Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

sirael4
18. kvě 2010

A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?

sirael4
autor
19. kvě 2010

no my ted třeba pořádně i řešíme, kam dávat cejchy a tak...

sayast
19. kvě 2010

my mame skrine s tema nastavcema az ke stropu a tam se toho spousta vejde 😉

sayast
19. kvě 2010

ja v nich mam v pytli sfoukle i zimni bundy a ze s manzelem nemame jen po jedne 😅

sirael4
autor
19. kvě 2010

sayast: taky jsme uvažovala o vakuových pytlích, ušetří to dosti místa 🙂

sayast
19. kvě 2010

jj, ty urcite jestli muzu doporucit 🙂

sirael4
autor
19. kvě 2010

sayast: my tedy ještě nevíme, jak velký příští byt bude, ale nečekám nic sedmdesátimetrového 🙂

misullka20
19. kvě 2010

tak Sirael to ví ale to řeknu všem...
ted bydlíme prakticky v 1+1 a na podzim se hodláme stěhovat do bytu dalšího pronájmu ( cca 3 roky a pak až půjdu po mateřský do práce tak půjdem do hypošky ) chtěli bychom minimálně 2+kk cca 50 cm2... myslím že ty 3 roky se to s malý do 3 let starým prckem dá....

sirael4
autor
19. kvě 2010

misullka20: s jedním dítětem se to dá řekla bych i později.. 😉

sayast
19. kvě 2010

misulka,kdyz je dite jen jedno,tak to jde mnohem dyl 😉. rekla bych ze do doby nez zacne vyzadovat svoje soukromi, nez se treba dostane do puberty (napr cca 12 let). ale bavime se o 1 diteti. se dvouma je to samozrejme o necem jinem

misullka20
19. kvě 2010

sayast - jasně no ale třeba do pěti let budem chtít další no.....
ale zas pak s hypotékou zas tak dlouho čekat nechci... tak až půjdu po mateřský do práce tak hypo bude...

sirael4
autor
19. kvě 2010

misullka20: a na byt?

sayast
19. kvě 2010

misul, jasne, proto jsem psala ze je to v situaci kdy se bavime pouze o jednom diteti 😉

kijonkova.k
19. kvě 2010

sirael,když jsem bydleli v 2+kk,tak to byl městský byt,novostavba.Byt sice hezký,ale pro nás malý,asi 55m2.Máme moc věcí,myslím,že sice tak polovina by se mohla vyhodit,ale manžel je "sběrate" 😠 Navíc tam nebyl ani pořádný sklep,to byla jen vedle bytu místnost 1,5x1,5m.Tam se vešel tak kočár a pár krámů.Teď,jak máme 3+1,je to o něčem jiném.Navíc sklep je hezký(a plný bordelu) a ještě máme v bytě komoru,dost velkou,manžel si tam udělal pracovní stůl a jsou tam staré skříně,kde dáváme sezonní oblečení atd. 😉

sirael4
autor
19. kvě 2010

kijonkova: no 3+1 musí být nádhera 🙂 taky si to ale nechaj zaplatit 🤐

misullka20
19. kvě 2010

sirael - asi jo...

misullka20
19. kvě 2010

sirael spíš se uvidí kdo ví co bude za 3-4 roky

kristi
19. kvě 2010

sir, no klidne v OP, mame tam rozkladaci sedacku...ale da se i jinak 🙂

kijonkova.k
19. kvě 2010

sirael,to jo,je to pálka.Ale zase ne jednu stranu,třeba v Praze bychom dali za byt daleko více.Tak můžeme být na jednu stranu rádi. 😉

sylvka
19. kvě 2010

ahojky,my máme 2+1,ale opravdu malinkatý.jak píšete s jedním dítětem v pohodě.stejně spí se mnou na manželský a mm v ložnici.totiž ta ložnička je tak malá že manželská postel a další postel pto týnka se tam nevejde.

