustil mě,neodnáším to jen já,protože se trápím ze stráty lásky,ale odnáší to i miminko,které ve mě roste a to mě mrzí ze všeho nejvíce. A taky až se jednou zeptá,kde je můj tatínek a já budu muset říct,tatínek Tě nechtěl? No děsná představa,dokážu si představit jak se takové nechtěné děti cítí.

sirael4
autor
25. led 2011

@zakarin to teda jo, je to hrůza, mrzí mě to ☹ a on vám neřekl důvod? Nebo nejste ted v kontaktu vůbec?

zakarin
26. led 2011

@sirael4 důvod mi neřekl, potom později mi jen napsal,že neměl důvod mě opouštět,ale že mi to neumí vysvětlit,proč to udělal. Ted se mi moc neozývá,protože na mě chce zapomenout,že prý je to tak lepší si nepsat. A já zase nejsem taková,abych dotírala,stejně by to k ničemu nevedlo,rozhodl se tak sám a já s tím nic nenadělám a možná příjde den,kdy bude litovat pokud už se tak nestalo,ale jak znám muže z hrdosti neudělá nic.

andelka
31. led 2011

@zakarin nemáš to jednoduché, ale děti ti to určitě vynahradí a časem najdeš pro obě lepšího tátu a i situace se zlepší. Jinak - já jsem nechtěné dítě, sice jsem se narodila v manželství, ale tatínek nás opustil kratince po porodu a ani předtím nefungoval moc. Mamka zůstala na dvě děti sama, ale dodneška ji obdivuju, je to úžasná ženská, taky se nedoprošovala, jen vždycky chtěla pro nás co nám patřilo (pokud se alimentů týká) a vychovávala mě sama, všechno sama musela řešit, otce jsem viděla 2x. Jako není to nic moc pocit když víš, že otec je takový, nechtěl tě, opustil maminku, nestaral se - ALE pokud maminka, rodina, přátelé fungují, tak to není nic co by zanechalo následky - já mám moc spokojenou rodinu 🙂 dítě si to časem musí nějak vyřešit v sobě, urovnat, ale nemusí to být žádný handicap.
a propo - doporučuju se obrátit na soud o určení výživného, sice to nebyl manžel, ale myslím že i na tebe by se to mělo vztahovat - výživné pro ženu i pro dítě 😉tady v sekci paragrafy určitě poradí

elgreco
1. únor 2011

Ahojky, tak my bydlíme v 1+1 (31m2) a je to už šíleně malý. Baráček dostavíme tak za dva roky, ale asi si budeme muset najít něco většího ještě letos.Malé má 2,5 roku a už potřebuje svůj klid. Máme kuchyni a pokoj. V pokoji jsme nacvaklí, je to hrůza. Máme tam Tv, PC, malá spí ještě v postýlce a letiště a skříně, jsme tu tak tak. Plánujeme do léta stěhování, až najdeme něco kloudnýho a pěknýho. V létě jsme pořád někde venku a chodíme domů jen spát, ale v té zimě jsme doma a je to fakt už malý ☹ .

sirael4
autor
1. únor 2011

@zakarin souhlasím se @zakarin zkus si zjistit nějaké podrobnosti, výživné bude muset platit určitě na dítě, které se ti narodí, pokud to ještě nevyužíváš
@elgreco to věřím, nedávno jsme prodali náš byt 1+1 (31m2) protože s dítětem by to bylo malé. V nouzi se to dá, pokud to nejde jinak, ale za jiných okolností je to fakt ideální byt pro jednoho nebo pro pár.Hlavní je, že už na baráku pracujete, to jsou dobré vyhlídky.

elgreco
1. únor 2011

@sirael4 no na domečku se pracuje, hlavně si ale budeme muset vzít hypotéku a to bude záhul ještě k tomu pronájmu. Teď bydlíme v malém městě a platíme za pronájem 1+1 něco málo přes 5 000 Kč a když si pořídíme větší, tak 2+1 tu už jsou kolem 7 500 Kč a poleze to do peněz, ale už jsme to vydrželi v tomhle malém bytě dlouho a dál už to fakt nejde, malá už fakt potřebuje svůj klid a pokojíček a hlavně plánujeme druhé miminko.