akras
19. kvě 2010

Mě na tom malém bytu a hlavně na oP s kk rozčiluje to, že všechen binec z kuchyně (drobky...) se hned nanese i do obýváku a kočárek musí stát v předsíňce, takže z něj se bordel taky hned roznese (písek..., všechno se otřít nedá). Takže, když v poledne zametu a vytřu, večer můžu znovu 😠
A ty hračky taky všude, ale to mi tak nevadí, ale na to se právě těším, že až se přestěhujeme do OP a malá bude mít svůj pokoj, že ty hračky budou spíš tam. Ale zatím to nejde, protože malá se v noci dost budí a neumím si představit lítat z pokoje někdy i 6-8x za noc, už takhle mě bolí po noci nohy, jak se furt zvedám k postýlce.
Jinak manželské radovánky taky probíhají v OP, na rozkl. gauči, v ložnici jen výjmečně, i když malá spí v postýlce a ne s námi, abychom ji nerušili 😉

akras
19. kvě 2010

Až budeme mít zrekonstruováno, tak se těším, ře bude kuchyň aspoň částečně oddělená od obývacího pokoje.

akras
19. kvě 2010

Vakuové pytle taky máme na oblečení po malé, co už nám je malé. Je to pod postelí, ale zimní i letní obl. naše je celoročně ve skříni. Šiknul by se aspoň sklep nebo ta terasa na kola, ani kočárkárna na kočárek u nás nefunguje 😒 ....

konoupek
19. kvě 2010

Tak my máme 2+1, 62m2 s balkonem a dva sklepy,takže spousta harampádí se dává tam.A do budoucna by sme chtěli zrušit kuchyn a přesunout jí do obýváku,tím pádem by nám vznikla další místnost ,která by sloužila,jako ložnice.na větší nemáme,takže musíme špekulovat,jak se dá 🙂

konoupek
19. kvě 2010

akras,s tím zametáním naprosto souhlasím a co večer už odpoledne můžu zametat znova 😝

elgereta
19. kvě 2010

a kde vůbec máte nebo budete mít kočárek? my bydlíme ve 3.patře bez výtahu, do sklepa se nic nevejde a kočárkárnu nemáme:(
to ještě nemáme vymyšlený:( jediný co mě napadá, je dávat ho na chodbu ke sklepům, ale ta je níž než vchod, takže to by znamenalo pokaždý ho vynášet a snášet do schodů:(

janeyzelvicka
19. kvě 2010

My máme 46 m2, 1+1, s tím, že některé prostory jsou celkem blbě udělané, podle mě je předsín a koupelna zbytečně velká, i kuchyň, jde to na úkor pokoje, který je menší. Ale dá se, i když je to čím dál horší, ráda bych přestěhovala některé věci, na kterých mi záleží, do výšek, aby po nich malá nešla, ale prostě už není kam. Štve mě, že když uklízím, tak musím celý pokoj kompletně popřenášet, abych se dostala pod všecky bebechy, pod postel a podobně, a celkově mi to tu přijde takové neukliditelné (pořádně). Sklep nemáme, bydlíme ve 4. patře bez výtahu, takže i kočárek máme doma...
Výhledově hledáme něco většího, ale dá se bydlet i v tomhle.

blanches
19. kvě 2010

Ahoj, my máme 2 kk, je to 52 m2. Ložnice je malinká 11 m2, ale naskládali jsme tam postel 140cm, postýlku, komodu a skřín (na chodbičku se nevejde, je moc úzká). Až bude Honzík větší, tak půjdeme do obýváku s kuchyní, máme vyšší strop, tak uděláme vestavěné patro a další mimi bude mít postýlku pod ním a pak půjde k Honzíkovi. Naštěstí máme balkon, ten jsme teď nechali zastřešit, takže můžu mít prádlo venku. Jo a koupelna je malinká, ale na pračce mám podložku a na ní přebaluji. Na větší nemáme už teď jsme zatížení hypotekou, tak to nějak zvládneme 😉 Jinak kočár máme na společné chodbě (naštěstí jí máme společnou pouze s jedněma sousedama).

kristi
19. kvě 2010

a vy, dko v malych bytech zustavate, tak co treba puberta deti? dva v jednom pokojicku, treba ruzneho pohlavi, no ja nevim. Jako treba 2 kluci nebo 2 holky v jednom to jeste jde, ale co si vzpominam, pak za mnou domu jezdil pritel, obcas tam i spal, je to takovy na houby, kdyz clovek nema soukromi.

blanches
19. kvě 2010

Jo a také používáme ty spacebaky na zimní oblečení a podobně, pod postelý máme úložné prostory a hodně věcí máme také v kuchyňské lince, třeba pod barem máme brusle, velké baťohy atd.

blanches
19. kvě 2010

Kristi já něměla ani pokoj společný