sirael4
autor
1. únor 2011

@elgreco už ted někdy? Tak přeji hodně zdaru a myslím, že 2+1 bude super 😉

elgreco
1. únor 2011

@sirael4 malá bude mít 2,5 roku, tak bych ráda navázala na druhou mateřskou, ale prvně chceme najít to bydlení, nerada se stěhuju těhotná. S malou jsem se stěhovala v 8,5 měsíci a nebylo to nějak moc příjemný 😝 .

sirael4
autor
1. únor 2011

@elgreco to jo, to je jasné a ty máš MD na 4 roky?

elgreco
1. únor 2011

nee, mám RD na 3 roky a bude mi končit koncem září 😉

zakarin
4. únor 2011

@andelka jo děkuji za podporu. Tvá maminka musí být úžasná a hlavně silná žena. Je fakt,že i když já vyrůstala s oběma rodiči,otec nám taky otcem nikdy nebyl,nikdy nám nic nekoupil a prostě jsme vždy cítili jakobysme byli spíše na obtíž a mamka protože z něho měla strach,taky nám moc mamkou nebyla. proto doufám,že já taková nikdy nebudu a i když mi štěstí moc nepřeje,tak budu dělat vše proto,aby se měli alespon moje děti lépe a jedno vím určitě,lásky budou mít dostatečně a to i když třeba jen ze strany matky,ale pocit lásky a vědět že na nás někomu záleží,to je pro dítě hodně důležité. Ono si spoustu lidí říká,jsou to jen děti a věci nevnímají,ale není to tak,děti vnímají více než si dospělí myslí.

andelka
4. únor 2011

@zakarin to je, mamka je úžasná, dvakrát zůstala s malým děckem sama, neměla štěstí, ale je to naše milovaná maminečka která by se pro nás rozkrájela. Oba s bráchou ji obdivujem a je to naše jistota. Ani brácha vlastně se svým otcem nebyl odmalinka, já skoro od narození, mamka nás vychovávala za oba, někdy to muselo být určitě těžké, ale zvládla to a myslím, že dneska má z nás radost 🙂 Malé se pak určitě bude ptát na tatínka, v tom to bude taky náročné, ale všechno jde. A i to, když nebude fungovat, nemusí být pro něj tragické, když bude mít jistotu v tobě a sourozenci.

sirael4
autor
7. únor 2011

@andelka to je krásný 😵

nicoleta3
6. bře 2011

Ahoj, zaujalo mě tohle téma 😉...snad se nebudete zlobit, když se připojím ;.)... Já mám 4 děti a zatím bydlíme pořád v 2+1 😀 😀 😀

flapi
15. bře 2011

@nicoleta3 ty jo, 2+1 a 4 děti...to musíte mít doma celkem těsno 😀 Jak to zvládáte? Žádný soukromí, co? Já přemýšlím jestli vůbec půjdem do druhého. Taky máme 2+1 a nějak nevím...už takhle je tu málo místa ☹

darka1
15. bře 2011

My jsme donedávna bydleli v 1+1, nyní v 4+1, ale stejně obýváme jen kuchyň a ložnici, tím že jsme pořídili byt jsme prostě zůstali finančně na nule, takže budeme postupně pořizovat nábytek. Chci ale říct, že já jsem vyrostla v bytě 2+1, byli jsme 2 sourozenci, pokoj společný a naši spávali v obýváku. V pohodě jsme tak vyrostli a žádné následky to na nás nezanechalo.

ofelieee
15. bře 2011

já jsem vyrostla ve vlastním pokojíku a je pravda, že si toho hodně vážím, přesto uvažuju, že děcka by v případě potřeby aspoň do určitýho věku mohly být pohromadě... uvidíme. Teď jsme v docela velkym i když blbě řešenym 3+1 ve starym paneláku, ale je to otřes - tchánové tu mají hromadu věcí a tváří se vždycky jak u zubaře když mluvíme o tom, že by mohli něco vyhodit nebo si odvézt... takže pro nás jeden pokoj stejně skoro není. Některý tu popisujete báječný uspořádání maličkejch bytů, skoro si říkám, že jít do malýho novýho je jednodušší než do velkýho plnýho krámů 😖 všechno má svoje...

nicoleta3
15. bře 2011

@flapi 😀 😀 😀 😀 zatím je to v pohodě, už druhým rokem hledáme domek...konečně se něco rýsuje 😉...my tu jsme akorát přes týden, víkendy jezdíme na chatu. Výhodou je, že 2 děti už jsou velké a mají spoustu aktivit, takže se domů vrací až po 7...vlastně jen najíst a vyspat 😉))...takže jsem tu loni byla s malou Nicol celý den sama...byla jako jedináček...z toho důvodu jsme jí do party pořídili ještě sourozence 😉...teď už je tu živěji...a i když máme byt dobře řešený....myslím, že pomalu nastává čas se přesunout do toho domečku 😉 Jinak manžel pracuje přímo v objektu, kde bydlíme a v létě jsme v týdnu pořád na zahrádce... pod okny...děti tam mají houpačky, bazén, pískoviště...stany...no vše na vyblbnutí...a já zas záhonky 😉

mamusa1611
16. bře 2011

Ahoj, tak nás bude 5.lidí na 2+1, kluci maj svůj pokojík, ještě rozpůlený skříní,tak že na druhé půlce bude malá,až bude větší..teď jsme jim kupovali poschodovku, takže tam maj místa habaděj..Horší až budou větší, s tím soukromím no...druhej pokoj ten je taky rozpůlenej,vpředu obývák,a vzadu akorát místo na letiště a postýlku.. A to mohl být větší,kdyby ti chytráci co to tu dělali,nedělali kuchyň 4x6metru...😖
Tak zatím to jde,neperem se,nežerem se... 😀

betka11
8. čer 2011

My máme Byt 2+1 68m2 a Měli jsme 1 dítě a velkou ložnici potom přišlo druhé.Vyřešili jsme to tak že jsme Pokoj rozdělili sádrošem a máme tak 3+1 😵

theodorika
8. čer 2011

Ahoj, my byli 2+1 v garsonce 18m2 , no vešli jsme se s odřenýma ušima.( 2 dospělí+dítě ) Když jsme se přestěhovali z důvodu přírůstku do 1+1, málem jsem omdlela štěstím. Nakonec jsme zbyli 1+2( dospělý, děti ) v 1+1 a chvílemi se nám sem vejde i strejda :D , momentálně 1/3 dětského pokoje zabírá stan, postele jsem musela odklidit, by se jim tam nevešel 😎
Do budoucna plánujeme domek se zahradou, velikost min. 2+1 ( kvůli spaní po nočních šichtách )

sirael4
autor
5. srp 2011

@flapi a kolikametrový byt máte? Já si v našem dvě malé představit dokážu, je to sice dost o toleranci pro celou rodinu (navíc úložné prostory prostě nikdo nepřidá), ale pak už je asi třeba to řešit, když povyrostou....
@nicoleta3 tak to je celkem síla, ale je fajn, že máte k dispozici tu zahradu 😉 a kolik metrů má váš byt?
@mamusa1611 aspoň nebudou mít děti tendenci bydlet do 40ti u rodičů 😅
@betka11 jak jste to vyřešili s oknem? Jinak krásně prostorný byt!

mamusa1611
6. srp 2011

@sirael4 no to ne.... 😉

jirik1156
21. srp 2011

My čekáme malého a bydlíme v 2+1 už to mame vybavené pro malého a až trochu vyroste plánujeme 3+1 😉